Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:54 23.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Бридж
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Отговор  
Автор zaxxon (непознат)
Публикувано15.08.07 10:47



Много добре



И въпреки, че почти всички мнения се оформиха окола точната идея, нека все пак систематизираме:
Вземаме атаката (или продължението, ако решим да пропуснем - това не е от съществено значение). Следва естествения ход импас с Дама каро, която също толкова естествено печели. Вече имаме 8 взятки и реални шансове (мисля че изчисленията Ви за процентите са добри) за девета в пики. Асо, Рига и трета пика, търсейки 3-3, къса дама, къса десятка или дължина в запад. Ако пиките лежат лошо, ще се наложи да довършим импас каро, с риск да влезем без две...

А как все пак лежат картите? В действителност, декларантът бил техничен играч и се ориентирал правилно - взел първата купа, импасирал каро и изтеглил двете пики. На втората от дясно паднала дамата. Успокоен, той си довършил импас каро (вече има слизане в пика). Изток взел и сменил в трефи. Разиграващият спечелил с Асо трефа и слязъл в мора с импас на 10-ка пика, готвейки се да покаже картите си - 4 пики + 2 купи + 4 кари + 2 трефи = плюс три. Но бил неприятно изненадан от ръката на Изток:
...........................................Q103
...........................................64
...........................................K752
...........................................Q962

и... без две



Тема Re: Отговорнови [re: zaxxon]  
Авторochinko (Нерегистриран)
Публикувано15.08.07 16:50



Интересна игра.

Изток е видял, че договорът излиза, и е успял да подведе разиграващия. Вероятно е било импи и декларантът се е изял от яд.

На мачпойнти мисля, че разиграването би било коректно. Там би било грехота да не си вземеш едното добро в повече, което са ти "сервирали".





Тема Re: Отговорнови [re: ochinko]  
Автор dnff ()
Публикувано16.08.07 11:50



Наистина страхотна игра. Само "zaxxon" какво стана със задачките???

Не е ли време за следващата???

Аз не бих рискувал и на импове. Три добри вместо една не е чак толкова голямо предимство. В най-добрия случай 1 имп. Защо да рискуваш 1 имп, като можеш да загубиш десет пъти повече.

I love this GAME!

Редактирано от dnff на 16.08.07 11:51.



Тема Re: Отговорнови [re: dnff]  
Авторzaxxon (Нерегистриран)
Публикувано16.08.07 12:40



Между другото, не си съвсем прав за добрите. Един манш оборот е 10 или 12 импа, в зависимост от зоната. Когато рискът е достатъчно малък (но в случая не е), три добри (или очаквани 3 импа) са съвсем разумна алтернатива. На дълга дистанция (а не в конкретен мач), необоснованото "ръсене" на добри взятки може да бъде точно толкова, ако не и по-неприятно, от провален манш. Разбира се, процентното съотношение вероятност трябва да бъде в твоя полза. Какво имам в предвид? Да кажем, играеш 3БК. В купа разполагаш с AJ103 в мора срещу 65 в ръка. Имаш готови 9 взятки, а врага атакува в цвят, където имаш 2 стопера. Взел си атаката и си играл веднъж купа до 10-ката, загубил си от дамата на Изток. Той е допробил цвета на атаката и сега ти си събираш взятките в страничните цветове. През това време Изток чисти три купи. Играеш купа от ръка и запад дава малка. Сега успешен импас би означавал +2, докато неуспешен би довел до едно вътре. В единия вариант купите са били Kxx срещу Q9xx, а в другия хх срещу KQ9xx (като в този случай "подлия" изток си паси сек рига!?!). Колко е вероятно това? А ако междувременно изток на атаката е показал, примерно рига (или Асо) пики и е пасувал върху откриване на партньора, да кажем, 1 каро. С топ оньор пики и пета купа на рига-дама-9 няма ли да се намеси 1 купа??? Поне да укаже атаката...В зависимост от зоната, 2 добри (два импа) биха били 1/5 или 1/6 от общия резултат при провален манш. Това са 16-20%, докато вероятността, според мен, Изток да не се е намесил, и да е оставил сек оньор е значително по-малка ! Т.е., на "дълга дистанция" ти ще провалиш един манш, но поне 10 пъти по-често ще си добавяш по 2 импчета и ще излезеш "на плюс". А ако успее "вътрешния глас" да се обади и да те разубеди от импас точно в този случай ?!?





Тема Re: Отговорнови [re: zaxxon]  
Автор dnff ()
Публикувано17.08.07 19:53



Виждам, че отново не съм прав. В своя "защита" бих казал, че явно не обичам да рискувам и в това ми е проблема. Трябва да ирая малко по-нестандартно.



I love this GAME!

Тема Re: Отговорнови [re: dnff]  
Авторzaxxon (Нерегистриран)
Публикувано20.08.07 09:44



Всички бъркаме...Но аз исках единствено да ти обърна внимание на факта, че добре преценения риск може да донесе солидни печалби






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.