Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 14.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Бридж
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Синя или Прецизна трефанови [re: 1 kapo]  
АвторПитaнчo (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 15:17



За бриджа няма какво да говорим. То всичко е от ясно по-ясно. От този бридж не мога да мисля за нищо друго. Забравих даже уроците. Само да седна да поиграя малко или да прочета нещо по-интересно (като твоите статии, те са си направо статии) и се сбогувам с училището за цяла седмица напред. Сядам с надеждата да прочета урока и в момента, в които отворя учебника и се сещам как като играх преди една седмица трябваше да сложа четворната си дама и щях да направя не една, а цели две ръце и щях да взема 5 импа, а не те да вземат 7 или нещо от сорта. То БРИДЖА е МНОГО, МНОГО, МНОГО по-добро от наркотик. (Макар че е по-лесно да се намери наркотик отколкото нещо за бриджа.) Ако наркоманите знаят за какво става въпрос, направо ще се скъсат от завист. Без пари (само с едно тесте за 50 стотинки на два-три месеца, че и повече) ти стига да поиграеш малко и после не един ден, а цяла седмица те държи. А та като стана въпрос много ми харесва как започва първа страница в М-бридж. Мисълта на Махмуд Зиа е направо... От сега знам какво ще стане и с моя живот.

Да седна да уча другите да играят или да им покажа каква страхотна игра е БРИДЖА??? Че това си е направо “Мисията невъзможна”. Само да проговоря за БРИДЖ и те веднага започват “Питанчо, ти пак с тия тъпи карти. Ти освен за “някви там” карти друго не мислиш. Стига си ни занимавал с глупости. Оставете го тоя задръстеняк и да отиваме на дискотека. Нека сам да си играе “тия тъпи” карти.” Да обясниш нещо на някой, които иска да те чуе. Но като не иска... Нищо не можеш да направиш.

Единствената ми утеха е да играя карти в yahoo чат-пат и това е. В къщи нямам интернет, а от където ти пиша не мога да играя. Не е разрешено да се играят каквито и да са игри. (Под разрешено имам предвид, че в момента, в които напишеш някой сайт, които иска download изписва УЖАСНОТО съобщение “The page cannot be displayed” и т.н.) Затова предпочитам да си пиша с някой като теб, които разбира за какво говоря.

Нали каза, че мога да те питам? Е може ли? От мен само питане да искаш. Като няма какво да правя и седнах да прочета това, което е написано във форума (или това, което ми хареса като теми) преди да се запозная с БРИДЖА. Та исках да попитам някой какво е това “ривок”. Това е от онази тема където с 40 точки може да се направят само 9 ръце. Знаеш ли кое ми хареса най-много от цялата тема? Как е протекло наддаването и как завършили на 3 купи. Досега, които и да попитам все вдига рамене и незнае.



Тема Re: Синя или Прецизна трефанови [re: Питaнчo]  
Автор1 kapo (Нерегистриран)
Публикувано07.11.05 17:29



Тази тема с 40-те точки и 9-те ръце не се сещам коя е. Разрових малко назад темите в клуба, ама не попаднах на нея. Ако искаш разкажи за нея. На мен ще ми е интересно.

За РИВОКА. REVOKE - анулирам, отменям на английски.
В бриджа с този термин се обозначава ситуацията в която играч НЕ ОТГОВАРЯ на цвета при положение, че има карта от този цвят.

Например ти си декларант но 4 купи. Играеш Асо пика - печелиш, играеш Поп пика и левият опонент цака. Печели значи левият опонент взятката и ти опъва 2 кари, които ти щеше да изхвърлиш на дългите си пики. Малко по-късно се оказва, че този играч е имал пика да отговори на играния от теб поп, но той вместо това е цакал и ти е прибрал карите.
Е, това е ривок. Вика се съдията и той постановява нещо. Например при ривок се постановява, че крайният резултат от играта е броят на взятките, които си направил в реалната игра + взятките, които противника е спечелил след ривока + 1 взятка. Затова често неизваждаеми игри стават факт, ако противникът е направил ривок. Почти винаги се дава 1 взятка в повече на изправната страна (в случая декларанта).

В интернет РИВОК не може да се получи. Просто компютърът не ти позволява да изиграеш купа, когато имаш пика.



Тема За ББФнови [re: 1 kapo]  
Автор VeroМодератор ()
Публикувано09.11.05 11:44



За мен не е нормално на страницата на ББФ да няма адреси и телефони на клубовете-членове на федерацията.

Знам, че и друг път съм писала по тази тема в клуба, но по мое мнение е много по-важно начинаещия или на средно ниво играч да намери на сайта инфо за клуба в собствения си град, за да може да играе с други играчи, а не само с приятели някакво плафонче, отколкото линкове на международни турнири. Наблягам в случая на начинаещите и средно ниво, защото се предполага, че по-напредналите се познават помежду си и имат откъде да се информират за каквото ги интересува.

