Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:22 06.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Кондензатор в розеткатанови [re: №7]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано17.07.01 14:11



30 лв + ДДС, но само за абонамента. Разговорите отделно.

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Кондензатор в розеткатанови [re: - Илko -]  
АвторuserOO1 (Нерегистриран)
Публикувано18.07.01 13:27



Много сте знаещи. Не смяташ ли че дядо ти Сименс като е измислил през 1929 година централата си този прословут кондензатор един евтин и елегантен начин да се следи за състоянието на линията? И когато са измислили тези централи никой е мислил че ще има модеми и интернет.



Тема Re: Кондензатор в розеткатанови [re: userOO1]  
Автор №7 (нахалник)
Публикувано18.07.01 13:41



Този кондензатор и сега не е проблем,стига да може да се изключва от линията при включването на апарат или модем

Редактирано от №7 на 18.07.01 13:42.



Тема Re: Кондензатор в розеткатанови [re: №7]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано18.07.01 16:43



А бе хора, тоз кондензатор служи предимно за да филтрира някой вредни токове бе, по скоро пречи отколкото помага. Другото за което върши работа е да се мери линията при изкючен апарат и тогава ако имаш повреда техника ще каже, че ти е в апарата и няма да ти дойде на гости! Направо го махай, без да му мислиш.

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Кондензатор в розеткатанови [re: №7]  
Автор - Илko - ()
Публикувано18.07.01 16:51



За цената на ISDN -а не се лъжеш но знаеш ли колко струва "цифровия" -я телефон за фирма?



Тема Re: Кондензатор в розеткатанови [re: - Илko -]  
Автор №7 (нахалник)
Публикувано18.07.01 17:04



За фирма не знам,но моя е домашен и го имам от 3 години както писах,а колкото до кондензатора новите розетки които се продават са миниатюрни и в тях въобще няма кондензатор.
В къщи имам 3 деривата но са с електронни звънци и не влошават качеството,а темата я пуснах за по неограмотените



Тема Re: Кондензатор в розеткатанови [re: №7]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано18.07.01 17:12



Не влошават друг път. Всеки допълнителен телефон си взима своето и малко или много линията се влошава. Дори и да не го усещаш

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Кондензатор в розеткатанови [re: KlD]  
Автор №7 (нахалник)
Публикувано18.07.01 17:22



Ами аз не се оплаквам ,качеството на звука е супер,а електронните звънци се задействат над 24 волта а това значи че докато говоря по единия телефон,кондензаторите на другите 2 апарата са изключени защото в момента напрежението е около 10 волта.
А пък темата е за тези които се оплакват от бавна връзка с интернет и трябва да си проверят мъжката розетка дали отделя кондензатора от линията.
А бе друго си е цифровата централа,скоро имах компютър в къщи и модема се закачаше на максималните 56 кбс,а преди 3 години беше друго



Тема Re: Кондензатор в розеткатанови [re: KlD]  
Автор - Илko - ()
Публикувано18.07.01 17:30



Благодаря че ме светна!
Явно си прочел написаното по-горе.
Само че пак приказваш глупости.Какви вредни токове ще филтрира този кондензатор като той има нисък импеданс точно за честотите в честотната лента на линията.



Тема Re: Кондензатор в розеткатанови [re: №7]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано18.07.01 17:31



Виж, кондензаторът е вързан паралелно и ако едното му краче е откъснато то няма да действа. Така че няма смисъл това което пишеш. Просто да се махне този кондензатор и да ти е мирна главата (или на този който иска).
А и независимо дали ползваш другите апарати, те си пречат и товарят линията. Какъвто и апарат да сложиш. Може би някои повече а други по малко, но... ефекта е почти еднакъв. Отделно дето това е предпоставка за повреда, ако ти се развали един от апаратите и ще викаш по БТК... Това е друг въпрос. Майната му... и без това сега не съм в настроение, че бях на ЗъбаР!! :(

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.