Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:19 01.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Бридж
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Едно предложениенови  
АвторБecния Bъpkoлak (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 14:37



Здравейте на всички, които посещават този форум редовно и честит празник на всички жени.

Аз съм още на начинаещ и от скоро разбрах за форума. Като за начало прочетох всичко каквото пише в него (има доста информация, която може да се научи). Но най-интересни бяха задачите, които са поставени и решени.
Имаше доста мнения, че форума е доста умрял, но всички които го казват не правят нищо, за да променят това. Нали от тези посещаващи форума зависи какъв ще е??? Всеки чака да друг да постави теми (“мога да дискутирам”, “чакам да дискутирам” и т.н.), а той само да гледа отстрани. Във форума ще е умряло докато ние не го съживим. В момента най-много се мъчи да направи нещо по въпроса Веро и 1 каро в последно време взема отношение където има нужда от професионална помощ. ПОЗДРАВЛЕНИЯ за което.

Докато не видях форума си мислех, че съм единствения на този свят, който не знае нито руски, нито английски. Във форума имаше доста постинги, в които начинаещи играчи искаха помощ, за да се научат да играят. Отговора на половината беше, че в интернет имало много литература на английски или руски и дадени линкове към някакви сайтове. То линковета и сам човек може да си намери в интернет, но какво да направи като не разбира, за какво става дума в дадения сайт??? Другата половина предлагаха системи на български (което е определено по-добрия вариант), но това е според мен е най-белия кахър на един начинаещ играч. То в страницата на Мбридж има един вариат на “Прецизна трефа” (който доколкото разбрах от форума се използва от двойка български състезатели). За какво му е на сам човек (без партньор и то начинаещ) система сам ли ще си я играе??? Аз мисля, че първо трябва да се започне от разиграването. Първо с по-прости игри и постепенно да се усложняват.

Ето какво предлагам аз, за да се оживи форума и да се помогне на начинаещите играчи: доколкото разбрах има сайтове, в които има задача за месец (та дори и такива със задача всеки ден), та мисълта ми е някой, който разбира английски да преведе задача и да я пусне във форума, но за една седмица и да се даде време на начинаещите да я разгледат, разиграят, а може би и някой да я реши. След тази седмица размисъл да се пусне и решението и да се обсъди, и да се пусни нова задача и т.н. Да стане един вид интернет училище за тези, които имат желание, но няма къде да ходят поради причината, че не всеки град е София.



Тема Бъди твърд!нови [re: Бecния Bъpkoлak]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано08.03.06 18:58



И на масата и в лег... в живота. Мен питаш ли ме как в пред-Интернето-Торенто-еМул-ската епоха съм намирал литература на езици, които знам (български, английски и руски)!?
Ама неволята, неволята... Тогава взех да си купувам редовно от Полския културен център броевете на сп. "Brydz" (така се пише на полски) за по 80 стинки. Купих си и един Kieszonkowy slownik Polsko-Bulgarski (Джобен полско-бъларски речник). И през ум не ми мина да си кажа "Аууу, как да чета сега!? Не го знам този език." И хъката-мъката след 2-3 месеца си ги четях кото пич. Ха така, стегни се малко, научи някакъв език поне колкото да четеш криво-ляво.

Иначе е вярно, че няма много бриджори от форумен тип.



Тема Ето ви една задачка :)нови [re: Бecния Bъpkoлak]  
Автор fogas (новак)
Публикувано09.03.06 15:41



.................пк.К3 ................................ В зона NS
.................кп.93
.................кр.1074
.................тр.ТДВ752
.....пк.В862................пк.74..................S.......W.......N.......E
.....кп.К10..........N......кп.В8654
.....кр.ТКД98..W.+.E...кр.532..............1пк.....2кр....3тр...пас
.....тр.94............S......тр.1086.............3кп.....пас....3пк...пас
............................................................4пк.....пас....пас...пас
.................пк.ТД1095
.................кп.ТД72
.................кр.В6
.................тр.К3


Запад тегли трите си високи кари на атака. Как ще разигравате за да си осигурите 10 взятки?

