Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:06 19.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Бридж
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Смехория  
Авторochinko (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 11:49



Докато чакаме Хари да даде отговора на задачата, да ви разкажа една игра от снощи.

Индивидуален турнир на мачпойнти в BBO, ние сме в зона, противникът - не. Изток, раздал, започва с пас. Моята ръка е 6-K1092-AKQ1043-Q5. Прекалено счупено ми е разпределението, за да се направя на хитър и да отворя 1БК, затова отварям нормално 1 каро. Следва контра от Запад, 2 кари от партньора.

Иде ми да си скубя косите, понеже си представям 4 кари у партньора, почти никаква странична сила, фит пика в противника, K купа ми е под импас. Ако имам късмет ще направя най-много едно каро, а почти цялата ми сила е там. Противниците изглежда като да имат 5 пики, но в тия неблагоприятни зони не съм готов да защитавам дори до 5 кари, понеже може да ми излезе през носа.

Решавам да пробвам един стар и изтъркан номер, който рядко минава срещу експерти или сработени напреднали партньори, но това все пак е индивидуалка. Затова вместо отчаяни 4 кари казвам 3БК, правейки се на по-силен отколкото съм, с намерението след неизбежната контра да поместя на 4 кари, ужким съм имал намерение да вадя, но съм размислил след контрата. Така противниците могат и да предпочетат да ме контрират, вместо да идат на 4 пики, и ако съм само -1, печеля.

За моя изненада обаче, всички пасуват 3БК. След атака Вале трефа дори аз успях да ги извадя. Рядкост е да запишеш 100% със собствена игра без контри и реконтри. Ето всички ръце:

. . . . . . . . . K53
. . . . . . . . . 43
. . . . . . . . . J85
. . . . . . . . . K7432
AJ72 . . . . . . . . . . . . . Q10983
A75 . . . . . . . . . . . . . . QJ86
2 . . . . . . . . . . . . . . . . 976
AJ1098 . . . . . . . . . . . . 6
. . . . . . . . . 6
. . . . . . . . . K1092
. . . . . . . . . AKQ1043
. . . . . . . . . Q5



Тема Шлемнови [re: ochinko]  
Авторochinko (Нерегистриран)
Публикувано22.08.07 07:11



Индивидуалка, импи, първи дон, никой не е в зона. Партньорът се е писал експерт, което не е изключено да е близо до истината, понеже е поляк. Той раздава и отваря 1 пика, десният пасува. Аз се взирам в 98543-87-J83-J74. (Всяка прилика с нечий телефонен номер е случайна.)

Обичам да играя Берген покачвания и с редовните си партньори ще се изпъна тутакси на 4 пики. Без тях съм като с вързани ръце, каквото и да кажа, ще подлъжа партньора, а да пасувам с 5 пики и да им дам възможност да се разберат не ми се ще. Ясно ми е, че ако кажа 4 пики, ще идем на 6 и ще влезем, ако не кажа, ще си изпуснем манша. В края на краищата забивам 4 пики, партньорът отива смело на 6, без даже да пита за аса и след атака купа асо, виждам, че той има K10762-KQ64-шикан-AK65. Плаче ми се, защото съм предвидил развоя на събитията. Затова превключвам на браузъра да си чета, докато свърши раздаването. Крайният резултат е -1.

Следващия кръг обаче поглеждам и виждам, че сме записали 5,7 импа. Не се случва всеки ден да влезеш на шлем и да пишеш. Оказва се, че ръцете са следните:

. . . . . . . . . K10762
. . . . . . . . . KQ64
. . . . . . . . . шикан
. . . . . . . . . AK65
A . . . . . . . . . . . . . . . . QJ
J1032. . . . . . . . . . . . . A95
A6 . . . . . . . . . . . . . . . KQ1097542
Q109832 . . . . . . . . . . шикан
. . . . . . . . . 98543
. . . . . . . . . 87
. . . . . . . . . J83
. . . . . . . . . J74

It's a bidder's game както се казва.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.