Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Илконови [re: тeлekoм]  
Автор - Илko - ()
Публикувано23.07.01 20:45



Ще ти отговоря съвсем накратко:
Работил съм 6 години в структура МНОГО близко свързана с БТК и услугите които предлага.Имал съм стотици случаи да се убедя в качествата на техническия персонал на БТК.Това ми дава основание да защитавам моята позиция.Има и изключения естествено.За младите които сега започват работа в телекома ни.Сам виждаш как им се отразява системата на работа в БТК.След 3 месеца работа вече разбира цялата жестокост на ситуацията:честните и можещите не се котират добре в БТК.Как ще погледнат на човек отказал поради принципи услуга на колега свързана с облагоделстване на негов роднина или приятел за сметка на други.Просто съзнанието е такова че се работи за мизерна заплата с уговорката за припечелване на частно.Бях поразен от наивността с която твоят колега разказва за "допълнителните" услуги които техника можел да си урежда само между него и клиента при посещение в дома му.Това си било напълно в реда на нещата защото БТК не предлагала подобни услуги.Нали обаче точно тези услуги са задължение на техника към работодателя си и затова той получава заплата.
Сега за отрицателните примери.Ами аз съм клиент плащам си най добросъвестно и то повярвай ми немалка сметка.В реда на нещата е да получавам нещо срещу тези пари.Ако е имало проблем и той е отстранен без аз да усетя това може да топли само БТК. Аз като клиент имам задължение да плащам а БТК да ми дава услуга с предварително договорено качество и достъпност.Защо след като поради някаква повреда независеща от мен се очаква аз да проявявам разбиране и съчувствие.Дори си плащам и за времето до отстраняването и.Обаче когато пропусна да си платя в края на месеца БТК без много да се церемони ми резва жицата. Ако бяхме в нормална обстановка на пазара веднага бих сменил доставчика с друг.
И най накрая не бих казал че стила на твоя колега е разбираем. По скоро бих казал че липсва такъв.И един съвет към него (предполагам че той ще го прочете-да не се повтарям) като решиш да напишеш или кажеш нешо първо помисли какво може да кажеш по въпроса. В противен случай просто е несериозно.



Тема Re: Кондензатор в розеткатанови [re: KlD]  
Автор - Илko - ()
Публикувано23.07.01 20:46



Точно това е проблемът ти.



Тема Re: Илконови [re: - Илko -]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано23.07.01 21:42



утре ще ти отговоря че сега съм в супер настроение и не ща да си го развалям...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Илконови [re: - Илko -]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано24.07.01 08:46



Лошо няма къде и какво си работил, но 6 години не са чак толкова много че да се държиш като "Всичко мога, всичко знам - мене питайте!". Не казвам, че не можеш или незнаеш, а просто че някои неща са ти известни само до една степен. Или поне толкова показваш. Пак повтарям, че понякога се консултирам с специалисти, доказали се в практиката, със 20+ трудов стаж, учили и тяхното мнение се покрива с моето в повечето случаи. А със случаите когато не се покрива направо пиша тяхното мнение или го пропускам!
Да ти кажа и за колегите - понякога съм отказвал на колеги, такива неща, които съм вършил за съвсем непознати. Т.е. искам да кажа, че си зависи от човека и това че е колега е съвсем малко предимство, поне за мен. Друго, никога не съм отричал, че познавам разни колеги, които си превишават правата и "искат" от абонати пряко или непряко разни неща (пари или други). И мога да ти кажа само, че това ме възмущава особенно и обикновенно избягвах да гледам такива неща (отивам да проверя ужким нещо на вън или подобно.) и си е твой проблем дали ще ми вярваш. Ще ти кажа само, че съм и отказвал на предложени ми пари (вярно не много 5-10 лв) или други облаги (да речем кафета, алкохол и т.н.). И пак ще ти повторя, че не ми пука дали ми вярваш или не! а за другите колеги не се интересувам. Те си поемат риска и мога да ти разкажа такива истории, че ще ти щръкне косата. Но кажи ми следното (преди май казвах същото някъде): Ако ти отидеш да свършиш дадена работа на някой абонат и след като свършиш работа тръгнеш да си ходиш и той извади 10лв примерно с мисълта да се почерпиш някъде, това рушвет ли е? Ще ги откажеш ли? Не винаги се получава така, но поне при мен винаги е било така! Даже си спомням случай при който абонат ме догони на стълбището за да ми даде 5лв "за да сме се почерпели с колегат". Е значи аз съм корумпиран и искам рушвети, така ли?
Друго ...
Има доста голям срок за плащане на сметките - от 11 число до 31 число. Ми 20 дни не мислиш ли че са достатъчни да събереш кураж да попиташ, дори и да не е пристигнала бележка при теб (по една или друга причина). На теб ако някой закъснее да ти плати с 20 дни как ще реагираш? (имай предвид че за месец юли плащаш след 11 август до 31 август, след това може и да ти спрат телефона).

