Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:05 29.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Елекциянови  
Автор Porto (fresh)
Публикувано11.11.08 13:29



Вчера започнах нещо като опит за собствен бизнес свързан с търговия в интернет.
Признавам, че изобщо не помислих да правя елективна карта за това бъдещо начинание. Затова сега се чудя дали съм уцелила сравнително подходящ момент?
Как мислите: 10.11.2008, 20:17 Пловдив





Тема Re: Елекциянови [re: Porto]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано11.11.08 15:48



търговия в интернет звучи добре...............



Тема Re: Елекциянови [re: varadave]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано11.11.08 16:48



Много показатели са "за".
Само ,при откриване на търговия,не трябва да има малефици в 6 и 12 домове.
Накшатра Ревати е добра...
Луннарния ден е 13, -
Вара/денят Луна-понеделник, е ок.
Лагна-Митхуна/Близнаци , е ок.
Коя Накшатра си ти?
Елекции трябва да се приравняват към твои показатели...
Защото всичко е паушално,и най-идеална елекция няма..............да намериш.

Елекцията съдейста благоприятни нови наЧинания.

Редактирано от varadave на 11.11.08 17:40.



Тема Re: Елекциянови [re: Porto]  
Автор galy ()
Публикувано11.11.08 19:25



Реших да сложа картата - за прегледност





Ще напиша няколко неща сега.
За елекциите е добре да се изследва планетарния ден и час. Тук е съответно ден и час на луната.
Под управление на луната попадат всички непродължителни дейности. За съжаление не се препоръчват нови начинания под луна, тъй като както знаем луната е планетата, която дефинира бързопроменящи се неща и непостоянни.

Поне луната тук не е поразена и не е на празен ход. Нито пък сключва неблагоприятен аспект с твоята луна.
за Варадаве ще кажа, че луната на Порто е в накшатра уттараадшадха

Когато луната е в овен се счита, че човек е склонен да прави грешки поради прибързаност, а също така и да влиза в конфликти. Така че не се препоръчват необмислени действия. Но в интерес на истината луна в овен благоприятства рисковите начинания поради променливия нрав на луната, такива които ти попадат ей така изведнъж. Тъй като луната стои в 10 дом, не е чудно, че става въпрос за работа и бизнес. Но тази позиция не благоприятства стабилност.

За бизнес на първо място се разглежда МС, управителят и планетите в 10 дом. След това юпитер и венера, тъй като те са сигнификаторите за успех и най-важното - финансите.
Още основният сигнификатор на бизнеса - в случая меркурий, ако става въпрос за търговия.

Юпитер управлява МС (бизнеса) и не стои особено добре в козирог, а също получава квадратура от луна (която пък е управител на Асц.). Има обаче един подкрепящ тригон от сатурн, а също и много точен секстил от слънце. Стои в ъглов дом, но е низходящ. Така че позицията му е средна хубост.
На МС стои знак риби - ще е необходим някакъв компромис и приспособяване. Но на Асц имаме кардинален знак - това е признак за бърза промяна на бизнеса.

Венера няма сходящи аспекти и много скоро ще напусне знак стрелец. Което дава промяна във финансовите условия. Марс управлява 11ти дом (доходите от работата) и е под лъчите на слънцето, макар и в собствен знак. Меркурий също е под лъчите а слънцето. Което прави търговията не особено подходящ избор.

8ми дом са клиентите. Управителят им сатурн стои в много точна опозиция на МС (бизнеса). Така че бизнесът като цяло може да има много добър потенциал, но клиентите ще са проблем. В 11 дом има интерсептиран знак телец - това може да означава, че доходът всъщност ще е от две места (два типа неща) за този бизнес. Единият е по марс в 5ти дом - неща за удоволствие. Вторият по венера в 6 дом - услуги и практични неща.

Горе долу това са основните краски. Смятам, че проблемът ще е в доходите от бизнеса. Заради 7ми дом на клиентите. А също това, че 8ми дом (парите на клиентите) се управляват също от сатурн. (задсатурновите не ги вземам под внимание като управители, но дори и да приемем уран за съуправител, той е ретрограден, което не е добър знак). Освен това стабилността и продължителността на заниманието също са под въпрос. Тъй като първият сходящ аспект на луна е квадрат с юпитер - мисля че бизнесът ще претърпи промяна след около 4 месеца. И е възможно да го прекратиш или да направиш някакви кардинални промени.

Вярно че последният аспект на луната, преди да напусне знака, е тригон с венера, но след квадрата с юпитер, не съм сигурна доколко този аспект има някаква сила. Юпитер е далеч по-сигнификантна планета относно бизнеса в случая.

За ретроградния уран всъщност искам да спомена. Тъй като става въпрос за интернет модификация на бизнеса, уран стои в точен съвпад с МС, то ретроградността му не благоприятства точно този тип бизнес - чрез използването на подобни технологии. Ще създаде някакво затруднение по-късно.
Изобщо ъгловата позиция на сатурн, че и на уран, не се препоръчва.

Но така или иначе перфектна елекция няма. Тази е относително добра по принцип.
Наталът обаче си остава винаги с предимство. Една дори перфектна елекция, не може да го замени. Дори и този бизнес да не потръгне така, както ти се иска, може да е прелюдия към нещо друго.

Честно казано елекциите са нещо полезно, но не и панацея. Човек не може да манипулира основните неща в живота си. Така че дори и да ти се иска, дори и да правиш 100 елекции, все някъде нещо ще пропуснеш...щото така трябва да стане. Или ще бъдеш притисната от нещо и няма да можеш да изчакаш най-удобния момент. Или ще се наложи да го пропуснеш по "странно стечение" на обстоятелства. Има неща, които хората не могат да управляват.

