Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:30 17.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Венера – Плутоннови  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано03.03.05 21:58



Увод:

Венера в квадратура с Плутон. Най-трудният аспект в картата ми – най-труден както за мен, така и за потърпевшите. Венера е в Стрелец, в 4 дом, Плутон ми е в Дева, в 1 дом.

Този аспект понякога ме кара да се чувствам като Джекил и Хайд. Сякаш имам две половини – тъмна и светла - които имат много малко общо помежду си. В центъра на светлата половина блести и хвърля електриковосини искри леко смахнато, но безкрайно дружелюбно Слънце във Водолей. В точен тригон с Уран (и квадрат със Сатурн, ама това е друга тема). Това Слънце има ред хубави черти, най-хубавата от които е, че е Страхотен_Приятел (както, надявам се, могат да потвърдят някои от вас) . Абе никакви грижи си нямам със Слънцето комай – то е едно такова обичливо, добронамерено, лоялно, вярно, отзивчиво и много общително Слънце. Любопитно, малко ексцентрично, леко вятърничаво, остроумно и прямо. Лесно ми е да живея с такова Слънце. И забавно.

Имам си и една чудесно аспектирана Луна, екзалтираща в Телец. В голям тригон с Меркурий и Плутон. И с нея нямам особени грижи. Тя е една ужасно любвеобилна и гушкава Луна, която обожава да мързелува, увита в меки и пухкави одеала, да похапва пица, да гали котката, да й мирише на хубаво и да не бърза за никъде. Спокойна и уравновесена Луна, която се разнежва от цъфналия хибискус и пролетните дъждове, боготвори масажите и умее да прави страхотно билково масло. Има хубав глас, обича да слуша музика и да пее в банята.

Стелиумът в Стрелец в 3 дом няма да го коментирам – но като цяло и той ми е симпатичен, макар понякога да смразява околните (както и мен самата) с безогледната си откровеност и директния си, някак безхитростен подход. Излишно е да споменавам, че този стелиум (а, да – Луната пък е в 9 дом) умира от време на време да мъкне вкъщи предмети от цял свят, забърквайки умопомрачително пъстра и космополитна смес от етноси и култури – индийски дрехи, магическо пано от Перу, шарена родопска черга, камъчета от Тибет, австрийски покривки и т.н. А пък Венера в 4 дом успява да обедини цялата тази еклектика в красив и уютен интериор, който асцендентът Дева поддържа изрядно чист, а Слънцето във Водолей обожава да пълни с приятелите си.



Изложение:

Всичко гореописано е светлата, сравнително безпроблемна моя страна. В центъра на тъмната, разбира се, е Плутон. Той обича да се движи инкогнито и да се прави на невидим – което, предвид разположението му в 1 дом, не е особено проста работа. Всъщност той е най-силно аспектираната ми планета – май само с Марс и Уран няма аспекти. С всичко друго има. Но най-трудно поносимият му е квадратурата с Венера.

Всъщност този аспект през част от времето дреме и не се пречка много-много. Никой от приятелите ми не го е виждал в действие – понеже с тях “на сцената” застава Слънцето и всичко останало от “светлата страна”. Венера и Плутон сякаш се спотайват в мрачните подземия на подсъзнанието ми, оплетени като змии един в друг. И изпълзяват само когато във фокус се появят “венерини” обекти или теми – любовни и/или еротични.

И тогава става мазало. Първата доста тягостна черта на Венера/Плутон е подчертаният й драматизъм. Тя има нужда от екшън и драма – и то драма не в театралния “лъвски” смисъл на думата, а по-скоро в “карменовския” такъв. Трябва да има страсти, напрежение, болка – иначе Венера изобщо не го брои за любов. Драмата може да има разнообразни прояви: от тежко, напрегнато мълчание, пронизващи погледи и нажежен въздух – до бурни скандали, децибели, сълзи, тръшнати врати, гонене по стълбите и прочие “латино” изцепки.:) Финалът на всяка драма задължително трябва да е удавен в сълзи, алкохол и/или секс – според ситуацията.

Венера в аспект с Плутон е злопаметна и отмъстителна – особено когато се е почувствала отблъсната/измамена. Моята Венера е сравнително цивилизована – и през повечето време имам известен контрол над тази гадна черта – което ме кара да се чувствам зрял и духовно израстнал индивид.:)) Всъщност рядко предприемам активни действия, за да си разчистя сметките. Но ако ме предизвикат и/или ми предоставят възможност - не пропускам и не изпитвам угризения. Отмъщенията на моята Венера обикновено са фини, завоалирани, дори изтънчени, но от това не следва, че са безобидни. Всеизвестно е, че Плутон е изключително манипулативен – и “заразява” с това качество всяка планета, която аспектира. Та наранената ми Венера умее така да “изработи” “обекта”, комуто отмъщава, че последният обикновено така и не разбира откъде му е дошло…

Излишно е да споменавам, че Венерата ми има почти свръхестествена способност да надушва отдалеч плутонови обекти – и разбира се, се чувства мигновено привлечена от тях. Ако не се сещате какво е плутонов обект, пояснявам: обикновено това са “тъмни балкански субекти”, мургави, леко демонични, с тежък поглед (и характер), изключително сексуални, манипулативни, магнетични, често властни, проницателни, тайнствени и хипнотични. Такива, дето те приковават с поглед и те карат да се чувстваш като хербаризирана пеперуда. Те умеят да създават странна магическа атмосфера, напоена гъста, тъмна, призрачна еротика. Друго, което също умеят добре, е да държат Венера в напрежение, стигащо на моменти до фин, но откровен тормоз.

