Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:05 20.09.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Zashto shte si spra telefona.нови  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано25.06.02 15:39



Eto vi edna "zabavna" sluchka, v glavnata rolia - lubimite ni na vsichki monopolisti i biurokrati ot BTK. Koito ne se e zapoznal s chlen 16 ot obshtite uslovia, molia da go napravi sega, za da ne izgori po kusno kato men.
Istoriata:
Znachi predi edna sedmica mi se naloji speshno da govoria s chujbina i kato normalen chovek, pritejavasht telefon, reshi da zvunne ot nego. Precenih che moga da si pozvolia da platia smetka ot 100 lv i che e po vajno da se svurja. Svurzah se, govorih. Do tuka nishto nenormalno. Maitapa zapochva sega. Spored chlen 16 ili paragraf 22 ako do momenta si govoril malko ot telefona si i izvednuj napravish skok BTK ima pravo da ti spre telefona "do iziasniavane na prichinite", SLED uvedomiavaneto na abonata. Za tiah uvedomiavaneto ochevidno e bilo izprashtaneto na telegrama, koiato NE E pristignala, t.e. abonata, t.e. az ne sum bil uvedomen. Pribiram se az petuk v kushti za da ustanovia che telefona mi e izkluchen. Pozachudih se malko, tui kato sroka e do kum 26-ti (grubo), no iztraiah 2 dena bez telefon i v ponedelnik otidoh da si go platia. Platih go. Izdadoha mi kasova belejka. Nikoi nishto ne spomenava za chlen 16-ti. Pribiram se vecherta v kushti, za da ustanovia che telefona pak ne raboti. Zvunia na 130, kudeto niakakva lelka lubezno mi obiasniava da sum otishul do telefonna kasa v rabotno vreme. Mainata mu, ne otivam sutrinta na rabota i otivam do kvartalnata poshta. Tam me gledat kato polezno izkopaemo i ne mogat da poviarvat che telefona e sprian. Za spravka - za 2 godini nazad ne sum zakusnial i 1 den s plashtane na smetkite si. Sled polovin chas mi kazvat da sum otishul v niakoi biznes center na BTK. Tui kato imah rabota po center-a, otivam v edin "ofis", ne poshta a ofis i zadavam sushtia vupros "zashto mi e sprian telefona". Sled oshte polovin chas sumtene i cukane po PC-to, vdigane na ramene i prochie, se okazva che triabva da ida do BTK-to na N. Vapcarov. Chasa veche e 13:30, a az oshte ne sum na rabota i se zanimavam s prostotii. Stigam kum 14:00-14:15 na Vapcarov kudeto zapochvat da me ubejdavat che sa mi spreli telefona za moe dobro. Mainata vi be, moe dobro. Koe e dobroto? Da me ostavite 5 dena bez telefon, kogato mi triabva speshno i da mi zagubite 2 dena rabotno vreme za da *razbera* izobshto zashto mi e sprian telefona. Istoriata ne svurshva. Okazva se che triabva da platia PREDVARTIELNO 52 lv za da mi bude pusnat telefona. Tuka veche zapochvam da se vbesiavam i pitam kude moga da podam jalba. Okazva se na drugia krai na Sofia. Reshavam vse pak da si platia telefona i posle da se razpraviam. Na vuprosa na kasata "kude moga da platia po chlen 16" zapochva edno sumtene i razpitvane ajaba kfo e tfa chlen 16. Uspiavat da se obrazovat v kraina smetka i si subsidiram kato pop lubinia ni telecom, kato plashtam chast ot smetka, koiato bi triabvalo da platia drugia mesec. Telefona mi shtial da bude pusnat.

Ta niakolko vurposa:
1. Ot koga naredbite rabotiat sus zadna data. Zashtoto se okazva che tozi chlen 16 e ot 1997-a, a dogovora e skluchen predi tova.
2. Daje i da rabotiat sus zadna data, zashto abonatite ne sa uvedomeni za napravenite promeni.
3. Daje i da sa uvedomeni za promenite, ot koga neprieta telegrama se schita za uvedomiavane.
4. Ot kude na kude shte plashtam predvaritelno za usluga, za koiato v dogovora iasno pishe koga se plashta.
5. Zashto slujitelite ne znaiat za kakvo stava duma i za kakvo sa slojeni paticite na 130, sled kato ne mogat da dadat elementarno obiasnenie.
6. Koi shte mi plati zagubenoto vreme i nervi, izhabeni dokato ustanovia neshto za koeto te sa DLUJNI da me uvedomiat.
7. Triabva li da razbiram che telefona mi e sprian s dve dumi "zashtoto sum govoril po nego"? Shtoto taka izliza.

