Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:16 24.06.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема po-barza vrazkaнови  
АвторRoskata (Нерегистриран)
Публикувано30.05.01 07:30



Njakoj da znae moze li po njakakav na4in da se uveli4i skorosta na vrazkata kogato sam na analogova linia i kakto razbrah minavam prez PCM. Telefona mi zapo4va sas 68* i ne moga da se varza na pove4e ot 16 800.
Thanks!






Тема Re: po-barza vrazkaнови [re: Roskata]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано30.05.01 15:32



Ако питаш мен, е чудо че и на толкова се връзваш след като си на РСМ. Но все пак начин има и той е като си подадеш молба/жалба да ти махнат РСМ-а... друго няма.

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: po-barza vrazkaнови [re: KlD]  
АвторRoskata (Нерегистриран)
Публикувано30.05.01 22:22



Благодаря KID,
имаш ли представа колко би ми стрували и дали изобщо за БТК "Клиентът е БОГ"



Тема Re: po-barza vrazkaнови [re: Roskata]  
АвторИлko (Нерегистриран)
Публикувано31.05.01 02:04



Ако нямаш познат ще трябва да се запознаеш със някой техник!
По нормалния път няма да стане. Думите модем и интернет действат на чиновниците от БТК така както червеното действа на бика.
Какво ще посочиш в жалбата си - че модема ти не работи добре ?Само ще ги озлобиш и може да ти направят първотопредупреждение че си изменил инсталацията.При второто може да останеш и без телефон. Аз съм бил свидетел как тетка в центъра за продажба на телефонни постове невъзмутимо отговаря на заблуден човек дръзнал да попита може ли да включи модем към телефона : "За интернета ще ви трябва ISDN".Сякаш ги дават по 2 за лев.



Тема Говориш глупостинови [re: Илko]  
Автор тeлekoм (член)
Публикувано31.05.01 07:41



Никой няма да му каже, че 'е променял инсталацията', затова че използва модем... айде без тъпотии



Тема Re: po-barza vrazkaнови [re: Илko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано31.05.01 08:36



Точно така, това са глупости. В жалбата може ш да напишеш като основание например, че ти прекъсва често тел, че пращи, разпада по време на разговор и че ползваш номера за интернет (това не е много препоръчително, но...) не би трябвало да струва нищо. Поне не и официално.

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: po-barza vrazkaнови [re: KlD]  
АвторИлko (Нерегистриран)
Публикувано31.05.01 21:55



Нека да говорим конкретно.На теория няма проблеми но на практика не е така.Никъде в общите условия за абонатите не се ограничава ползването на телефона за достъп до интернет.Ограничението идва от условието че нямаш право да променяш тел. инсталация в дома си а за да включиш модем дефакто ти го правиш-добавяш ново крайно устройство.Именно по този начин се санкционират абонатите на дуплексни постове. След като дуплекса ти се оплаче от теб получаваш писмо - предупреждение че си нарушил именно забраната за преправяне на инсталацията в дома си. По същия този правилник след 2-то предупреждение поста може да бъде закрит. На практика по вероятно е да ти предложат прав цифров телефон защото така им е изгодно хем дуплекса ти е щастлив хем те пълнят гуши на 3-5 мин от теб.Но тъй като обикновено в първичната мрежа много рядко има свободни чифтове блъсват на цифровия ти телефон една ПСМ уредба.Така хем ти развалят качеството хем ти таксуват и време.Все пак избора си е твой или се прощаваш с интернета , или плащаш за отвратителното подобрение.
Между другото в една друга тема в същия клуб бях описал едно решение на проблема като връзката с линията е акустична през слушалката.
А колкото до жалбите от отвратителното качество съответните служби са заринати от такива но без рушвет не разчитай на внимание.



Тема Re: po-barza vrazkaнови [re: Илko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано01.06.01 17:44



Продължаваш да говориш с предубеждения. Не стоят така нещата. Представи си сега, че ти си тел техник, а аз съм абонат. Идват и ми поставят НОВ ПОСТ и като ми го монтират аз си избирам розетка със щипчица (от модерните). След това си включвам модема към розетката и тел към модема. А сега ми каже каде съм изменил инсталацията?! Още нещо. Аз се намирам в СОБСТВЕННИЯТ си апартамент/къща и никой не може да ми каже какво да правя с кабелите в къщи. Именно на това основание БТК вече не прави проблем за променена инсталация по домовете или за деривати. Вярно е че преди са се правели протоколи и т.н. Има обаче нещо друго, ако заради 2-ри апарат или неправилно свързана инсталация (или повредена в последствие) техника може да ти разкара и отреже всичко и ти пуска само един апарат, колкото да можеш да говориш и си тръгва. И ти не можеш нищо да му кажеш. Друг е въпроса дали той от "добра воля" няма да ти помогне нещо. Но то вече влиза в графата "частна работа" и тук не може да става и дума за рушвет! Той ти пуска телефона, а ако искаш нещо допълнително трябва да си го заплатиш на някой по дадена тарифа. Ще ти излезне ли по изгодно, ако отидеш при частник и му дадеш 50 кинта за да ти направи инсталация за 2-ри тел или дадеш на техника 5-10 кинта да ти го направи?! А това дали той ги регистрира тези доходи е друг проблем. Ето затова е плъзна; този слух с рушветите, който всъщност не е верен!!! За РСМ-те вече обяснявах поне 10 пъти, така че няма да повтарям. А жалбите се гледат на други основания. Ако ти работиш някаде и при тебе или шефа ти идва някой и каже, че еди кой си не си върши работата и това се разчуе ще си загубиш клиентите, нали?! И ще направиш всичко възможно или да не става достояние, съответно като кажеш че това не е вярно поради еди-какви си причини, или ще направиш нещо друго. При НАС нещата стоят малко по различно. Например ако се гледа се жалба на основание, че номера не е работил например 2 седмици, се започва проверка независимо от това дали ще "бутне" или не нещо на някого. Първото нещо което се гледа е дали има заявление от абоната. След това се гледа каква е била (ако има) повредата и колко време е продължила. Кога е била отстранена. И още сума ти неща, които и да ти ги обяснявам ти ще си продължаваш с твоето. И накрая се ходи от някой (обикновенно началник) техник до абоната и гледа какво е положението в момента. И ако се установи, че жалбата има основание се предприемат еди-какви си мерки. За ВСИЧКИ абонати вниманието е едно и също, изключение се прави за VIP абонати само.