Разбира се, всички изброени качества си ги има и самата Венера. Както е известно, всеки аспект, който предизвиква вътрешно напрежение, има тенденция да бъде разцепван и проектиран навън – тоест човек да се идентифицира с едната му половинка (на аспекта) и лепвайки другата върху (не)случайно избран обект, с когото да се проиграе цялата вътрешна динамика между проблемните планети. Обикновено по-лесно се проектира външната планета, а човек се идентифицира с личната. Само че предвид разположението на Плутон в 1 дом, за мен не е особен проблем да се идентифицирам и с него – зависи от поведението на “обекта”. И как ми отърва, естествено.

Венера/Плутон е аспект, който винаги придава на взаимоотношенията фин (а понякога не чак толкова фин) садо-мазо “аромат” – в чисто психологическия смисъл на думата За такава Венера не съществува равнопоставеност – според нея винаги единият партньор доминира и тормози другия, като ролите могат лесно да се разменят. Пък и моята Венера са я сполетявали доста зловещи неща – насилие, малтретиране, смърт на партньор… Отдавна се е случвало, но тя го помни – и за нея това е неоспоримо доказателство, че “любов” е синоним на “болка”. Синоним е и на контрол и власт – а болката е всъщност логична тяхна последица…

Може би най-голямото противоречие между “тъмната” и “светлата” ми половини, е по отношение на близостта и свободата. Слънцето ми иска свобода, лекота и необвързаност. Всъщност неговото естествено състояние е толкова волно, че подобен въпрос дори не го занимава. То си е свободно – и това е толкова ясно, колкото това, че изгрява всяка сутрин. Не, то не е безотговорно – просто според него хората или се погаждат или не. В първия случай са близки, а във втория – не са – като в това няма нищо странно или трагично. Хората се срещат и разделят и в това винаги има някакъв висш смисъл – и е част от естествения ход на духовната им еволюция. “Ако обичаш някого, пусни го на свобода...” – любима негова сентенция (навярно измислена от друго Слънце във Водолей).

Докато за плутоновата Венера нещата не стоят така. Нейният маниер на обичане/свързване е страстен, дълбок и тотален. Всяка нова любов е трансформация и прераждане. Всяка раздяла за нея е равносилна на смърт. Тя се отдава изцяло, до степен на пълно сливане и обсебване. И иска същото – “Докато смъртта ни раздели..” – това пък е нейна любима сентенция (въпреки че последната смразява кръвта на Слънцето). Не признава никакви нюанси и полутонове – всичко или нищо. Това е положението. Точка.

Именно това е причината, поради която често моята Венера се държи привидно неангажиращо и с почти фанатично упорство отказва да се обвързва. За да е по-убедителна, понякога може да се държи доста разпасано с другия пол, да се присмива на верността и да се “барикадира” с ведро-остроумен цинизъм. Наивният наблюдател може дори да я обърка със свободолюбивото Слънце във Водолей. А всъщност плутоновата Венера просто си “пази гърба”, като “обезврежда” и задушава в зародиш всеки любовен трепет. В нея няма нищо вятърничаво и лековато – напротив. Но тя инстинктивно усеща, че ако се влюби, играта ще загрубее. Някой задължително ще страда. И накрая “ще има трупове”…

Та така… Мога още пет пъти по толкова да изпиша, но Слънцето ми взе да не го свърта вече. А и знаете, че Плутон е потаен – и сега Венера е достатъчно раздразнена, че съм си позволила да й “разкрия спатиите”… Та нека не я мъча повече…


Извод:

Ми не знам какъв е изводът всъщност. Просто си живея в това противоречие – между двете си половини: една deep and dark и една free and light. Излишно е да споменавам, че двете не се харесват особено и внимателно се избягват. Понякога си погаждат кофти номера – примерно Слънцето излиза да пазарува заедно с Луната, напълват гардероба с жизнерадостно пъстри индийски поли - и скриват любимите на Венера черни дрехи. Тя отвръща на удара като отмъква заделените за мр3 плейър пари и ги похарчва за нощница от черен сатен и парфюм, чиято цена възлиза на половината ми заплата.

