Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:44 03.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Бридж
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано25.09.03 18:24



Zdraveite,
Zabelqzvam che nqma golqm interes v tozi klub, moje bi zashtoto
samiqt klub ne e mnogo populqren, zashtoto estestveno ne dopuskam
che bridge-a nqma fenove v Bulgaria. Kakto i da e. Az lichno imam
samochustvieto na dobyr igrach, a si e i istina az sum dobyr. Za jalost
ili za radost neznam kak da go opredelq bridge-a e kolektivna igra i se
igrae s partnior i za da ste dobri, da pechelite i da se naslajdavate - trqbwa
i dvamata da gi razbirate neshtata - a tova stava predimno s chetene i
uchene, za razlika ot drugite igri na karti kudeto stava s upotitost, kusmet i
selski mantalitet :-) . Poradi nachina ni na jivot vse po-chesto
vmesto da se suberem s priqteli da poigraem, se nalaga da poigraem v net-a
kude s poznati kude s nepoznati i vse po-chesto s sbluskvam s bulgari i kakvo
da Vi kaja, ami Bulgarina kakto vinagi samo si misli i po-loshto e i che si vqrwa
che e mnogo dobur, a vsushnost e gola bistra voda, t.e. povecheto ot nashite
synarodnici hal haber si nqmat i go obrushtat na toto, bingo, belot, selqniq
i tam kakvoto oshte iskate - samo che BRIDGE-a E IGRA-NAUKA. Ta sega po syshtestvo, za da ne se izlagame pred chuzdencite :-)) daite da si pomognem
vzaimno - az lichno razpolagam s 15-16 systemi opisani na fail za jalost povecheto
na ruski i angliiski - Ahol, Ahol 2000, Blue Club, Force pass, Habana Club, Jaguar, Precision club, Standart american, Rim Club, i oshte 6-7 koito ne sum gi i chuval -
da si priznaq, suvsem skoro che digitaliziram i onia 2-te taka izvestni bulgarski
zeleni knijki - Systezatelen bridge, Tehnika na razigravaneto, kakto i Sinq Trefa.
Taka, vseki koito iska da poluchi neshto ot tova koeto imam da mi pishe na
rosenm@sirma.bg, i che buda blagodaren na vseki koito mi prati nqkakvi zapiski,
knigi, pishtovi na tema bridge na e-mail-a, za da vzema da organiziram edna
biblioteka. narochno ne gi postvam tezi neshta na nqkoi server za da vidq kakyv
shte einteresa.
blagodarq Vi za vnimanieto, i izvinete ako sym Vi dosadil.



Тема Упадък и това си е!нови [re: Poceн]  
Автор pyrx (-: свеж ;-)
Публикувано26.09.03 12:59



Здрасти,

Този клуб наистина е много тих. Бридж се играе у нас доста по-малко, отколкото преди 10-15 год. То даже вече не се забелязват по паркове и градинки пенсии да шляпат белот, като преди, камо ли бридж.

А какви добри времена бяха, ееех! Аз бях много запален и шляпахме поне 1 ден в седмицата (под ден разбирам от 5-6ч. вечерта, та до обяд на другия ден приблизително). Отделно ходихме редовно в клуб "Бонсист" и в кв. Надежда. А като почваха големите турнири във Варна, София, Пловдив, Пампорово и пр., си вадехме болнични листове, за да отидем.



Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: Poceн]  
Авторrm (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 11:19



zdrasvej.
pravi ste za interesa kym bridga.
naposledyk spada. i az predi godini pliaskah bridge po cial den ama sega vaobshte.
Rosene , ako mojesh da mi pratish niakoi sistemki shte sym ti blkagodare. za syjalenie az niamam nikakyv material po vaprosa. konkretno se interesuvam ot sinia trefa i uslovna spatiq. mersi predvaritelno.
rumen_manev@abv.bg



Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: Poceн]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано30.09.03 14:52



e otkakto go niama partnera mnogo riadko igraya.
Wlizam sam w Pogoto da widia dokolko sam ya zabrawil igrata e tam niwoto e opredeleno nisko ima i dobri no...Primerno nawremeto w Bonsist sas sigurnost ima6e po dobri igra4i ot teya a za turnirite po NDKto da ne goworim.
Jalko

PS Igraya Precizna wariant Weixel Zontag s malko poprawki ot moya strana i niamam nikakwo namerenia da u4a nowa sitema

welcome my son, welcome to the machine


Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: pirx]  
АвторPoceн (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 17:20



Всеки си има любима система и винаги предпочита да играе нея, също така няма нито желание, нито намерение да учи друга, НО понякога комбинацията от желанието да играеш и липса на партньор със твоята система е доста лоша. Т.е. или не играеш ,което е по-лошото, или се принуждаваш да се приспособиш и кум друга система, нали все пак винаги гледаш на себе си като на по-умния :-) и отстъпваш. Но те разбирам съвесем нормално е като владееш Прецизната, което е мноооого добра състема, да не искаш и да чуваш за друга .... аз бях същия когато научих Синя трефа ... но като ми избягаха партньорите по пусти гурбети и не се вурнаха хич, сега се налага да шлякам даже и 5-ти мажор - а не е тайна че това е система за начинаещи ... но като повечето са такива по нет-а ...



Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: Poceн]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано01.10.03 13:53



tuka so praw ama kato ne se praktikuwa se gubi forma i se zabrawia sitemata.
Za sajalenie w momenta sam izwan Bg ina4e moje6e da se izmisli ne6to

welcome my son, welcome to the machine


Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: Poceн]  
Авторclub (Нерегистриран)
Публикувано14.10.03 16:43



Росене, в последното си изречение казваш, че натуралните системи са системи за начинаещи. Искам само да подчертая, че не системата като система предопределя доброто или лошото представяне на двойката, а бриджовата култура на играчите и доброто им познаване на законите на бриджа.

Вярно е, че начинаещите играчи е добре да започнат обучението си с натурална система, но това е главно защото тези системи интерпретират автентично идеите с които се борави в анонсирането за разлика от така наречените "сини" системи. При синя трефа да речем идеите са малко "изкривени" и един начинаещ играч по-трудно би ги възприел.

Аз също съм започнал обучението си със синя трефа, ама това беше от зор - Синя Трефа беше единственото издание продавано и циркулиращо в България в средата на 80те години на миналия век. Докосването ми да истинския бридж започна с използването на т.нар. "зелени системи" като "5-мажор", Френски мажор, Каплан-Шейнууд, Стандард Американ, Ейкъл, Пауър Ейкъл и т.н.



Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: club]  
Автор мишka (непознат)
Публикувано15.10.03 09:49



ZDRAWEJTE,
neznam za6to ste taka nastroeni s/u novacite.Az li4no sum ot tqh.imam ogromno jelanie da se nau4a da igraq bridg no s ezicite sum zle,a literatura na bg tpudno se namira.W neta specialno ima mnogo bg,poznawam pone 20 bg koito igraqt tam,ho ha nikoj ne mu se zanimawa s na4inae6ti,taka 4e ostawa warianta da se u4i6 sam.Ne e dostatu4no nqkoj da ti izprati sistema nali posle trqbwa da se obigrae, ne6to koeto se okazwa po4ti newuzmojno. Mnogo 6te se radwam ako nqkoj ima jelanie ne samo da mi izprati literatura no i da poigrae s men .
tonypet@mail.bg
Suwajenie MISHKA

[image] http://agpetrov.hit.bg/images/pisyu2.jpg [/image]


Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: мишka]  
Авторross-bul (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 01:58



здрасти мише,
и аз се уча в момента.
Играя в яхутоо почти всяка вечер.
Доста са толерантни кам мен бг игра4ите.
Е от време на време се сърдят кат бъркам ама са си и прави.
Ако се веснеш там потърсиме с този ник.
може да поиграем.
Росс



Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: мишka]  
АвторRosen (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 10:24



vyv nikakyv sluchai ne sme nastroeni sreshtu vsqkakyv vid lubiteli na bridge, nai-malko puk kym novacite .... a tochno obratnoto .... az lichno sym gotov da pomogna na vseki nachinaesht/uchesht se i t.n. kato iskam da kaja che symsem ne se smqtam za mnogo dobyr ... prosto imam ogromen opit i strashno mnogo igra
... edinstvenoto neshto kym koeto sme ostro nastroeni e premylchavaneto na neopitnostta i v chastnost greshnoto klasificirane na igracha kym syotvetnata grupa - beginer, intermidiate, advanced, expert, world expert - prosto tova shte pomogne na samite ne tolkova naprednali igrachi ... prosto trqbwa da e iasno che nachinaeshiqt shte greshi, koeto e napylno normalno, syshto taka partniora trqbwa da e naqsno sys tezi eventualni greshki , za da ne stiga do konfrontacii ...
Otnosno systemite az veche spodelih che naturalnite systemi sa za nachinaeshti, koeto ne znachi che naprednalite i experite ne moje da gi izpolvat, tova e lichno tqhno mnenie, vseki igrae tova, v koeto se chuvstva nai-udobno i koeto mu dostavq nai-golqmo udovolstvie ...



Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: Rosen]  
Автор Marit (ажура)
Публикувано30.10.03 09:09



Първо искам да изкажа задоволство от това, че клуба живна. Голяма скука беше преди това
Проблема със системите е доста сложен за анализ. Основната е да се разбирате с партньора !!!
Ще се радвам да дискутираме



Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: ross-bul]  
Авторpoli_mineva (Нерегистриран)
Публикувано27.11.03 06:09



bre roska....i ti li davash mneniq tuk.Az za pryv pat vlizam dnes..Ima interesni izkazvanija.Do skoro v Yahooto...i da si nau4ish na jagata sistemata,az sega cheta Gorens Bridge Complete,..ma to taz kniga po-debela ot Biblija



Тема Re: Ami..idva renesansa..samo gledaiнови [re: pyrx]  
Авторpoli-mineva (Нерегистриран)
Публикувано30.11.03 07:47



Eto me...spasenieto na bg-bridga...az shte prodalja tradizijata,obeshtavam...ma njama da shljapam po parkove i gradinki,a da sam v krak s modata i vremeto--v internet saitovete......ima nadejda,spoko.Verno e,imashe period na spad,no ve4e e doshlo vremeto na vyzxoda..believe me.Prosto za live-klubove trjabva po-dobra organizazija i mnogo jelanie,no..dokolkoto znam,vse o6te se namirat takiva.Az sam ot mladoto pokolenie "bridgori" i shte se opitam da zapalja iskrata v misleshtata mladej,che za taz igriza--akyl e nujno[got mi e



Тема Похвално, похвално!нови [re: poli-mineva]  
Автор pyrx (-: свеж ;-)
Публикувано30.11.03 09:44



И ако и писанието ти беше на кирилица, вместо тази мъчителна за четене латиница, щеше да е още по-добре!



Тема Re: Похвално, похвално!нови [re: pyrx]  
Авторpoli (Нерегистриран)
Публикувано01.12.03 03:08



Sori dragi ma sam zad okeana i polovinkata mi ne 6te kiriliza na PCto..to e "obshto" ma kat si zema moe sigurno 6te sloja,sori za neudobstvoto pri 4eteneto.Mersi,mersi za poxvalata,staraem se!



Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандартнови [re: pirx]  
Авторpoli (Нерегистриран)
Публикувано01.12.03 03:22



Xubavo e 4ovek da razshirjava kragozorite si...ima suma ti sistemi,bogat izbor.Verno e che kat fanete edna sistemka s partnera za ushite i da ja razuchute e nai-got,no partnerite sa relativna veli4ina....zatva po-dobre chovek da ponaznaiva tui-onyi i ot kvot se predlaga.+ tva otkak sa6testvuva taz igra e..konzepziite postojanno se menjat,ima razvitie edin vid.Be,i lav dis game,tzar e bez spor!