S dve dumi izvoda e: Za boga hora, ne govorete, shte vi sprat telefona po chlen 16. Polzvaite go po rednaznachenie - da tochite studena voda ot nego.

Mainata vi. Shte si go spra toia telefon, ne si zaslujava nervite i razpraviite s debilni slujiteli, koito ne si znaiat zaduljeniata i vzemat sami reshenia. Dano vi prodadat po skoro za julti stotinki, da uvolniat nekompetentnia i nagul personal (kato taia patica koiato dneska obijdashe klientite i im vikashe), togava eventualno moje da se opravite. Eventualno. I da zapochnete da cenite klientite si.

Mainata vi.

Chlen 16:





Тема Re: Zashto shte si spra telefona.нови [re: Delwin-]  
Автор DTMF (FSK)
Публикувано25.06.02 17:27



Мдаа ,същата история както при Мтел когато надхвърлиш лимита от 200 лева
телефон 130 е за повреди а не за справки



Тема Re: Zashto shte si spra telefona.нови [re: DTMF]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано25.06.02 17:34



bez da vlizame v diskusia mtel (za tova si ima klub, ako kajesh shte go produljim tam) samo shte otbeleja che v mtel ti ZNAESH che imash limit 200 lv, dokato pri zadaden vurpos ot men "da ne bi da imate krediten limit za koito da ne znaia?", otgovora beshe "ne, opredelia se po usmotrenie na slujitelia!". tunka razlika, kakvo shte kajesh?



Тема Re: Zashto shte si spra telefona.нови [re: Delwin-]  
Автор DTMF (FSK)
Публикувано25.06.02 18:28



Не съм запознат с наредбите и не ми е работа да ги зная и чета,за това си има други хора и няма да споря с тебможе и да си прав.

Все пак съм чувал че имало някакви икономични планове при които ако не надхвърлиш някаква сума -импулсите ти излизат по много по-ниска цена от нормалната или нещо такова,а ако я преминеш плащаш по нормалните по-високи цени.

И аз имам подобен случай-по принципш плащам по 20-30 лв сметка на домашния телефон.Но като си купих компютър+интернет по няколко часа на ден сметката стана 150 лв но не ми изключиха телефона изобщо.Между другото телефона дори не се води на мое име така че служителят дето ги изключва не знае на кого е телефона



Тема Re: Zashto shte si spra telefona.нови [re: Delwin-]  
Автор DTMF (FSK)
Публикувано25.06.02 18:54



Взех че го прочетох тоя член:

16. При регистрирано нетипично поведение на абонат, което се изразява в неколкократен скок в неговото потребление спрямо предходните месеци и свързано със засилен интерес в направления с ускорено таксуване, като услуги с добавена стойност, междуселищни и международни разговори и др., БТК след като уведоми абоната, може да изключи временно изходящите повиквания на определен телефонен пост до изясняване с абоната на причините и да предложи споразумение за уреждане на възникналите парични задължения.


Ами БТК какво са виновни че Пощите не са си свършили работата с уведомяването?



Тема Re: Zashto shte si spra telefona.нови [re: Delwin-]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано25.06.02 19:23



а ти какво си очаквал? не се заяждам просто питам.
грешката е че не са комуникирани условията на чл. 16 до клиентите, а както се оказва и до служителите (което в е още по-лошо)....

въпреки че като направих една бърза проверка договора го има на сайта (на БТК)... а на МТел (техния договор) го няма... например на http://www.mtel.bg (не съм търсил по останалата фамилия сайтове).

но въпросния член е ОК да ти кажа и има много смисъл - справка, когато на милата ти съседка и навъртят 1000 лв на розов телефон...

а това че БТК не е толкова гъвкава компания не знам що те учудва. все пак има толкова много клиенти и всеки си иска своето внимание и други. не знам обаче дали забелязваш промяната напоследък, но...

айде и някой друг път (или клуб) ще ти разказвам какво ми се случи като пускахте гласовата поща и що ми е гот че имам тел. секретар на самия си апарат (GSM).



Тема Re: oops.нови [re: fen]  
Авторfen (Нерегистриран)
Публикувано25.06.02 19:27



грешка... има ги общите условия ама на www.mobiltel.bg,
не се сърди ама що www.mtel.bg и www.mobiltel.bg са различни сайтове
при положение че във всички реклами вече се рекламира МТЕЛ и не се споменава нищо за Мобилтел....