Елекциите са нещо много добро, когато се съчетае с наталната карта. Защото ако по натал и дирекции да кажем, времето е подходящо, една по-слаба елекция не може да доведе до провал. И обратното.



Тема Re: Елекциянови [re: varadave]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано11.11.08 19:54



Благодаря, звучи обнадеждаващо...
А това, че няма идеални елекции е сигурно!





Тема Re: Елекциянови [re: galy]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано11.11.08 20:20



Благодаря ти за толкова прецизния отговор и за отделеното време.

Ще уточня някои неща по него:

"За елекциите е добре да се изследва планетарния ден и час. Тук е съответно ден и час на луната.
Под управление на луната попадат всички непродължителни дейности. За съжаление не се препоръчват нови начинания под луна, тъй като както знаем луната е планетата, която дефинира бързопроменящи се неща и непостоянни."


Ако трябва да съм съвсем откровена не смятам това да е много продължително занимание. Имам известно количество стоки, които се опитвам да продам и ако това стане в рамките на 3-4 месеца ще съм супер доволна.

"Когато луната е в овен се счита, че човек е склонен да прави грешки поради прибързаност, а също така и да влиза в конфликти. Така че не се препоръчват необмислени действия. Но в интерес на истината луна в овен благоприятства рисковите начинания поради променливия нрав на луната, такива които ти попадат ей така изведнъж."

Вярно е, че това решение го взех малко импулсивно, но май за повечето съм така.

В 11 дом има интерсептиран знак телец - това може да означава, че доходът всъщност ще е от две места (два типа неща) за този бизнес. Единият е по марс в 5ти дом - неща за удоволствие. Вторият по венера в 6 дом - услуги и практични неща.

С това наистина ме удиви...Абсолютно права си, че бизнеса може да се разграничи според потенциалните клиенти - единия тип стоки е за мъже, другия за жени.

Вярно че последният аспект на луната, преди да напусне знака, е тригон с венера, но след квадрата с юпитер, не съм сигурна доколко този аспект има някаква сила. Юпитер е далеч по-сигнификантна планета относно бизнеса в случая.

Точно Венера е сигнификатор на този тип бизнес, затова смятам, че тригонът ще е подкрепящ фактор. В съвпад е с Плутон в юпитеров знак, но квадратите /макар и с по-голяма орбиса/ към Сатурн и Уран не ми изглеждат добре. Все пак аспектите са сепариращи, та се надявам да не са решаващи.

Всъщност много се чудих и коя да е датата за начало на това събитие? Дали това е моментът, на регистрация на сайта; дали моментът на самото предлагане на стоките или пускането им в сайта; или пък на първата продажба?



Тема Re: Елекциянови [re: galy]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано11.11.08 20:21



И все пак това, че Слънце е управител на втори дом и се намира на трон в пети не е ли някакъв подкрепящ фактор?



Тема Re: Елекциянови [re: galy]  
Автор Canopus (speechless)
Публикувано11.11.08 20:36



Ха, Гали, тъкмо правех опити да кача картата на елекцията за да коментирам по нея и ти ме изпревари.

Няма случайни неща, нали. Благодаря ти все пак, че я свърши тази работа.

Порто, аз мисля, че не е това било най-подходящото време да опиташ със собствен бизнес по интернет. Наистина, и аз като Гали погледнах планетарния час и ден - и в двата случая ден на Луна и час на Луна. Луната благоприятства бизнес с жени, незнам в твоя случай дали се касае за нещо такова. За каквото и да се касае обаче, нека почнем отначало:

Ти казваш:

Вчера започнах нещо като опит (Марс) за собствен бизнес (Меркурий) свързан с търговия (Меркурий) по Интернет (Меркурий, Уран)
(в скоби съм записъл планетарните управители на различните неща)

Е, нека да погледнем към картата. Марс (опита) е подминал съвпада с Меркурий (бизнес, търговия) и тригона с Уран (Интернет). От друга страна Луната, управител на всяка елекция и в конкретния случай управител на Асц, върви към квадрат (лошо) с Юпитер (печалба, късмет). Пак тя няма добра връзка (разбирай аспект) с управителите на 10-ти дом (Нептун) и на 2-ри дом
(Слънце). И за капак, другото важно светило след Луната - Слънцето (управителя на парите и придобивките вследствие на начинанието) е в следващ, интерсептиран (скрит) дом, без курс към Луната.

Направо на въпроса ти - не, не си уцелила подходящия момент за твой, собствен бизнес по интернет.

- In Partibus Infidelium .... Auri sacra fames! -

Тема Re: Елекциянови [re: Porto]  
Автор Canopus (speechless)
Публикувано11.11.08 20:41



Управител на втори, ама неаспектирано от Луната - управител на всяка елекция и хорар. И друго, аз ако избирах къде да го сложа бих го "хакнал" в ъглов, а не в следващ дом. Още повече интерсептирано.

- In Partibus Infidelium .... Auri sacra fames! -


Тема Re: Елекциянови [re: Canopus]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано11.11.08 20:48



Здрасти! Радвам се, че пак си на линия.


Ами какво да кажа... Много е възможно да сте прави двамата с Гали и да не се получи, както бих искала, но какво пък толкова! От този опит няма какво да загубя, защото не влагам никакви средства в случая.
Не съм гледала предварително дали е бил подходящ момента и ако наистина не е, тогава ще съм изгубила единствено малко повече време. Но нищо де, след известен период ще опитам пак.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.