Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:53 02.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Бридж
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Нова задачка 6нови  
Автор fogas (новак)
Публикувано17.04.06 14:05



пк.AKQ862.....................JT7
кп.KQ.............................9762
кр.K92............................A85
тр.A8..............................K92

Запад разиграва 6 пики. Атака: В купа.
Юг взима с А купа и играе 8 купа. Север дава 4 купа.
От атаката е ясно, че Север има и 10 купа.
Как ще разигравате за 12 взятки?



Тема Re: Нова задачка 6нови [re: fogas]  
Авторstefan4o (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 19:28



Тази е елементарна:
1. Играят се козовете докато паднат, примерно - 4-на деветка никога не може да се реализира. Примерно малък коз надолу, следва още един рунд коз, и качване в ръка отново...
2. Двете купи в мора остават властни, след връщането на купа атака.
на тях можем да чистим едното излишно каро и проблема с малкото ненужно каро изчезва и остават само ръцете, които са наши всички...



Тема Re: Нова задачка 6нови [re: stefan4o]  
Авторstefan4o (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 19:35



Опаа, сега прочетох условието и разбрах, че север е имал 3 купи - Вале, десетка и малка. В такъв случай правим следното:
играем примерно ниско каро, слизаме в мора. След това въртим нагоре купа, и я цакаме с ГОЛЯМ коз за по-сигурно. След като е паднала вече десетката, долу имаме властна купа, остава да доизтеглим другите два коза и да си чистим малкото каро



Тема Re: Нова задачка 6нови [re: fogas]  
Авторstefan4o (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 20:00



Охх... пак не съм доразбрал. Явно е, че десетката купа няма да е 3на, ами най-вероятно 4-та( примерно ). Но без да знам разпределението на другите карти не мога да гадая как би протекло разиграването. Въпросът явно е къде да се чисти карото( ако въобще това е ключът към шлема ).
Има няколко варианта( започвам да хвърлям боба ):
Да направим така, че да принудим север да си чисти едната купа, за да можем с едно цакане да ОметриМ другата, но нямам ни най-малка идея как да стане това или пък по някакъв начин да ги накараме да чистят карите( което е малко вероятно ) и да се направи +1 една взятка на карото....
Това са ми предположенията, но без да знам разпределението на картите на С/Ю ми е малко трудно да преценя...



Тема Re: Нова задачка 6нови [re: stefan4o]  
Автор fogas (новак)
Публикувано17.04.06 22:49



Наистина тази е най-лесната до сега ;)
Информацията, която имаме- 3-на или 4-на 10 купа в Север, е напълно достатъчна за 100% изкарване на играта.



Тема Re: Нова задачка 6нови [re: fogas]  
Авторstefan4o (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 03:02



Е, в такъв случай, ако не е сигурно сме длъжни да опитаме цакане на едната купа, та ако е тройна случайно да извадим играта, иначе не знам как може да стане ако е 4-на десетката... предавам се



Тема Re: Нова задачка 6нови [re: stefan4o]  
АвторБecния Bъpkoлak (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 10:39



За цакане не виждам как ще стане. Трябва да се цака в ръката на изток, но как като е 3-3-3-4 и то 3 в коза? За поставяне в ръка пак не става, защото защитата вече има една ръка и при следващата сме вътре. Остава единствено скуиз. ("fogas" много наблягаш на скуизовете, но те много трудно се виждат. Аз лично ги виждам само със свалени карти или когато вече съм -1 .) Тъй като имаме 6 карти в каро, а защитниците 7 много е голяма вероятността да напавим именно там ръка. Тогава изтеглям козовете, след това изтеглям едно каро (ригата), продължавам с кари и козове докато достигна до положение:
пк A............................-
кп -.............................9
кр 92...........................A 8
тр -.............................-
И от тук на натък вече следя какво се чисти, ако се изчисти купа слизам долу на асото, девятката и цакам. Ако не се цисти купа изтеглям и последния коз и каквото стане или жуст, или -1.

Между другото точно снощи така изиграх една игра и вместо -2 само -1 с двойка метър и пак беше шлем, ама нямаше излизане.



Тема Re: Нова задачка 6нови [re: Бecния Bъpkoлak]  
АвторБecния Bъpkoлak (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 10:44



Доста вероятно е север да държи и десятка купа и кари. Така че това ми се вижда правилно, но не 100 сигурно. Ами и аз друго не се сещам засега.



Тема помощ от публикатанови [re: Бecния Bъpkoлak]  
Автор1 kapo (Нерегистриран)
Публикувано18.04.06 13:00



Първият ход е да слезеш на коз и да цакаш високо една купа за да видиш дали 10 купа ще падне. Когато тя не пада единственият начин да стигнеш до заветните 12 ръце е да направиш скуиз в трите останали цвята в който да са въвлечени и двамата защитници.

Виждам, че скуизите не са твоята сила, тъй като окончанията които предлагаш нямат потенциала за генериране на взятки.

ПРИНЦИПНО:

За да стане един скуиз трябва минимум да имаш една ДВОЙНА заплаха, достъп до нея и още една еднокартова или по-дълга заплаха.

В нашия случай еднокартовата заплаха е 9 купа срещу 10 купа на десния защитник. Трябва да създадеш и една двукартова или 2 двукартови заплахи за да работи скуиза. Най-вероятно не ме разбираш какво искам да кажа (то и на мен ми е трудно да разбира какво искам да кажа), но виж ще ти дам един пример:


Както в предходната задача за да стане скуиз трябва да държиши на финала

.......... пк -
.......... кп АQ
.......... кр -
.......... тр -


.......................................пк -
...................................... кп К9
...................................... кр К
...................................... тр -


.......... пк -
.......... кп x
...........кр J
...........тр -

Целият номер е, че ти държиш само 2 карти в твоята и на мора ръце, като в същото време на Изток му трябват 3 карти за да запази контрол. Това е скуиз!
За да се получи тази комбинация, ти трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да имаш поне една двойна заплаха като А Д в мора и една втора заплаха, която може да бъде както еднокартова - Вале каро тук, така и двукартова или по-сложна. Но минимума е една двукартова и една еднокартова заплаха разпределени в комбинираните ръце и да имаш достъп до двукартовата заплаха.

Горния пример е класически пример за прост автоматичен скуиз.



Тема Re: помощ от публикатанови [re: 1 kapo]  
Автор zaxxon (непознат)
Публикувано19.04.06 15:05



Принципно си прав. Но и не съвсем - минималните ти изисквания са леко завишени. Разнообразието на скуизи е толкова голямо, че е достатъчно трудно да се класифицират дори. Прост пример, съществуват дори едноцветни скуизи! Справка - "Adventures in card play", Хю Келси.

Колкото до задачките - ето ви моята любима. Не е много лесна, затова направо всички карти:
6
72 Юг е разиграващ на 7 купи
843 Запад атакува Дама трефа
K102 AK87643 87543
3 Q864
J952 Q106
QJ1092 AQJ9 5
AKJ1095
AK7
---

Успех




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.