Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:06 05.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Илконови [re: - Илko -]  
Автор тeлekoм (ентусиаст)
Публикувано25.07.01 19:15



Нали се усещаш, че това 'веднага ще намеря начин да го разкарам' не е отговор? Ами ако си частник и не ти пука от законите ще го направиш, в края на краищата в частните фирми нямаш никакви права, но все пак БТК е държавна фирма и такива работи не стават - за да се уволни някой на някакво основание то трябва да бъде доказно... Така че виждаш защо има корупция в БТК
Пък и ти си противоречиш - начи ако БТК стане частна и пак има недостиг на линии според тебе дали няма да се появи корупция във вече частната БТК?

Подпис:
/не се чете/


Тема Странно...нови [re: тeлekoм]  
Автор jj_master (Master)
Публикувано25.07.01 20:43



------- Цитирам: ------------------

Нали се усещаш, че това 'веднага ще намеря начин да го разкарам' не е отговор? Ами ако си частник и не ти пука от законите ще го направиш, в края на краищата в частните фирми нямаш никакви права, но все пак БТК е държавна фирма и такива работи не стават - за да се уволни някой на някакво основание то трябва да бъде доказно... Така че виждаш защо има корупция в БТК
Пък и ти си противоречиш - начи ако БТК стане частна и пак има недостиг на линии според тебе дали няма да се появи корупция във вече частната БТК?

------------ край на цитата-------------------

Ако това по-горе трябва да го разбирам, че няма ИЗРИЧНА забрана да се вземат рушвети, подкупи и пр от служители на БТК при или по повод изпълнение на служебните ИМ задължения и те за това вземат, моля моля- нещо не ми се вярва.

Не знам, но предполагам, че имате някакъв вътрешен правилник в БТК за служителите на компанията, вероятно имате стотици заповеди и инструкции, и абсолютно съм сигурен, че всеки служител има длъжностна характеристика за длъжността кочто заема. Е, ако във всичките тия неща (които съществуват при вас, които ги няма- няма!) има някъде легализиран рушвета, явно ще е нещо ново.
А ако ще ме питаш пък дали е изрично забранено, аз мисля че ДА, погледни Наказателния кодекс, има текстове в него които определят получаването и даването на подкуп като ПРЕСТЪПЛЕНИЯ. Е, сам си реши дали са редни нещата с рушветите......

Аре със здраве!



Тема не бе трябвало да ти е страннонови [re: jj_master]  
Автор тeлekoм (ентусиаст)
Публикувано25.07.01 20:47



pls чети по внимателно
как да накажа техник за който имам подозрения че е корумпиран, НО НИТО ЕДНО ДОКАЗАТЕЛСТВО!!! е тва ми е въпроса

Подпис:
/не се чете/


Тема Явно въпроса е отработен...нови [re: - Илko -]  
Автор jj_master (Master)
Публикувано25.07.01 20:58



Не си единствен Илко, и аз съм си правил експеримент да напиша допълнителни условия в бланката при откриване на нов пост. Почти дословно думите на служителката от БТК бяха същите, които ти си получил. И аз капитулирах пред монополиста, все пак целта ми беше да имам телефон, но примера е показателен за поведението на 'компанията' спрямо клиента.



Аре със здраве!



Тема Re: Явно въпроса е отработен...нови [re: jj_master]  
Автор тeлekoм (ентусиаст)
Публикувано25.07.01 21:16



Ми тогава недей се оплаква- след като си позволил да те ебават, после не се оплаквай че ти е кофти

Подпис:
/не се чете/


Тема Re: Илконови [re: тeлekoм]  
Автор - Илko - ()
Публикувано25.07.01 22:12



Когато стане частна 100 процента вече няма да е монополист.Поради факта че не може да се продаде за под 1 година.А това означава че няма да има недостиг на линии.Тогава запомни ми думите БТК ще се моли на клиентите си защото като остане само със домашните телефони със сметки от 5 лева ще трябва да си посвие гащите.
А корупцията се изкоренява лесно като дадеш пример с някой по голям началник-изгони го пък нека другите да продължават.Когато началниците знаят че са досегаеми сами ще следят подчинените си.А не както е сега да делят плячката.



Айде да оставим тази тема за по други времена (примерно догодина)



Тема Re: Илконови [re: - Илko -]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано25.07.01 23:07



Добре де, Р.Василева уволни бившия възлов на 5-цата (мамка му забравих му името сега), който беше пословичен... И знаеш ли какво стана? Оня се кандидатира за депутат!!! Е как да се оправиш с това? Я сега помисли малко първо откъде трябва да се почне, пък тогава продължи да плямпаш... И други пример има, ама този е връх

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Илконови [re: KlD]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано25.07.01 23:15



Да бе сетих се - Константинов, взимаше по 300 зелени за тел. пост. И се пускаха за 1-2 дни. А питаш ли техниците дето ги пускаха какво са получавали? Да ти кажа ли? Потупване по гърба и похвала пред знамето (което така или иначе го няма). А пича си лапа и не му пука. Бил си колекционирал американски коли... хаха. А заплатата му не може да е била повече от 400-450 кинта - а кажи тогава като го уволниха, къде се бута в властта? За кво ми говориш за БТК, се едно е последна дупка на кавала... ама тия отговре са с пъти по корумпирани... ама те последни... за кво веднага!!!

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Много нагло, Телеком!нови [re: тeлekoм]  
Автор jj_master (Master)
Публикувано27.07.01 00:30



Звучиш като типичен служител на БТК, който от "висотата" на монополното си положение (имам предвид монопола на БТК, експониран върху теб, съвсем ясен е отпеатъка) си позволява да напише подобна реплика.
И съвсем уместно е да се запиташ от къде на къде БТК си позволява да се "ебава" с клиентите си....
Аз смятам себе си за реалист и прагматик, а на този етап да се опитвам да се преборя с безхаберието на БТК е нито практично, нито възможно.
Няма какво повече да дискутирам по тая тема, ще мине още малко време, монопола няма да вечен, ще видим тогава.


Аре със здраве!

Редактирано от jj_master на 27.07.01 00:36.



Тема Re: Илконови [re: KlD]  
Автор - Илko - ()
Публикувано27.07.01 10:02



Ти нали знаеш каква кола караше и как живееше този изрод.
Мой познат който искаше да си прокара телефон в този район след като си пуснал стандартната молба дошъл един техник и му казал да отиде и да я направи експресна защото иначе няма никакъв шанс.След като го направил оня се появил пак и му казал че срещу $100 телефона го има до 3 дни.Така и стана.

Какво да ти кажа повече...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.