Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:52 18.04.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Игра на нерви с БТК  
Авторняkoй (Нерегистриран)
Публикувано01.03.02 13:10



Цялата тази история я пиша не за да търся обяснение а за да кажа, че според мен спокойто персонала на БТК може да се съкрати поне с 1/3 без да има проблеми.

Откъде започна всичко. Преди няколко дена ми блокира телефона. Отивам навън да се обадя на 130. След около 5 мин някой ми вдигна. Казвам какъв е проблема. Отговаря ми се, че в момента телефона ми е наред и се води разговор по него. Обяснявам, че не е така и ги моля пак да проверят. Пак същото. Моля ги да го спрат и да пуснат свободно. До половин час ще станело...

След 1 час още няма телефон. Отивам да звъня пак. Пак същата история. нервирам се и повишавам тон, че телефон няма а те ми говорят глупости. От отсрещната страна също викват, че проблема е бил мой и те не били криви да съм си сменял апарата. Позната история.

Оттук нататък почва интересното. Имайки нещо в предвид отивам да направя засечка на телефона. И естествено установявам, че за времето на липсата му някой е наговорил 27 лева разговори (засичан бе предишния ден поради накакво друга причина а след това да са проведени 10-15 градски). Отивам в централата и казвам, че докато съм се разправял с повреди някой е говорил. Отричат. Казвам час и номер на човека с който съм говорил на 130. Щели да проверят. Естествено нямало такова нещо записано и докладвано. Тия пари явно са се навъртяли от нищото...

Миналата година редовно ми изчезваше по този начин телефона. След това на същия номер почваха да търсят X Y или Z. При въпрос кой им е дал този телефон казаваха, че и друг път са говорили с него на същия телефон. По една случайност разбрах, че един от техниците в телефонната централа се казва X. Сметките от 25-30 лв месечно скочиха на 80-100. Подавах оплаквания писах молби - нищо. В един момент бесен казах на поредния звънящ да каже на X, че ако не престане да дава на този номер ще прежаля пари и ще пратя хора да го направят инвалид на легло за цял живот. Следващия месец сметката ми бе 22 лв.

Да изоставим лиричното отклонение. На другия ден телефона ми звъня до обяд през 5 мин. Обадиха се от централата. Обадиха се от някакво упрамление. Обадиха се трима различни представящи се за телефонни техници. Няколко пъти спираха и пускаха телефона за да мерели уж нещо. Изобщо затриха ми половин ден. И всеки път не пропускаха да кажат, че като се оплаквам сега ще го мерят редовно и да не се учудвам ака съм нямал телефон защото тогава щял да бъде включен на измерване. Изобщо направиха си гавра с мен отвсякъде. И на мен ми остана само да псувам държавата и себе си, че съм се родил в нея.

Предполагам, че могат да скалъпят правдоподобно обяснение. Но фактите сочат друго. След едно от ходенията ми в централата явно на излизане ме объркаха с някой и ми предложиха да говоря навсякъде по света на ниска цена срещу малък рушвет. И споменаха пак името на въпросния X. По някакво чудо не цапнах предлагащия с най-близкото паве а измърморих, че в момента имам друга работа.
Много други хора си оплакват, от подобни истории и все на аналогови телефони. На цифровите явно тоя гяволък не вирее. От централите си пеят песента, че всичко е изговорено.

Исках да си сложа индивидуален брояч ноа телефона. Не било законно. Помолих да ми дадат зяконен ще го платя колкото и да струва. Да доидат ако искат да го циментират в стената и да го минират за да не го пипам. Отговора бе, че къде щял да му излизи края ако на Сульо и Пульо им слагали броячи. БТК не можело да си създава такива главоболия за глупости. Изобщо мъкаааааааааааа...

Миролюбив човек съм мразя да гледам кръв. Но тази чиновничка която с такава досада ме причисли към Сульо и Пульо бих я удушил бавно с голи ръце. А X бих го влачил завързан с въже за колата през поле с тръни.

След като поне 10 човека не могат да решат проблема с елементарна кражба на импулси за сметка на клиент те са за уволнение. След като всички изведнъж ги хваща амнезията значи са за лудница или дом за бавноразвиващи. След като БТК прави на сградите си ремонти за милиони но не искат да дадат на клиентите си броячи за да си сравняват трафика от който така юнашки се краде те за къде са?

Не знам дали приватизацията ще ги оправи. Възможно е и по-зле да стане. Но след като успяха да ме докарат до състояние да съм готов да убия човек явно нещо не е наред. И то не с мен дето най-съвестно си плащам сметките. И на когото не върнаха нито лев от явно откраднатите импулси. Въпреки всички жалби и доказателства.

Такива ми ти работи стават у нас. Докога ли...

Не смятам да споря с KID или Telecom. Те може и да са свестни момчета. Ама що боклук има в БТК. Като започнеш от шефовете и слезеш надолу поне половината са за изхвъляне. Но всяко правителство си ги къта. Че своя човек е опора. Пък колкото е по-крадлив и некадърен толкова по лесно се контролира.



