Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:47 03.07.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Предстоящото пълнолуние  
Автор anulla (непознат )
Публикувано10.12.08 03:05



Здравейте. Пише се доста относно големия квадрат в подвижните знаци по точно на личностно ниво този мунданен аспект щял да засегне всички родени в 2 и 3 декада от подвижните знаци.
Пълнолунието на 12 12 2008г към 18 40 часа в 21-я градус на оста Стрелец-Близнаци. Опозиция Луна ( в близнаци) и Слънцето заедно с марс (в стрелец ) действа съвместно с опозицията Уран - Сатурн като по този начин образува космичната конфигурация Голям кръст.
Питането ми е, как ще се отрази това на тези , които имат добри аспекти в наталната карта между планетите участващи в този голям кръст.

. Например аз имам бисекстили уран - сатурн - марс и уран - слънце - марс.
четох някъде, че например тези които имат натални сатурн в риби и уран в дева влиянието на този мунданен аспект ( опозиция сатурн в дева и уран в риби ) ще има силно негативно въздействие.

Редактирано от anulla на 10.12.08 03:41.



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: anulla]  
Автор ascendant ()
Публикувано10.12.08 04:12



Аспектите имат ли значение за тези,които са родени в 1 декада на подвижните?

"Никога не мисля за бъдещето. То идва достатъчно бързо."
Алберт Айнщайн


Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: anulla]  
Автор galy ()
Публикувано10.12.08 12:17



четох някъде, че например тези които имат натални сатурн в риби и уран в дева влиянието на този мунданен аспект ( опозиция сатурн в дева и уран в риби ) ще има силно негативно въздействие.

Добре де, ти представяш ли що народ по света е роден при натални сатурн и уран по оста дева-риби?
И ако следваме тази логика, би трябвало при предната опозиция на сатурн и уран около 1965 г., да е имало силно негативно въздействие върху хората родени с такава натална опозиция около 1920 г.
Не съм чула през 1965 г. да е имало някаква черна серия за каквото и да било.

По принцип основните инструменти в мунданен план (по степен на значимост) са съвпадите на бавните планети, затъмненията, ингреса на слънцето и новолунията.

А в индивидуален план, логично че "главно действащо лице" е личният хороскоп. Ако се чудиш как ще се отрази това пълнолуние лично на теб, просто го наслагваш върху наталната си карта. Но не трябва да забравяш, че новолунието и пълнолунието са с тригер ефект (спусък). И трябва да засягат главен фактор - асцендент, МС, слънце или луна.

А пък аз наскоро четох някакви интервюта на български астролози, които май не са чували, че за мунданни прогнози се използват хелиоцентрични дължини, а не геоцентрични. И се говореше за критични моменти

Само че забравиха да погледнат юпитер, който прави опозицията неоперативна към момента поради тригоналната си връзка със сатурн. (това важи и за пълнолунието на 12.12 )

Тази опозиция, за да е активна, оперативна, първо се търси кога ще се състои по хелиоцентрична дължина (настоящата ще е около август-септември през 2009 г. и тогава е пика, на всичко отгоре юпитер не прави мажорен хармоничен аспект към нея) и второ се гледа дали ще е "оперативна", т.е. дали няма да има някой секстил или тригон към уран или сатурн, които да я направят неоперативна.

Говорят за земетресения, катастрофи, фалити... Абе всеки човек преди да каже нещо, би било добре да погледне малко статистика. Я в Уикипедиа хората колко грижливо са се потрудили да съберат информация. Че и не само там.

Аз не се интересувам особено силно от мунданна астрология. Но поне имам представа (от обща култура) какво се използва за прогнозиране. Както един много уважаван от мен астролог казва: аман от астролози, които използват натални техники за мунданни прогнози - вотрични прогресии, солари и прочие.



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: galy]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано10.12.08 13:36



На фона на световната финансова криза, засягаща най-сериозно за момента Щатите, се поразрових в уикипедия за данните на трите най-големи автомобилостроителни компании, за които се говори, че вече почти са фалирали.

Става дума за General Motors /16.09.1908 Flint, Michigan/, Ford Motor /16.06.1903 - Detroit, Michigan/ и Chrysler /06.06.1925/.

Незнам дали е случайно или не, но и трите компании са със Слънце в знаци от подвижния кръст, т.е. засегнати от транзитната опозиция Сатурн/Уран.

В момента текат дискусии дали правителството ще им отпусне финансова помощ от 34 млрд. долара за да ги спаси от неминуеми фалити. Вече са започнали и масови съкращения на работниците.





Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: Porto]  
Автор ascendant ()
Публикувано10.12.08 14:50



Аз пък скоро бях прочела,че Доналд Тръмп /14.06.1946/ е пред фалит...



"Никога не мисля за бъдещето. То идва достатъчно бързо."
Алберт Айнщайн


Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: Porto]  
Автор galy ()
Публикувано10.12.08 15:01



Тези компании, както виждам, са създадени доста преди 1964-1966, когато тази опозиция на сатурн и уран отново е била активна. И не са фалирали тогава. Така че при настоящата ситуация, която тръгна най-вече от спекулациите на борсите, повлякоха банките на САЩ, на първо място се засягат и компаниите, които произвеждат стоки с висока цена и не са от първа необходимост.

А ако вземем всички компании и банки, които вече обявиха фалит, дали ще има някаква сериозна повторяемост? Има 19 фалирали банки в САЩ. И със сигурност доста компании, които са в промишлеността - в Сащ и Европа. Едно 60% от строителните компании например ще фалират. И едва ли всичките са създадени със слънце в подвижния кръст.

За състоянието на една компания е важно да се знае кога е създадена,да. Но голямо значение има и рождената предположеност на собственика. Аз бях си казала мнението относно полезността на астрологията във финансово-икономическо отношение. Клони към нулата според мен.

Великата депресия, която е започнала през 1929 г. отново в САЩ и се разпростира в Европа като удря отново борсите, има фалити на компании, свързани най-вече с промишлената индустрия. По това време няма и следа от толкова коментираната днес опозиция на уран и сатурн.

Източника на всичко, което става към днешна дата, според мен трябва да се търси в "началото" - съвпада на сатурн-уран и нептун през 1988 г. Тогава се "заложиха" всички бобми, които гърмят една след друга.

През 1999 г. беше опозицията сатурн-плутон по оста близнаци-стрелец. Това да не би да не е сериозна опозиция? Не станахме свидетели на края на света, както го предвещаваха.

Катаклизми във финансово-икономическия свят винаги е имало и ще има. И това става при определени конфигурации като започва отнякъде и засяга определени отрасли.

Просто исках да кажа, че за мен е глупаво да се говорят подобни неща, опирайки се само на една мунданна опозиция, която на всичко отгоре ще бъде активна за кратък период от време. Тя че дава отражение, дава. Но семето е засято по време на съвпада на тези планети. Това има значение на първо място.

Не може да говориш например за земетресения само на тази база. Ами тази опозиция има синодичен период 45 г.Последното голямото земетресение у нас е било през 1986 г. в Стражица. Ако погледнеш картата, няма никакви напрегнати аспекти между бавните планети. Вярно сатурн и уран са в един знак, но все пак между тях има 10°.
Най-силното земетресение у нас пък е било през 1904 г. - отново никаква връзка на сатурн и уран.

А тази опозиция на сатурн и уран сега ще е най-ефективна през август-септември на 2009 г., тогава ще е пикът, тъй като става точна по хелиоцентрична дължина. После през февруари'2010 г. сатурн влиза във везни (по хелиоцентрични координати) и ще направи квадрат с плутон. Какво ли ще се говори за тази квадратура....

Като се замислиш, горе долу през около 5-6 години все ще се оформи някой напрегнат аспект между бавните планети. Това не е причина да се правят потресаващи прогнози и едва лине вижте това никога не се е случвало, нито пък някога ще се случи. Вярно, излиза определено напрежение някъде, но това са естествени процеси. Сатурн обикаля зодиака за 30 години. Нима на всеки 30 години ставаме свидетели на подобни процеси постоянно?!

През 1965-66 г. е имало не само опозиция на сатурн и уран, ами и плутон е бил в съвпад с уран. Нито имаше глобална икономическа криза, нито световна война. Е, сигурно някоя друга компания е фалирала и някой самолет е паднал; През 1965 г. има едно силно земетресение на някакви Алеутски острови (не ги знам къде са) и толкова. Цените на компютърната техника определено са били много ниски





Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: ascendant]  
Автор galy ()
Публикувано10.12.08 15:05



Аз пък скоро бях прочела,че Доналд Тръмп /14.06.1946/ е пред фалит.

А през 1991 г. направо си е бил банкрутирал

Така че няма да му е за първи път. Пък и сега все още не е банкрутирал.



