Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:44 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> БТК
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Za Dulpexa ...  
Автор Avatar (новак)
Публикувано30.04.01 18:39



Zdraveite. Kakto sami se doseshtate, nalaga mi se da delia telefona sys sysedite zashtoto sym na Duplex. Samo che ot vreme na vreme se sluchva da prekaliavam i ... :)
Ta vyprosa mi e po skoro ot pravnata strana na vyprosa.
Kakvo moje zakonovo da mi stori "Duplexa" sled kato ne mojem da se razberem choveshki ???

10X Forward

Death Team Above


Тема Re: Za Dulpexa ...нови [re: Avatar]  
Авторk (Нерегистриран)
Публикувано30.04.01 23:35



Ami move da pusne moba s BTK da ti sprat telefona koeto se e slu4walo.Po skoro ti pusni molba za praw telefon w BTK maj ne bilo skypo no ne wseki go ogrqwalo.
Mnogo hora se razbirat da polzwat internet samo we4e ot 12 do 7 a prez denq ko se wyrzwashz za po 15-20 min. move da kazwash 4e goworish po telefona kwo shte ti kavat i towa li da ne prawish



Тема Re: Za Dulpexa ...нови [re: Avatar]  
Авторmonopolist (Нерегистриран)
Публикувано30.04.01 23:59



И аз имам същия проблем таке че отидох в БТК и им вдигнах скандал а те ми извадиха "Общите Условия" където пише че не към дуплекс не можеш да закачаш нищо освен 1 телефон (нито факс,нито модем)иначе ще ти сменят телефона с прав цифров (не могат да ти го изключат).



Тема Re: Za Dulpexa ...нови [re: monopolist]  
АвторИлko (Нерегистриран)
Публикувано01.05.01 23:21



Пак не си разбрал всичко.
Ако самостоятелно направиш промяна на инсталацията (например си включиш модем - официално никой техник няма да ти го включи към дуплекс линия) след второто предупреждение могат да ти отнемат поста.
Обикновено първо предлагат "цифрова" линия но само ако има свободни чифтове.Уплътнителна уредба по принцип не се монтира на частни лица заради малките приходи от такива и трудното и изплащане. Но дори да те огрее пак ставаш с "цифров" телефон и ограничение на скоростта на около 28800 заради ПСМ-а.
От друга страна упорито върви слух, че всички прави аналогови телефони в определени централи (за 5* съм сигурен) до 1 месец ще станат цифрови.

И още нещо след по-малко от месец БТК ще предлага услуга разговора да се заплаща от викания абонат и доста ISP ще предложат интернет с включена такса за разговорите (вероятно ще бъде по ниска защото ще се купува на едро).Тогава се очаква бум от молби за цифрови телефони.Така че ако можеш да вземеш цифрова линия не се колебай - след 1-2 месеца ще е по-трудно.



Тема Re: Za Dulpexa ...нови [re: Илko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано02.05.01 18:45



В някои отношения не си достатъчно информиран...
Първо - Не можеш сам да си променяш инсталацията, това трябва да стане от теническо лице, което е служебно лице на компанията или такова да я провери... С неудоволствие казвам, че в повечето случаи това става с кинти... :(
Второ - ПСМ се монтират само, ако станали някакви недоразумения, вече се махат и не са на почит. И ако имаш такова скоростта не може да е по висока от 12 000kbp/s. А и наистина в най скоро време всички телефони започващи с 5***** ще бъдат променени на цифрови... Но дали ще могат да ти сложат прав пост зависи от това дали има техническа възможност. И това "огряване" зависи именно от тази техническа възможност, а не от това кой си и колко пари имаш...

