Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:03 13.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Модем - БТК - Интернет !?!нови  
АвторLox (Нерегистриран)
Публикувано27.12.01 06:53



Проблема се състои в това че....
от един момент нататък (някоя си дата преди месец и нещо) когато се връзвам към и-нет през телефонната линия, модема прави поредица от опити за откриване на скорост за връзка и в крайна сметка се отказва. Това когато е оставен да пробва от най-високата въжможна му. Ситуацията се променя драстично - упява да се върже - при ограничена скорост 9600. На тази скорост може да седи много часове без да го разпадне нищо (това е разбираемо).

Ето и информация за модема: USRobotics Sportster 33600 INT Voice.
Така..., веднага някой ще каже - Модема е за кофата. Обаче не е, пробвах модем с друг чип: Acorp Rockwell 56k EXT Voice. Същата ситуация. Същите опити от страна на модема. Същия финален резултат.
Едва ли имат еднакъв дефект :) Втория го взех от познат живеещ в друг квартал и друга централа разбира се. При него заковава на 31200 най-често и държи - неговия си.
Доставчикът е Интернет България. Четири цифрови телефонни номера за София.
Мисля че не е поставяна уплътнителна кутия... но трябва да видя. Там се заключва и не е лесен достъпа. Пък все си мисля че те питаха предварително или поне осведомяваха.
Имам и дуплекс. Сигурно са се оплакали нещо...
Централата започва със 62 - Лозенец.

Има ли практика да се слагат някакви филтри на чифта, които да режат честотната лента и високите скорости да се губят ? Защото на такова ми прилича.
Или причината може да е другаде... (поне не е от модемите).

Само си представете..... интернет на 9600 :))) мечта ...



Тема Re: Модем - БТК - Интернет !?!нови [re: Lox]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано27.12.01 08:10



Обикновенно на дуплекси не се слага РСМ-и... не че е невъзможно де... Има и други варианти, но не мисля че са ги изполвали (за уплътнители де...) там където си - 62. Обади се на повреди да проверят дали няма някакъв проблем с параметрите на чифта ти. Пробвай с друг ИСП (малко вероятно, поне така както го описваш, но... знае ли някой)

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Модем - БТК - Интернет !?!нови [re: KlD]  
АвторKill (Нерегистриран)
Публикувано27.12.01 09:07



Da ama i az sym bil svidetel na podobno neshto sys 3Com USR 56 Ext. kato mu slozha shirok diapazon ot vyzmozhni skorosti za connect ne stava a kato go smalia se connect da kazhem na 31200 a tazi skorost e vkluchena i v pyrvia sluchai no pri proverkite za skorost otkacha. Vryzkata beshe ot analogov kym analogov.



Тема Re: Модем - БТК - Интернет !?! [re: Lox]  
Автор Г. ЧaвдapoвАдминистратор ()
Публикувано27.12.01 11:46



Това е много известен бъг на US Robotics модемите при линии с определено зашумяване
за подробности имаше някъв руски сайт и там е описано как да се справи човек поне частично с проблема



Тема Добави в Extra Setings на модема ...нови [re: Lox]  
Автор Aтaнac_Ko (обикновен човек)
Публикувано05.02.02 14:02



... следната команда:

ATS10=240

Това означава, че на функцията Lost Carrier To Hang Up Delay придаваш най-висока стойност, т.е. модемът ще изчаква по-търпеливо някое по-продължително смущение. А по нашите аналогови линии смущения от номеронабирателните импулси -- колкото искаш!

Наско



Тема Re: Модем - БТК - Интернет !?!нови [re: Lox]  
Автор silent (някакъв)
Публикувано08.02.02 19:29



и аз имам подобен проблем само че само с някои достамчици.......... обикновенно с най евтините / ма пък най приказливи и вий си ги знаете кои са/е като в оная песен евтини са им парите евтини са им жените.........лесно логване и кретане без проблем с някаква пършива мижава скорост докато с други доставчици много трудно се логвам /правя по 5-6 опита/но пък като гепи веднъж върви със скорости от порядъка на 44-48кб на крос пойнт.........с много рядко дропене...........не съм специалист но пък пробвай и други доставчици..........

незабележим


Тема Re: Модем - БТК - Интернет !?!нови [re: silent]  
Автор alexbg67 (НЕДОВОЛЕН)
Публикувано13.02.02 19:48



Хе, хе! Кроспойнт!!! 929....
това не можеш да го сравняваш с никоя друга централа: плащаш аналог, фъркаш на цифрова - мечта
Аз пък съм заредил стринг да Не се връзва под 33600 и като захапе, не пуска по 2 дни докато не ми дотрябва линията.
БТК имат в експлоатация централи от `29 година в София...
Кво да говорим повече

Все за нещо ще намери да се начумери...


Тема Re: Модем - БТК - Интернет !?!нови [re: alexbg67]  
Автор тeлekoм (завърнал се)
Публикувано13.02.02 20:52



Пак неграмотност в големи колчиества....в БТК НЯМА централи от '29. точка.

Ако нещо работи, не се опитвай да го поправяш(второ инженерно правило)


Тема Re: Модем - БТК - Интернет !?!нови [re: тeлekoм]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано13.02.02 21:58



да, и на мен ми е чудно къде ли е тази централа от 29-та година ?!?! :)))

И аре кроспоинта да не е точно като цифровите... маааааалко по зле е :)) От към качество де :)

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Модем - БТК - Интернет !?!нови [re: тeлekoм]  
Авторma niamam si be (Нерегистриран)
Публикувано14.02.02 16:14



Do kolkoto znam 38ma e bash ot togava




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.