Писала съм няколко писма на оставените на сайта имейли за контакти на Деси Попова и Христо Друмев с молба да качат координати на клубовете по градове, но не ми беше отговорено. може би нямат време от ангажименти, а може би и защото съм начинаеща и не ме познават.

Затова и пуснах темата "БРИДЖ КЛУБОВЕ В РАЗЛИЧНИТЕ ГРАДОВЕ" във форума, за да може да има все пак някакво инфо. Дано има някакво раздвижване




Тема Re: Синя или Прецизна трефанови [re: 1 kapo]  
АвторПитaнчo (Нерегистриран)
Публикувано10.11.05 13:47



Тази игра можеш да видиш на седма страница от форума.

Много съм тъп. Ето линка на разпределението: http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=bridge&Number=1938504143&page=6&view=collapsed&sb=5

А това е пояснението на ситуацията: http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=bridge&Number=1938596927&page=6&view=collapsed&sb=5

Както казах на мен най-много ми хареса как точно са стигнали до договора три купи. Което според мен е още едно потвърждение на това, че много хубаво не е на хубаво. (Много точки и много кофти разпределение.) Или с други думи хубаво е да се греши, а в някои случаи дори е препоръчително.

Какво ще кажеш, а??? Искам да чуя и мнението на професионалист.

А щях да забравя. Ти в един свой постер беше писал какво е сплинтер. А какво е автосплинтер. (Това е от страницата на М-бридж и по-точно от варианта на "Прецизна трефа".) Имам и още доста въпроси относно поясненията, но в момента не мога да се сетя. Друг път като ги погледна пак ще те попитам. Нали може?



Тема Re: За ББФнови [re: Vero]  
АвторПитaнчo (Нерегистриран)
Публикувано10.11.05 14:05



Какво раздвижване? В София, Варна и големите градове може би, но в малките градчета определено НЕ.

Истината е както каза 1 каро, че на никой не му се занимава с начинаещи. Професионалистите предпочитат да си играят карти вместо да обяснят нещо на начинаещите. Само че като си начинаещ и никой не ти обръща грам внимание ти вземаш нещата в свои ръце и се мъчиш да намериш някой, който поне да те въведе в света на "големите играчи". И когато търсиш... търсиш си намираш майстора и се ожениш (омъжиш) и губиш интерес към ПРЕКРАСНАТА ИГРА. И се всършва с "Одисеята" на начинаещия.

Малко комично, но според мен си истина.



Тема Re: За ББФнови [re: Питaнчo]  
Автор fogas (непознат )
Публикувано11.11.05 09:27



Айде и аз да се включа в седенката ;)

Ще започна с това, че Верото е права за сайта.

Питанчо, така и не каза от къде си...
Най-достъпния вариант за начинаещи е нета, естествено. Няма ли начин да си пуснеш нет у дома- в повечето градове вече има оферти и по 10-12лв. на месец.
Ние с Верото имаме доста книжки (в електронен вариант), но повечето са на руски или английски. Ще проверя какво имам на български, но дай някакъв мейл или пиши на g.bachev@gmail.com.
Ако все пак влизаш в нета да играеш пробвай ББО.

айде със здраве и да не ви се чупят козовете, хех



Тема Re: За ББФнови [re: Питaнчo]  
Автор VeroМодератор ()
Публикувано13.11.05 17:29



Приятелю, разбирам те прекрасно.

И аз минах по същия път- и аз се разочаровах от факта, че повечето добри играчи си пазят знанията, че не им се занимава с начинаещи. В края на кращата това вероятно е нормално- един играч "разцвета на силите си" би използвал времето си да се доразвива, да ходи по турнири, да тренира, отколкото да учи разни хора как се броят точки, как се върти импас и такива неща. Дори да се намери някой, който да ни въведе в света на "големите играчи", какво точно ще правим там? Те са мнооооооого по-напред от нас. И не би им се играло точно с нас.

Затова е и гневното ми изказване срещу ББФ. Именно те са хората, които трябва да помогнат на начинаещия в първите му стъпки в брджа- най-малкото като му помогнат да намери съмищленици в собствения си град; с книги; би могло да има форум на сайта и т.н.

А за женитбата- айде сега, почти всички от най-добрите играчи са женени и това не им влияе ни най-малко на играта. Освен ако не има се налага да играят с половинките си.




Тема Re: За ББФнови [re: Vero]  
АвторПитaнчo (Нерегистриран)
Публикувано16.11.05 14:26



Нали и аз това писах за ББФ. На в този сайт трябва да има нещо по-интересно, което да те грабне като за начало, а после и литература, с която да можеш да продължиш да се развиваш. А не да стоиш сто години на едно и също ниво.
Това, че на големите играчи не им се занимава си е от ясно по-ясно. На никой не му се занимава с някой начинаещ, но нали и начинаещия трябва да тръгне от някъде. Аз имах предвид не да те учи да въртиш импас, или да броиш козовете, а да ти покаже някоя тънкост в играта, нещо което не го знае всеки играч от средна ръка. Нещо, което не можеш да научиш докато "шляпаш" карти с връсници в квърталното кръчме. Например нещо като
"скуиз". Нещо, което всеки го знае, но когато трябва да го приложи не го вижда, а когато са свалени картите се чука по челото и казва "иии това съм го чувал, някъде". Само дето бриджа с чуване не се играе.

