Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:10 15.05.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Divert на цифров телефон - how to ?нови  
Автор lnsert-OFF (некадърен спец)
Публикувано21.08.01 19:41



Можете ли да ми обясните как може да се пренасочват позвъняванията към цифров телефон ?
Какви са командите и трябва ли някакво специално активиране или разрешение (ако телефона е служебен да речем).



Тема Re: Divert на цифров телефон - how to ?нови [re: lnsert-OFF]  
Автор ••no1•• (nepoznat4o)
Публикувано22.08.01 01:27



кодовете за прехвърляне са като при GSM-ите.
например: *21*хх хх хх# е безусловно пренасочване.
но мисля че услугата трябва да е заявена за да може да се ползва. В службата и аз немога да пренасоча нищо. При нас има някаква тъпа централа, която не позволява да се избират номера започващи с "0" .... но невярвам да е от нея, защото схванах как работи и сега нямам проблеми с междуградските



Тема Re: Divert на цифров телефон - how to ?нови [re: lnsert-OFF]  
Автор ® Илko ® (™)
Публикувано22.08.01 16:52



Услугата е достъпна след подаване на молба в служба "продажби". За фирмен телефон щети трябва и копие от Булстат,данъчна и съдебна регистрация. Както и пълномощно от собственика.
А как точно става пренасочването както и други услуги са описани на :





Тема Re: Divert на цифров телефон - how to ?нови [re: ® Илko ®]  
Автор DTMF (№7)
Публикувано22.08.01 17:26



А мен ме интересува как точно работи препредаването на таксови импулси чрез обръщане на поляритета,къде мога да прочета за това?



Тема Re: Divert на цифров телефон - how to ?нови [re: DTMF]  
Автор ® Илko ® (™)
Публикувано23.08.01 01:24



Обръщането на поляритета на линията няма нищо общо с предаването на импулси за таксуване на разговора. То се използва в някои от системите за определяне на номера който ви звъни. В общо линии е следното :
Съществуват няколко системи за определяне на номера
-Bellcore,ETSI,British Telecom,Mercury System, ...
Определянето на номера се извършва за различните системи по различен начин.Общото е че се ползва протокол за предаване на данни по стандарта V.23(1200bps). При повечето системи информацията се предава в периода между първото и второто позвъняване. Доколкото знам само при British Telecom системата се ползва обръщане на захранването.То се използва за да се задейства схемата за определяне на номера и чак след това се изпраща първото позвъняване.
Всички тези ситеми работят при "on hook" (затворен телефон) състояние на линията.

А таксуващите импулси се изпращат по време на разговор (off hook).Те представляват импулси с честота 16 kHz които се предават от централата при всеки отчетен импулс на личния броител. И тук съществуват няколко системи на предаване.

По принцип телефоните обозначени като Caller ID разпознават няколко системи така че не би трябвало да има проблем с позването им.

И щях да забравя в Русия се ползва система която не е съвместима с никоя от гореспоменатите.Там информацията се праща само ако има запитване от крайното устройство.Мисля че се наричаха АОН.

Ако те интересува нещо друго - питай.



Тема Re: Divert на цифров телефон - how to ?нови [re: ® Илko ®]  
Автор ® Илko ® (™)
Публикувано23.08.01 02:05



Може би ще ти е полезно да знаеш малко по вече и за предаването на таксови импулси. Името на услугата е Subscriber Pulse Metering (SPM).
В зависимост от стандарта се ползват 2 честоти - 12 и 16 kHz или комбинация от двата. Предават се пакети информация като формата пак зависи от използваната система.

Доколкото знам такава услуга не се предлага от БТК.



Тема Re: Divert на цифров телефон - how to ?нови [re: ® Илko ®]  
Автор DTMF (№7)
Публикувано23.08.01 16:46



Нещо не съм напълно съгласен,но както и да е



Тема Re: Divert на цифров телефон - how to ?нови [re: DTMF]  
Автор ® Илko ® (™)
Публикувано23.08.01 21:41



Кажи с кое.Пиша малко на по разбираем език защото не знам нивото на тези които ще четат.
Мога да ти изпратя документация ако ти се чете.



Тема Re: Divert на цифров телефон - how to ?нови [re: ® Илko ®]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано24.08.01 08:59



хахаха... направо си умрях от смях... "Разбираем език" ... хахаха

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Divert на цифров телефон - how to ?нови [re: ® Илko ®]  
Автор DTMF (№7)
Публикувано24.08.01 11:07



Някой апарати на "Бетком" работят с обръщане на поляритета,защо?
Относно АОН,едва ли информацията се праща само ако има запитване от крайното устройство.
В момента си сглобявам подобно устройство и разгледах много схеми,но всичките ми се струват подобни-използват DTMF декодер с чип MT 8870 или руския аналог КР 1008 вж18.
А панасоника които не работеше с КАЛЕР ИД съм съгласен че може да е имал дефект.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.