Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:16 16.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема SPESHNO Internet - problemнови  
Авторvenko (Нерегистриран)
Публикувано26.06.02 13:25



Problema e slednia - telefona mi e dupleks. Ot skoro iawno komshiata s drugia telefon e naprawil niakakwa sistema s koiato mi izkliuchwa telefona - ot wkashti efekta e wse edno dupleksa gowori - otwan obache nomera dawa swobodno - sashto i nomera na dupleksa.

Printzipno niamam protiv - kato im triabwa da goworiat da me rezwat no me darzhat taka po 2 dni bez telefon. Idwa tehnik ot BTK - otiwa po kabela pri tiah (iawno mu se butwat kinti - koi goworeshe za nepodkupnost), telefona tragwa i sled 30 min ako goworia ili sam w net-a pak me rezwat.

Hrumwa li wi nachin da se sprawia s problema bez da im palia kashtata



Тема Re: SPESHNO Internet - problemнови [re: venko]  
Автор Илko ™ (®)
Публикувано26.06.02 14:28



Включи двата края в контакта и чакай бойния му вик като посегне да го пусне



Тема Re: SPESHNO Internet - problemнови [re: venko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано26.06.02 15:58



Значи нито обясняваш като хората, нито ситуацията може да е точно такава каквато я описваш. Най-вероятно дуплекса те откача от дуплексната кутия и затова нямаш сигнал, а ти дава свободно отвън когато те търсят. Ако изобщо е това... Техника няма да тръгне да му помага, освен ако не са някви добри приятели, в което се съмнявам. Обади се на повреди да проверят и да видят какво му е на телефона ти, когато нямаш сигнал



Тема Re: SPESHNO Internet - problemнови [re: KlD]  
Автор Илko ™ (®)
Публикувано26.06.02 19:05



Може да е от тези техници с които срещу 10 лева завързваш достатъчно силно приятелство.

Естествено, че само за момента.



Тема подобен случайнови [re: Илko ™]  
Автор Airfan (екстремен)
Публикувано26.06.02 23:59



Преди време, когато бях с аналогов телефо се получаваше нещо подобно и при мен. В началото ме пекъсваше само когато седях в интернет. Обаче аз взех да се заседявам на телефона говорейки, а не като седя в интернет и един щастлив ден както си говорех, нещо изпращя в слушалката и замлъкна всичко......натиснах аз "вилката" и каква ми беше изненадата като установих, че сигнал няма. Скокнах аз до дуплекса, а той си говореше човека.... и това взе да се случва все по-често и по-често. Долу таблото не беше отваряно, щото е до моята изба и е ужасно прашасало и си личи ако го пипне някой. После като минавах на цифров седях до техника и той ми показа, че всичко е наред с нашето реле....явно онзи беше изобретил нещо.....сега той е прав аналогов, а аз прав цифров...безплатно!



Тема Re: SPESHNO Internet - problemнови [re: KlD]  
Авторvenko (Нерегистриран)
Публикувано27.06.02 14:52



I kak da ti go obiasnia po iasno???

OBIASNENIE No2:

Goworia si po telefona (ili chowarkam neta - kwo znaechenie ima). Razgowora, sesiata prekaswa iznewidelitza - po sredata na dumata ili niakade mezhdu bytes 3078923 i 3078924 . Kakto kaza kolegata - natiskam wilkata ili tam kakwoto se nalaga - chuwam w slushalkata bramchene - sashtoto onowa dobre poznato bramchene koeto si se chuwa kogato gowori dupleksa! Chakam (taka beshe kato se sluchi za parwi pat) .. chakam ... chakam - 1 den signal niama.

Niakade na okolo 4-tia chas se useshtam - nabiram si nomera ot mobilnia, dawa si signal swobodno ama yok - ne zwani - tam w moita slushalka prodalzhawa da bramchi. Sled oshte 1 chas mi bliaswa - nabiram i nomera na dupleksa - i tam si dawa swobodno che dazhe i mi wdigat.

Chudia se - kwo da prawia - obazhdam se na powredi ama te pak ot Mtel sa reznali dostapa do 130. Hwashtam si fonokartata pod raka - minawam 2 presechki i zwania - obiasniawam na powredi - kazwat mi da se obadia pak sled chas.

Zwania sled chas - kazwat mi telefona wi e nared - obiasniawam 2-ri pat - wikat shte go prowerim. sled oshte chas + 2 presechki - rezultat - powredata e po liniata shte wi pratim tehnik (siakash az ne sam imkazal che e po liniata).

Idwa tehnika - gleda - otiwa pri komshiata i telefona wednaga se oprawia ... sledwa predpolagam 10 kinta za tehnika - tehnika minawa - wika mi problem yok.

Sled 30 min pak po sredata na razgowora - KLATZ. Pak 2 presechki - sorry ama dezhuren tehnik weche niama ... kazah 2 dumi na komshiata i mi pusna telefon.

2 dni po kasno - sashtata rabota - niama da izrezhdam goreopisanite razgowori s operatorkata - minawa tehnika i kazwa che iawno onzi (komshiata) si darzhi telefona otworen i prawi na puk .... otworen ama da da ... nali mu dawa swobodno pri nabirane !!!

Po podrobno ot towa ne moga da go obiasnia ....

A i weche pochti znam kakwo shte naprawia - ili shte si pusna lan ili 2-ri telefonen nomer ... a naprawia li go - komshiata shte stane kriw sled towa



Тема Re: SPESHNO Internet - problemнови [re: venko]  
Автор Илko ™ (®)
Публикувано28.06.02 14:14



А той има ли достъп до дуплексната кутия или твоят чифт ?



Тема Re: SPESHNO Internet - problemнови [re: Илko ™]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано29.06.02 10:22



Ти ако имаш дете или две би ли си рискувал работата за 10 лв? Може и да не ми отговаряш...



Тема Re: SPESHNO Internet - problemнови [re: venko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано29.06.02 10:36



провери си модема, дуплекса ти не прави нищо според мен... 130 е безплатен телефон, така че не ти трябва фонокарта.
Единственото което се сещам дуплекса ти да прави е наистина да си остави слушалката отворена за да може АКО ти разпадне връзката да загубиш ти сигнал (не трябва да чуваш абсолютно никакво бръмчене, пълна тишина, дори и бръмченето което твърдиш не трябва да го има, освен ако апарата не ти е някакъв с ток или радиослушалка, тогава само може да чуваш някакво бръмчене и да не може да се определи), но това ще трае само докато той не приключи с разговора си и затвори. Другият проблем може да е в централата (няма да обяснявам какъв), но понеже там често се случва да работят едни такива неъпгрейднати лебеди... ако все още ти прави този номер телефна фани ми напиши една бележка и ми го кажи за да видя какво може да е или ми го кажи тук...
Айде, стига толкова за сега...



Тема Re: SPESHNO Internet - problemнови [re: KlD]  
Автор Илko ™ (®)
Публикувано29.06.02 13:05



Аз не.
Но ако на въпросния техник му предложат дневната му надница за 10 минути изкушението е голямо. Вина има не само той ами и фирмата която му плаща толкова. Освен това всички предразсъдъци, че върши нещо нередно са изчезнали : "това е нещо между клиент и техник" - от теб съм го чувал. Нали като разкаже после на колегите че е отказал ще му се смеят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.