Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 11.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Определяне на асцендентанови  
Автор Aнakин Ckaйyokъp (познат)
Публикувано30.08.09 07:28



Здравейте,
преди няколко години смарагд беше изчислила часа на раждане на мен и на брат ми и беше определила асцендента ми. Обаче наскоро срещнах една жена от родилното, които ми каза, че раждането ни е било по-късно, обаче и тя не знаеше точния час. Всичко съм описал в тази стара тема:

. Може ли някой да се наеме наново да се опита да определи асцендента ми? Роден съм на 23.11.1983 в Пловдив.
Поздрави!

Редактирано от Aнakин Ckaйyokъp на 30.08.09 07:29.



Тема Re: Определяне на асцендентанови [re: Aнakин Ckaйyokъp]  
Автор Zodiac (Звездоброец)
Публикувано11.09.09 09:09



Aми дай час на раждане де!



Тема Re: Определяне на асцендентанови [re: Zodiac]  
Автор [][][][][][][][][][][][] ()
Публикувано18.09.09 11:08



...по-скоро няма асцендент





Тема Re: Определяне на асцендента [re: Zodiac]  
Автор AHAKИH (познат)
Публикувано20.09.09 09:48



Не знам точния час, но майка ми казва, че е след 14 часа. Имам и брат-близнак, който е роден 4 - 5 минути преди мен. Ето една моя снимка:


Знам, че асцендента може да се определи и по хороскопите на родителите. Майка ми е родена на 6 февруари 1946 около изгрев Слънце в Перущица (Пловдивско), а баща ми на 6 октомври 1947 г. около 21 часа вечерта в село Каломен (до Дряново е някъде). Брат ми има намален слух още при раждането и от години носи слухови апаратчета. Ето една негова снимка:
Според мен, а и според нашите, двамата сме напълно различни по характер. От години аз съм обявен като "лошият" и този, който въобще не взима от дума и не се спира от нищо, а брат ми е уж по-кротия и разбран. Брат ми от малък има талант за художник и рисува много хубаво, а пък аз не. Това, което ме ядосва в него е, че все приема чуждото мнение за свое , т.е. като са казали, че в днешно време всеки трябва да ползва Фейсбук, хоп, и той го ползва, или пък някой му е казал, че истинските мъже трябва да пушат, и той така. Аз пък хич не се интересувам от това какво мислят другите, все пак не живея този живот заради тях! Ако имам мнение по даден въпрос, каквото и да ми казват, то няма да бъде "чуто" от мен - както се казва: през едното ухо влязло, през другото излязло.
Дано тази информация да свърши работа.
Да добавя: понеже с брат ми се водим като "родени от аборт" (родени преждевременно), никъде в общината не е записан час на разждане. Ходил съм и съм 100 % сигурен в това.

Редактирано от AHAKИH на 20.09.09 09:50.



Тема Re: Определяне на асцендентанови [re: AHAKИH]  
Автор S|ayeR ()
Публикувано20.09.09 23:23



Понеже темата, към която даваш линк явно е изтрита, може ли да кажеш горе-долу до какви предположения бяха стигнали астролозите? А също какво значи след 14 часа - между 14 и 24 часа ли или между 14 и 15? Принципно ако си в 14 часа точно си с асцендент в края на Риби, а ако си 14:20 например минава в Овен. Асцендентът и управителят му се свързват не само с външния вид, а и с първоначалното впечатление, което оставяш на непознат. Различно е от това, което хората придобиват като те опознаят - тогава повече проявяваш Слънцето и Луната си, поне аз така си мисля :) Та, може би е добре да опиташ да си спомниш или да се самонаблюдаваш как се държиш с хора, с които за пръв път се виждаш - дали си по-обран, приказлив, притеснен или обратното. Предполагам са ти казали да прочетеш какво пишще за различни асценденти и да избереш кое мислиш, че се отнася до теб? Дай си мнението. И още - транзитите на Сатурн оказват влияние върху определена сфера от живота на човек, имаше една тема, в която горе-долу са описани:

- това е линк към поста от 2ри до 11ти дом, а има и за 1ви и 12ти някъде около този, ти щке си го намериш. Това не е за Сатурн в наталната карта, а за транзита му през домовете - в този смисъл помисли кога от живота си, кой период можеш да свържеш с някое от описанията, сега в какъв период си и тнт. И това също може да е от полза :) Другото е в коя сфера от живота си изпитваш някакви трудности, усещаш ограничения вътрешни или може би по-скоро отвън - сякаш ти икаш да е едно, а то е друго и това те кара да се съпротивляваш, да полагаш старание или по някакъв начин препятствията са ти помогнали да станеш такъв, какъвто си. Сигурно звучи странно, затова ще ти дам пример - например аз като по-малка имах проблеми вкъщи. В наталната ми карта Сатурн ми е в 4-ти дом, което олицетворява дома. Имаше много скандали между нашите, в последствие и аз бях въвлечена, изискваше се много от мен, неща, които не приемах и тнт. Сега, в някой друг дом, това ще се чувства по различен начин, но ето например ако на брат ти е в 6ти дом, това в някакъв смисъл показва проблеми със здравето, но тогава ако на теб ти е в 7-ми дом например ще показва с партньорства - колеги, гаджета, някакви ограничения от тяхна страна, или трудност... също може консервативност от твоя страна лека. Помисли...:)

И последно - астрологията ти показва неща, които са факт, като да се погледнеш в огледало, по същия начин много от тях са субективни и за един са добри, за друг лоши... въпрос на гледна точка. Едва ли това какъв е асцендентът ти ще те промени по някакъв начин или ще ти разкрие нещо за теб, което да не знаеш. Но ако е много важно - има астролози, които правят ректификации. Като например: , а вероятно и много други. Ако е наистина важно и ти е нужна сигурност, защото може да направим от по-горните неща някакво предположение, но истинска сигурност може да ти даде само ректификация по събития от живота.