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: galy]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано10.12.08 17:53



Изключително много ме кефи тази твоя спокойна трезвост, рационалност, логичност и земен подход!
Какво имаш в земя, ако не е тайна?





Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: Лилит]  
Автор galy ()
Публикувано10.12.08 19:43



Луна в козирог

, че и в квадрат на сатурн.



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: Лилит]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано10.12.08 20:14



И мен ме кефи, ама виж сега как ми "провали" опита за астрологично обяснение на финансовата криза и отражението й върху американските компании. Тамън се бях засилила на "нисък старт" с картинки на картите и ... язък!


Гали, с най-добри чувства...

ПС.Малко повърхностно прозвуча мнението ми за Слънцата в подвижни знаци и фалитите, сори . Става въпрос за съвпадение явно.



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: galy]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано10.12.08 20:18



СкивА ли как надуших?


Не знам дали е заради големия ми земен тригон (Луна в Телец, Меркурий в Козирог и Плутон в Дева), но нищо на света не ме кефи така, както трезвомислието и обективността - радва ме почти колкото пицата.



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: anulla]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано10.12.08 20:32



Дай някакъв източник, де - кой точно го твърди това за негативното действие? Как се аргументира и какво предлага като решение? Ми аз така ги разбирам нещата - да ми кажат:

1. На 12.12.2008 има риск да умреш от преяждане с пица.
2. Можеш да избегнеш тази нелепа участ, като през този ден останеш на ябълки.

или:

На 12.12.2008 от Австралия ще долети гигантски облак половинметрови скакалци, приберете си прането от балконите и ходете навън само с гумени ботуши.

Примерно.



Всичко останало е дрън-дрън, оракулски изцепки и плашене на гаргите. Всъщност Гали е изчерпала темата.



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: Porto]  
Автор galy ()
Публикувано10.12.08 21:36



А-а, давай ако имаш нещо "напреки" твърденията ми - карти, събития. Не се отказвай толкова бързо. Най-хубаво е, когато има повод да си мърдаме мозъците.





Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: Лилит]  
Автор galy ()
Публикувано10.12.08 21:47



То от тоя твоя плутон може ли да се скрие нещо

Като сложиш и огромната интуиция (луна / юпитер, нептун), който иска да скрие нещо от теб, е загубил по дефолт.



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: galy]  
Автор galy ()
Публикувано10.12.08 22:54



Сега покрай тази тема се сетих за книгата на Кемпион - Световна астрология.
Имам я в електронен вариант на руски и ако някой я иска да свирне. Ще му я пратя на и-мейл. Около 4 МВ е, щото вътре ги няма картите на държавите.

Та ето какво пише вътре:

Оппозиция: 180° = 1/2 круга
Если соединение (1) представляет бесконечный субъективный потенциал
семени, то оппозиция (2) есть его объективное выражение — плод. Но они
противостоят друг другу, как тезис и антитезис, родитель и всезнающий мятежный ребенок, который сам уже теперь является потенциальным семенем. Это обычно экстремально кризисная точка в цикле, означающая начало фазы дохода. Она обычно характеризуется состоянием "готовности к драке", "на ножах с кем-то" или пребыванием в противоположных лагерях. Она поэтому может создавать драматические периоды истории. Недавний классический пример - SA-180-UR-PL в 1965/66 годах. Эта точка означала начало сильного ускорения кровавой конфронтации во Вьетнаме между США (которые, как мы увидим ниже, сильно связаны с циклом Сатурн-Уран) и Китаем, резонирующим с циклом Сатурн-Плутон. О вероятности такой конфронтации четко сказал в 1963 году Андре Барбо на основе этой конфигурации.
Подобным образом, в 1966 году он предсказал, что эти две противоположные идеи, возможно, исчерпают в войне свои конфликтующие идеологии к 1971/72 годам, когда Сатурн подойдет к 120° вначале по отношению к Плутону, а затем к Урану.


За войната във Виетнам не се бях сетила, но е факт, че е започнала активно около 1 година преди опозиция на сатурн и уран - през 1964 г..

Затова написах, че съвпада е "началото" и там трябва да се търси последващото изражение на опозицията - къде и в какво ще се отрази. Защото войни (водени от САЩ) си има перманентно тук-там по света.

