Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:58 15.06.24 
Хоби, Развлечения
   >> Бридж
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ето еднанови [re: CLUB]  
Автор Vodkatini (студено)
Публикувано16.08.01 15:30



Изчетох доста книжки и ползвах готови ситеми и т.н. Един ден след няколко игри белот си харесах един пич как мисли и играе (елементарна игра наистина, но е важен нюха и подхода към картите) и реших да се пробвам да го обучавам. Измислих собствена система, комбинация от други и мои въведения и след около 2 месеца сухи тренировки реших да направим една игра с двама, които играят от 20г. Очаквах да ни бият, предвид, че му е за първи път на живо да играе. 15 импа за нас си беше жив триумф!
Мисълта ми е, че ако се наблегне на опита, който си натрупал през годините, може да се пригоди една системка, въз основа на това което си прочел, видял и т.н.

Аз знам, аз мога, аз искам


Тема Re: Ето еднанови [re: Vodkatini]  
АвторCLUB (Нерегистриран)
Публикувано16.08.01 16:44



Здравей Vodkatini!

И аз мисля, че духът на играчите е в основата на успеха им. Преди години, като играех бридж като студент, се налагаше да играя с начинаещи и много слаби партньори и противници. Някои от тези пичове имаха дух за игра и нюх към картите и с тях нещата ставаха. Други пък като че ли насила си ги накарал да шльопат бридж ...
Бриджът е забавен и заради това, че начинаещи играчи често могат да ступат доста добри бриджори. За разлика от тенис на корт да речем, където начинаещият не само ще е обречен излизайки срещу професионалиста, ами въобще няма да стане игра. Затова в бриджа се говори за "Long run". Е там вече по-добрите играчи изпъкват.
Между другото и аз съм имал уникални загуби от по правило по-слаби противници от мен, когато се играе на "импова табличка". Там просто няма какво да направиш, когато съдбата се стоварва върху теб. В един момент тя започва да им "реди" едни малоточкови маншови с по 20-23 точки, които те с лекота си ги обявяват и изваждат, а на тебе все ти идват по 25-26 точки, където ако въобще има манш се налага да го изваждаш с пот на челото, като уцелваш и неуцелваемото и т.н. Просто воденето на записки с "импова табличка" е когато сте четворка и е по-малката злина от колкото ако ги пишете на кръст, над и под чертата.
Най-чистото писане, където бриджорите си мерят "силите" е на запис на отборен мач. То трябва да се съберат и поне два отбора разбира се.
Там разликата в класите си проличава бързо.
В нашата компания често се събираме 8 човека и правим отборен турнир. Изиграват се седем кръга по 8 дона, като всеки играе като партньор с всеки от останалите /имама точна схема за това/. Накрая се сумират резултатите от всеки кръг и се прави индивидуално класирането. Друг вариант е с фиксирани двойки, където се изиграват 6 кръга всяка срещу всяка и се прави класиране на двойки. Трети вариант е отборите да са постоянни и да се види кой е по-добрият.
Абе схеми много, важното е да се играе и да се кефиш!



Тема Re: Употребата на "Law of total tricks''нови [re: Vodkatini]  
АвторCLUB (Нерегистриран)
Публикувано20.08.01 13:43



Здравей Vodkatini!

