Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:27 05.07.24 
Хоби, Развлечения
   >> Бридж
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: и все пак нещо куцанови [re: 1 kapo]  
Автор zaxxon (непознат)
Публикувано03.05.06 17:33



съвсем вярно

Ако си чел предишните ми коментари, вече споменах, че има сериозен процент познаване, но на свалени карти решението е това. Все пак да благодарим на "fogas" за условието, защото ако Юг след Асо купа върне каро, не можем да извадим. Да не говорим за директна атака каро
Провери, ако не ми вярваш



Тема съгласен!нови [re: zaxxon]  
Автор1 kapo (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 10:02



Как да не ти вярвам Хари....

Между другото ние се познаваме. Поне се поздравяваме като се видим по улиците. Даже сме играли заедно като съотборници. Е, в приятелски мачове разбира се - ти и твоята съпруга бяхте двойка.

Да, да благодарим на fogas за интересната задача, и също така да му припимним, че идва понеделник и да не забрави да постне следващата .

7 купи Хари са си сложна работа. Определено трябва да се направи някакъв козов COUP, ама не мога да подредя ходовете и рантретата ....



Тема Re: съгласен!нови [re: 1 kapo]  
АвторБecния Bъpkoлak (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 14:00



Значи отговора с многооооооооооо помощ го налучках. Но не разбрах почти нищо от Вашите коментари. Може ли да ми поясните някои "сложни изрази", които аз за пръв път чувам. Е не е за пръв път, но не ги разбирам. Просто в обикновенна и с обикновенни партньори никой не ги ползва. Какво е например:
- "ориентирана еднокартова заплаха" - как така ориентирана заплаха? Нали не може да е неориентирана?
- "аскинг" - какво значи и по-точно "осребрява подходящия аскинг"?
- "double dummy" - това наистина за пръв път го чувам? И идея синямам за какво става въпрос?



Тема Re: съгласен!нови [re: Бecния Bъpkoлak]  
Автор fogas (новак)
Публикувано04.05.06 15:23



Не че съм сигурен в отговорите, но мога да си пофилософствам ;)
1. "ориентирана еднокартова заплаха"- предполагам, че е "ориентирана" към определен противник т.е. само един от противниците е заплашен от нея
съответно "неориентирана" ще е когато и двамата имат по-големи карти в цвета на заплахата от разиграващия

2. "аскинг"- (не знам къде го прочете), но това ми звучи като термин от обявяването- превежда се "питане" и се използва за да разпиташ партнера за разпределение, сила на откриване, секове или шикани, аса и риги и т.н.- има различни аскинги

3. "double dummy"- "двоен мор"- означава, че виждаш всичките 4 ръце и трябва да разиграеш играта, знаейки цялото разпределение


Аааа и да уточня, че нямам какво да добавя към решението, което тримцата сглобихте ;) много изчерпателно беше (вкл. забележките за атаката и връщането, както и за изследователската дейност на 1 каро ;)



Тема Re: съгласен!нови [re: fogas]  
АвторБecния Bъpkoлak (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 10:17



Всички въпроси ми са от разговора между "1 каро" и "zaxxon". Но сега виждам и още нещо нещо, което предния път съм пропуснал. Какво е това "COUP" и по точно "козов COUP". Това е от поста на "1 каро" от 04.05.06 10:02.



Тема Re: съгласен!нови [re: Бecния Bъpkoлak]  
АвторБecния Bъpkoлak (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 10:27



Какво стана със задачата на "zaxxon". Аз казах, че стигам само до -1, макар така като я гледам ако я разигравам в действителнст едва ли ще изкарам повече от 4 купи. Аз написах моето мнение. Вие какво ще кажете???
Да Ви припомня какво написах малко по-горе: "Тази задача няма излизане, ако изток не цака до края. Каквото и да правим имаме само две слизания долу на двата коза. А трябва да играем два пъти от долу за цакане на изток, но ако не цака -1."

Имам още един въпрос. Как когато играеш разбираш кога да въртиш импас и кога не???
Когато се виждат всички карти е лесно, но когато - не как разбираш кой импас ще излезе и кой не??? Как разбирааш кога ще играеш за импас и кога за скуиз?



Тема Re: съгласен!нови [re: Бecния Bъpkoлak]  
Автор fogas (новак)
Публикувано05.05.06 13:23



"trump coup" означава да направиш импас в коза, при ситуация, в която имаш козове само в едната ръка, а в другата- не. Например

..............................пк -
..............................кп A
..............................кр -
..............................тр 3 2
пк - ...........................N.....................пк K 2
кп 6....................W..........E...............кп 7
кр -..........................S.......................кр -
тр A K ..............................................тр -
.............................пк A Q
.............................кп 2
.............................кр -
.............................тр -

Теглиш ли А купа и играеш трефа. Изток цака и го надцакваш, импасирайки К пика, но без да имаш пика в мора.