А за цикъла на сатурн-уран, пише следното:

Сатурн-Уран
В результате исследования, охватившего период с 1625 года по настоящее
время, Барбо идентифицировал этот 45-летний цикл как процесс правого крыла, существенно консервативный и авторитарный, с упором на политику Порядка. Он обнаружил, что цикл сильно связан с развитием "империалистических тенденций и с капитализмом. Это согласуется с астро-экономическим анализом, указывающим, что этот цикл является критическим в приливах и отливах инвестиций и производства в тяжелой промышленности и долгое время доминировал над США. В широком смысле его также можно считать связанным с практическим "приземлением" блестящих идей, озарений, изобретений, реформ и т.д.


Така че може да се изрази и в някакви изобретения и прилагане на блестящи идеи в практика, а не във финансови кризи само и срив на пазарите. При предната опозиция през 1964 е патентована компютърната мишка, през 1965 г. е пусната най-евтиния по него време компютър (18 хил $), а през 1973 е направен персоналният компютър.
Като не изтърваме факта разбира се, че през 1937 г. Джон Атанасов е представил компютър първо поколение. Но след 1964 г. е бил много активен период за компютърните технологии.



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: galy]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано10.12.08 23:00



Да пробваме с г-н Тръмп тогава.
14.06.1946 Куинс, Ню Йорк, 09:51ч


Интересно е какви са наталните предпоставки за финансовото му благосъстояние? А така също как би му повлияла настоящата опозиция Сатурн/Уран по оста дева/риби, в какъв аспект? В натала му има опозиция на Слънце на 22*53`в близнаци и Луна на 20*41` в стрелец. Предстоящото затъмнение на 12.12. как би се отразило в случая?



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: galy]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано10.12.08 23:17



"Затова написах, че съвпада е "началото" и там трябва да се търси последващото изражение на опозицията - къде и в какво ще се отрази. Защото войни (водени от САЩ) си има перманентно тук-там по света. "
----------------------------------------------------------------------------------------------
Обаче точно тази е най-големия срам и провал на САЩ.
А днес отново е налице кризисна ситуация, макар и от друго естество.



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: Лилит]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано11.12.08 01:02



Големия земен тригон (Луна в Телец, Меркурий в Козирог и Плутон в Дева) не води до кефене на пица.........
Източника е или Асцендента,неговия владетел и знака на 2.дом и владетеля му...
А и транзитите ако са с тези наклоннности.
Говориш за "Големия земен тригон" тоест елемент Бхооми Татва (Земя) или
Притиви която не може без вода . При много вода поглъща Бхооми течностите....при малко засъхва ..............а ако и Лакшми и прави компания ,то тогава ражда или пълнее... Показва прекалена Кафа..... Тя е страшно повишена
в сутренните часове от 06Ч00 до10Ч00 часа и вечерта от 18.00 Ч до 22 Ч00 .
И затова по -малко пица. Защото Бхооми татва има голяма връзка с юпитер....
При индийците Бхоомиджа или Бхоомипутра е планетата Марс сина на Бхооми
или Земята...
Или според Ведите нативния , който има Марс в 4.дом , е под влиянието на Богинята Бхооми...
Във Ведичната Астрология е познат термина Бхоомитрикона-тоест , земната трикона на земните знаци Телец-Дева-Козирог. Има си и Бхоонакшатра.
И за това повече течности, зелени и жълти плодове и зеленчуци,моркови ,витамин А и C .

зелени и жълти..............................а може и оранжуви.

" Buddhist monk in orange robes"..............

Редактирано от varadave на 11.12.08 01:54.



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: Porto]  
Автор galy ()
Публикувано11.12.08 16:56



Така е. Войната във Виетнам е голям срам за САЩ. Макар че и другите им войни не са по-назад. Мен ако питаш изтребването на индианските народи, които са местното население на днешните Щати, е най-срамното нещо за тях. Унищожили са една древна и мъдра нация. Това е нещо толкова ужасно, колкото е било изтребването на евреите по време на Втора световна.

То че има криза сега, има. И тя е плод на съвпада на сатурн, уран и нептун през 1988 г. Но там е работата, че кризата отново е в САЩ. Защо например не е в Русия или в Германия? Или в друга държава.

През 1965-66 войната е била на САЩ. Защо не е била на Германия или на Ирак или на Англия? Не е бил засегнат целия свят от това.
Така че би трябвало да се прави някаква разлика. И да се вземат предвид и другите планети на небето.

