Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:58 02.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Подобряване на аналоговата линия!?!нови  
АвторNik (Нерегистриран)
Публикувано22.09.01 17:12



Преди време намерих в phreedom.org една статия, в която имаше проста схема на устройство което би трябвало да филтрира шумовете по линията и по този начин да подобри връзката при ползване на интернет. Не знам къде точно беше статията, затова качвам част от страницата на http://free.bol.bg/logono/ Нека който се интересува да хвърли едно око и да каже това може ли да подобри връзката, или пък само може да докара някой техник от БТК? Ако пък знаете по добра схема-кажете я!



Тема Re: Подобряване на аналоговата линия!?!нови [re: Nik]  
Автор тeлekoм (пристрастен)
Публикувано22.09.01 19:14



zabraneno e vklu4vaneto na neodobreni kraini ustroistava kym telefonnata linia
zabraneno e promqnata na telefonnata instalaciq

tova po princip
a tova dokolkoto go widqh si e RC filtyr, no ima gluposti:naprimer:
Svyrzva se neposredsveno sled modema
e kak taka sled modema? Sled modema e telefona, kakvo da mu filtrirash? Ili pyk da gi navyrjesh na platkata?! qsno e 4e bi trqbwalo da e predi tova... Osven tova za r2 e po-udobno da se polzva potenciometyr.... abe kvo da ti kaja - tvoi si e problema... na liniqta edva li 6te i stane ne6to, no na modema i/ili dynoto moje i da mu stane...



Тема Re: Подобряване на аналоговата линия!?!нови [re: Nik]  
Автор VlGOUR (непознат)
Публикувано22.09.01 19:16



Nishto ne mozhe da ti pomogne s/u shumovete... mozhe da se probva da se usili signala i sled tova da se filtrira polezniq signal.. am akuv e kiara kato po taq liniq polezniq signal i shumovete sa si v edna chestotna lenta... a ne mozhe da rezhesh kakti padne shtoto shte otrezhesh i tazi na modema...



Тема Re: Подобряване на аналоговата линия!?! [re: Nik]  
Автор DTMF (“ѓЃѓ^ѓЉѓѓ)
Публикувано24.09.01 21:11



Ако можеш го смени с цифров.



Тема Изумително,гениално!!!!нови [re: DTMF]  
АвторNik (Нерегистриран)
Публикувано25.09.01 23:08



А не е ли по добре със ISDN или сателит? Или да си прокопая оптичен кабел? Направо се чудя как не съм си взел още собствен спътник!!!
Абе хора, аз знам кое е добро, въпроса е от наличното да извлечем максималното!
Айде със здраве!



Тема Re: Подобряване на аналоговата линия!?!нови [re: Nik]  
АвторJimmy (Нерегистриран)
Публикувано02.10.01 15:22



Tova moje da di pomogne ot vega.bg



Как да подобрим качеството на модемната връзка ?



Мисля, че няма смисъл да обяснявам нуждата от такова устройство и се обзалагам, че всеки е давал мило за драго, за да не го дропи толкова. Е... отговорът е много прост.

По-долното устройство работи само на електромеханични централи, а именно: всички декадно-стъпкови, панелни и координатни.

Модели : A-29, F-61, АТС-54 /стъпкови/
КРС 103/203 , АТСК-50 /координатни, използват се масово в селата/


НЕ работи на следните типове системи :
Всички модели квазиелектронни АТЦ /Квант и Кроспойнт/
Всички модели цифрови АТЦ - EWSD, MT, AXE,

/Заб. изброени са всички видове АТЦ, които се използват в България в градската мрежа. По-точно - всички видове, които са ми известни. За използване в учтрежденски АТЦ - консултация по e-mail, вижте в края/

Схемата на устройството е много проста. Вижте я сами:



__o 2
/ K
o----/ o-----|
| 1 |
o----|-------------|-------o
| |
| |
o-----------| |-------------o
C



K --> двупозиционен превключвател /ключе/. 1 и 2 са двете му позиции.
C --> кондензатор. Сложете 1uF, максимум. Може и по-малко. Зависи.

По принцип сложете малко по-малко от 1uF.

Това горе, където го виждате, е телефонната ви линия /двата проводника/. Към нея са свързани ключето с кондензатора. Има и една интересна особеност:
Защо си мислите, че е поставено това ключе? Ами иначе няма да можете да избирате през кондензатора. Затова е направено следното нещо:
когато тръгнете да избирате, ключето трябва да е в положение 1;
след като осъществите връзка - превключете в състояние 2.
Теоретично обяснение начина на действие на устройството:

Би трябвало да знаете, че при електромеханичните АТЦ /каквито са стъпковите и координатните/ се получава много шум при комутация именно заради електромеханиичните комутатори /стъпкови избирачи например/, които се използват в тях.
Горното у-во /кондензатора по-точно/ служи като филтър на низките честоти, които стоят в основата на брумовете, които влошават качеството на модемната връзка.
Устройството е тествано на няколко типа модема и телефони, работи безотказно. Качеството на връзката /измерено в cps/ се увеличава до 30 - 35%.



Тема Re: Подобряване на аналоговата линия!?!нови [re: Jimmy]  
АвторEнтep (Нерегистриран)
Публикувано04.10.01 00:13



Дрън дрън

ако можеш смени си кабела от кутията до вас ползвай УТП спазвай начало и край на кабелите ,провери заземен ли е края на кабела на БТК ако си на дуплекс провери заземлението на дуплексната кутия заземи си ПК теоретично и на практика скороста е 33.6 и няма разлика в централата това не са "ЦИФРОВИ' ценрали а аналогови с тонално набиране не говоря за ISDN сменяй доставчика с проби ,абе колкото и да сменяш БТК са най добри мами...та им монопол братче оплачи се в БТК и кажи че си тяхен потребител ще ти оправят линията

Аз съм на дуплекс в момента 33.6 от 2 часа на 0134100



Тема Re: Подобряване на аналоговата линия!?!нови [re: Eнтep]  
АвторNik (Нерегистриран)
Публикувано04.10.01 18:53



Като се обадя на БТК и ще ми оправят линята? Олеле майко, какъв ентусиаст! Че аз им се обаждам всеки ден, щото дропи през 5 минути, независимо че съм с хардуерен модем, дето на друга аналогова централа е бетон! И служителките от повреди ми обясняват че тая линия е за телефонни разговори, не за интернет, и че нямали апаратура с която да замерят линията дали дава проблеми за такъв вид използвне!?! И в крайна сметка, след като дойде техник в къщи, като му казах че се касае за интернет, ми обясни че централата била от 1919 година (!!!) и че просто и при най голямо желание от тяхна страна нещата няма да се подобрят. Не съм дуплекс, въпреки че преди като бях нямах проблеми с дропове. Та толкова по въпроса за оправянето на линията........



Тема Re: Подобряване на аналоговата линия!?!нови [re: Nik]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано05.10.01 13:29



Централата е от 1929 (модел А29)!!! И ако искаш да ползваш по качествен диал-ъп си смени телефона с цифров или кроспоинт.

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Подобряване на аналоговата линия!?!нови [re: KlD]  
Автор тeлekoм (пристрастен)
Публикувано06.10.01 17:14



Реално е не от 29, ами поне от 50 и някоя...през 29 е базовия модел
А от 19 няма със сигурност

бтв колежката е права - тази линия не е за предаване на данни, а за телефония.... и по принцип няма на какво основание да изискваш да ти я оправят.......

Реалността е халюцинация, причинена от ниско съдържание на алкохол в кръвта



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.