Тема KREDORнови [re: poli]  
Автор pyrx (-: свеж ;-)
Публикувано01.12.03 10:26



Точно за да отпаднат подобни оправдания, над текстбокса Мнение* има едно нещо наречено KREDOR - там можеш да пробваш да натиснеш синьото квадратче с надпис EN и така можеш да си превключиш подредбата на клавиатурата, без да имаш инсталирана кирилица.



Тема DUELнови [re: pyrx]  
Авторpoli-mineva (Нерегистриран)
Публикувано31.12.03 03:18



6to ne dodesh da te poizpitam v yahooto..intermediate lounge,po4ti vseki den sam tam s tova ime,sled 4 bg tme!6te mi e interesno da si premerja silite s teb......ma s toz KREDOR ne6to ne se poluchava,sori za latinezata otnovo



Тема Едва линови [re: poli-mineva]  
Автор pyrx (-: свеж ;-)
Публикувано31.12.03 10:44



ще стане. Пробвал съм и не ми е особено интересно - получава се така, че бриджа се преврща в суховата "онлайн компютърна игра". Аз съм от по-мъдрото поколение, което приема бриджа за "игра на маса" и със социални функции. Друго си е да шляпаш zdrawo картите на масата и освен тях, на нея да има още и шишета и чаши.

Ха наздраве и весело посрещане на НГ (или може би му викате HNY?)



Тема Re: Едва линови [re: pyrx]  
Автор Vodkatini (изстудено)
Публикувано31.12.03 17:50



това вече е приказка, Наздраве. Проблемът е, че не само он-лайн бриджа се превръща в суховата игра. Напоследък имах желанието да се пробвам с едни отворковци, които ми определиха среща в бридж клуба, на маса не ставало. А все пак бриджа имено от масата е тръгнал, но както и да е.

Lope de Vega


Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: Poceн]  
Авторadabu (Нерегистриран)
Публикувано03.01.04 02:12



в интренет се играе открит белот, не бридж, и двете двойки си знаят картите априори, а системи различни от тази на лорд кълбърстоун са излишни



Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: Poceн]  
Авторtemi (Нерегистриран)
Публикувано13.01.04 08:48



Zdrasti Rosen i na ostanalite :)
Riadko preglejdam publikatciite v klubovete,nikoga ne sum davala mnenieto si:), no me podrazniha dumite ti za balgarite , i za selianiata na ostanalite igri na karti
kakto i da e
niama da izpadam v podrobnosti , to e druga tema za samochuvstvieto na naziata ni i miastoto i e ne tuk
Ako niakoi iska da igrae dobre bridge, to ne e za da se pokazvame pred chujdencite, zashtoto ne e nazionalnostta koito te pravi dobar ili losh igrach:) , a znaniata ti i opredeleno , chovek za da stane dobar na bridge, triabva da ima i uset za tazi igra. Estestveno tova si e moe mnenie.
Ot 3 godini igraia v zone.com , predimno s chujdenci:) , prosto zashtoto balgarite sa po-malko , a ne zashtoto chujdencite sa po-dobri.
Probvah yahoo i pogo, no zone.com pone spored men ima nai-dobro oformlenie
Ta za sistemite i za tezi, koito iskat da nauchat neshto za obiavite
Az mislia, che prevedenata ot polski ezik kniga "Sastezatelen bridge" e mnogo dobra za parvonachalno zapoznavane s obiavite
SAYC i ACOL ( a ne AHOL :) sa nai-chesto izpolzvanite sistemi , no prochitaiki dobre taka narechenata zalena knijka:) smiatam che moje da se zapochne
Ot tam natatuk zavisi , koi s kakvi ambizii e :) Az smiatam che igraia dosta prilichno veche .
nauchavaiki parvonachalnite obiavi i konvenciite Blackwood, Stayman, Gerber, Jacoby transfer , i neshto koeto ne znam dali go ima napisano v hiliadite site-s za bridge - otgovora na nai-silnata obiava 2 trefi , koito e zapalen po bridge moje da zapochne:)
spomenavam za otgovora sled 2 trefi, zashtoto chesto sreshtam igrachi, koito ne go znaiat, a e prosto neprostimo da pasuvash sled otkrivane 2 trefi ot partnera ti
Ostanaloto e igraene i uset:) Bridge e super igra, zashtoto niama puka s ruka, koito da se povtariat:)
tova ot men za sega:)
nicka mi v zone.com e memi_bg
http://zone.msn.com/en/bridge/rooms_others.htm
kusmet na vsichki



