Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:40 25.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Бридж
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Задачка  
Автор zaxxon (непознат)
Публикувано24.08.07 16:53



И като сме се захванали за големи шлемове, ето Ви един, който ме впечатли с...простотата си

.

Много точки, малко анонси и...7БК. Атаката е 10-ка пика:

..............AKQ3
..............AQ2
..............K64
..............K107


..............J
..............K93
..............AJ10752
..............AQ9

Дайте бързо планче, а утре ще има продължение



Тема Re: Задачканови [re: zaxxon]  
АвторNaso64 (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 18:06



Тук май трябва да се познаят карите.
4 пики + 3 купи + 3 трефи - правят 10, значи ни трябват 3 ръце в каро.

За този случай има едно правило дали да се върти импас на дамата:
При осем винаги,при девет никога - на английски е с рима (8 ever,9 never).

Въпросът е дали не може да си подобрим шансовете преди да стигнем до този момент. Ако ни е страх да не влезем с повече от едно трябва да го решим по-отрано.
Но пък на кой му пука дали ще влезе с едно или повече на голям шлем в без коз, когато има реален шанс да го изкара!

Затова първо бих опънал всички ръце без карите и ако не ми се даде някаква полезна индикация за разпределението на цветовете ще си следвам правилото. Т.е. ще тегля високите кари.
Ако се разкрие интересно разпределение от сорта на 6-7 пики в атакуващия или нещо подобно ще броя и ще решавам съобразно получената информация.



Тема Re: Задачканови [re: zaxxon]  
АвторNaso64 (Нерегистриран)
Публикувано24.08.07 18:22



Прегледах си мнението и виждам че има нужда от някои допълнения:
Първо: това за страха от повече от едно вътре важи само ако някой заложи на импас.
Второ: ще почна тегленето с пиките - там очаквам евентуално нещо интересно.
Трето: карите дори и на финала ще ги играя първо с валето отгоре - ако запад има дамата може да го застъпи.



Тема Re: Задачканови [re: Naso64]  
Автор dnff ()
Публикувано24.08.07 23:46



Съгласен съм с плана на играта. Играем другите цветове, а импаса го оставяме чак за накрая с надеждата да се изясни играта. Този път май няма да може да разчитаме на скуиза, а само на импас. Все пак в предния шлем шанса за успех беше 18 % и излезе, а на този е 50 %.

Няма начин този да не излезе. Още повече, че имаме възможност за двупосочен импас, което малко усложнява нещата, но пък ни дава двоен шанс.

I love this GAME!

Тема Re: Задачканови [re: zaxxon]  
Авторochinko (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 00:35



Първата ми работа като си взема с вале пика е да играя вале каро. Може пък Запад да се излъже да сложи дамата. Най-вероятно няма да го направи, но и дори да се замисли само, може да се издаде. Аз, разбира се, при всички случаи скачам с ригата в мора.

След като мине взятката настъпва моментът да ги питам как маркират, в случай че не знам. В началото е най-малко вероятно да маркират фалшиво, тъй като все пак има резон да си сигнализират кой къде колко карти има, за да знае другият какво да пази.

Накрая, разбира се, и аз като колегите изтеглям всички останали цветове, оставайки в мора, преди да преценя дали да импасирам дама каро или да скачам с асото.



Тема Re: Задачканови [re: dnff]  
АвторNaso64 (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 11:20



Само едно уточнение за моя план:
Импасът е вариант само ако получа достатъчно информация за късо каро някъде. Основният вариант е без импас - теглене на високите кари и игра за падане на дамата - правилото при девет не се върти импас.
Шансовете:
- разпределение на карите 2-2 - 40,7%
- сек дама при всяко разпределение 3-1 - нямам точна сметка но би следвало да е между 8 и 12%
- шикан каро в запад - 5%
Или общо над 50%



Тема Re: Задачканови [re: ochinko]  
АвторNaso64 (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 11:33



Позволявам си да изразя несъгласие с този план.
Чисто психологически е ОК, но ще пропусне възпожността да разкрие сек или шикан каро в изток и така ще провали контракта.
Нека си представим едно наистина малко вероятно, но все пак напълно възможно разпределение от 7-1-4-1 в запад. След теглене на вале каро, запад естествено ще пропусне и играта е провалена.
А ако изтеглим 4 пики ще разберем че запад е 7-рен, след купите и трефите ще разкрием и сековете му и тогава ще е ясно, че Д каро е в него!
Подобно е положението и при 6-2-3-2 или 6-3-3-1 и т.н. , когато понеже изток е сек първо ще трябва да се тегли А каро от ръката.



Тема Re: Задачканови [re: Naso64]  
Автор dnff ()
Публикувано25.08.07 13:40



Естествено, че с 9 карти в цвета последното нещо, за което си мисля е импасът. Но не мисля, че 4-те карти навън са разпределени 2-2. До последно ще предполагам, че са поне 3-1, а да не кажа че са и 4-0. Когато имаш толкова точки и никъде нищо не търсиш трябва да предполагаш възможно най-лошото разпределение. По този начин ще се предпазиш от лошите чупвания, които са доста по-вероятни при игри с толкова много точки (нали все пак и противниците трябва да имат някакъв шанс за защита).

А сега се сещам за едно неписано правило в бриджа. Когато каритите навън са нечетен брой, то те най-вероятно са разпределени поравно с една карта в повече в единия противник. Когато картите навин са четен брой по-вероятно е те да не са по равно разпределени. Така че при 4 карти навън предполагам, че са поне 3-1.

I love this GAME!



Тема Re: Задачканови [re: Naso64]  
Авторochinko (Нерегистриран)
Публикувано25.08.07 21:19



Така е, наистина планът не е добър, понеже се лишаваме от един шанс. Просто ми се щеше да добавя нещо по-различно, но не се оказа по-добро.



Тема Re: Задачка - продължениенови [re: zaxxon]  
Автор zaxxon (непознат)
Публикувано25.08.07 23:44



Добре, нека "поразузнаем"...

Теглим пиките и трефите, слизайки на трефа. Оказва се, че запад е атакувал от пета пика, а изток има 5-то вале трефи. Междувременно, и двамата се налага да изчистят по една карта. Има ли значение какво ще изчистят?






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.