За логиката на закона ...
Представи си, че анонсираш, като на играта дето бях показал, и противникът ти обявява ни в клин ни в ръкав 3 кари. Е сега ти какво правиш, като виждаш само твоите 13 карти. Ами кво правиш, обикновено почваш да обмисляш и да си пресмяташ шансовете... И освен че анализараш разпределения, сила и какво ли още не, какво ти пречи да обърнеш внимание и на следната логика: Ако ти и партньора имамете 8 карти в пика, а те имат 8 в каро излиза, че ако ти направиш 10 ръце на пика, те ще направят 6 ръце на каро. В равни първи зони, както беше играта, ти ще запишеш +420 на 4 пики ако ги обявиш или +500 ако им дадеш контра на 3 кари. Ами ако имаш 11 ръце на пика, те ще имат 5 ръце на каро или + 800 ако ги контрираш. Ако имаш обаче 12 ръце на пика, значи те ще имат 4 ръце на каро или +1100 с контра. А малък шлем е само +980. И т.н. Като се разменят зоните, да речем ти си ІІ-ра срещу І-ва действията ти се променят. Тогава обявяваш 6 пики за +1430, вместо +1100, не даваш контра на 3 кари за +800, но с риск това да е само +500, а си обявяваш 4 пики за +620 и т.н.
Просто нищо не коства да прибавиш и тези разсъждения към другите. Разбира се не може да си на 100% сигурен дали техният фит е точно 8 карти или повече. Не винаги си сигурен дори и за дължината на собствения си фит, но това е материя която е въпрос на опитност, нюх, система, че и малко късмет. Въпреки това не пречи да се правят някои съждения на база Закона.
Ето например едно првило, което директно произтича от Закона. В неясни ситуации, когато и двете двойки държат много дълги фитове и силно "раздвижени" разпределение е правилно да се надпее противникът на всяка цена защото взятките в играта по двете линии са много 20, 21 или 22. Противникът не трябва да се оставя да играе манш или шлем, защото може и да го извади, а надпявайки го, рискът е да се влезе без едно, максимум без 2, което се рентира.
Друго правило: С 8 картов фит винаги се преборвай да играеш поне 2-ро ниво, с 9 картов 3-то ниво, а с 10 карти 4-то ниво. Това е когато всички по масата анонсират и е явно, че силата е разпределена равномерно.
Още едно: При сравнително по-балансирани игри когато вие и противникът говорят здраво, не анонсирайте след като врагът е обявил ниво 5. Това ниво по правило е за противника. В противен случай рискувате от "зор" да ви обявят шлем и от "зор" да го изкарат /примерно не уцелите атаката или най-неочаквано за всички картата лежи благоприятно за декларанта/.

И други щурави приложения има този Закон...



Тема Re: Ето еднанови [re: CLUB]  
Автор Vodkatini (студено)
Публикувано20.08.01 16:07



Абсолютно съм съгласен, че имповата таблица е тегава. Не случайно се казва наказателна. Но трудно се събираме за отбори и най-реалният показател за нас е имповата таблица. Просто ако играеме 4-ка и пишем на контра или плафон... независимо по коя схема, вече опира само до разпределение и на кой му влизат точките (с точки все пак е по-лесно )
Важното е да се играе с мерак... иначе както каза - схеми много :)

Аз знам, аз мога, аз искам


Тема Re: Ето еднанови [re: Vodkatini]  
АвторCLUB (Нерегистриран)
Публикувано20.08.01 17:20



Да разбира се Friend. Важното е да се играе.
А вие как пишете с импова табличка. Само импове, като разлика между спечелените точки и исканото задължение или имповете плюс спечелените точки, като накрая се сумират имповете плюс точките разделени на 100.
В смисъл ако обявиш и извадиш 4 пики точно с 23 точки без зона, при първия случай си пишеш 7 импа, а при втория +420 и 7 импа. Накрая това ти носи 11 точки /4,2+7=11/.
Тези дето играят на вързано използват втория начин, т.е. грухтежа го вкарват с пълна сила в писаното. Първия начин е по лесен - една сметка по-малко. Но иначе и при двата начина всичко е в ръцете на съдбата... Но много по-добре от писането на прост грухтеж. Миналия месец ми се случи на плажа на Варна на поиграя карти, но попаднах в каре на плафонджии. На моя партньор повече от 5-7 точки на раздаване не му влезаха, а аз откривах веднаж на 8 игри, колкото да се заям. Луди не направиха. И си безпомощен. С 28 точки си играят 2 или 3 ниво, пишат си маншове, шлемове, а ние гледаме... Отврат!