Просто не мога да приема да се говори така обобщително за целия свят. САЩ не е целия свят. Нито пък да се говори за икономически кризи, земтресения и проблеми в авиацията в световен мащаб без локализация.
Както виждаме, връщайки се назад, нещата имат съвсем други измерения. Което не означава, че днес трябва дасе повторят същите.
Може пък да има бум в някакви технологии. Сатурн и уран в позитивен поглед се свързва с изобретателността и борба на новото срещу старото. Така че за да може да се отвори пространство за новото, трябва да има разрушаване на нещо старо.



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: galy]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано11.12.08 17:32



Това е картата на САЩ:
Осите са в подвижните знаци.





Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: Porto]  
Автор galy ()
Публикувано11.12.08 17:39



Да пробваме с г-н Тръмп тогава.

Хубав пример



И направо като по учебник.
Слагам картата на Тръмп с активните дирекции към момента:



Уран по дирекция стои на асцендента без никаква орбиса. Плюс дирекционен юпитер в тригон пак към асцендента без никаква орбиса и в опозиция на натален уран. Всъщност тригона между юпитер и уран е най-точния аспект в хороскопа.
А сатурн по дирекция лекичко е подминал квадрата с натално слънце. Но все още е активен.

Мистър Тръмп мисля ще се отърве без кой знае какви големи сътресения (юпитер ще си каже тежката дума в случая). Но със сигурно го очаква нов старт.

И пълнолунието сега е доста сигнификантно, защото кръста се наслагва върху натална луна.

Какво точно ще се случи е въпрос, на който може да се даде отговор след разглеждане на солар например или индийските даси.



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: galy]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано12.12.08 11:04



"То че има криза сега, има. И тя е плод на съвпада на сатурн, уран и нептун през 1988 г. Но там е работата, че кризата отново е в САЩ. Защо например не е в Русия или в Германия? Или в друга държава."
-----------------------------------------------------------------------------------

Кризата в момента не е само в САЩ, ами навсякъде, включително в Европа и Русия. То и затова се говори за световна криза, а не за американска. Отделен е въпроса откъде тръгва и какви са причините за нея.

Във Виетнамската война, макар и по косвен начин, също са били замесени доста държави, по точно по оста източен/западен блок. Прави ми впечатление Марс на 21* в близнаци в картата на САЩ, а също и Уран на 8*- двете разрушителни и конфликтни планети активирани, както тогава, така и сега в настоящия период от транзитни Уран/Сатурн. А така също сравнително точния квадрат на Марс/Нептун в картата на САЩ.

Редактирано от Porto на 12.12.08 11:07.



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: galy]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано12.12.08 13:14



През 1965-66 войната е била на САЩ. Защо не е била на Германия .....
__________________________________________________________________
Че как да бъде на Германия, през 1965-66 г. войната ????????????????
Kой да я води BRD или DDR????????????
Амитата нали ги контролират от 45год... а и до ден днешен са под контролата им...
Колкото да и е парадокс, Америка си е "Света" или световния полицай...
В списанието "Der Spiegel" от 10.11.08 с тител статия.................
на 1/та страница...."DER WELTPRAESIDENT (was er will.was er (nicht) kann......."
На туй то,Обама Световния президент..........

Редактирано от varadave на 12.12.08 13:59.



Тема Re:нови [re: Лилит]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано12.12.08 14:11



нищо на света не ме кефи така, както трезвомислието и обективността

Мен и други неща ме кефят, но на тия двете и аз държа особено, та чак до дребнавост


Луна и Венера

Италианска кухня?
Мамма миа!

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано12.12.08 14:23



Италианска = Медитиранна кухня...............
Пьк от тези тестенни истории пасти,спагети,пици,тротелини,равиоли,канелони,
гноки,лазани,фарфалони направо лошо ми става...
Серано шунката е прима с джабата...

Редактирано от varadave на 12.12.08 14:46.



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: galy]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано13.12.08 08:38



След като попаднах на картата му мисля, че неслучайно е наричан "любимия милиардер на Америка".

Всъщност през 1991г е бил банкрутирал.


Какви аспекти трябва да са го предизвикали? Направи ми впечатление, че Юпитер му е бил на асцендента. Като ми остане време пак ще разгледам.

Тогава наистина се е отървал /все пак ми се струва трудичко и малко нереално от собственик на няколко милиарда, изведнъж да загубиш всичко и да останеш на улицата/.

Мисля си, че ако днес отново му се наложи да започне от нулата - пак би преуспял. Харесаха ми някои негови мисли, особено тази: Парите никога не са били голяма мотивация за мен, освен като начин да запазиш резултата. Истинското вълнение е да играеш играта.


