Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:24 26.04.24 
Хоби, Развлечения
   >> Бридж
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано25.09.03 18:24



Zdraveite,
Zabelqzvam che nqma golqm interes v tozi klub, moje bi zashtoto
samiqt klub ne e mnogo populqren, zashtoto estestveno ne dopuskam
che bridge-a nqma fenove v Bulgaria. Kakto i da e. Az lichno imam
samochustvieto na dobyr igrach, a si e i istina az sum dobyr. Za jalost
ili za radost neznam kak da go opredelq bridge-a e kolektivna igra i se
igrae s partnior i za da ste dobri, da pechelite i da se naslajdavate - trqbwa
i dvamata da gi razbirate neshtata - a tova stava predimno s chetene i
uchene, za razlika ot drugite igri na karti kudeto stava s upotitost, kusmet i
selski mantalitet :-) . Poradi nachina ni na jivot vse po-chesto
vmesto da se suberem s priqteli da poigraem, se nalaga da poigraem v net-a
kude s poznati kude s nepoznati i vse po-chesto s sbluskvam s bulgari i kakvo
da Vi kaja, ami Bulgarina kakto vinagi samo si misli i po-loshto e i che si vqrwa
che e mnogo dobur, a vsushnost e gola bistra voda, t.e. povecheto ot nashite
synarodnici hal haber si nqmat i go obrushtat na toto, bingo, belot, selqniq
i tam kakvoto oshte iskate - samo che BRIDGE-a E IGRA-NAUKA. Ta sega po syshtestvo, za da ne se izlagame pred chuzdencite :-)) daite da si pomognem
vzaimno - az lichno razpolagam s 15-16 systemi opisani na fail za jalost povecheto
na ruski i angliiski - Ahol, Ahol 2000, Blue Club, Force pass, Habana Club, Jaguar, Precision club, Standart american, Rim Club, i oshte 6-7 koito ne sum gi i chuval -
da si priznaq, suvsem skoro che digitaliziram i onia 2-te taka izvestni bulgarski
zeleni knijki - Systezatelen bridge, Tehnika na razigravaneto, kakto i Sinq Trefa.
Taka, vseki koito iska da poluchi neshto ot tova koeto imam da mi pishe na
rosenm@sirma.bg, i che buda blagodaren na vseki koito mi prati nqkakvi zapiski,
knigi, pishtovi na tema bridge na e-mail-a, za da vzema da organiziram edna
biblioteka. narochno ne gi postvam tezi neshta na nqkoi server za da vidq kakyv
shte einteresa.
blagodarq Vi za vnimanieto, i izvinete ako sym Vi dosadil.



Тема Упадък и това си е!нови [re: Poceн]  
Автор pyrx (-: свеж ;-)
Публикувано26.09.03 12:59



Здрасти,

Този клуб наистина е много тих. Бридж се играе у нас доста по-малко, отколкото преди 10-15 год. То даже вече не се забелязват по паркове и градинки пенсии да шляпат белот, като преди, камо ли бридж.

А какви добри времена бяха, ееех! Аз бях много запален и шляпахме поне 1 ден в седмицата (под ден разбирам от 5-6ч. вечерта, та до обяд на другия ден приблизително). Отделно ходихме редовно в клуб "Бонсист" и в кв. Надежда. А като почваха големите турнири във Варна, София, Пловдив, Пампорово и пр., си вадехме болнични листове, за да отидем.



Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: Poceн]  
Авторrm (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 11:19



zdrasvej.
pravi ste za interesa kym bridga.
naposledyk spada. i az predi godini pliaskah bridge po cial den ama sega vaobshte.
Rosene , ako mojesh da mi pratish niakoi sistemki shte sym ti blkagodare. za syjalenie az niamam nikakyv material po vaprosa. konkretno se interesuvam ot sinia trefa i uslovna spatiq. mersi predvaritelno.
rumen_manev@abv.bg



Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: Poceн]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано30.09.03 14:52



e otkakto go niama partnera mnogo riadko igraya.
Wlizam sam w Pogoto da widia dokolko sam ya zabrawil igrata e tam niwoto e opredeleno nisko ima i dobri no...Primerno nawremeto w Bonsist sas sigurnost ima6e po dobri igra4i ot teya a za turnirite po NDKto da ne goworim.
Jalko

PS Igraya Precizna wariant Weixel Zontag s malko poprawki ot moya strana i niamam nikakwo namerenia da u4a nowa sitema

welcome my son, welcome to the machine


Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: pirx]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 17:20



