Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:07 25.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Бридж
*Кратък преглед

Тема Оскар за разиграване  
Автор1 kapo (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 15:20



Разиграването по-долу е изключително интересно и поучителна за разлика от начина на достигане на контракта.

Опитайте се да извадите 6 пики. На пръв поглед е проста работа. Но, не чак толкова! Все пак забравете за сложни скуизи, поставяне в ръка и какви ли не изкуствени приоми характерни при задачите на открити карти. Просто бъдете реалист!

Може бе сте забелязали от постингите ми досега, че аз не съм привърженик на много сложните неща, а на красивите.



Ако от мен зависеше щях да номинирам тази игра за Оскар.


Вие сте декларант на договор 6 пики.

.................... 87
.................... 3
..................... АК965
..................... АК965

Поп Купа

..................... АQJ10962
..................... А2
..................... 32
..................... 32


Север Юг
-.................1 пика
2 кари .......4 пики
6 пики

Запад атакува Поп купа. Как ще разигравате?



Тема Проблемът!нови [re: 1 kapo]  
Автор1 kapo (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 15:34



Вие сте декларант на договор 6 пики.

.................... 87
.................... 3
..................... АК965
..................... АК965

атака Поп Купа

..................... АQJ10962
..................... А2
..................... 32
..................... 32

Естествено взимаме Попа купа с Асото, цакаме купа в мора и играем коз към асото в ръка и дама пика отдавайки взятка на поп коз. Ако козовете са 2-2 навън всичко ще е ОК, но да допуснем, че козът е 3-1.

Да кажем че Запад печели с Поп пика, като Изток чисти купа и сега Запад връща трефа. Ние сме в мора и за да влезем в ръка за да изтеглим последния коз, може да наченем точно този минор в който Запад е евентуален сек и той да цака преди ние да се качим в ръка.

Как се решава този проблем?



Тема Зъболекарски Маньовърнови [re: 1 kapo]  
Автор1 kapo (Нерегистриран)
Публикувано27.02.07 15:46



Вие сте декларант на договор 6 пики.

.................... 87
.................... 3
..................... АК965
..................... АК965

атака Поп Купа

..................... АQJ10962
..................... А2
..................... 32
..................... 32

Печелим с Асо купа и цакаме купа в мора.

Сега изтегляме последователно Асо трефа и Асо каро! Зъболекарски Маньовър!

Коз до Асо пика и Дама пика за Попа на противника, да кажем печели Запад и коза е 3-1. Който минор да върне Запад сега, ние взимаме в мора и повтаряме цвета цакайки високо в ръка.



Тема Re: Зъболекарски Маньовърнови [re: 1 kapo]  
Автор dnff ()
Публикувано01.03.07 16:23



Чуденсо разиграване!!!

Аз бях поствил тема, но никой нищо писа в нея. Темата беше с въпрос към всички, които играт от доста време и следят нещата. Един приятел ми разказва за едно разиграване, при което се чистят едно или две аса, за да може да се осигури достъп до ръката (коя точно не знам). Знам само, че разиграването било писано в някой вестник преди доста години. Въпросът ми е някой помни ли го и дали може да го покаже, защото според мен това също ще е впечатляващо.



I love this GAME!


*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.