Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:16 17.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Смяната на времето и астрологиятанови  
Автор evrika ()
Публикувано21.11.08 12:08



Прочетох следното мнение от една тема в клуб Астрология:
"Астрологически съм записана в 4.05 като час и минути на раждане, но на практика астрономически е 3.05". Заради смяната на "астрономическото време" за да се използва светлината на по-дългия ден през лятото преместваме часовниците с един час в резултат, на което аз съм записана в 4.05 , но на практика астрономически е 3.05".

С една дума, трябва ли всички, които са родени през лятото и ранната есен да си изчисляват хороскопът като връщат един час назад от записания официално като час на раждане?

Аз не бях чела никъде досега, че трябва да го правя, а и не съм видяла в направените хороскопи на известни личности из нет-а някой да е упоменал, че е взел под внимание този факт, макар от поне половин век да има такава смяна на лятно и зимно часово време...



Тема Re: Смяната на времето и астрологиятанови [re: evrika]  
Автор Lillie ()
Публикувано21.11.08 15:52



Повечето програми отчитат разликата между зимно и лятно часово време автоматично.
При ръчно изчисляване на хороскопа (повечето новоизлюпени "астролози" не си правят труда да го знаят) тази разлика се взема предвид, да. Местното време се приравнява спрямо универсалното, UT. По този начин корекцията GMT за България е 2 часа за зимно часово време (и през цялата година преди 1979 г.) и 3 часа за лятно часово време.



Тема Re: Смяната на времето и астрологиятанови [re: Lillie]  
Автор evrika ()
Публикувано21.11.08 16:19



Ами май не го изчисляват автоматично, преди малко влезнах в www.astro.com и преместих с час назад данните, които бях въвела. Прочетох и портретът си там и short forecast, който включва период, започнал преди месеци и продължаващ още някакво време. Шашнах се от изненада, черно на бяло си е написано, че от края на Септември ще започне приключване на супер-важни връзки, дълги връзки в моя живот досега. Ами случи се в реалния живот,
преболедувах го този период, но при час напред, както си бях въвела от много време нищо такова не пише, съвсем други приказки докато абсолютно важни неща ми се случваха и всичко - личен живот, професия, приятелства, връзки се превъртя, обърна и се озовах навсякъде новата на ново място, среда и т.н., че даже и страната на два пъти смених и май на едното място ме влече да се върна и остана завинаги... Портретът ми е също по-точен, другото ще видя оттук-нататъка дали се сбъдва.
Съвсем отговорно мога да кажа, че www.astro.com изобщо не преизчислява автоматично, но този път има надеждност в прогнозите му, защото случилото ми се напоследък е отбелязано и то със забележката, че тези неща са били съвсем неизбежни за мен, абсолютно предопределени от звездите.
Иначе благодаря, Лили, моя е грешката, че не съм се досетила досега izchervqvam se]



Тема Re: Смяната на времето и астрологиятанови [re: Lillie]  
Автор evrika ()
Публикувано21.11.08 16:28



Апропо, най-шокиращото е, че сега съм Близнак по Асцедент, не Рак





Тема Re: Смяната на времето и астрологиятанови [re: evrika]  
Автор Gerilin ()
Публикувано21.11.08 17:29




Съвсем отговорно мога да кажа, че www.astro.com изобщо не преизчислява автоматично,


не е вярно това
само погледнете в Astrological Data used for Short Report /или каквото сте задали и Ще видите ясната 3 часова разлика в лятното време

local time 12:00 noon
U.T. 09:00

примерно



Тема Re: Смяната на времето и астрологиятанови [re: evrika]  
Автор Lillie ()
Публикувано21.11.08 18:38



В астро.кома при въвеждане на данни посочваш реалния час (местно време), в който си родена без да го коригираш.



Тема Re: Смяната на времето и астрологиятанови [re: Gerilin]  
Автор Lillie ()
Публикувано21.11.08 18:39



Точно така.





Тема Re: Смяната на времето и астрологиятанови [re: Gerilin]  
Автор evrika ()
Публикувано21.11.08 23:10



Ами погледнах, ето:

for (female)
born local time 12:45 am
in Sofia, BULG U.T. 22-45

Само два часа назад ми е върнало, не три



Тема Re: Смяната на времето и астрологиятанови [re: evrika]  
Автор Gerilin ()
Публикувано21.11.08 23:22



при зададена дата през зимния период е +2
лятото е +3
виж си датата



Тема Re: Смяната на времето и астрологиятанови [re: Gerilin]  
Автор evrika ()
Публикувано21.11.08 23:27



Ама аз нали затова писах, че съм родена през Август, да, задавам си 23 Август, затова погледнах дали връща 3 часа назад, не, само два, даже проверих и в нет-а дали в моята рожденна година вече се е практикувало смяна на лятно и зимно време, в Европа - да, сега ще видя дали и в щатите...




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.