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: po-barza vrazkaнови [re: KlD]  
Автор - Илko - ()
Публикувано02.06.01 01:43



Не мога да се съглася с теб!На какво основание тогава БТК ще санкционира клиент който ползва интернет от дуплексен пост? Отговори ми конкретно с параграф от общите условия

Ще ти подскажа малко като ти цитирам едно от условията за прекратяване на договора:

45. Договорът се прекратява едностранно от БТК с 30-дневно предизвестие и телефонният пост се закрива при:
...........
д) повторно извършване на нарушения в рамките на една календарна година на задълженията по т. 21, б. "а", "б" и "ж".

Конкретно предупреждението представлява писмо в което е цитиран параграф 21,б "б" в който става дума че абоната не може да променя телефонната исталация без съгласуване с БТК.Ако погледнеш и в дефинициите ще видиш че дефиницията за телефонна исталация е съвокупност от линия за връзка и крайно устройство (може би не съм точен съсвсем защото пиша по памет).Тъй наречените кабели от теб се оказват в чуждо разпореждане и може да станат само твои когато прекратиш договора си с БТК.
И аз имах подобен проблем преди време : пуснах си втори пост в къщи и по документи беше прав докато след 10-тина дена не се оплакаха комшии че телефона им често не работи. Малко ме смути това че в писмото в което ме канеха да си платя таксата за включване пишеше един номер а реално се оказа друг но за мен номера беше без значение и не обърнах внимание.Получих по горе описаното писмо и обаждане от "централата" със заплаха.Комшиите също получиха писмо че проблема (вредителя) е открит и проблема е решен.Поставих си претенциите за типа на телефона но се оказа че нямало техническа възможност за прав пост.Естествено реших си проблема веднаж за винаги сещай се как. Съвсем случайно един човек откри все пак някаква мижава техническа възможност и нещата си дойдоха на местата.
Ето затова е и моето отношение към БТК и нейните служители.
Но да се върнем на въпроса - има и още един начин да те санкционират по параграф "в" от същата точка.Съгласно разпопредбите за одобрение на крайно устройство трябва да минеш на изпитание в лицензирана лаборатория и с пълен комплект техническа документация да подадеш молба в ДКД за одобрение на типа крайно устройство.Ако го одобрят получаваш документ и задължение на всички бройки от същото устройство да монтираш етикет с номера на документа.(Аз 2 пъти съм минавал по процедурата с разработени от мен специализирани нискоскоростни модеми)До сега не съм видял подобно нещо на почти нито един телефон или модем.Има и изключения но са толкова рядко и са на скъпи и маркови устройства.Те повечето модеми се внасят нелегално та какво остава за одобрение.Само че клиента не знае това и при воля на БТК няма законова пречка да те санкционират.Сега не твърдя че това се прави но все пак си в нарушение и трябва да си траеш иначе...
И последно за частната работа на техниците : колкото и безобидно да звучи това си е рушвет и се преследва от закона.Редът е всичко което се извърши от техника се описва (нали сега поне носите и едни такива формуляри за извършена работа)и се заплаща на касата.От къде накъде в работно време в клиенти на компанията за който работи със служебните уреди,комсумативи,пълномощия че изпълнява частни платени услуги.Затова и в моя случай аз за промяната на телефона бих платил 6 лв. а не .....
Като иска да работи за себе си да напусне и да работи.Тъкмо ще взема и повече според теб.



Тема Re: po-barza vrazkaнови [re: - Илko -]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано04.06.01 09:41



Ама никак не си разбрал това което се опитах да ти обясня... Ама никак!!! Не съм казвал, че от БТК ще те санкционират по някакъв член или закон, за това че ползва И-нет. Дадох пример че не го правят! И ти посочих една от причините защо!!! Относно твоят случай - преди колко време е станало?! 2, 3 години? МДам... Никой не ти оспорва и отношението кум БТК-то... твое право си е да си го имаш и да си пазиш мнението за СЕБЕ СИ... но не и да го втълпяваш на някой друг. Още повече, ако самото мнение е грешно (според мен)... както и да е. Не искам да споря по този въпрос. Другото за техника си е чисто избор на абоната. Никои не го кара насила да дава... Даже в повечето случаи и те самите си питат дали неможе... и техника казва " Ами може, но...!!!". Както казах има неща които не влизат в договорните отношения между техника и БТК и той не е длъжен да ги прави. И най накрая - края да ти кажа и за кабелите - те са собственност на БТК, но не и тези, които излизат от розетката в домът/офиса ти! Те са си твои. Перди време имаше правило той да не е по дълъг от 1 метър, но сега и това отпадна... Така че... Просто питай и след това се обаждай (поне що се отнася за това което не знаеш или не си сигурен че е така!). И не се обиждай... нищо лично :)

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.