Тема Трева ли?нови [re: Poceн]  
Автор spider4o™ (fnac)
Публикувано16.01.04 01:15



Къде?




Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: temi]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано20.01.04 18:12



ot dosta godini igraya bridge e naposledak po riadko no se igrsae s postoyanen partner izatowa pogo i razni drugi ne sa mi interesni

welcome my son, welcome to the machine


Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандартнови [re: Poceн]  
АвторMilen (Нерегистриран)
Публикувано22.02.04 02:06



zdr na vsi4ki maniaci na Bridga za kakuvto se smqtam i az. ima mnogo temi koito iskam da zasegna nadqvam se da ne sum dosaden :)))no prosto me boli ot tova kolkoto do bridga v bulgariq az li4no smqtam 4e ne e na nivo kato v drugite strani ne kazvam 4e nqmame dobri igra4i- imame no prosto sa malko a kolkoto do lubitelskiq bridge mislq 4e naistena ima mnogo bulgari zainterisyvani malko ili mnogo ot velikolepnata igra ''BRIDGE'' li4no az da vi priznaq ne znam mnogo sistemi znam samo SInq trefa za6toto moje bi sam samo na 20 god. i iskam da kaza 4e tova e naistena edna velikolepna sistema no za sajalenie po4eti nikoi ne q znae ot bulgarite. igraq ot 4 godini bridge i sum igral samo vednuj tazi sistema v internet po to4no v www.pogo.com s edin bulgarin no da vi kaza 4estno nqma6e nikakvo udovolstvie 4e igraem Sinq trefa partniorat mi nqma6e nikakav takt nikakvo 4uvstvo za ritam nama6e nikakvo razbirane ima6e no be6e minimalno prosto ne moje6e da se razberem prosto be6e PULEN PROVAL za sujalenie . ta misalta mi be6e 4e partniori ima no s pove4eto prosto ne se polu4ava pravqt se nedopostimi gre6ki ot neznanieto na "PREKRASTNATA " sistema Sinq trefa zatova az li4no predpo4itam da igraq po prosta sistema kato 5-ti major pone neq pove4e hora q znaqt i po ne se pravqt gre6ki което ми прави голямо удоволствие от БРИДЖА . играл сум с много булгари тази система и да ви кажа избягвам да играя с тях за сажаление за6тото правят недопостими гре6ки това все пак си е мое мнение за което вси4ки имат право на него .Ако на някои все пак му се играе ''КРАСИВ'' бридж моля да ми драсне два три реда милен123456789@маил.бг.Колкото до бриджа в интернет мисля 4е наи доброто място 4овек да си провери нивото е ввв.бридгебасе.цом тожа е наи хубажото място за хубав бридж има и турнири някои отпадат други продулжават :))))



Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандартнови [re: Milen]  
Авторlav (Нерегистриран)
Публикувано12.12.05 19:48



аз играя прецизна трефа, вариант който да си призная съм си пригодил оттук-оттам...
но интересно ми е мнението за т.нар. superprecision club, ако някой е запознат.
попадна ми наскоро и дори с един приятел решихме да я зубкаме, обаче ми се видя адски объркана и се отказах



Тема Re: Ami..idva renesansa..samo gledaiнови [re: poli-mineva]  
Автор zaxxon (непознат)
Публикувано22.12.05 13:50



"И ще слезе Спасителят при тези, които му вярват, и..."

Поли, моя сладка мъка, добре дошла на борда...да плагодарим на вятъра, който те "довя"...



