Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 28.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Стана тя една сега...нови [re: *Eвa*]  
Автор ascendant ()
Публикувано10.11.08 03:45



Обаче се замислих...знаете ли какъв страхотен календар може да се направи за Новата година!

Библейско-астрологичен...с 12-те ученика на Исус за всеки месец...започнах да си представям картините/рисунките според зодиите...например Тома Неверни с някакъв сериозен и умен поглед като за Дева...скептичен или пък Юда на полутъмен фон, гледащ с пронизващи тъмни очи, поглед с потайни мисли...Непорочния младеж Йоан с много нежни черти на лицето и разбиращи очи...
Ако бях художник,непременно щях да ги нарисувам! Всъщност,това ми беше мечтаната професия като дете

Както и да е...това биха били невероятни картини,така както си ги представям...и сега много се радвам..трябва да разберем зодиите на останалите



Тема Re: Стана тя една сега...нови [re: ascendant]  
Автор ascendant ()
Публикувано10.11.08 07:49



Дан е Данаил

един от родоначалниците на 12-те племена :)))

Факт е,че Исус е бил много добре запознат с астрологията,сигурно по тази логика си е избирал 12-те ученика Науката за небесата, е била кощунство и в абсолютен разрез с каноните за фарисеите или еврейските първосвещеници и затова е бил изпратен на кръста...отделно вярата,е казвал той,е в нас,а не в храмовете..
Това е пределно ясно,колкото и поправки да са правени на Библията до ден-днешен - Исус няма нищо общо с догмите на църквата.

Ако не е като фарисеите,то значи е отшелник, направо луд според тях, философ, има и сексуални отклонения...преди известно време си скъсах нервите да споря в клуб Християнство...те се учудваха как е възможно Исус да не е бил женен,а някой беше пуснал тема,в която казваше за намерен ръкопис от евангелието на Марко,мисля,че беше,където направо се описваше,че както Исус обичал учениците си духом,така ги любил и с тялото си...особено най-младия...сещате се,Йоан :)))))) Извинете,но това ми се стори толкова нормално,незнам защо ....а те,християните,го оплюваха - "Исус дали не е п*****ст"....и аз много се ядосах как е възможно да не проумяват колко различен човек е бил Исус за времето си...и накрая се отказах да споря с радио Ереван

Редактирано от ascendant на 10.11.08 07:51.



Тема Re: Стана тя една сега...нови [re: ascendant]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано10.11.08 12:03



Дан е Данаил един от родоначалниците на 12-те племенa...........
__________________________________________________________
И заради ДАН,не спа цяла нощ

,не е здравословно асц/че...
Ето ти друга алтернатива........................

И Намаскар...........джи..........


Редактирано от varadave на 10.11.08 15:34.



Тема Re: Стана тя една сега...нови [re: varadave]  
Автор ascendant ()
Публикувано11.11.08 09:51




Недей да ме въвличаш в тези музики Сега сериозно - религията е хубаво нещо,но не е за мен. Вярвала съм в древногръцки,египетски,римски,келтски божества досега в живота си...по едно време и в Кришна,но само за седмица
Накрая разбрах,че няма нужда да вярвам в разни божества,защото вярата си е в хората... стигнах до извода,че вярата не зависи от религията и не би трябвало да зависи,защото е свободна...чак тогава разбрах каква е била идеята на Исус


Сега трябва да си припомня професиите на Исусовите ученици...че оттам към зодиите...помня,че имаше и бирник...коя е зодията на бирниците?



Тема Re:нови [re: galy]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано12.11.08 20:10



Астрологията борави с едни методи, религията - с други.
Да се търсят допирни точки в методите е безумие


Идеята на религията изключва наличието на учения като астрологията.

Щом едно и също деяние бива наричано хем чудо, хем грях (в зависимост дали го е извършил Бог или човек) ... за какво да си говорим повече

Егати държавата, егати цирка

Тема Re:нови [re: evrika]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано12.11.08 20:13



Не го казвай публично, ще те анатемосат.



Егати държавата, егати цирка

Тема Re:нови [re: ascendant]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано12.11.08 20:28



Юда наистина става за Скорпион



Егати държавата, егати цирка

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор evrika ()
Публикувано13.11.08 11:21



Поне се надявам ако има клада, да не се гърча самотна на нея

може пък да случа на компания от астролози

Иначе това с институциолизирането си е съвсем нормално нещо. Като Homo sapiens ние имаме равни човешки права, но оттам насетне сме различни като интелект, възпитание, образование, отношение към света и живота..., безспорна си е необходимостта от институции, за да бъдат спазвани общи закони, правила, норми и т.н.

И да довършим темата, макар тук някой да ме обвини, че измествам темата в посока религия, ами тя астрологията си е била част от религията, историята на астрологията минава през религията. Била е част от Стария Завет, не от Новия, изхвърлена е оттам през 369г. след новата ера на един от всичките синоди, когато са уеднаквявали принципите на християнството.

Ето и част от конфликта между астрологията и религията:
Astrology came from Babylonia over 4,000 year ago, not from Jerusalem. It was based on the astronomical system that the sun revolves around the earth, not the earth revolves around the sun. The Bible law prohibits people from believing in astrology. In fact, Canon 36 of Synod in Laodecia in 369, casted out of the Church people who make, sell, buy or wear the zodiac signs.
Man was not made for the stars, but rather the stars for man; and if a star can be called the ruler of man, then man must be considered the slave of his own se rvants.
Saint Augustine considered astrology a religion of fate which is vehemently condemned by the Church. If we are directed by starpower, then there is no such thing as good or evil, because we do what we do under the stars direction. The predictions deprive man from free will for decisions and actions and also from individual responsibility because starts would be blamed for everything. And if man loses freedom, he loses everything.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор galy ()
Публикувано13.11.08 21:01



Отговарям отчасти и на Еврика с този постинг.