И някои други:
Ако се опитвате да балансирате между работата и удоволствията, откажете се. Направете работата си по - приятна.

Хората ще те уважават, ако печелиш.

Има много начини да направиш кариера, но най-сигурният от тях е да се родиш в подходящо семейство

Еднакво лесно, при това по-приятно, е да се мисли за милиони, вместо за хиляди

Хората се примиряват с посредствеността само по една причина - те са мързеливи

Винаги пази самообладание.

Няма как да знаеш всичко, Независимо колко си умен, независимо колко добро е образованието ти, независимо колко широк е опита ти, просто няма начин, по който да придобиеш цялото знание, с което да преуспееш в бизнеса.”

Понякога най-добрата инвестиция е тази, която не си направил.”

Обичам да мисля на едро.

Не правя сделки за пари. Имам повече, отколкото някога ще имам нужда. Правя го заради самото правене.

Без страст нямаш енергия. Без енергия нямаш нищо.

Понякога, изгубвайки битката, намираш нов начин да спечелиш войната.




Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: Porto]  
Автор galy ()
Публикувано14.12.08 14:02



Всъщност през 1991г е бил банкрутирал.
Какви аспекти трябва да са го предизвикали? Направи ми впечатление, че Юпитер му е бил на асцендента. Като ми остане време пак ще разгледам.


Банкрутът според мен би трябвало да е започнал малко по-рано. При точния квадрат на нептун към асцендент. Това е ясна индикация за несигурна и опасна ситуация, в която човек среща тотална неподкрепа.
По транзит нептун прави квадрат към юпитер, което е в подкрепа на финансовите неблагополучия. Плюс "страхотния" транзит на юпитер към слънце.

Отново в подкрепа на това, че юпитер освобождава.
Погледни дирекции и транзити към април 1990 г.



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: galy]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано14.12.08 15:22



В биографията му в уикипедия периодът 1989 - 1997г е озаглавен "Финансови проблеми", така че първо погледнах транзитите за 1989г.

Наталния му квадрат Нептун /във 2-ри дом/ - Меркурий в рак/управител на 2-ри дом/ се задейства от съвпада на транзитни Уран/Сатурн/Нептун в знак козирог. Като се има предвид бавното движение на тежките планети и периодите им на ретроградност, не е особено учудващо защо е затънал във финансови неблагополучия.
През следващите няколко години същите планети, докато се придвижват в знак козирог, правят и опозиция с наталния съвпад Венера/Сатурн в рак.



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: galy]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано14.12.08 21:40



Мистър Тръмп мисля ще се отърве без кой знае какви големи сътресения (юпитер ще си каже тежката дума в случая). Но със сигурно го очаква нов старт.
____________________________________________________________________
Нищо няма да му стане ,на старата лисица............
Дашите му са в момента Раху-Меркури-Раху-Раху-Венус.
Янма накшатра е му е в Джешта с меркури регент и Дева Индра....
Както казваш кален е, не му е за първи път....
__________________________________________
Раху маха даша = 18 години
Букти или Антар даша на Меркури е = 17 години
Раху/Меркури= 18X17=306
30:12(месеца)= 2 години 6 месеца и 18 дни.
Или по другата формула:
_______________________________________

18X17= 306
последното число 6X 3= 18 дена
_______________________________
: 120(Общо Вишотари даша)= 2 години 6 месеца и 18 дни.

Та към тълкуването.....

Маха Даша на Раху в 11.дом(дома на печалбите и банковия баланс) в Телец,
което е много добра комбинация.
Според Индийската астрология раху в телец или рак дава екселетни резултати
в бизнеса и трупането на капитал и респект.Накрая на периода на Маха Даша
на Раху ще има и загуби, но не поради кризата ,а спекулациите му...
Възможни са загуби ,но ако се нагърби с спекулативни афери....
И пак като старата лисица ,ще си докара огромни печалби чрез организации от тъмните или черните среди.А и има тенденция за нов източник на капитал....( според мене нещо за гърмене и правяне на войни).
Махата му даша на Раху е почнала на (15.07.1999 - 15.07.2017 ).
A Meркури Aнтар даша (27.06.2007 - 13.01.2010 ).

