Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:36 16.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Бридж
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нова задачка 7нови  
Автор fogas (новак)
Публикувано22.05.06 10:55



............................................пк.8 5 2
............................................кп.А В 5 3
............................................кр.А 9 6
............................................тр.Д 10 4

.................................................С
..............................................З.....В
.................................................Ю

............................................пк.А К Д В 9 7
............................................кп.К 6 4 2
............................................кр.10
............................................тр.8 3

......С-Ю в зона
......Раздава Юг

.....Юг...Запад...Север...Изток
....1пк...2кр.......3кр......контра
....4пк...пас........пас......пас

Запад атакува с К каро за А каро на мора. Козовете са 2-2 в противниците. Как ще разигравате за 10 взятки при всяко разпределение в останалите цветове?



Тема Re: Нова задачка 7 [re: fogas]  
Автор dnff (непознат )
Публикувано22.05.06 11:08



Или взе да даваш по-лесни задачи, или аз ставам по-добър, което не е много вероятно. След като хванеш с асото, продължаваш с каро, което цакш високо. Изтегляш два коза. Изтегляш рига купа, след това асо купа и цакаш ново каро. Ако са паднали две купи може да дадеш на дамата, ако не играеш каро и готово. Или играят дама купа и с нея си остават, или играят за двойно цакане в каро, на което чистиш една купа и след това я цакаш. Мисля, че това е решението. Този път не разчитам на грешка от страна на опонентите.



Тема Цнови [re: dnff]  
Автор fogas (новак)
Публикувано22.05.06 11:18



Ще допусна, че "после играеш каро" е "после игреаш трефа" (демек печатна грешка, щото нямаш вече кари, след като два пъти си цакал). Ако купите са 2-3 е лесно, но ако в Изток има Д 10 хх (или Д 10 ххх)? Като им дадеш на трефа те си теглят 3 трефи. Какво правиш на 3-тата трефа? Цакаш и играеш купа, но Изток ти ги взима и двете купи за -1.



Тема Вероятен отговорнови [re: dnff]  
АвторBig Brother (Нерегистриран)
Публикувано22.05.06 17:21



Ами решението е горе-долу такова, с една малка разлика - не тегли купа К.
Проблем е само 4 - 1 (или 5 - 0) в купи.
След каро Асо, цакане на каро, два коза, купа Асо и ново цакане на каро, този цвят вече е елиминиран.
Следват малки трефи от двете ръце.
1) Противниците теглят три рунда трефа. Цакате, с което и двата минора са елиминирани. Вече може да играете малки купи от двете ръце. Ако някой е четворен, ще го поставите в ръка.
2) По някое време играят купа. Ами цвета или е 3 - 2 или някой е подскочил. Този ход няма как да е от сек, тъй като изтеглихте купа Асо.
Тези задачи са ми някак по-симпатични от двойния мор. Ако има навити за решаване, може и аз да ви пратя някоя.



Тема Re: Вероятен отговорнови [re: Big Brother]  
Автор dnff ()
Публикувано23.05.06 10:06



Давай, колкото повече задачи толкова по-добре. Само чакай първо да се реши едната и тогава давайте друга.

Това, че не пиша не значи, че не мисля по задачата.

I love this GAME!


Тема Re: Вероятен отговорнови [re: dnff]  
Автор dnff ()
Публикувано23.05.06 17:30



Съгласен съм с "Биг брадър". Яд ме е, че аз не стигнах до решението. Още малко и щях да се сетя. Стигнах до извода, че трябва да елиминираме цвета каро и цвета трефа, а също и да играем два пъти в купа (за да видим какво е разпределението), но без да изтегляме и асото и ригата (само едно от двете). Но така или иначе не можах да подредя поредицата от ходовете. Жалко.

Задачите, в които се вижадат картите само на двама да наистина по-интересни, защото са по-близко до реалността. Макар че и при двойния мор има такива задачки, че ... много мислене пада. Само дето при мен кой знае какъв резултат няма.

I love this GAME!


Тема Понеже много бързо я решихтенови [re: fogas]  
Автор fogas (минаващ)
Публикувано26.05.06 09:40



Ето още една подобна

..........пк. К542
..........кп. К1075
..........кр. 652
..........тр. 104
.....................................
.....................................
..........пк. АВ8
..........кп. АВ9642
..........кр. К7
..........тр. КД

Юг разиграва 4 купи. Запад атакува А трефа и нова трефа. Козовете са 2-1. Как ще разигравате за 10 взятки?



Тема Re: Понеже много бързо я решихтенови [re: fogas]  
Автор jinks2 (непознат )
Публикувано26.05.06 12:55



Аз бридж не играя, но по тази задачка имам предположение.
Асо купа, после ниска купа към попа. С козовете приключихме.И сега Изток не трябва да се хваща. Ниска пика от Север - ако Изток сложи D - играта е ясна!
Ако сложи 9 или 10, Юг слага В и запад взима с Д. Той няма друг избор освен да играе пак пика - трефата се цака от Север, Карото също е ясно. Та значи играе пак пика - ниско по тревата от север и прави или 8 или А, а после и другата си пика, с коз отива на север и прави попа.
Ако юг не отговори на пики - пак добре В, после А, К, с 2 подава пак на Запад и цака от север следващата пика. Не останаха много варианти. Ако юг даде ниска карта, Изток дава 8. Запад взима с 9 или 10 (ако вземе с Д е ясно) - абе като гледам с каквото и да вземе и каквото и да даде от тук нататък все е ясно.
Не ме бива много в обясненията ама както вече споменах бридж не играя и това е първата задача , която виждам. не ми се смейте много!



Тема Съгласен, но не е точно.нови [re: jinks2]  
Автор dnff ()
Публикувано26.05.06 13:40



За какво да се смеем никой не се е родил научен. Особено аз.
Точно така трябва да се разиграва, но след млката пика от мора, трябва да се играе малка и от ръката т.е. 8. Така се предпазваме от Д, 10, 9, х в запад. Ако сложим валето какво става? Д от запад последвана от десет и ще ни вземе 5 пика за -1.
Според мен ако изток сложи дамата става по-трудно. Тогава покриваме дамата, слизаме в мора и още веднъж малка, след което, ако изток сложи голяма покриваме с надеждата и запад да отговори в цвета, а ако изток сложи малка слагаме 8 дори и да изгуби импаса на 10 и 9, което е много вероятно, то даваме само 1 пика, каро и трефа и играта излиза. Този вариант за мен има един недостатък, ако изток има Д, 10, 9 х и няма асо каро. Тогава за този вариант ще трябва да помисля още малко.
"fogas" и ти можеш да ни помогнеш малко. Ако някой без да иска вземе, че познае решението казвай, да не се мъчим. Ако няма твой отговор значи нещо куца в решението. Така става ли?

I love this GAME!


Тема Re: Понеже много бързо я решихтенови [re: jinks2]  
Автор fogas (минаващ)
Публикувано26.05.06 16:46



Тук нещо се оплетох... кой е юг (и кога това : "Ако юг не отговори пики...")?
Кой е Изток ( "Изток дава 8")?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.