Тема Re: Ето еднанови [re: CLUB]  
Автор Vodkatini (студено)
Публикувано21.08.01 13:38



Sorry che shte pisha na latineca, ma tuka e na bds i mi e malko tegavo.
Pishem po tablica, bez dopylnitelni tochki. Smqtam, che tova e nai-podhodqshtoto pisane, zashtoto naistina si prolichava, koi kakvo mozhe. Ne zavisi ot tova na koi mu vyrvqt ( e ima izkliucheniq kogato vyrvi razpredelenie bez tochki i togava znaesh - ludi zapisi ili tochki s otvratitelno razpredelenie i ne mozhesh da izkarash shlem - direktno - 10/11 impa)
No mislq che e nai-obektivnoto reshenie, kogato opira samo do 4-ka. pri 8-ca e syvsem razlichno :))))

Аз знам, аз мога, аз искам


Тема Re: Ето еднанови [re: Vodkatini]  
АвторCLUB (Нерегистриран)
Публикувано21.08.01 16:09



Така е! Спор няма!

Ето една игра за разтуха. Тя няма връзка с каквито и да било закони.
Домързя ме да я превеждам. Предполагам, че и няма смисъл...

Едно добро анонсиране от отбора на Русия в мача си срещу Италия.

----------------------------------пика----А 9 6
----------------------------------купа----А 6
----------------------------------каро----K Q
----------------------------------трефа--A K J 10 6 3

--------------пика----K J 8 7 ..................................пика----Q 10 4 3
--------------купа----K 7 4......................................купа----J 10 9 5 3
--------------каро----10 9 5 2.................................каро----4 3
--------------трефа--7 4 .......................................трефа--9 5

-----------------------------------пика----5 2
-----------------------------------купа----Q 8 2
-----------------------------------каро----A J 8 7 6
-----------------------------------трефа--Q 8 2

Rama
===========================
West North East South
===========================
Duboin Gromov Bocchi Petrunin
-------------------------------------------------
Pass Pass
Pass 1 трефа Pass 1NT
Pass 2 трефи Pass 2 купи
Pass 2 пики Pass 3 пики
Pass 4 пики Pass 4NT
Pass 5 кари Pass 5 пики
Pass 7 трефи All Pass

Chapeau for the Russian pair to arrive at the highest level in great style. 1 club was strong and 1NT showed 8-10 hcp. 2 clubs was a suit and started a series of relays. 2 hearts showed a balanced hand without any four-card major and 3 spades then showed a five-card suit in diamonds. 4 spades was RKC for clubs, 4 NT showing 1 keycard. 5 diamonds simply asked for the queen of trumps and 5 spades confirmed it. The only uncertain factor in the auction thus was the J of diamonds which proved to be a wonderful card. Even if the grand slam would have been impossible to make, it was a great auction, worth a shot at the maximum playing level. Gromov showed his hand at trick three after winning the heart lead and drawing two rounds of trumps.

Closed Room
===================================
West North East South
===================================
Kholomeev Lauria Zlotov Versace
---------------------------------------------------------------
Pass Pass
Pass 1 трефа Pass 1 каро
Pass 3NT All Pass

Rather lazy bidding by Lauria. There are hands on which 3NT might be the right contract, but not this one. Lauria paid the price for it when Versace brought a prefect fit and the Russians began to run away with this 16-IMP swing in their favour.



Тема Re: Ето еднанови [re: CLUB]  
Автор Vodkatini (студено)
Публикувано22.08.01 13:51



Наистина добро анонсиране... на тази карта аз бих играл на 6... но 7 вече е перфектно... играта е безпроблемна... без импаси, скуиз или каквото и да било - регел. а играта опира до скапаното вале каро, е това не разбрах как са се разбрали, а и го нямаше в обяснението. Предположи че играта е същата, само дето липсва ваЛЕ каро... тогава ако няма рапределение 3 към 3 в защита играта не излиза на 7. Малко рисково, но печелившо.

Аз знам, аз мога, аз искам


Тема Re: Употребата на "Law of total tricks''нови [re: CLUB]  
Автор Vodkatini (студено)
Публикувано22.08.01 14:20



btw... ако имаш ICQ можеш да ме потърсиш на 21904951...
ще ми е приятно да си поговорим, а защо не и да уговорим някоя друга игра

Аз знам, аз мога, аз искам


Тема Re: Употребата на "Law of total tricks''нови [re: Vodkatini]  
АвторCLUB (Нерегистриран)
Публикувано23.08.01 11:22



За съжаление нямам възможност да използвам ICQ.

Аз работя и живея в София, може да се уговорим за среща някъде в центъра...
На бира ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.