Всеки си има любима система и винаги предпочита да играе нея, също така няма нито желание, нито намерение да учи друга, НО понякога комбинацията от желанието да играеш и липса на партньор със твоята система е доста лоша. Т.е. или не играеш ,което е по-лошото, или се принуждаваш да се приспособиш и кум друга система, нали все пак винаги гледаш на себе си като на по-умния :-) и отстъпваш. Но те разбирам съвесем нормално е като владееш Прецизната, което е мноооого добра състема, да не искаш и да чуваш за друга .... аз бях същия когато научих Синя трефа ... но като ми избягаха партньорите по пусти гурбети и не се вурнаха хич, сега се налага да шлякам даже и 5-ти мажор - а не е тайна че това е система за начинаещи ... но като повечето са такива по нет-а ...



Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: Poceн]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано01.10.03 13:53



tuka so praw ama kato ne se praktikuwa se gubi forma i se zabrawia sitemata.
Za sajalenie w momenta sam izwan Bg ina4e moje6e da se izmisli ne6to

welcome my son, welcome to the machine


Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: Poceн]  
Авторclub (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 16:43



Росене, в последното си изречение казваш, че натуралните системи са системи за начинаещи. Искам само да подчертая, че не системата като система предопределя доброто или лошото представяне на двойката, а бриджовата култура на играчите и доброто им познаване на законите на бриджа.

Вярно е, че начинаещите играчи е добре да започнат обучението си с натурална система, но това е главно защото тези системи интерпретират автентично идеите с които се борави в анонсирането за разлика от така наречените "сини" системи. При синя трефа да речем идеите са малко "изкривени" и един начинаещ играч по-трудно би ги възприел.

Аз също съм започнал обучението си със синя трефа, ама това беше от зор - Синя Трефа беше единственото издание продавано и циркулиращо в България в средата на 80те години на миналия век. Докосването ми да истинския бридж започна с използването на т.нар. "зелени системи" като "5-мажор", Френски мажор, Каплан-Шейнууд, Стандард Американ, Ейкъл, Пауър Ейкъл и т.н.



Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: club]  
Автор мишka (непознат)
Публикувано15.10.03 09:49



ZDRAWEJTE,
neznam za6to ste taka nastroeni s/u novacite.Az li4no sum ot tqh.imam ogromno jelanie da se nau4a da igraq bridg no s ezicite sum zle,a literatura na bg tpudno se namira.W neta specialno ima mnogo bg,poznawam pone 20 bg koito igraqt tam,ho ha nikoj ne mu se zanimawa s na4inae6ti,taka 4e ostawa warianta da se u4i6 sam.Ne e dostatu4no nqkoj da ti izprati sistema nali posle trqbwa da se obigrae, ne6to koeto se okazwa po4ti newuzmojno. Mnogo 6te se radwam ako nqkoj ima jelanie ne samo da mi izprati literatura no i da poigrae s men .
tonypet@mail.bg
Suwajenie MISHKA

[image] http://agpetrov.hit.bg/images/pisyu2.jpg [/image]


Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: мишka]  
Авторross-bul (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 01:58



здрасти мише,
и аз се уча в момента.
Играя в яхутоо почти всяка вечер.
Доста са толерантни кам мен бг игра4ите.
Е от време на време се сърдят кат бъркам ама са си и прави.
Ако се веснеш там потърсиме с този ник.
може да поиграем.
Росс



Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам. [re: мишka]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 10:24



vyv nikakyv sluchai ne sme nastroeni sreshtu vsqkakyv vid lubiteli na bridge, nai-malko puk kym novacite .... a tochno obratnoto .... az lichno sym gotov da pomogna na vseki nachinaesht/uchesht se i t.n. kato iskam da kaja che symsem ne se smqtam za mnogo dobyr ... prosto imam ogromen opit i strashno mnogo igra
... edinstvenoto neshto kym koeto sme ostro nastroeni e premylchavaneto na neopitnostta i v chastnost greshnoto klasificirane na igracha kym syotvetnata grupa - beginer, intermidiate, advanced, expert, world expert - prosto tova shte pomogne na samite ne tolkova naprednali igrachi ... prosto trqbwa da e iasno che nachinaeshiqt shte greshi, koeto e napylno normalno, syshto taka partniora trqbwa da e naqsno sys tezi eventualni greshki , za da ne stiga do konfrontacii ...
Otnosno systemite az veche spodelih che naturalnite systemi sa za nachinaeshti, koeto ne znachi che naprednalite i experite ne moje da gi izpolvat, tova e lichno tqhno mnenie, vseki igrae tova, v koeto se chuvstva nai-udobno i koeto mu dostavq nai-golqmo udovolstvie ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.