Това според мен е малкото, което трябва да направят професионалистите.

А като се ожениш ти вече ставааш мноооогооооо зает човек и не ти остава време за играта. Имаш вече задължения в къщи и не можеш да се отдадеш изцяло на играта.

Не това, за женените, беше само на шега. Не го мисля на сериозно. Ако наистина си пленен от играта, то сън няма да спиш, но ще поиграеш малко с приятели в нета.



Тема Re: За ББФнови [re: Питaнчo]  
Автор VeroМодератор ()
Публикувано20.11.05 11:34



Тънкостите в играта ти трябват след един момент. В началото е добре да се научат простичките неща.

Както ми каза един приятел,който е доста добър бриджор- има 3 етапа на развитие на един играч: в началото играеш простичко и печелиш в лесните игри, но губиш в сложните, където се иска специална техника,т.е печелиш в 70% от случаите, губиш в 30%; после си насочваш усилията към сложните, но пък тогава губиш в "нарисувани игри" в стремежа си да се предпазиш от несъществуващи счупвания на коза и т.н. Чак в третия етап от развитието си вече успяваш да съчетаеш двете неща.

По турнири печели не този, който притежава зашеметяващата техника да изкара някоя невадимка; печели този, който има постоянство е резултата и не прави големи грешки.

Та-според мен (и не само) най-голямата тънкост в играта е броенето.
Броенето на точки и разпределения. Взятки и лузъри. Също и (за мен най- сложното) да броиш взятките на врага.Какви карти има партнера?Какви карти БИ ТРЯБВАЛО да има партнера, за да вкараме врага? Това отнася мисленето ти като играч в съвсем друго измерение! И в дефанс, и в разиграване. Следствие от броенето са и голяма част от техниките. И скуиза, и по-сложните такива.
За броенето се изисква доста време и игра.....не е лесно. Иска си постоянно присъствие на масата, внимание, концентрация и усилия. Обаче когато успееш, носи такова удовлетворение, че разбираш, че всички усилия са си стрували

А по другата тема- има едно много лесно разрешение на въпроса- намери си жена бриджорка




Тема Re: За ББФнови [re: Vero]  
Автор1 kapo (Нерегистриран)
Публикувано21.11.05 10:55



Споделям мнението на Vero! Според мене точно така се случвата нещата. Първо се научаваш да се справяш с лесните игри, след това със сложните и накрая с двете. Това е висша форма на майсторлък да определиш какъв "случай" ти е играта. В дефанса пък най-сложното е да оцениш - пасивен или активен дефанс да приложиш. Разбира се има теория по въпроса, но не винаги е лесно да се прецени.
Важното все пак си остава да се справяш добре с лесните. Ако там сгрешиш загубите са големи. Ако сгрешиш на трудна, тъй като и други ще сгрешат, загубите са поносими.

За броенето: Ами то това е бриджът! Иначе си е шляпане. Подаваш карти, става нещо - и най често не разбираш какво е станало. Кефът идва от това да прогнозираш бъдещето с няколко хода напред и когато си успешен удоволствието е неописуемо.

За да спечелиш в турнир трябват няколко фактора:
1. Да си добър - оценките ти за ситациите да са адекватни;
2. Да не допускаш груби грешки;
3. Да имаш поне няколко добри игри. Това са обикновено игри където има чиста проба познаване да ги обявиш или не, както и да уцелиш някоя фигура или позиция в разиграване. Трябва да имаш поне 1-2 такива уцелени игри;
4. Трябва да имаш късмет противниците да ти снасят. Това последното звучи малко странно, но не е така. Това е един от най-важните фактори. Ако всички противници играят добре срещу тебе и дори ти не допуснеш каквато и да е грешка - то ще запишеш резултат около 50%. Крайно недостатъчен за призово място, камо ли за 1-во място.
Първи се става, когато и 4-те фактора сработят добре по време на турнира. Говорим за двойков турнир. При отборния е приблизително същото, но не съвсем. При отборния целта е да спечелиш мача и тъй-като записването е под друга форма 4-ия фактор има значение само колко голяма ще е победата. Ако първите 3 фактора са налице мачът ще е около равен или малко за теб.

Както един известен бриджор беше казал: Отборен мач не може да се спечели, той може само да се загуби.
За по-непроницателните - С добра игра можеш да направиш така, че да не загубиш мача! Ще спечелиш само ако противниците сгрешат повече от тебе. Което от тяхна гледна точка е, че са загубили мача.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.