Не би трябвало религията и астрологията да нямат допирни точки. Религия значава мироглед и поведение, основани върху вярата в божествени сили.

Според Уикипедия:
Религията (от лат. religio — свещено задължение, благоговение) е форма на обществено съзнание, съвкупност и система от възгледи, нагласи и обичаи, основани на вярата в свръхестествени сили, както и съвкупност от моралните норми, практики, ценности, институции и ритуали, съпровождащи тази система.

Къде тук има разминаване, щото аз не го виждам?

Еврика е написала най-същественото, което всъщност е разделило астрологията от религията.

Astrology ....... was based on the astronomical system that the sun revolves around the earth, not the earth revolves around the sun.

Man was not made for the stars, but rather the stars for man; and if a star can be called the ruler of man, then man must be considered the slave of his own se rvants.


Т.е. било е ерес да се твърди, че Земята не е център на Вселената. И всичко това започва от гръцката църква, повлияна от Ал.Македонски.
Днес много често говорим за его-съзнание и за човешко его. И какво по-добро потвърждение за това колко силно е развито човешкото его, че чак се стига до там да се преследва и унищожава всяко твърдение, че не Земята е центъра на вселената.

Работата е там, че с астрология може да се предвидят и "видят" много неща. Да убеждаваш човек, че ако той знае какво го чака, ще бъде лишен от свободната воля?! да взема решения и да действа, всъщност си е чисто лишаване от каквато и да е свобода.

Напротив. Давам един много прост пример. Целият стремеж на човешкия дух е към това да открие сукха. Буквалният превод на тази дума (на санскрит е), е "добро място/пространство". Превежда се още като "щастие".. Сукха е състояние на щастие и доволство, в което всички "места" в живота са "добри". Това включва физическото място за тялото, психологическото пространство за ума, пространството у дома и обществото и т.н.

Хората упорито търсят сукха на всевъзможни места. Астрологията дава именно това - да знаеш къде можеш да я откриеш.
Ако знаеш, че трябва да прекараш живота си сам - да, вярно. В първия момент това ще те направи нещастен. Но важното в случая е, че това няма да трае дълго. Защото все някой ден ще си кажеш - ами щом не ми е дадено да имам мъж/жена, тогава да се заема с други неща. Ще спреш да се самосъжаляваш. И точно тогава може би ще разбереш, че си доволен да не си обвързан. Че това не означава липса на любов. Че имаш нужда от пространство около себе си, за да правиш други неща.

Дейн Ръдиар пише, че "човек трябва да живее в хармония с цялото". Това е астрологията. Показва ти пътя, по който ще бъдеш в хармония с цялото. Църквата учи как да живееш в хармония единствено и само с нея...не религията.

По въпроса за свободната воля искам да кажа нещо. В религията, която се основава единствено и само на факта, че човек трябва да живее според божията воля, се твърди, че ако човек живее според "повелята" на звездите, то той се лишава от свободна воля...

Пълен нонсен

Трябваше да помисля 3 пъти как да го напиша, за да звучи ясно.
Значи астрологията лишава човек от свободна воля, а църквата не. Така излиза. Обаче! Човек трябва да живее според божията воля. Е, аз ли съм тъпа, че не мога да схвана къде и в какво точно е свободната воля, ако трябва да живея според нечия друга, та била и тя на Бог?

И още нещо. Това словосъчетание "свободна воля" е пълна глупост. Защото според него, би трябвало да има и "несвободна воля", нали? А волята, сама по себе си е част от свободата.

И кой всъщност е решил, че човек няма право да избира какъв живот да живее? Проблемът е, че рамките на живота си, ги избира преди да се роди. А в живота си може да избира дали да създава допълнително карма или не.

Така че преследването и отхвърлянето на астрологията е било направено не поради някакви възвишени хуманитарни поводи. А поради мегаломанията на една шепа хора. Като Ал.Македонски например, който е имал амбиции да "създава" господстваща раса.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ascendant (spirit)
Публикувано14.11.08 06:21



Вчера прочетох Евангелието на Тома..това е най-странното Евангелие,което съм чела...започва с думите: Който разбере значението на това,което е казал Исус, той няма да вкуси смърт...или нещо подобно беше...и завършва така:Симон Петър предложи да отстранят Мария Магдалена,защото жените били незначителни...а Исус му казал: Ще я направя като мъжете,защото само мъжествените жени ще влязат в Царството Небесно


така пишеше,не се шегувам
иначе "тома" означава близнак...може би затова в някои версии е представител на Близнаците...но след като прочетох Евангелието сериозно се замислих дали наистина е..защото попаднах на един интересен момент в неговото Евангелие,който ме разсмя...
Исус накарал учениците си да му кажат на кой им прилича...Петър казал,че прилича на справедлив ангел, Матей казал,че прилича на философ, Тома казал : устата ми не може да си позволи да изрече някакво сравнение,Истински Господарю...
Исус му казал :аз вече не съм твой Господар.Ти си препил от бълбукащия извор и знаеш всичко,което и аз знам..после го отвел настрана да му каже нещо...като се върнал при другите,те го попитали какво му е казал Исус...Тома казал,че ако им каже,ще го замерват с камъни,които ще станат огнени и ще ги изгорят

Има и други интересни моменти,върху които дълго размишлявах :)))

Редактирано от ascendant на 14.11.08 06:25.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.