Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:41 01.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Кондензатор в розеткатанови [re: - Илko -]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано19.07.01 16:17



Мама му стара, продължаваш да се правиш на много велик. Че нали едно време се пускаха толкова централи и се пробваха и монтираха... е как да не са запознати ОТ-ДО!!! А да не би диаграмите да не са верни? Това че не съм ги начертал много точно, не е основния проблем, все пак бяха подобие на това което обяснявах! Пък и на paintbrush ако можеш ти ги нарисувай по добре!
А и не ти личи че не обичаш да се заяждаш.
Още нещо, все пак се опитвам да пояснявам проблемите на хората така че да могат да бъдат разбрани по лесно, а не да му кажа нещо и той да се чуди дали на китайски му говория или на извънземен!

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Кондензатор в розеткатанови [re: №7]  
Автор тeлekoм (ентусиаст)
Публикувано19.07.01 18:50



Ползвайте само ТА601 - е тва е телефон, никоя линия не може да му се опъне... така хубаво прекъсва

____________________________
СВОБОДАТА ВЕЧЕ ДОЙДЕ



Тема Re: Кондензатор в розеткатанови [re: KlD]  
Автор - Илko - ()
Публикувано19.07.01 23:50



Спокойно мога да ти повторя че схемите ти и обясненията ти бяха пълна глупост.Макар че и ти може би прекрасно го знаеш защото всяка 5-та дума в изреченията бе уговорка че не си сигурен дали е така.Ето потретвам ти го НЕ Е ТАКА КАКТО ГО РАЗБИРАШ ТИ
Сега за пускането :и тук ме караш да се повтарям проблема на твоите хора е че разбират само от едно нещо и всичките им знания почиват на принципа на пробите и грешките.Просто те са едни добри(може би става дума за по-малката част)практици и нищо повече.Единици са тези които могат да заявят че разбират и всъщото време да не излъжат.Просто системата в държавното предприятие не ти позволява развиване и тези които са го направили са го направили напук на нея.При тази перспектива за развитие и скромното заплащане просто всеки кадърен би се замислил дали да остане.Да го тъпче шефа му който не може да се опре дори на малкия му пръст.
Ай де се га пак кажи че се заяждам.Това са елементарни истини които сляп да си ще забележиш.Освен ако не си предубеден ....



Тема Re: Кондензатор в розеткатанови [re: - Илko -]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано20.07.01 08:44



По скоро ти си предубеден. Това съвсем не е точно така както го казваш. И въобще си нямаш представа как стоят нещата.
И за диаграмата съм не 100%, а незнам колко % сигурен че беше вярна. Просто съм убеден, че е така. Въпреки че това са ми спомени от преди 4-5 години. Или искаш да се искараш по умен и от лектори, специално подготвени за да обучават? Направо си смешен, ама наистина смешен. И сам си нямаш представа колко си смешен. И освен всичко друго продължаваш да се заяждаш (Доставчици на интернет) и продължаваш да ме дразниш и накрая ама наистина ще спра да ти отговарям на малоумните ти глупости, които имаш навика понякога да ръсиш. Като си толкова отворерен я кажи ти какво е трябвало да представлява диаграмата и ми поправи обяснението което бях дал.

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема в грешка си, приятел...нови [re: KlD]  
Автор jj_master (Master)
Публикувано21.07.01 02:42



Аз не мисля, че Илко е предубеден, и пише тук и отговаря на твоите постинги само за да те ядосва. Както личи от неговите писания, той е доста, ама доста технически грамотен. Сега ме мързи да правя copy+paste за да си подкрепям твърдението, но ако теб не те мързи прегледай набързо неговите постинги и ще се убедиш...но не и ако си ПРЕДубеден в противното. Не всеки може да обясни със сраванително прости думи относително сложна техническа материя- а Илко го прави.

Прав е и за още нещо- не можеш да сравняваш човек който се занимава с конструиране/проектиране/разработка на техн. решения, с такъв, който ги сервизира! Подмяната на една изгоряла платка с друга работеща не е равнозначно на проектирането на възела върху платката.

Направих си труда да ти прегледам постинга в клуб "доставчици на интернет" в който правиш опит да обясниш разликата между цифров и аналогов сигнал/телефон (така и не стана ясно кое точно описваш). Като оставим на страна факта за ниското ниво (от техническа гледна точка) на обяснение, май вярното е не 100% а да кажем около 10%!


Аре със здраве!



Тема в добавка...нови [re: KlD]  
Автор jj_master (Master)
Публикувано21.07.01 02:47



Има доста търсачки из интернет, пусни си едно претърсване за "ISDN Description", прегледай част от резултатите и си изясни за себе си какво е и как работи ISDN.

Даже и не мисля да те препращам към някой учебник по Теория на сигналите, но е добре да си изясниш и основни разлики между дискретни и аналогови (непрекъснати) сигнали.



Тема Re: Кондензатор в розеткатанови [re: KlD]  
Автор - Илko - ()
Публикувано21.07.01 23:17



Дай един линк към страничката с диаграмите и допиши с няколко изречения описанието.Или намери къде в клубовете беше писал за тях (сега не ми се търси).
И аз после ще ти покажа грешките дори по добре от специално обучаваните ти лектори.
Ако не го направиш ще го считам като мълчаливо съгласие с моята теза.И ако престанеш да даваш технически мнения аз ще престана да ти показвам къде грешиш.
Нищо лично просто осъзнай докъде ти стига багажа да говориш!