Тема Re: Игра на нерви с БТКнови [re: няkoй]  
Автор DTMF (титуляр)
Публикувано01.03.02 14:49



За първото изречение съм съгласен.
Какъв ти е телефона,ако е ПАНАФОНЕ го хвърли през прозореца
Ако можеш да докопаш цифров телефон ще се родиш



Тема Лек случай си,радвай сенови [re: DTMF]  
АвторOX (Нерегистриран)
Публикувано02.03.02 15:28



Н амен ми бяха сменили номера без да ме уведомят.След месец ми върнаха моя си с 800 и отгоре лева сметка.Какво ли не опитах.Даже не ми се пише.Докато не стане някакъв голям сакатлък с добре заслужило говедо от бтк,нищо не може да се оправи



Тема Re: ...нови [re: няkoй]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано03.03.02 10:05



Човече, съжалявам за цялата простотия, но в случая БТК нищо не може да направи. Ще почне да уволнява наред и какво? Ми нищо... Всичко си опира да съвестта на хората, а сума народ нямат такава, независимо дали работят в БТК, ВиК или са чистачи. Работата е че понеже са му малко парите на някой той търси начин да си ги увеличи, а как го прави - отделен въпрос... За това не искам да споря с никого - излишно е.

Сега на твоя въпрос - Мога да ти дам един съвет... Предполагам че телефона се води на твое име щом плащаш ти... Отиди в районната ти централа в отдел "Движение постове" или по ново му "Продажби". Там си подай една молба за ограничаване на изходящите обаждания към всички телефонни номера започващи с 0 (мобилни, междуселищни, международни и тн.. - Всички!). Така този който те краде ще престане да го прави от теб (той очевидно се обажда на такива номера). Изчакай така да минат 2-3 месеца и си махни услугата, ако ти се налага да говориш често с такива номера.
Друго което можеш да направиш е да си сложиш лимит на телефонните разговори, но те мисля че бяха на определен брой импулси, а максималното май беше 400... ще те излъжа. Трето което можеш да направиш е да си смениш номера с цифров и да си подадеш отново заявка (с молба) за персонален код - това определено ще ти спести всички неприятности, но най-кофтито е че винаги трябва да го набираш този код преди да се обаждаш...
Кажи ако имаш друг въпрос... Успех.

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Едно въпросче, pls.нови [re: няkoй]  
АвторИнтepecyвaщ ce (Нерегистриран)
Публикувано22.03.02 20:34



Драги колега (и аз така с 1000 лв), за коя централа става дума? Не че много се различават.....

Бъдете ми живи и здрави



Тема Re: Игра на нерви с БТКнови [re: няkoй]  
Авторtv (Нерегистриран)
Публикувано02.04.02 10:24



ами прав си, и аз така изгорях в края на миналата година, изведньж сметките ми за телефон се удвоиха и втроиха, при една и сьща употреба на телефон, отидох и подадох молба за ограничение на импулсите и изведньж сметките се вьрнаха в предишните размери - около 20 лева, явно се крадат импулси за сметка на потребителите



Тема Re: а бенови [re: tv]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано02.04.02 17:39



ти тъп ли си бе?!? Тя и майка ти така я ползват за сметка на баща ти, ама си трае и тя и той, нали?!Аре кере!!!

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема за да подкрепя историятанови [re: няkoй]  
Автор garga ((gargamel))
Публикувано07.04.02 19:17



И аз имам една малка историика да разкажа (предполагам всеки българин има поне една) за моите истории с БТК. След като околу 15 години чакахме да се сдобием с телефон, и най накрая (при това савсем наскоро) това чудо взе че ни се случи. Ние бяхме придобили навик да се свързваме с хората по друг начин (всички в къщи разполагат с мобилни телефони), а за интернет да не говорим. Затова и първите месеци сметката ни бе като на стара баба: между 20 и 25 стотинки. Тя и до ден днешен не е надвишавала левче. Веднъж обаче, не много одавна (преди 3 седмици) и телефона замлъкна. Вдигаш слушалката, чуваш сигнал, набираш и след околу 2 секунди разговорът се прекъсва. Дори и да набереш само една цифра, пак чака 2 секунди и прекъсва. Къси-дълги телефонни номера - прекъсва.
Звъним на 130, и един мил чичко ни обянсява (след като сме му казали кой е телефонният номр) че няма проблеми, просто сме си превишили лимита от разговори.
Брей, викам си. Аз не сам бил в България по това време (за което ставаше дума) и къщата е била празна. А сметките ми са по 20 стотинки. Но хвала на БТК-то дето ми е сложило лимит като Мобилтел - 20 стинки и ти спират телефона, да не би случайно да навартиш сметка дето не можеш да я платиш.
Питаме - добре ако си платим ще ни пуснете ли телефона? Не. И разни подобни. След известно търсене се оказа че имало грешка. Телефонната ми сметка този месец е 2-3 лева. Но аз 2 и повече седмици не можех да набирам. Не че ми липсваше особенно. Но го давам само като пример. Щом всеки си има малка история с БТК, какви ли са големите? Колко грешки стават с абонатите? Някой носи ли отговорност за това? Мога ли аз да съдя БТК за подобни гаври? Особенно ако имам начин да докажа достоверно че никой не е ползвал телефонният апарат в къщи?



Тема Re: Игра на нерви с БТКнови [re: tv]  
Автор garga ((gargamel))
Публикувано07.04.02 19:22



Такава случка има и моя съседка. Доколкото знам от приятели учели в телефонджииска гимназия - отиваш в централата, и слагаш на брояча едно нещо, за кеф, и той брои малко по-бързо импулсите. Или си закачваш едно мобилно телефонно апаратче (10 лева) за жиците на абоната, и удряш един разговор с gsm (защото от служебните телефони не може). Всичко това е от бедност и скъперничество. Ще се оправи като българина се научи да съди БТК за щяло и нещяло. Защото аз следя няколко такива дела и бих казал за радост на всички онеправдани че последните години не се е случило едно дело да го спечели БТК, но хората ги е страх.



Тема Re: Игра на нерви с БТКнови [re: garga]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано11.04.02 19:19



Тва майка ти ли ти го каза? В пристъп на безумен кеф?

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.