Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:43 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Бридж
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Импова таблицанови  
Автор Majesty (Дивак Сладък)
Публикувано06.01.07 16:21



Привет
Някой ще бъде ли така добър да ми обясни как става записването и каква е целта при бриджа? При белота например е ясно-играе се до 151 точки. А с тази импова таблица ми е пълна мъгла. Кога къде се гледа, колко се прибавя или изважда и до колко се играе?
Благодаря предварително.

Обичам пички с къси полички


Тема Re: Импова таблицанови [re: Majesty]  
Автор dnff ()
Публикувано08.01.07 17:52



Да започнем с белота - какво ще стане ако играеш с някой, на когото много му върви и му идват карти като за световно, обявява си ги и ги изкарва - освен да паднеш нищо друго не може да стане. Да се върнем към бриджа (плафон) - пак същия случай - играеш с някой, на когото много му върви и играе на първо ниво с 35 точки (дори не ги обявява като хората) и въпреки това ти пак му правиш поне 2 ръце - пак същото - падаш. Точно за това са създадени Imps (international match points) - да намалят до минимум късмета в играта. Ако пишеше с импове при горния случай ти щеше да запишеш поне 13 импа при най-лошия случай.

Така както казах по-горе има изравнява играта (колкото е възможно, защото все пак не отчита разпределението). За да не се стига до горе описания случай (35 точки на първо ниво) в двойката, която притежава повече от половината точки (минимум 20 точки) има наказание от определен брой точки. Да речем както в горния пример с 35 точки противниците затова, че имат толкова много точки са "накзани" даречем с около 1400 точки (без зона). Тези точки са отрицателни за тях при започването на играта и те трябва да ги покрият в процеса на игра. Ако те направят както в примера 1 бек коз с 4 добри това е точно 220 точки разлика е за вашата двойка, защото противниците не са покрили "задължението" си от 1400 точки, т.е. Вашата двойка пише към 1200 точки макар че е прибрала само 2 ръце.

Най-кратко може да се каже, че активната страна (с повечето точки 20+) започва с минус задължението и колкото направи се прибавя към него. Всичко, което вашата страна направи се прибавя към задължението, защото и то е отрицателно за активната страна. Ако след завършване на играта се получи отрицателно число за активната страна се пише за страната с по-малко точки, а ако се получи положително число то се пише за активаната страна. Точките изкарани от играта се преизчисляват в импове по съответната таблица и се записват или за едната или за другата срана. Ако и двете страни имат по 20 точки се гледа двойката, която е разигравала играта за задължението.

Горе-долу е това. Надавям се да е станало ясно, не ме бива много-много по обясненията.

Не е толкова сложно колко изглежда.

I love this GAME!

Тема Re: Импова таблица [re: dnff]  
Автор dnff ()
Публикувано10.01.07 18:30



Majesty да не би да разбра нещо от моето обяснение.

Ако има нещо друго неясно вече ще трябва да не намесят по-знаещите от мен.

I love this GAME!

Тема Re: Импова таблицанови [re: dnff]  
Автор Majesty (Дивак Сладък)
Публикувано10.01.07 19:27



Mалко време ми трябва да го осмисля

А до колко импа се играе?

Обичам пички с къси полички


Тема Re: Импова таблицанови [re: Majesty]  
Автор dnff ()
Публикувано11.01.07 16:28



Както на плафон обикновено се играе 16 или 20 игри макар че аз предпочитам докато омръзне.

Може на едната двойка записите да бъдат само на плюс (когато аз ги пиша обикновено нашата двойка е с плюс), а на другата само на минус и за писа изглежда така:


игра..........зона........резултат

1..................0............(+)5
2...................-................6
3...................l................-1
4..................+...............-5
5...................-..............-10
6...................l.................0
7...................+................7
8..................0................-2


Превеждам (нашата двойка е на положителен запис):
1. В първата игра печелим 5 импа;
2. Във втора ние печелим само един и (5+1=6);
3. В третата игра противниците печелят 7 (6-7=-1);
4. В четвъртата пак противниците печелят 4 импа {-1+(-4)=-5};
5. В петата игра противниците печелят 5 {-5+(-5)=-10};
6. В шестата игра ние печелим 10 импа {-10+(10)=0};
7. В седмата ние печелим 7 импа (7+0=7);
8. В осмата те печелят 9 импа {7+(-9)=-2}.


Ако приемем, че аз пиша и са изиграни само 8 игри заначи съм загубил играта с два импа. Сега се надявам да е станало малко по-ясно. Само да не объркаш тези минуси и плюсове със задълженията!!! Нямат нищо общо.


РР Зоните не са точни по спомени са.

I love this GAME!

Тема Re: Импова таблицанови [re: Majesty]  
Автор dnff ()
Публикувано15.01.07 15:31



Виж си пощата, коята си дал при регистрацията в дир.бг.



I love this GAME!

Тема Re: Импова таблицанови [re: dnff]  
Автор Majesty (Дивак Сладък)
Публикувано15.01.07 22:51



Мерси, ако имам въпроси ще питам.

Обичам пички с къси полички


Тема Re: Импова таблицанови [re: Majesty]  
Авторdsr (Нерегистриран)
Публикувано25.01.07 11:04



И какъв е смисъла от импава таблица и темп подобни като мже да си ги пишем на ръка????





Тема Re: Импова таблицанови [re: dsr]  
Авторtoko (Нерегистриран)
Публикувано31.01.07 12:50



Ако беше прочел по-горното внимателно щеше да разбереш за какво е нужна импова таблица.



Тема Re: Импова таблицанови [re: dnff]  
АвторLander (Нерегистриран)
Публикувано01.02.07 18:12



Здрасти,
виждам че си запознат с бриджа и искам да те помоля нещо.От известно време си търся пълна импова таблица.Импова таблица със задълйенията в зона и бе зона и записите.Единствената която намерих е в един БГ сайт, обаче в нея са включени и фитовете.например с 29 точки и 2 фита имате шлемово задължение, което не ми харесва.По принцип играя бридж в BBO и там имповете се смятат автоматично, но ми се иска да имам една и за игрите в къщи.

мейла ми е : p_zlatev80@yahoo.com

в BBO ника ми е: LanderBG (предпочитам да играя прецизна трефа)


Радвам се че има някакво оживление в този клуб :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.