Тема Re: Кондензатор в розеткатанови [re: - Илko -]  
Автор - Илko - ()
Публикувано22.07.01 00:45



Е постарах се и го намерих.Смес се народе :
-----------------------------------------
Наистина обяснението е за ISDN (Integrated Service fod Digital Networking) е доста точно. Като цяло има доста разлика м/у ISDN и цифров телефон, но тя е само в апаратурата, а не и в кабела. Ако самият кабел е с разни външни/вътрешни/или други повреди, каквато и технология да имаш преноса ще е кофти. С ISDN много не съм запознат (за което трябва да наваксам малко, ама все нямам време), но разлика между цифров и аналогов определено има! При аналоговата система преносът се осъществява на импулси, нещо като 0 и 1. Докато при цифровите телефони преносът на данните е обоснован на тонове с определена честота. С други думи при аналоговите диаграмата би трябвало да е квадратна, то при цифровите тя е вълниста или ... а бе нещо такова :

http://kidi.hit.bg/diagrama.html

Та разликата е, че докато при аналоговите в зависимост от параметрите на кабела, тези квадратни скали могат да бъдат по високи или ниски, т.е. влошаване или намаляване на качеството, то при цифровите разликата ще е в херците (дължината на подаденият тон - ще е различна) но за всеки тон поотделно. И така дори и да има някакво влошаване, то няма да е толкова голямо. Да не говориме, че при тях (тука не съм много сигурен дали беше така) самият баит беше разделен на незнам си колко там тона. И освен това има и обратна връзка, т.е. се връща обратно сигнал, който казва "Да получих, давай нататък" и това допълнително подобрява нещата. Има и още нещо - За цифровите телефони сигналът който минава през механични връзки и медни проводници е много по малък, отколкото при аналоговите. А всички знаят това какво значи. При оптичното влакно загубите са нищожни...
Само пак да кажа. НЕ съм 100% сигурен, че това е най-точното обяснение и е така. Това е доколкото си спомням от няколкото лекции които съм слушал, а те бяха преди 3-4 години...
-----------------------------------------
Какво да казвам по-вече.То всичко е ясно.По нищо не личи че изобщо си учил в средно техническо училище.Аз лично ако бях написал подобни бисери нямаше да се покажа повече в клубове.




Тема Re: Кондензатор в розеткатанови [re: - Илko -]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано23.07.01 14:29



Че нещо не виждам къде да се смея?

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Илконови [re: - Илko -]  
Автор тeлekoм (ентусиаст)
Публикувано23.07.01 15:35



Виж сега Илко - без да искам да се намесвам по какъвто и да е начин в спора ти с кид, мога да ти кажа като страничен човек обективното си мнение на наблюдател(ако искам мога да съм много обективен.... и съм де почти винаги) Вярно, че по клубовете всеки си има по някой(поне един), с който много си се обича, и си говорят все мило и нежно, лаф да става понякога, но...
Значи ти определено си човек който е навътре в електрониката, личи си че разбираш доста от нещата, за коетъо имаш и уваженето ми , обаче проявяваш НЕОБЕКТИВНОСТ спрямо техническия персонал на БТК - просто си решил, че щом е техник в БТК, значи е корумпиран некадърник.... да, ама не... и това че ти си свикнал с този образ не техника, не значи че си прав - особено напоследък навлязоха много млади кадри, може би с по-малко практически знания, но с повече теоретични(които ти явно цениш повече), имащи желание да работят, без някакви остарели наслоявания и пр. - и това става почти в крак със цялостната модернизация в БТК... или да го кажем с други думи - има шанс Освен това ти ми цитираш само отрицателните примери(не че не енормално точно тях да ми вадиш, в края на краищата те се набиват повече на очи, обаче това не значи че положителният пример трябва да не бъде отбелязван)... ами колко пъти нещата не са се получили по лошния начин и всички си е протекло нормално - повреди са ти вдигнали веднага и са оправили повредата бързо, наетата линия е тръгнала от раз, молбата за телефона е изпълнена веднага, и там каквото си искаш друго.... А що се отнася до киди, това което прави той е хубаво - опитва се да обясни на някакъв разбираем език(щото се предполага че тук не четат хабилитирани професори) - а понякога е по-важно на някой да разбере нещо, макар и не много правилно, но все пак да го разбере - сега има който не правят разлика между трансформатор и транзистор и ги мислят за някакви нови парфюми или вид насекоми от тия завързаните дето ги пускат в кръстословиците

Така че все пак си помисли дали понякога не трябва просто да поправиш, ако той е сбъркал, а не да почваш веднага да удряш тъпана "ето, видяхте ли - той нищо не разбира, всички те са некадърни, цялото БТК за нищо не става" - просто няма да си прав, и ти това го знаеш и сам...

Айде толкова от мен за сега...да не се налага да повтарям xuxuxu


Подпис:........
/не се чете/




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.