Тема Re: Ami..idva renesansa..samo gledaiнови [re: zaxxon]  
Автор VeroМодератор ()
Публикувано22.12.05 16:06



EVERYBODY IS WELCOME



Тема За Заксоннови [re: zaxxon]  
Авторпoли минeвa (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 00:58



Харищеееееееееее:)))))))))))
Въобще не съм видяла кога си ми отговорил:)
Не съм влизала година може би в сайта
Верно,незнам кой вятър ме довя е бридж средите,ама е бил много пакостлив калпазанин.Тотално обърка скромния ми житейски път,за добро или лошо

Този пост да на би да е на НИКОЛОФФ?



Тема В защита на 5ти мажорнови [re: Poceн]  
АвторПoли Mинeвa (Нерегистриран)
Публикувано23.12.05 01:05



5ти мажор драги има куп предимства пред прецизна трефа и ако твърдиш, че си толкова добре запознат с бридж средите,би трябвало да ти е известно,че на повечето световни шампиони,системите им са базирани на основата на 5ти мажор и др натурални системи.



Тема Re: За Заксоннови [re: пoли минeвa]  
Автор zaxxon (непознат)
Публикувано23.12.05 09:47



За добро, гълъбче, за добро...

Колкото до поста, не е на Гунев. Този Росен е съвсем друг, мисля че се познаваме...само малко това със "самочувствието на добър играч" ме обърква, но може пък и да е напреднъл



Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: Poceн]  
Авторбиpниk (Нерегистриран)
Публикувано20.09.07 09:07







Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: Poceн]  
Автор ka6tan (непознат )
Публикувано29.11.07 09:10



съгласна съм с теб (автора на темата). Точно колко е разпространен бриджът в България не мога да кажа , но се натъквам на хора, които дори на елементарни игри на карти не могат да играят, а естествено че бриджът изисква по задълбочено изучаване.Това с библиотеката е хитро





Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: Poceн]  
Авторmadness (Нерегистриран)
Публикувано06.02.08 16:08



Аз лично играя кълбертсон. Системата е стара, но златна. Най важното е че при разиграването и обявяването не се базира на оньорни точки. Ако на някой му е интересно, то да посети сайта www.stjost.si/bridge. С тая система с партньора сме разбивали какви ли не сайкаджии и трефаджии.





Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандартнови [re: Poceн]  
Автор smisul4e (plam)
Публикувано08.02.08 07:12



http://prize.zzl.org/vote.php?id=17685



Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандартнови [re: smisul4e]  
Авторmadness (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 21:16



i tui kvo 6a re4e?





Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандартнови [re: smisul4e]  
АвторPeчeнo-kaзaнo (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 22:27



Грешка човекша :)



Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандартнови [re: Peчeнo-kaзaнo]  
Авторiav (Нерегистриран)
Публикувано04.05.08 11:26



здравеите 4ета и ми е много интересно поиграх в погото 1 година стигнах с едно две имена до 2000++ не все пак сам сигорен 4е много ми липсва. смятам 4е проблема е 4е нямам постоянен партнер.много ама много мисе играе приятелска игра без да се мисли за рейтинг но... все пак за какво пиша..ако може някои да ми каже каде има по ис4ерпателна информация за вси4ки системи ама на български щте бъда много благодарен



Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: club]  
Авторelefant1 (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 07:56



Only for BG: http://bgbridge.dir.bg/_wm/library/?df=8&dflid=3



Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандартнови [re: Milen]  
Авторelefant1 (Нерегистриран)
Публикувано02.10.08 07:57



Only for BG: http://bgbridge.dir.bg/_wm/library/?df=8&dflid=3



Тема Re: Системи - синя трефа, прецизна трефа, стандарт ам.нови [re: ross-bul]  
АвторJuriy (Нерегистриран)
Публикувано03.08.10 12:07



Здраси !
Незнам зашто се мъчите с Yahoo тем подобни като има прекрасен безплатен сайт за тази прекрасна игра BRIDGEBASSE.com




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.