Редактирано от fogas на 09.03.06 15:55.



Тема Re: Ето ви една задачка :)нови [re: fogas]  
АвторБecния Bъpkoлak (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 19:23



Съгласен съм, че един добър вариант е да се научи някой език, но не на всеки му се отдава да направи това толкова бързо. То идеята с речника не е зле, но когато 7-8 дни поред търсиш все едни и същи думи в речника действа обезкуражаващо. Това не е толкова важно.

Мисълта ми беше, че за да живни форума не може да се очаква само от начинаещите, особено когато не знаят какво да питат. Идеята ми беше Вие разбиращите да пишете поне веднъж седмично по някой друг ред и това е. Та и ние новаците да накярим от тази работа. Ясно е, че всеки предпочита да играе вместо да се занимава с "някакъв си там форум". Но ако всеки мисли така този форум отдавна да няма и един пост.

За играта: Мисля, че трябва стане като се цака третата спатия отгоре (в разиграващия де). После да се изтеглят козовете като се играят за загуба на първи коз т.е. 9 от разиграващия, и малка от мора. После се почват спатиите и готово. Така мисля, че даже и една добра излиза 6 спатии и 5 пики. Даже едно излишно асо остава. Но малко ме съмнява, че е така. Аз ако не знаех другите карти бих играл за разпределение в коза 3-3 и щях да влезна -2. Така че чакам да вида и други по-верни предложения.

Благодаря на fogas, че веднага се постна игра.



Тема Re: Ето ви една задачка :)нови [re: Бecния Bъpkoлak]  
Автор fogas (новак)
Публикувано10.03.06 08:53



Нещо не те разбрах... Цакаш в ръка третато каро и играеш три трефи, като цакаш последната в ръка? С какво я цакаш? Ако не цакаш с А или Д запад те надцаква и играе коз (а дори да не те надцака- вече е по-дълъг от теб в коз и не можеш да теглиш козове, защото цака трефа и си тегли кари). Какво правиш после? трефите в мора умират ;) и даваш още 2-3 купи.
А как ще направиш 5 коза и 6 трефи, като цакаш едната трефа с дългия коз?

Редактирано от fogas на 10.03.06 09:01.



Тема три задачки - хем лесни, хем НЕнови [re: Бecния Bъpkoлak]  
Автор1 kapo (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 11:36



1. Запад атакува 3 купа срещу договор 4 пики от вас. Коя карта бихте играли и ЗАЩО?

Договор 4 пики от Юг.

..................AJ97
..................76
..................J108
..................KJ98

атака 3 купа --------------- Изток играе Q купа

..................K1086
..................AK5
..................972
..................AQ6


2. На 3БК, получавате атака 2 купа. Изток слага Дамата. Коя карта трябва да играете от ръка и ЗАЩО?

Договор 3БК от Юг.

..................A3
..................76
..................KQ95
..................QJ764

атака 2 купа --------------- Изток играе Q купа

..................J54
..................AK5
..................J1072
..................K83

3. Запад атакува 4 пика срещу вашия договор на Без Коз. Има ли значение коя карта ще изиграете? Ако има ЗАЩО?

Договор на Без коз.

....................... пики AJ5

Атака 4 пика

....................... пики K106



Тема Re: Ето ви една задачка :) [re: fogas]  
АвторБecния Bъpkoлak (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 13:13



Нали атаката е трипъти като. Третото каро го цакам в ръката. Играя 9 коз от ръката, а от мора слагам също малък коз (играя за 4-то вале у изток, защото ако валето е у изток, ще вземе и ще имат 3 ръце до тук. После каквото и да играе изток, аз ще изтегля козовете и ще играя спатии.). Но тъй като изток няма вале пика моята 9-ка ще спечели. После ще изтегля всички козове и пак ще играя всичките си спатии. Имам 5 коза, 5 спатии и едно асо купа (даже ми остава една спатия, метър).

Казвам че така бих играл само ако знам разпределението на картите. Иначе бих си изтеглил козовете и щях да влезна за две ръце.



