Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:57 18.05.24 
Хоби, Развлечения
   >> Бридж
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Търся...  
Автор abettor (усмихващ се)
Публикувано29.10.01 10:18



... партньор/партньорка на когото му се играе по-нестандартна система /"Мощно прецизно каро"/
Не съм играл състезателно бридж от доста време, но ми се иска да поправя този пропуск.




Нощта е за размисъл!


Тема Re: Търся...нови [re: abettor]  
АвторCLUB (Нерегистриран)
Публикувано29.10.01 13:08



Е хубаво де, ама дай малко подробности за тази система!
Разкажи накратко за откриванията и отговорите....
С удоволствие бих се присъединил.



Тема С удоволствие.....нови [re: CLUB]  
Автор abettor (усмихващ се)
Публикувано29.10.01 14:14



..... откриване с пети мажори
.....слаб и силен безкоз - в зависимост от зоната;
..... 1 трефа обира всичко.......
......силно 1 каро.....18+ РС
....всичко над 2 трефи е условно и мулти......
.....доста агресивни и условни намеси :)
Това е като начало




Нощта е за размисъл!


Тема Забравих да добавя....нови [re: abettor]  
Автор abettor (усмихващ се)
Публикувано29.10.01 14:18



...предимно едностранен стил на анонсиране при силните ръце; атаки "Русинов"; обратно маркиране; Комичен безкоз ; цветови намеси след безкоз на противника...
Модифициран "Гербер" при търсене на шлем...




Нощта е за размисъл!


Тема Re: Забравих да добавя....нови [re: abettor]  
АвторCLUB (Нерегистриран)
Публикувано29.10.01 16:10



Звучат интересно тези неща. В смисъл не е поредната щуротия в теорията на анонсирането.
Искаш да кажеш, че прехвърляте бремето на силните ръце върху едно каро, а не върху една трефа, както е в прецизна трефа. Мога да предположа, че основното подобрение идва от факта, че се дава повече пространство за изследване на слабите ръце, като се открива с 1 трефа вместо с 1 каро, както в прецизна трефа. И сигурно е по-добро, защото нормалните откривания идват по-често от силните.
Това обаче за откриването с безкоз, силен или слаб, в зависимост от зоните не съм играл, но звучи също смислено. Като недостатък може да се изтъкне, че често ще се случват "забравяния" по отношение на зоната в която сме и съответните продължения ... Предполагам, че са различни подходите след силния и слабия безкоз или са унифицирани. Всъщност май нищо не му пречи да са еднакви.
А какъв е този модифициран Гербер?
Иначе и аз използвам обратни маркировки. Не обичам да атакувам Русенов...
Считам за модерен подходът анонсите на 2-ро ниво да бъдат условни и да предават информация за специфични разпределения, за които е трудно да се опишат по стандартните методи. Още повече, че там акцентът не е върху оньорните точки а върху разпределенията и фитовете и възможността да се баражират "от ход" противниковите договори.
И "...предимно едностранен стил на анонсиране при силните ръце" не схващам какво имаш в предвид.
Сигурно е интересна система.


Поздрави



Тема Точно така!нови [re: CLUB]  
Автор abettor (усмихващ се)
Публикувано30.10.01 06:17



Веднага схвана основната същност... работата е там, че слабите ръце се срещат доста по-често от силните и откриването им с 1 трефа дава повече простор за достигане на оптималния договор.
От друга страна да се открива със силни две е безобразие и затова естествено "1 каро" става заместител на силните откривания.
И след силен и след слаб безкоз подходите са унифицирани, а за забравянето на зоните...ми отнасяш няколко гневни погледа от партньра...
Модифицирания "Гербер" е, че отговаряш за цветовете на асата /при два аса от четири/ и възможността да питаш допълнително за цвета на едното асо.
Едностранния стил на анонсиране при силните ръце е когато единия партньор става "водещ"и без да описва собствената си ръка с поредица от условни въпроси разпитва другия за неговите карти и по този начин сам определя договора.
Системата наистина е доста интересна и най - вече неизвестна Пък аз обичам да играя различни неща. Само трябва да я намеря, защото ми се мотае нейде по кашоните. А иначе съм играл доста неща - от полска трефа, през синя трефа, та чак до "Мафия" /трети мажор/
Поздрави!




Нощта е за размисъл!


Тема Re: Точно така!нови [re: abettor]  
АвторCLUB (Нерегистриран)
Публикувано30.10.01 09:31



Здравей подстрекателю!

Много рано си се събудил - 6,17 за да пишеш в клуба... Или въобще не си заспивал.

Ами давай да я изиграем тази система! То просто не се изплаща да седи някъде по кашоните.

Поздрави!



Тема Ранно пиле...нови [re: CLUB]  
Автор abettor (усмихващ се)
Публикувано31.10.01 08:47



...късен бридж играе.
Дай да я изиграем, ама след 07.11, че дотогава са ми едни пътувааааания....
Поздрави!




Нощта е за размисъл!


Тема Re: Ранно пиле...нови [re: abettor]  
АвторAleri (Нерегистриран)
Публикувано05.02.10 13:19



Много любопитно. Можете ли да ми изпратите системата - истински съм заинтригуван. Благодаря Ви! (aler@mail.bg)




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.