Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:44 27.07.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Call ID какво ми трябва?  
Автор БaбaИлиицa (цифров зиг-заг)
Публикувано29.10.02 22:34



Така: въпросът е следния. Какво ми трябва като хардуер и какво трябва да направя, за да мога да виждам кой ме търси по телефон на БТК?

1. Четох за някакъв софтуер, който разпознава чрез модема и т.н. този вариант отпада, защото докато си пусна компа, човека ще спре да звъни...

2. В METRO се продават едни Call ID устройства на GeneralElectric. Дали обаче тези устройства са съвместими с моята телефонна централа? Централата ми е 973 в София.

3. Определено могат да се засичат номерата през централата 973, защото такситата 9732121 са на тази централа и го правят.

4. Ако това устройство, което се продава в METRO не ми върши работа- къде другаде мога да намеря такова, което да ми върши работа?

5. Четох за някаква услуга- ако си купя такова устройство трябва ли да пускам заявление за активиране на услугата и т.н. или услугата е активирана по подразбиране щом съм на цифров телефон?

6. Ходих в бизнес центъра на БТК в дружба 2 в София и от там бяха изключително любезни- само дето не ме изгониха с ритници... обясниха ми, че БТК "официално" не предлага такава услуга и НЕ ОДОБРЯВА ИЗПОЛЗВАНЕТО НА УСТРОЙСТВА за целта. Пълна глупост според мен- но и те си имат право на мнение.

Предварително благодаря!
БАба...



Тема Re: Call ID какво ми трябва?нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор Jacket (Soulsick)
Публикувано29.10.02 22:57



Shto ne mi kazaha na men taka kato hodih da pitam...ha! Mi vij sega. Az sym na 962 i imam caller id. Niama smisal da si vzimash tia caller id ustroistva. Napravo si vzemi caller id telefon, pak na GE. Ne sa skypi, kym 40 leva sa niakade, mai i ustroistvoto beshe tolkova. Triabva obache da si ia zaiavish uslugata, zashtoto po podrazbirane ne ti e pusnata. Syshto taka triabva da si zaiavish predvaritelno i ako iskash call waiting i divert. Samo za caller id se zaplashta 10 leva i na sledvashtia den ti go puskat. Call waiting i divert si gi plashtash s po edin impuls kato gi aktivirash vposledstvie s kodovete (pitai gi da ti dadat knijkata s kodovete im). Mi tva e




Тема Re: Call ID какво ми трябва?нови [re: БaбaИлиицa]  
Автор DTMF (лигльо))
Публикувано30.10.02 16:17



Малии колко въпроси
2.Устройствата от Метро стават за цифровите централи стига твоята да поддържа Калерид,има ги и в бизнес центровете на бтк.Горе са ти отговорили пак



Тема Re: Call ID какво ми трябва?нови [re: БaбaИлиицa]  
АвторБTK (Нерегистриран)
Публикувано31.10.02 09:17



1 - За да ти работи софта кемпутъра задължително трябва да е пуснат. Така е при мене. Софта е мой, щото този дето върви по нета не се съобразява със възможноста за <8 сек да има две позвънявания. ( тема на друг разговор )
2 - Устройствата работят идеално, и вече май всички се научиха какво тояно се активира в централата за да работят точно тези у-ва.
3 - Това е констатация а не въпрос.
4 - Телефон с Call ID, който използва BellLabs протокола ( 1200 бода предавани със FSK )
5 - Задължително. Услугата се заплаща, май беше еднократно.
6 - Това най-много ми хареса. Ако наистина ти се занимава с подобни умници от ЦПТКУ, пусни писменна жалба, като се позовеш на тарифите. Жалбата е свободен текст, в който трябва да наблегнеш на това, че служител на БТК ти отказва услуга упомената в Тарифите, за която си готов да заплатиш. Определено ще има последствия.



Тема Re: Call ID какво ми трябва?нови [re: БTK]  
Автор БaбaИлиицa (цифров зиг-заг)
Публикувано31.10.02 21:33



Ами мерси за инфото... Ще гледам още тия дни да си пусна молба за активиране на услугата. Ще си търся и телефон с Call ID...

Още една молба: ако може да ми изпратиш твоя софтуер (може да не желаеш- не знам!) за разпознаване на Call ID с компютър- аз използвам модем Rockwell software 56...

Проблема с компютрите е, че цял ден съм на работа, където си имам компютър и съответно домашния ми седи за зор заман... сиреч не го ползвам често и го държа изключен, та софтуерното решение в общия случай не ми върши особено голяма работа, но ще ми бъде интересно просто да видя какво представлява софтуера за целта! Предварително благодаря!

e-mail-а ми е



БАба...



Тема Re: Call ID какво ми трябва?нови [re: БaбaИлиицa]  
АвторБTK (Нерегистриран)
Публикувано01.11.02 10:12



Ми то няма нищо особенно в софта.
Към модема се изпраща команда да следи за CallID и ако между първия и втория ринг централата изпрати информация модема праща към порта номера
За целта можеш да използваш обикновен термемулатор. Модема ще изпрати нещо такова:

RING

DATE: 021101
TIME: 1009
088475144

RING


Номерчето може да е Р ако няма номер. или идентификатора на трънка ако си с връзки в централата.

Да пращам ли програмата?



Тема Re: Call ID какво ми трябва?нови [re: БTK]  
Автор lnsert-OFF (некадърен спец)
Публикувано23.11.02 17:34



още малко питане по същата тема

1.Случайно да знаеш дали стават всички апарати имащи called id , лизензирани от БТК за ползване в тяхната мрежа , имам в предвид по-точно панасоник и техните DECT модели ?
2.Предполага се че всичко е наред - пусната е молба, апарата има такава възможност и caller ID си работи.Какво ще се случи ако имаш малка аналогова централа през която влизат всички линии от бтк ? (за да съм по-конкретен нека да е например пак Панасоник 2x6 или по-голяма)

Press Ctrl-Alt-Del to continue ........


Тема Re: Call ID какво ми трябва?нови [re: lnsert-OFF]  
Автор DTMF (много тъп)))
Публикувано24.11.02 16:22



панасоник,сименс .дженерал електрик и други лицензирани си бачкат с КЛИП



Тема Re: Call ID какво ми трябва?нови [re: DTMF]  
Автор lnsert-OFF (некадърен спец)
Публикувано24.11.02 17:10



благодаря много !
да имаш някаква идея какво става с CLIP-a ако мине през малка учрежденска централка ?
Според мен трябва да се запази и да работят апаратите закачени на вътрешните линии, но това си е само мое предположение

Press Ctrl-Alt-Del to continue ........


Тема Re: Call ID какво ми трябва?нови [re: lnsert-OFF]  
Автор БTK (ГенДир РУД)
Публикувано25.11.02 10:12



Централката трябва да се грижи да ги препрати. Иначе ще затвори FSK-то на изхода линийните си платки.

Ако имаш претенции се обърни към 'Жалби и Рекламации'



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.