Тема Re: три задачки - хем лесни, хем НЕнови [re: 1 kapo]  
АвторБecния Bъpkoлak (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 13:35



1 задача. Бих играл асо и поп купа поред и след това отново купа, на която чистя каро. След това изток – запад трябва да си изтеглят 2 кари с малка трета, която аз ще цакам и ще се надявам да намеря дама пика в изток иначе -1.
2 задача. Бих сложил попа и играя веднага спатия, за да мога да ги освободя. Но за тази игра, честно да си призная не виждам как ще излезе ако последва нова купа. След която аз правя 4 спатии и 2 купи (които съм хванал вече), след тях играя каро и каквото стане. Най-вероятно пак -1.
3 задача. Задължително слягам вале. Може изток да се излъже и да сложи дамата. Така ще направя 3 пики. Но така като го гледам няма особено значение коя карта ще играя. Май е по-добре да видя до коя ръка имам по-труден достъп и тогава да видя какво ще играя.

Благодаря за задачите. Точно такива задачи все едно преди малко съм играл (и вкарал). С нетърпение чакам да чуя отговорите.



Тема Re: три задачки - хем лесни, хем НЕнови [re: 1 kapo]  
Автор fogas (новак)
Публикувано10.03.06 14:36



1, Не мога да пропусна, защото си теглят 3 кари ... Значи - А купа. Неуспешен импас в коз и вътре (50%).... Значи- без импас- тегля АК пика и ако и двамата отговорят, но Д не пада- почвам трефите, като чистя каро на 4-та трефа. Ако някой не отговори на 2-рия коз първо К купа и цакане на купа и после трефите. Ако Д пика падне тегля и 3-ти коз и после- лесно ;)
2, Тази атака най-вероятно е 4-та по сила, т.е. купите са 4-4. Значи опасно е да не сменят в пики. Взимам купата и почвам с 10 каро към мора ( с надежда запад да помисли, че у изток е В каро) и се меткам с К каро. После малка трефа за К и пак каро към Д каро и Д трефа. Не изглежда добре този 3нт ама...
3, Ако нямам друга информация за това нужен ли ми е достъп в мора или в ръка- не виждам разлика- винаги взимам 3 пики...



Тема Re: три задачки - хем лесни, хем НЕнови [re: 1 kapo]  
Автор1 kapo (Нерегистриран)
Публикувано10.03.06 16:20



Fogas, първо да кажа, че твоята задачка е доста хубава, но мисля да не давам отговора толкова рано защото повече читатели да се пробват да го намерят.

За трите хем лесни и хем не задачки.... Отговорите на първите две ще ги дам следващата седмица. Но мисля, че мислите ви не отиват в желаната (от мен)посока. Може би не е станала ясна целта на задачите. Те не са как да се изиграе целия контракт или, че има 100%-но печелившо разиграване. Въпросът е коя е картата, която ще изиграете на първата взятка, така че да дадете повече шанс за изваждането на договора.

Разбира се, че договорите са такива, че при открити карти дефанса най-вероятно ще ви вкара. Идеята на тези задачки е да направите такъв ПЪРВИ ход, който да ви донесе повече шансове да "подведете" дефанса или най-малкото да му направите живота труден.

Отговор на задачка 3:

Запад атакува 4 пика срещу вашия договор на Без Коз. Има ли значение коя карта ще изиграете? Ако има ЗАЩО?

Договор на Без коз.

....................... пики AJ5

Атака 4 пика

....................... пики K106


Ако се изиграе малка от мора и Изток сложи дамата, тогава Запад ще знае със 100% сигурност кой държи 10-ка пика (със Q10x в ръка Изток не би играл дамата, а 10-ката).
Ако вие изиграете Вале пика вместо малка, Запад няма да знае кой държи 10 пика и може да продължи в пика, вместо да намери по-малко атрактивно (за вас) продължение.

Добрите играчи владеят до съвършенство тези техники (а именно каква информация да оставят с изиграването на определена карта) и затова отстрани изглежда, че на тях врага постоянно им снася.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.