Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:14 21.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Бридж
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Бридж за GSMнови  
Автор Majesty (Дивак Сладък)
Публикувано26.12.05 12:40



Здравейте,
Знаете ли дали има играта бридж за GSM ?
Също така ще се радвам на всякакъв материал относно бридж на мейла ми : majesty@mail.bg.
Един може би малко тъп въпрос: Какво е фит и шикан?
Поздрави и Весела Коледа !!

Обичам пички с къси полички

Редактирано от Majesty на 26.12.05 15:40.



Тема Re: Бридж за GSMнови [re: Majesty]  
Автор anonymus12 (непознат )
Публикувано08.01.06 14:58



Не съм чувал за GSM вариант на бридж.Играта е доста сложна и предполагам че ще бъде трудно(но не невъзможно) да се направи.
Относно фит и шикан.Това се нарича сплинтер и се изразява след обява на партнъора ти,която показва цвят, обявата с двоен скок на друг цвят от теб има значението:Партнер имаме минимум 9 картов фит в твоя цвят(ти съответно знаеш какъв е минималния брой карти на партнъора ти например ако обявата е 1 купа партнера има 5+ твоите трябва да бъдат минимум 4 и.т.н)имам шикан в цвета който обявявам сега.Манша ни е гарантиран ти прецени дали шикана е добър и дали да продължим с опита за шлем. Сега е много вероятно да попиташ какво е добър шикан.Ако партнера ти няма сила в цвета на шикана ти то тогава шикана е добър а ако има то шикана не е добър.Обяснението е следното:
Щом партнера няма сила в цвета на твоя шикан то той ще има сила в други цветове което ще позволи да не отдадете взятки там,като съответно няма да отдадете и в твоя шикан партнера ще цака своите малки карти с твоите малки козове,тоест ако той има ххх в цвета е все едно 3 аса или 3 взятки+ взятки от онъори в другите цветове.
Внимание използвай тази конвенция единствено с ръка която гарантира манш при произволни карти в ръката на партнера.С много слаба ръка може би по добра идея е да се обяви директен манш.
Още едно уточнение винаги уговаряйте че сплинтера означава шикан,защото някои играят вариант и със сек(което разбира се не изключва шикан).



Тема Re: За сплинтера [re: anonymus12]  
Авторochinko (Нерегистриран)
Публикувано08.01.06 18:33



Според мен зависи от другите конвенции, които използваш.

1М - 4 в друг цвят е сек, освен ако не играеш мини-сплинтери, при които

1М - 3 в друг цвят е сек.

Разбира се, никога сек асо.

Мисля, че Берген покачванията са по-често използвани от минисплинтерите, но у нас може и да е обратното.

За останалото съм съгласен - откриваща сила, четири коза и сек.

При писане с мачпойнти (най-често използвани на двойкови турнири) някои използват условен сплинтер
1купа - 3пики
или
1пика - 3купи
със сек в който и да е от трите цвята. Идеята е да не се подминава нивото 3БК, понеже там често може да се пише най-много.



Тема Re: За сплинтеранови [re: ochinko]  
Автор anonymus12 (непознат )
Публикувано08.01.06 22:29



Разбира се че всичко зависи от конвенциите които използваш.Аз обаче смятам че за начинаещите варианта с шикана е най добър,защото е много прост и описва цялата ръка без излишни усложнения като минисплинтери и т.н.Когато придобиеш някакво ниво ти сам ще усетиш как и къде трябва да подобриш системата.
Колкото до Берген аз лично смятам че това е съвсем неподходяща конвенция за начинаещи,макар и да не е толкова сложна.
Лично мой съвет към начинаещите е да започнат с простите неща и в течение на времето да добавят нови и нови.След време те сами ще усетят как от начинаещи са се превърнали в напреднали




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.