Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 27.07.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Интересно :)  
Автор AvatarBG (root)
Публикувано13.07.01 21:42



Днес ми смениха дуплекса в прав (цифров 971хххх) след молбата за смяна подадена преди 1 година и 3 месеца... както и да е. Аз като човек любознателен веднага реших да разгледам какви позволени и непозволени неща могат да се правят :) Най-интересното което открих е че може да се слушат всички служебни съобщения (примерно няма такъв номер или номера е сменен и квото още сте чували и неща които не предполагате че може да има).. Работата става по следния начин, набирате dNN, където NN е число (код на съобщението) от 00 до 26 (поне до там са различни, нагоре е просто "грешен номер"), d е DTMF тонален сигнал (каквито са и 0123456789#*), на обикновените телефони не можете да го набирате, затова пък повечето модеми могат :) (както и другите "забранени" DTMFs - а, b и c), просто подавате команда на модема atdtdNN и готово :). Интересно беше d21 - ще ви чакаме в Лозенец или нещо такова, явно msg за вътрешна употреба. Имаше и 1 "номерът за кид днес е 9809665, повече инфо за това на 817052".. Интересно това "кид" какво е? И има ли нещо общо с клубния KlD :))) Ако някой успее да открие други такива неща нека споделя :)

ПС Btw някой знае ли за 971 дали наистина се плаща за цифров? (ех.. надежди за качество и евтинийка)



Тема Re: Интересно :)нови [re: AvatarBG]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано16.07.01 12:55



Това действително е много интересно. Само се питам дали има начин и без модем да се преслушат съобщенията (служебните съобщения де)? За момента не ми е възможно да ги чуя така както си ги описал, поради липса на модем и цифрова линия на куп.

"Имаше и 1 "номерът за кид днес е 9809665, повече инфо за това на 817052"..
Интересно това "кид" какво е? И има ли нещо общо с клубния KlD :))) "
Това не е кид, а КИТ - Комункационни и Информационни Технологии и не се отнася до мен :)

971 е цифров номер, нямаш го тоз късмет за евтинийката... Там единстевенно 978**** и 973 (някои цифри) са такива какъвто не е твоят - кроспоинт.

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.