Ако ме питате тази криза почна 2005.
Според правилата на характеристика на дашите:
__________________________________________

Раху е с Раджа Йога и при неговата даша или Букти/Антар ,когато е в 11.дом
Също Раху и Кету са добри когато при даши или Букти/Антар са заедно с луната. В случая луната е с кету в трикона/лакшми дом.
Раху и Кету в фикс или кардинални знаци намиращи се заедно с владетели на кендра и трикона, също е много добре.
Но дашата на една планета която е с Раху води до неприятности ,но не в
бизнеси а в личния живот.
И не може тези непреятности да са много големи, защото Венуса му е в трикона дом заедно с кендра владетел.




Редактирано от varadave на 15.12.08 03:23.



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: varadave]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано14.12.08 23:06



А за Раху е важно следните неща :
________________________________
Приятели на раху са планетите Венус и Сатурн.
Врагове са Слънце,Луна и Марс.
Пола на раху е женски.
Бенифици домове на разположението на раху са 3,6,11.
Според "Бригу Наади Санграха" при определянето на характеристиката на кармичните
възли Раху и Кету огромна роля играе юпитер.
_________________________________________
Защото юпитер е "Брахма" а и показва Силата и енергията на живота ни....
В течението на времето юпитер и неговите транзити докасват всички други
планети.юпитер транзитира за 1.год в един зодиакален знак,а за 12год. ги
обхожда всичките.юпитеровите транзити през 12 зодиакални знака от годината на раждането на нативния имат важни ефекти свързани директно
с нативния.Втората обиколка на юпитер (12 до 24год.) дава ефекта на 2.дом отчетено от юпитер и дава информация или резултати свързани с семейството ,парите, и интелигетноста.
Третата обиколка на юпитер (24-36)год. ,дава ефект на( 3 дом.) отчетено от позицията гуру, и носи информации за промени ,стремежи и т.н.
Та ако търсите кармични развития в каквито и да е било сфери на живота,проследете погледното от юпитер в кой дом се намират раху и кету.
Доналд Трамп има Dhanya[юпитер даша](*5) или Йогини даша.(11.05.2007 -11.05.2010).От Дханика=богат, и дхания =Удачно Щастливо бъдеще. С много хубав аспект в 7.дом бизнес сделки,натален юпитер в 3.дом и аспекти в периода на дашата в 11.дом. Или има( yoga-sрhuta).








<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от varadave на 15.12.08 03:34.</EM></FONT></P>

Редактирано от varadave на 15.12.08 03:35.



Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано15.12.08 19:37



Южняшката кухня е за мен



Пълнолунието мина.
Кой какво забеляза?
Аз установих, че съм в период на грандиозен мързел
И май започна да ми харесва

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор aiia1 (непознат)
Публикувано15.12.08 19:40



Не знам каква е била тази конфигурация, но много хора / без да имат никакви познания за луни, слънца и астрологии/ ми се оплакаха от нервно напрежение и безпричинно безпокойство на 12 и 13 декември. Много тежки били особено за близнаците.





Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ascendant (home alone)
Публикувано16.12.08 02:59



Пълнолунието мина.
Кой какво забеляза?

Еуфория...и това ще отмине



пс.тези дни си паднах по една жена...Дева...сигурно пак се влюбвам...но тя май няма нищо против...

"Никога не мисля за бъдещето. То идва достатъчно бързо."
Алберт Айнщайн

Редактирано от ascendant на 16.12.08 03:04.



Тема Re:нови [re: aiia1]  
Автор ascendant (home alone)
Публикувано16.12.08 03:03



а ти близнаци ли си?



"Никога не мисля за бъдещето. То идва достатъчно бързо."
Алберт Айнщайн


Тема Така като гледам,нови [re: anulla]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано16.12.08 14:56



...всички сме живи и здрави?





Тема Re: Така като гледам,нови [re: Лилит]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано16.12.08 17:05



дори и близнаците са мунтер унд фреш.........................





Тема Re: Така като гледам,нови [re: Лилит]  
Автор ascendant ()
Публикувано17.12.08 12:05



беше нещо като "три дни яли,пили и се веселили"

почти всяко пълнолуние ми действа така и после малко ме боли главата



Тема Re: Така като гледам,нови [re: ascendant]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано17.12.08 12:29



А пък на мен ми беше един от най-хубавите дни изобщо за този месец (а може и за годината) - по едно време си рекох "Баси мамата, дори да дойде апокалипсисът след малко, поне ще се спомина щастлива!".





Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: Porto]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано17.12.08 14:38



Разбрахте ли, че Маги Малеева е родила второто си дете в този момент? На 13.12.2008 в 04,10 ч сутринта. Да и е живо и здраво момченцето и много да я радва.