Редактирано от fogas на 05.05.06 13:35.



Тема Как се познава...нови [re: Бecния Bъpkoлak]  
Автор1 kapo (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 14:05



Как се познава в истинската игра импас ли, скуиз ли, кротко без 1 или сложно без 3...

Ами то това е майсторлъка. Иначе и Беладона и аз като държим Асо коз винаги ще направим поне една взятка в играта....

За разлика от задачите, в реалната игра НИКОЙ не те предупреждава, че може да има проблем, както и че просто НЯМА проблем, а всичко ти е легнало благо - само да опъваш асата и поповете и тя играта сама се играе.

Освен това, заплетените игри със скуизите и точното разчитане на противниковите карти и разпределения ги вкарват с лекота дори и играчите от световна класа. Например сега на големите форуми се играе с едни и същи карти в двубоите между различните отбори. В информационните бюлетините които проследяват форума често се среща следната ситуация - от 15 двубоя в които имаме 15 играчи играли с картите на Юг и случили на заплетена игра само 1 /да речем от отбора на Египет, който отбор е без специални претенции/ е хванал вярната линия и е успял да извади нещо, което всички останали са вкарали. Името на играча блесва, вестниците публикуват гениалното му разиграване.... но неговия отбор не става шампион. Разбирате ме какво искам да кажа.

Играчи от световна величина, какъвто Хари (zaxxon) определено е, повече се концентрират върху далеч по-прозаични неща в играта и целта им е основно да определят ДОКОЛКО играта има проблем. Ако няма проблем се тръгва по един път на т.нар. сейфти плай. Отиграва се максимално СИГУРНО ситуацията, така че каквито лоши новини за картите в противника да се появят по време на разиграването да сме подготвени и да се справим с тях до колкото е възможно. Не е трудно да се досетиш, че основание за сейфти плай обикновено ще имаме, когато се окаже че имаме сравнително ПОВЕЧЕ ресурс в картите си отколкото се изисква за съответния договор. Прилагането на сейфти плай е една материя в която добрите играчи са БОГОВЕ. По-малко напредналите определено се затрудняват в тази материя.

Когато обче открият наличието на проблем силните играчи включват на пета предавка и се опитват да намерят начин за решаването му. Едни уцелват, други не. По-добрите уцелват по-често.

Силните играчи са много добри във всяка една област на играта и разполагат с арсенал от разнообразни техники и номера. Просто преценяват кое е най-удачното за конкретния случая.
Но не си прави илюзията, че те знаят всичките карти на масата как са разпределени и кой ги държи.... Понякога ги знаят, понякога НЕ. Но винаги имат представа, кое къде може да е и какво следва от това.

Хари, може да сподели малко международен опит тук...



Тема Re: съгласен!нови [re: fogas]  
АвторБecния Bъpkoлak (Нерегистриран)
Публикувано08.05.06 13:26



След тези пояснения мисля, че няма как да стане задачата с "trump coup", защото имаме само две слизания в мора на двата коза и евентуално на атакуваната дама трефа (но това слизане не ни е кой знае от каква полза). Какво и да играем ако изток запази 4-те си коза до края на играта то ние не можем да я извадим, защото трябва да играем последните два пъти от мора и вземем два коза на изток, а ние нямаме толкова слизания. Още повече, че след като остане с 4 коза изток ние не можем да слезем на коз в мора. Трябва да е нещо друго, но какво??? Въпреки че "1 каро" писа да не решавам задачите чрез грешки на опонентите, то мисля че този път няма как играта да излезе по друг начин.



Тема Re: съгласен!нови [re: Бecния Bъpkoлak]  
Автор zaxxon (непознат)
Публикувано09.05.06 17:23



Малко попътно уточнение: за "двоен мор" и за "ориентирана" заплаха обяснението беше точно; под "аскинг" имах предвид приетото асо и рига от един цвят (от англ. "ace-king").

Виждам, че големия шлем ви затруднява, но пък друго не съм и очаквал. Но пък, радващото е, че попътните ви коментари са верни. Така че, ще се наложи да ви дам жокер.
Вземате първа трефа (да кажем, с асо), чистите каро от ръка. На втори ход се продължава с рига трефа. какво прави Изток и какво след него Юг - след 2 дни




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.