Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:12 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ? за Alcatel One Touch First 10нови  
Автор Arient ()
Публикувано10.04.02 12:14



Една колежка си купи вчера такъв. Опитала се да го свърже към "аналогова" централа и тази сутрин ми се оплака, че не можела да избира. Има книжка на немски от която нищо не разбирам. Вероятно началното състояние на телефона е "тонално избиране". Как да го превключа на "пулсово"? Ако някой има натрупани впечатления от този телефон и реши да ги сподели - благодаря предварително.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: ? за Alcatel One Touch First 10нови [re: Arient]  
Автор DTMF (титуляр)
Публикувано10.04.02 17:30



Да не е ДЕКТ телефон?
Преди спорих с някой че не всички имат импулсно избиране ,ама да ти обясни сега той



Тема Re: ? за Alcatel One Touch First 10 [re: DTMF]  
Автор Arient ()
Публикувано10.04.02 20:21



Не знам никакви подробности, не се и опитах да чета книжката на немски. Както винаги, жените хващат същината на проблема (телефонът не избира) и не обръщат внимание на подробности от вида на DECT и други такива.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: ? за Alcatel One Touch First 10нови [re: Arient]  
Автор Илko ™ (®)
Публикувано10.04.02 22:21







Тема Re: ? за Alcatel One Touch First 10нови [re: Илko ™]  
Автор Arient ()
Публикувано11.04.02 08:13



Ако изображението изразява и въпрос - да на книжката има подобно изображение. След малко колежката ми ще ми донесе и някакво кратко упътване за работа на български. По някое време си спомни, че имало и такова.
Какво да се прави "нация техническа" - опитай за "подкарване" всички начини които ти дойдат наум и ако не стане (и изделието е все още здраво) прочети инструкциите. Довечера ще трябва да ходя и да помагам за подкарването. Опитах се, чрез участниците тук да избегна българския начин.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: ? за Alcatel One Touch First 10нови [re: Arient]  
Автор Илko ™ (®)
Публикувано11.04.02 15:05



Няма страшно. Има пулсово набиране.


Ако трябва да сме точни за да се пусне този телефон за продажба в България трябва да мине през одобрение от ДКД. А там няма как да мине без пулсово набиране. Погледни отдолу на апарата трябва да има номер и дата на протокола на ДКД. Ако няма такъв и телефона се окаже че не работи може да притиснеш фирмата която го е продала че ще подадеж жалба. По закон комуникационната техника която се продава без съответното разрешително се конфискува а на този който я продава (или произвежда или внася) се налага глоба.



Тема Re: ? за Alcatel One Touch First 10нови [re: Илko ™]  
Автор DTMF (титуляр)
Публикувано11.04.02 17:07



Той не е казал че апарата е купен от БТК



Тема Re: ? за Alcatel One Touch First 10нови [re: DTMF]  
Автор Илko ™ (®)
Публикувано11.04.02 18:00



Няма значение откъде е купен. За да се включи в мрежата на БТК трябва разрешение от ДКД (според мен е малко странно, но е така).



Тема Re: ? за Alcatel One Touch First 10нови [re: Илko ™]  
Автор DTMF (титуляр)
Публикувано11.04.02 18:12



Да не мислиш че някой от бтк ще тръгне да проверява телефоните за лепенки от ДКД?



Тема Re: ? за Alcatel One Touch First 10нови [re: DTMF]  
Автор Arient ()
Публикувано11.04.02 19:11



Нямам нищо против правно-потребителския спор, който водите но аз моля за практически съвет.
Телефонът е такъв, какъвто е на изображението от Илко. Купен е от Метро (Русе). Не съм стигнал до него, за да видя има ли "лепенка" от ДКД. Има подробна книжка на немски, от която нищо не разбирам. Има и добре напечатано (на диплянка) кратко описание на български, от което става ясно, как се ползва слушалката (може да са няколко), как се избира номер и как се сменят батериите.
Молбата ми е, какво да направя за да го превключа на пулсово избиране, ако е възможно такова(няма откъде да прочета как се върши това). Ако някой е имал вече такъв проблем и го е разрешил, ще му бъда благодарен(и колежката ми също) ако ми светне какво се прави. Обещавам да съобщя и на колежката, откъде съм почерпил знанието(т.е. няма да се дуя пред нея, колко съм велик, на вашия гръб).

You can take the horse to the river but You can't make him drink.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.