Ама не можеше ли да изчака малко, било е секцио...

Редактирано от Porto на 17.12.08 14:39.



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: Porto]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано17.12.08 16:18



В друг форум точно по време на затъмнението една госпожа се прехласваше колко им блазе на тия дето щели да се родят в този момент, защото забележете, "нямало нито една ретроградна планета"

!?

Като гледате тая карта какво мислите? Едва ли факта, че няма нито една ретроградна планета може да компенсира раняването на Слънце и Луна от Марс, Сатурн и Уран!

София е мястото...



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: Porto]  
Автор loramia (готЕна)
Публикувано17.12.08 17:26



точно по време на затъмнението една госпожа се прехласваше колко им блазе на тия дето щели да се родят в този момент, защото забележете, "нямало нито една ретроградна планета"

Ами аз нямам нито една ретроградна планета, и не съм се сцепила от щастие до момента поне.





Тема Re: Така като гледам,нови [re: ascendant]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано17.12.08 18:29



новолуния и пълнолуния не дават веднага резултати.....
тутакси нищо не става..............
има си формула която изчеслява кога............
Същото важи и за затамненията.................
Индийците правят ритуали на 11 /я ден след новолуния и пълнолуния.........
А след слънчеви или лунни затамнения след 6/я месец, или казват че не се сключва брак или сделки или....или директно след тези космически събития.
А се изчакват 6 месеца....
Виж колко дълго е било или е траело пълнолунието и изчесли това приравнено в месеци дни....години и т.н....и тогава е резултата............



Тема Re: Така като гледам,нови [re: varadave]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано17.12.08 18:52



Ако се направят точни и прецизно хороскопите на евента (пълнолуние) всичко
си впасва, а и кога.................
Например слънчевото затьмнение през август
траеше =4 часа и 34 минути =4 години 6 месеца и 24 дена та тогава ще става
каквото ще става.
Затова и през 99 год. паниката, но резултата беше след 2 год.
при индийците тълкуването на пълнолуния и новолуния са важни паксите и
лунарните дни (тити),мазите ,и лунните домове т.е накшатри.
Накшатра означава директно преведено...............
НА= НЕ
КСАРАТИ=СВЬРШВАЩ т.е БЕЗМЬРТНОСТТА. или представата на БОЖЕСТВЕНОТО
и МИСТИЧНОТО при Упанисадите.

Редактирано от varadave на 17.12.08 19:12.



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: Porto]  
Автор galy ()
Публикувано17.12.08 19:29



Първо - да й е живо и здраво момченцето на Маги Малеева.



И всъщност, колкото и да е предизвикателен хороскопа на сина й, самата Маги е родена с много точна квадратура на слънце и сатурн - с орбис 1°10'. Понеже не знаем къде е луната, може да се каже, че това е най-точния аспект в хороскопа й наред с тригона от нептун към слънце, който също е много точен с орбис 40'. (родена е на 1 април 1975 г. в София, но час нямам).

Така че не е изненада, че детето също се ражда с такъв аспект в хороскопа.



Тема Re:нови [re: aiia1]  
Автор Gerilin ()
Публикувано17.12.08 21:14



на 12 се изпокарах с половината народ наоколо ми


ужасно превъзбудена и нервна бях...



Тема Re: Така като гледам,нови [re: Лилит]  
Автор ascendant ()
Публикувано18.12.08 08:18



...аз пък в един миг почувствах,че обичам всички зодии,т.е. всички хора



Тема Re:нови [re: Porto]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано18.12.08 14:13



Съдба, Порто :)
Явно такива ще са му задачите в този живот на детето.

Eisai ellhnas hrwas mou. Eimai ellhnida 8ea sou.



Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: galy]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано19.12.08 16:38



Някой случайно да може да намери час на раждане на Лени Кравиц, който също е с подобна предизвикателна карта - голям кръст отново в подвижните знаци с включени опозиция Слънце/Луна в близнаци/стрелец и опозиция Сатурн/Уран,Плутон в риби/дева?

26.05.1964 в Ню Йорк - неизвестен час на раждане:





Тема Re: Предстоящото пълнолуниенови [re: Porto]  
Автор galy ()
Публикувано20.12.08 13:05



Някой случайно да може да намери час на раждане на Лени Кравиц

Щом в астротема няма даден час, ще е доста трудно да се намери. Имам една огромна база данни, която е за една от програмите ми по индийска астрология. Но и в нея няма данни за него. Нито в базата данни за Зет.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.