ПП. Добър вкус за филми




kick me, hike me, don't you wrong or right me

Тема Re: Определяне на асцендентанови [re: S|ayeR]  
Автор AHAKИH (познат)
Публикувано21.09.09 16:16



Здрасти! Благодаря ти за отговора!


Моето лично мнение е, че моят асцендент е Овен, а на брат ми - към края на Рибите, но това е по моя преценка. В другата тема смарагд беше стигнала до извода, че асцендента и на двама ни е Водолей, но впоследствие се оказа, че не може да е, понеже той е само до 13:04, а според една акушерка, която срещнах случайно преди седмици е не по-рано от 2 следобед. Но и тя много не помни, защото тогава лекарите са очаквали едно голямо бебе, а не две малки. Сигурно Сатурн при мен е в 7 дом, понеже това което е описано за него в този е много вярно за мен, както и вероятно и Марса ми е в 7 дом.
За себе си мога да се похваля с това, че аз никога не се спирам и трудно се уморявам и обикновено вървя с много бърз ход. Брат ми обаче доста често се "влачи" направо. Едно време не беше така, когато играеше често футбол, от години обаче е зарязал всякакви спортни занимания, горе-долу откакто дойде компютърната мания. Аз съм програмист, обаче извън работа гледам да се занимавам повече с кучето си, отколкото да вися пред компа.
Преди години имах един особен труден период, свързан с трудности в отношенията ми с другите хора и това беше около 1999 - 2000 г. След това нещата си дойдоха на мястото.
Не е чак толкова важен асцендента, но все пак съм любопитен от една страна и от друга страна ядосан, защото много други хора си знаят дори точния час на раждане, а аз не. Другото е, че аз доста често несъзнателно наранявам хората около мен , влизам в доста остри конфликти с тях и знам, че това не трябва да продължава. Брат ми обаче все успява да поддържа добри отношения с всички, не знам как успява. Засега обаче до услугите на професионален астролог не смятам да прибягвам.

Редактирано от AHAKИH на 21.09.09 16:37.



Тема Re: Определяне на асцендентанови [re: AHAKИH]  
Автор S|ayeR ()
Публикувано21.09.09 18:52



Да, това с часа на раждане е кофти. Знам от опит, защото и аз ходих до кметството, звънях в родилното и тнт. обаче излиза, че съм родена Декември месец на последната година, в която не са записвали час на раждане. Ако бях родена Януари щях да си го знам

. Не е много приятно.


Сега за Овен по снимката го докарваш, това, което казваш за скоростите и отношенията с хората си отговаря и на зодията ти. И Стрелец, и Овен са огнени знаци и имат доста общо помежду си. Един асц. Риби например може да изслушва и без значение какво си мисли да бъде сериозен и да оставя впечатление, че е загрижен. Докато асц. Овен по-скоро ще се опитва да наложи своето виждане как нещата могат да станат по-добре, ще избърза да каже къде е грешката на човека отсреща и вероятно да се пошегува с неговия проблем.




kick me, hike me, don't you wrong or right me

Тема Re: Определяне на асцендентанови [re: S|ayeR]  
Автор AHAKИH (познат)
Публикувано21.09.09 19:29



Мда, това което казваш, наистина е вярно за мен. Жалко обаче, че не винаги хората имат чувство за хумор и не приемат шегите винаги много добре.
Друго много характерно за мен е че съм страшно нетърпелив. Дори и когато знам, че ще е по-добре да изчакам, пак първата ми реакция е да избързам и не винаги ефекта е много добър.
ПП: А всъщност до коя година не са записвали часовете на раждане? Понеже и на мен ми казаха така в общината.

Поздравче за теб с една моя любима песен:

Редактирано от AHAKИH на 21.09.09 19:38.



Тема Re: Определяне на асцендентанови [re: AHAKИH]  
Автор S|ayeR ()
Публикувано22.09.09 14:33



Дамм, с времето човек се научава да познава с кой може да се пошегува и кой ще го разбере грешно. Импулсивността е хубаво качество, но от друга страна търпението е необходимо, за да успява човек да завърши това, което е започнал и да постигне желания резултат и признание.

Ами това с годините е сложно... От 88-ма май вече окончателно ги пишат, ако не са ме излъгали нещо. Но 50те, 60те също са ги писали... Не знам кога са спрели и защо - имаше май някакви до тоя месец, до оня месец.... администрация, какво да я правиш. Едва ли и те са наясно какво и защо.




10q за поздравчето ;)




kick me, hike me, don't you wrong or right me

Тема Re: Определяне на асцендентанови [re: S|ayeR]  
Автор AHAKИH (познат)
Публикувано23.09.09 11:17



И аз ти благодаря!






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.