може и да не ми отговаряш... приеми го като съвет



Тема Re: Zashto shte si spra telefona.нови [re: DTMF]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано25.06.02 20:05



funny :) ami az kakvo sum vinoven? btw nedostavena telegrama se vrushta, t.e. te sa znaeli che ne sum uvedomen. samo za ideata: da biaha zvunnali na toia sushtiat telefon da me uvodomiat? :) idea 2: da mi sprat samo izhodiashtite mejdunarodni i prochie?



Тема Re: oops.нови [re: fen]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано25.06.02 20:15



otgovariam (vupreki che e za drug klub):
ednoto e corporate site na firmata, drugoto e potrebitelski site s obsht interface za uslugite i prochie, a-la (my).mtel. pone tova e ideata :)

po temata:
vij ne mrunkam che sa mi spreli telefona, a che mi zagubiha 2 dena da razbera ZASHTO mi e sprian. suglasi se che si imam i druga rabota, vmesto da navurtia 100 km iz sofia za elementarno neshto (vupreki che ne sum suglasen s nego, no tova e veche druga tema). za i oshte 2 prez koito se chudeh ajaba kfo stava (subota i nedelia). suglasi se che e idiotsko nikoi da ne moje da ti otgovori, i vse po visshi slujiteli da otvariat edin i susht software i da mi gledat history-to i da digat ramene. zashtoto ako az biah uvedomen shtiah da ida da go platia direktno - vupreki che e iditshtina tova da se plashta samo i edinstveno v centralnoto upravlenie, no i tova e druga tema - bez da gubia vreme v razhodki iz polovinata ofisi i kusane na nervi. da rechem zashto tezi tupi 50 lv ne mi gi nachisliha na smetkata, kogato ia plashtah (daje ne znaeha che triabva da mi gi vzemat)??? a az spokoino si plashtam i si mislia che imam telefon. da ama ne.

sega veche mi e interesno kato doide sledvashtata smetka shte prispadnat li tezi pari, koito mi gi vzeha avansovo. sumniavam se chesno kazano.



Тема Кхъм...нови [re: Delwin-]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано26.06.02 16:49



Значи както някой ти отговори вече, временното спиране за надхвърлен лимит е за "добро" на абоната. Т.е. ако по някаква причина някой ти използва телефона и ти навърти 100 кинта, ще си останеш с толкова, и е по лесно за "преглъщане", но ако ти навъртят 1000? Както и да е... Повреди 130 не е справки, там могат да ти дадат информация какво да направиш, но е важно и на кой ще попаднеш, щото наистиан има патки, ама има и свестни служители/ки, които знаят за какво става въпрос и могат да ти кажат, при добро желание от тяхна страна (разбирай, ако си любезен и не пищиш като идиот :) ) какво трябва да направиш и къде. А това че в телефонната каса има и по големи патици, да си кажем направо гъски :) незнаят за какво става въпрос, освен да събират пари е друг въпрос. Това е най-зле службата в БТК и най-неинформираната според мен. Но все пак и там има хора, които си гледат работата, така че парите които си платил, ще ти бъдат приспаднати - споко.

1 - Наредбите са си наредби, има ги в сайта - нали така? Майка ми има ГСМ, аз нямам и не мисля да си взимам (това си е мой проблем де), ама тя незнае сума неща от вашите разпоредби, незнае дали й се таксува секретаря, незная ако стане някакъв гаф къде да се обади и още куп неща... ако има някакво изменение няма кой да я уведоми, защото даже незнае и номера за инфо при МТел... а тя е пълен ламер в областа на РС-тата... няква идея?
2 - Пощи и БТК са две различни неща от няколко години... ако пощальона не си е свършил работата и не я е закарал (закарал на грешно място) телеграмата или писмото, как ще бъде върнато обратно на подателя?
4 - за това не мога да ти кажа. Предполагам че си е просто политика. Така или иначе аб. си плаща за телефона, така че незнам.
5 - защото ако зависи от мен "телеком" ще стане шеф, аз ще съм му заместник и ще уволняваме наред след масови проверки кой кво знае и кво незнае А има и нещо друго - някои хора има неща, които не са им необходими да знаят. Тея в телефонна каса например трябва да знаят какво е чл. 16, ама кво ги интересува повредите тях и коя повреда каква е?! Или нещо друго подобно например.
6 - частично следствие от горните.
7 - обяснено в 1.

П.с. дали ще си спираш телефона е твой проблем. БТК си има конкуренция, отиди при тях :) И без лоши мисли...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.