Относно забележката ти до мен : Признавам че понякога пиша малко объркано нещата, но не винаги. И все пак ти нито един път не посоч, че ТОЯНО ТУК И ТУК ИМАМ грешка. А само пищиш като бабичка "Нищо незнаеш, нищо не можеш!", ми докажи че ти знаеш де, поправи ме, или си на принципа "квот знам, си го знам"?

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Илконови [re: - Илko -]  
Автор тeлekoм (ентусиаст)
Публикувано24.07.01 17:08



Работил съм 6 години в структура.... - това е минало време, нали? A и не си прав - че честните и можещите се котират навсякуде трудно, така че БТК не може да е някакво изключение - и все пак(зависи къде точно се работи) си има и възможности за 'котиране'
Сега какво се урежда между техника и клиента е друга работа - ниските заплати са една от причините. Обаче заниженият контрол от страна на НЯКОИ шефове е другата причина - и тогава наистина става страшно сложно - щото тия някои обикновенно и те лапат, че обикновенно са на процент от това което измуфтят техниците - нали подписа им стои на тях под одобряването или неодобряването на молбата за телефон? А кажи как да се борим срещу това? Знаеш ли колко трудно се уволнява корумпиран? Как мога да го уволня? И затова ВИЕ, дето цакате сте много виновни... ама МНОГО МНОГО виновни - щото никой не се оплаква... и после какво става - уволниш го, и той веднага в съда... и естесвено печели - и после който го е уволнил трябва да дава(дори и да е началник ТВД!)дъъъъълги - дъъъълги обяснения защо така защо онака.....

Подпис:
/не се чете/


Тема Re: Илконови [re: KlD]  
Автор - Илko - ()
Публикувано24.07.01 18:35



Като казвам че съм работил 6 години не означава че това ми е единствения трудов стаж.И всеки средноинтелигентен човек за това време ще схване цялата ситуация около работата си.Съмнявам се ти да си работил по-вече от 2 години в БТК но вече знаеш доста мурафетите на твоите колеги.Като е толкова добра БТК защо не ги изгони а ги търпи.
А за 5-10-те лева -така се започва.Това че ти дават толкова означава че или толкова могат да ти дадат или за толкова са те преценили.Мен лично би ме обидило някой да ми подхвърли 5 лева да се почерпя. Просто в съзнанието си ти започваш да ги делиш на 2 групи едни от които можеш да очакваш нещо и такива които не дават нищо.А просто те не са задължени да ти плащат но имиджа ви е такъв че е по добре да го запомниш с нещо като 5-10 лева че може и да дотрябваш за нещо друго.
Ако толкова искаш да получаваш пари на ръка напусни БТК и започни да работиш самостоятелно.Само че тогава надали ще ти дават пари.
И от всичко излиза че хората ти дават пари не заради самия теб а затова че си техник от БТК.
За сметките на БТК не твърдя че няма буфер за плащане.Дори не съм против това да ти изкл.телефона след като не си го платил.Твърдя че няма равнопоставност между клиента и компанията.Когато БТК не си спазва ангажиментите няма механизъм с който да я принудиш да ги спазва.Договорът който се сключва между клиента и БТК например при закупуване на телефонен пост се изготвя от БТК и клиента само трябва да се съгласи с него.
Веднъж си направих експеримент да напиша допълнителни условия в бланката.Условието беше свързано именно с ангажиментите на БТК към достъпността 24 на услугата(при прекъсване се дължат пари процентно за времето от абонамента).Беше ми обяснено че е нужно да се съгласува с техен юрист с което и аз бях съгласен но след 2 седмично забатачване и разправии със служителите от съответната служба една ми заяви защо съм си бил усложнявал живота допълнително.Можело дори ако условието не се одобри да си изгубя правата върху номера и да чакам отново за нов.И аз се отказах от допълнителните споразумения.
Това ако не е рекет какво е.Те много добре знаят че няма къде да отида и може да ме разиграват колкото си искат.
Толкова за БТК.Не смятам за нужно повече да ти отговарям за въпроси около компанията ти.Като гледам постингите достигам до следнато заключение аз казвам нещо ти ми отговаряш "така е
но има друго".Вероятно истината е някъде по средата.Явно е че и ти и аз спорим като с радио.Може да подновим дискусията когато нещата се променят и можем да си кажем нещо ново.