Другото не съм го чувал и не мога да коментирам... Пък и нещо не го разбрах...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Za Dulpexa ...нови [re: KlD]  
Автор Avatar (новак)
Публикувано02.05.01 20:09



10X na vsichki

Death Team Above


Тема Re: Za Dulpexa ...нови [re: KlD]  
АвторИлko (Нерегистриран)
Публикувано04.05.01 00:05



Чети по внимателно.
Аз тъкмо това твърдя че ще имаш проблеми ако се установи че си правил сам промени в инсталацията.
За ПСМ-мите - има и по качествени например шведските Ериксон ти позволяват скорост 28800 б/с (а ти малко си се оплел в числата - за скоростта която си написал още не са измислени модеми за диал ъп).Освен това тези устройства са закупени и никой не се съобразява дали са на почит или не те трябва да се изплатят.Именно чрез тях при вече прокарани кабели сметнати за дуплексни постове е възможно да се "изправят".Друг въпрос е че ако си платиш може да се уредиш и с физически кабел а комшиите ти да минат на ПСМ.Обикновено становището за техническа възможност се дава след оценка в която има голяма доза субективизъм (решаващо е мнението на техника направил огледа-обикновено в централата проблемите са по-малко)
----------------------------------------------------------------------------



Тема Re: Za Dulpexa ...нови [re: Илko]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано04.05.01 10:01



Добре де, написал съм едно к повече... 12 000bps е скоростта през PCM и няма значение дали той е Ериксон или Райхем или Интраком или къв ще да е... Скоростта си е все същата. И това че са закупени въобще не значи, че трябва да се използват... Имаш много стара информация или прекалено много мислиш като търговец... Това за плащането може и да стане, ама в момента не е толкова лесно... И наистина в централите вече номера почти винаги има... проблема е от естеството 1-ва и 2-ра мрежа... ако няма свобени такива - колкото и да плащаш, пак може и да не ти направят тел... все пак има вратички де... за най платежоспособните... :). Но преди да кажеш нещо в което не си сигурен или незнаеш - питай!!! Аз поне съм 100% сигурен в нещата които ти казвам...

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте


Тема Re: Za Dulpexa ...нови [re: KlD]  
АвторИлko (Нерегистриран)
Публикувано04.05.01 17:01



Аз ти казвам проверена информация. Единият ми от двата телефона минава през Ериксон - най-бързата според техника и през него се конектвам винаги на 28800б/с и съответно трансвера ми е в такъв порядък.
Другият е физически (познай как става такъв) и се връзвам на скорости около 42000б/с.
И двата телефона са "цифрови"
А за ПСМ-а пак ти повтарям ползва се само за фирмени телефони.И причината е ясна не достигат и за домашните а и не се изплащат.Една фирма с потребление над 100 лв на месец няма никой да я изпусне защото нямало свободни чифтове.Веднага без много да се ослушва БТК-то набутва на някой и неподозиращ съсед уредбата и така всички участници са доволни - или поне по-голямата част.
И нещо друго ми направи впечатление след фирма подаде молба за телефон информацията изтича и веднага се появяват телефонни техници от БТК на "свободна" практика коуто са готови да оправят и най безнадежната техническа възможност. Ама не били на почит кий го интересува важното да се свърши работата и естествено да се възнагради.
Аз тези които не могат да си го позволят си чакат за телефона по 5-10 години.

А най гадния номер който прави БТК-то е правия ти пост да се превърне в крив без никакво предизвестие.Как мислиш че пуснаха тези дуплекси по нова година.А иначе официалното становище е че дуплексните телефони са отживелица и че се стремят да намаляват.В един блок където инсталацията е проектирана за дуплексни постове как според теб ще намалее броят им? Да не би да вземат да пускат нови кабели за някой баба и дядо със сметка от 6 лева за месец.



Тема Re: Za Dulpexa ...нови [re: Илko]  
Автор тeлekoм (член)
Публикувано04.05.01 19:10



Глупости!
Никой не може да ти спре телефона без предизвестие.... Говоря за ПРЕДИЗВЕСТИЕ, а не за СЪГЛАСИЕ... праша ти се едно писъмце(препоръчано) в което пише, че поради технически причини телефонният пост/номер се сменя и по еди кой си член от общите условия и ти се дават 100 безплатни импулса и не плащаш абонамент.... и толкова... А дуплекси имаше, защото решиха да пуснат свободните, а и се правят разширения/"цифровизират"се доста централи.... така че има откъде
Да, точно и по този начин... защо реши че не се полагат нови кабели?

Добре дошли в България CBM!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.