Всъщност най-гадното на всеки плутонов аспект, е липсата на контрол над него. Плутон някак смачква човешката воля – и когато се “събуди”, не ти остава нищо друго, освен да констатираш и наблюдаваш случващото се – без обаче да можеш да го спреш. Или поне при мене така действа. Всеки път, когато се задейства квадратурата му с Венера, една част от мен разбира какво правя и е възмутена/смаяна. Но не мога да се спра. Има нещо почти компулсивно в Плутон…

Разбира се, това едва ли ще спре и бъдещите ми опити да му хвана цаката…

* * * * *

п.п. Ясно е, че навсякъде, където говоря “за Венера”, всъщност говоря за себе си. Но ми е по-лесно да се правя, че “не съм аз”. Помня едно стихче, което ми беше любимо, като бях малка:

Ах каква е, ах каква е
куклата ми Душка,
само иска да играе,
никого не слушка!
Недоспала, уморена
нейде се пилее,
пие пак вода студена –
ще се разболее!
Аз й казвам:
“Кукло, я да се оправиш,
кукло, работи такива
вече да не правиш!”

Тя ме гледа, гледа, даже
сякаш ми се смее,
сякаш иска да ми каже
че съм като нея…


Та и сега нещо такова правя – “Ах, каква е таз мойта Венера…”… Не бе, не го правя аз – Венерата ми го прави… Невинна съм! Плутон е виновеееееен!!!!



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Mesmerisa]  
Автор Sperantza (outsider)
Публикувано04.03.05 15:44



Хм...Това нещо като оправдание ли се явява?

Winona Forever


Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Sperantza]  
Автор Янa (всякаква)
Публикувано04.03.05 17:25



Пффффтт, някой май ме излъгал относно прословутата чувствителност на Рибките!

Devotion frees.


Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Mesmerisa]  
Автор Allegra ()
Публикувано04.03.05 18:19



прекрасно си го написала... и какво сега- транзитния Плутон ли засегна тази квадратура... или?...



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Янa]  
Автор Sperantza (outsider)
Публикувано05.03.05 09:37



прословутата чувствителност на Рибките!

А,може би Рибките не са толкова силно изразени в картата ми

Winona Forever


Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Allegra]  
Автор Rama (BoдoБлeйka)
Публикувано05.03.05 10:44



Още не е - макар че натам върви. Венера ми е на 27 градуса в Стрелец, така че до година-две транзитният Плутон ще направи съвпад с нея. И си признавам, че ме побиват ледени тръпки от тази мисъл, макар да се опитвам да се правя, че не ми пука. Та кой знае, сигурно се подготвям със "сухи тренировки" за тогава.

Не бе - този аспект ми е "хроничен проблем" - май нямам никакви текущи транзити (или друго), които да го "събуждат". Въпреки че май не е лоша идея да проверя - може пък да се окаже, че си има крушката опашка.

Просто аз принципно си въобразявам, че когато човек вербализира/анализира дадено нещо, в голяма степен го покорява и обезврежда. Освен това си въобразявам, че е ценно да споделяме личните си преживявания/интерпретации на дадени аспекти. Вярвам, че това е полезно и обогатяващо, един вид. Съдейки по реакциите на (някои от) четящите обаче, изглежда тази хипотеза е по-скоро несъстоятелна и неоправдано оптимистична.

Мдам...



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Rama]  
Автор Янa (всякаква)
Публикувано05.03.05 12:01



НЕ е вярно, ПЪК!
Ценно е.

-----------------------------------------------------

... за обстойна аргументация - някой друг път :)

Devotion frees.


Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Rama]  
Автор Sperantza (outsider)
Публикувано05.03.05 13:54



Изложението адски ми хареса

Winona Forever


Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Rama]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано05.03.05 17:20



Това което си споделила е доста ценно,странно ми стана само че си решила да разкриваш плутон,той не си пада много май да го разкриват)) Но предполагам че тактиката действа,като споделиш нещо си...



Тема Re: Венера – Плутоннови [re: Rama]  
Автор Altijd (северен вятър)
Публикувано05.03.05 23:17



Темата ти си е много на място, миличка, и аз ти благодаря за удоволствието, което ми достави с нея
По отношение аспекта Венера - Плутон направо ще ти кажа, че сме "съотборнички" един вид... Само че при мене са в съвпад - то кое ли не е в оная гъчканица в 10 дом, цели 4 плутонови съвпада си имам.
Конкретно Венера - Плутон си действува точно както си го описала, подпомаган активно от асцендент скорпи и Нептун в първи дом... Луната - в вадратура с Плутон - и Марс в огнени знаци пък допълнително ръсят барут в огъня и си става съвсем мазало... Мдааа, като си погледна съвсем обективно връзките, в списъка са само "лоши" момчета... нито един от породата "любимец на тъщата", само плутонови мъже, точно както си ги описала, надничане зад завесата на тъмните человечески страсти и драми, чиято сила често пъти съм осъзнавала впоследствие... За финал - възлюбеният е с Венера в скорпи в 5 дом.... Без коментар... ако не те мързи, надникни ни в картите, имаш ги
Защо ми се струва, че всички с напрегнати аспекти Венера - Плутон имат такива драматични връзки и не успяват да създадат семейство...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.