Ако искаш може да продължим да обменяме мнения но само по технически въпроси.



Тема Re: Илконови [re: тeлekoм]  
Автор - Илko - ()
Публикувано24.07.01 18:46



Да за мое щастие е в минало време.
А това че има корупция не може да се оправдае с нищо.
И правила могат да се създадат.Това не са полицаи които вземат парите и шофьора си тръгва по пътя.Навсякъде остават документи и доста неща могат да се подложат на проверка.Обаче няма интерес.БТК е държавна фирма и на никого не му пука.

Но като станете частна фирма нещата ще си дойдат на мястото.



Тема Re: Илконови [re: - Илko -]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано24.07.01 19:04



Като за накрая ще спомена само, че не е лесно да изгониш/уволниш 100-200 (може и повече) човека от ММ и на тяхно място да назначиш нови. Колко време ще трае обучаването на новите кадри, колко повреди ще се появят през това време, колко (незнам колко хиляди) ще се явят недоволни и ще искат. И това само за да се оправдаят очакванията ти и да се махне корупцията, която я има на доста по високо ниво (тук не говоря за шефовете на БТК, а и за навсякъде другаде) и не е опрял ножа до кокал с техниците на БТК. На мен също не ми е приятно, но просто някои неща е почти невъзможно да се предотвратят. Щото за да се премахне плесента, трябва първо корените да се изчистят, а не крайниците. Докато има корупция из цялото правителство, така ще е и в БТК, и в НЕК, и в ВиК и навсякъде където се сетиш че има държавна работа или държавата е замесена. И затова не могат да са ти виновни нито БТК, нито аз, нито телеком...
Неискам да спорим за техническите въпроси (ако искаш кажи нещо конкретно), всеки може да знае и да не знае. И колкото повече знае, още повече незнае. Аз и за това кисна по цял ден из разните форуми с идеята да науча нещо ново и от 100% има към 1% интересни работи. Ако искаш да споделиш с опита си и знанията си ще съм доволен. Но да продължаваш да обвиняваш всички колко са некадърни... не мога да понеса.

По-здрави . KID!

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Илконови [re: - Илko -]  
Автор тeлekoм (ентусиаст)
Публикувано24.07.01 20:04



Не изобщо не си прав - колкото и да е частна фирмата корупцията може да се премахне само, ако има желание от двете страни - и ако приемам че тогава ще има отстрана на БТК, ни виждам как ще ви накараме вас - кажи ми какво ще направиш ако за някой твой служител чуеш че е взимал пари за да свърши нещо?

Подпис:
/не се чете/


Тема Re: Илконови [re: тeлekoм]  
Автор - Илko - ()
Публикувано24.07.01 23:42



Първо защо има корупция в БТК.
Защото за телефон или друга услуга се чака понякога с години.Затова предложих и решението че когато стане частна ще има и други които осигуряват същите услуги и няма да има предпоставки за корупция.Може да останат някакви случаи но те по скоро ще бъдат единични.

Другият проблем на БТК е че при повреда не се търси начин услугата която доставя на клиента си да бъде резервирана по някой начин.И той търси услугите на "техници" защото загубите му може да са огромни.А БТК по никой начин не го обезвъзмедява за тях.
А тези които дават просто са принудени.И аз съм давал като си направя сметка какво губя и каво печеля.Но както казах по горе след като имам избор много ще се замисля дали да се доверя повече на БТК.
И ако аз хвана мой служител че взема пари за нещо свързано с работата му веднага ще намеря начин да го разкарам.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.