Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:39 01.07.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема За децатанови  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано31.08.08 20:25



Гледам завързват се интересни оффтопични дискусии в другите теми и понеже стана дума за децата и Лилит поиска нова тема, ето тази.
Ще копирам постовете, които имат връзка с темата, може да се продължи дискусията тук на чистичко.
Според мен е много интересно да се намери обяснение в картата на човека защо не иска да има деца.
Или обратното, ако отчаяно иска да има.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано31.08.08 20:33



ascendant:

*Има едно деветмесечно решение на проблема, ascendant.*

Да,знам го,но нямам такива мераци. Първо,аз съм хомосексуална /смейте се колкото си искате / и второ никога досега,вече съм на 25 г. ,не съм изпитвала желание да раждам и да отглеждам деца. Другояче гледам на живота си.

-----

Виливар:

За раждането на деца винаги има време да ти се прище
Тук при нас жените раждат първото си дете като са на 35, така че имаш поне още 10 години

-----

ascendant:

Да,никога не е късно...но аз не бих искала да забременея от мъж...или от жена
Това не ми е принцип в живота,както е при хетеросексуалните жени.


Така,че имам поне още 10 години да си сменя пола,може би,в крайна сметка

-----

Лилит:

Как изобщо допускаш, че някой може да ти се смее за такова нещо - акълът ми не го побира?! Особено пък във астрологичен форум - нали астрологията е под знака на Уран уж. А Уран би трябвало да е толерантен, едро скроен и с отворен ум - съответно се предполага, че и астролозите би трябвало поне в някаква степен да имат подобни качества.

Аз поне никога не бих ти се смяла - и съм възхитена как честно и директно си го казваш.

А що се отнася до децата, смятам, че копнежът по тях няма абсолютно никаква връзка със сексуалната ориентация.

-----

ascendant:

*А що се отнася до децата, смятам, че копнежът по тях няма абсолютно никаква връзка със сексуалната ориентация.*

Добре,да се допитам до разбиращите от астрология - защо аз досега не съм имала желание за деца и на какво се дължи това от астрологична гледна точка?

-----

Moonstone:

" защо аз досега не съм имала желание за деца и на какво
се дължи това от астрологична гледна точка? "


Ако си си пуснала данните или картата
( може аз да съм пропуснала )
да ти кажем, ама инак няма как да видим

Гледа се Луна, положение в знак дом , спрямо Слънце и АСЦ,
дали е ранена от тежките планети, 5-дом - упр. планети

-----

Лилит:

Според мен може да се дължи на страшно много неща - и си е направо отделна тема това (в тази уж за чувството за хумор говорехме).
Традиционно около Луната и 5 дом ги търсим децата, но не съм убедена, че с това се изчерпва въпросът. Аз например със Слънце и Меркурий в 5 дом, плюс чудесно аспектирана и силна Луна би трябвало да примирам за бебоци, а пък то не е баш така.

-----

ascendant:



Луна в Дева и 4 дом...в 5-ти никой няма :)))

-----

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:Лунатанови [re: Bиливap]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано31.08.08 21:00



Какво е положението на Луната - квадрат към АСЦ,
в опозиция на Слънцето и в тауквадратура с Юпитер/Уран в 7-дом,
това не ми се вижда добро разположение по отношение на децата.
Управител на 5-дом Венера в стерилен знак Овен и съвпад с Марс.
затова се вълнува от въпроса за самоиндентификация, а не от деца.

Напрегнатите аспекти м/у Слънце/Луна и АСЦ дават проблем със
самоиндентификацията, човека не се възприема като едно цяло





Тема Re: За децатанови [re: Bиливap]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано01.09.08 00:44



Преди години излезе една книга - "Зовът на предците" или нещо подобно беше. Въпреки че прочетох доста глупости вътре, имаше и ценни гледни точки. Всъщност благодарение на тази книга си дадох сметка колко различна може да бъде мотивацията за едно и също нещо - примерно желанието да имаш дете.

Според този автор например двата знака, които се свързват с най-силен порив за деца, са Козирог и Скорпион - само че по съвсем различни причини. Ако за Козирога детето е продължаване на традицията/името, за Скорпиона това е "зовът на кръвта", инстинктът да продължиш гените си.

Пак според същия автор най-слаб интерес към децата има Водолей - обяснението му ме порази: той казва, че Водолеите сякаш се раждат с някакво смътно усещане, че "идват за малко" като временни обитатели на планетата. И съответно нямат особен интерес към това "да оставят нещо след себе си".

Та лично аз намирам подобен подход за смислен - да се търси не толкова с кой знак/планета/аспект да свържем желанието за деца/семейство, а да приемем, че всеки знак (като тема) може да има отношение, но по различен начин. И да търсим дълбоките мотиви, които ни движат, за да (не) искаме да се задомим и плодим.





Тема Re:нови [re: Лилит]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано01.09.08 13:53



Интересен пост.
И аз мисля, че отношението към този въпрос зависи по-скоро от цялостната карта.
Виждала съм карти на "кариеристи", които са "женени" за работата си и твърдят, че нямат време дори да помислят за брак и деца.
Виждала съм и карти на хора, които са абсолютно отдадени на семействата си, децата си, просто посветили са живота си да бъдат родители и съпрузи и винаги ми е било трудно да видя причините за това.
Не яе съм и толкова напред в Астрологията, но ... разбираш ме


За мен желанието да имаш деца е естествено и обусловено от инстинкта за продължаване на рода.
Но приемам, че при някои хора този инстинкт е потиснат за сметка на друга сфера от живота, в която са по-фокусирани и изявени.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано01.09.08 14:15



Има една друга книга - "Светилата" на Лиз Грийн и Саспортас. Когато я прочетох, ми светна, че всъщност като че ли има два основни типа "родителство" - като базисна мотивация: слънчев и лунен. По Луната децата са свързани именно с инстинкта за продължаване на рода - един вид "да си минеш по реда" в опазването на вида, то е неперсонално, подчинено на "гласа на кръвта" и "повелята на предците". Докато по Слънце родителството е по-скоро личен творчески акт - като да създадеш картина от един празен бял лист, влагайки в нея лично себе си - и "обезсмъртявайки" лично себе си.



Тема Re:нови [re: Лилит]  
Автор miymiy (любопитна..)
Публикувано01.09.08 15:20



Аз също никога не съм примирала за собствено дете-дали заради водолейското Слънце,искащо свобода,дали заради рачешка Луна,караща ме още да се изживявам като хлапе..


А може и заради Уран в пети..
Обичам децата,над десет години съм се посветила на тях,но не искам собствено..
Преди време си се представях винаги с осиновено или с извънбрачно дете,такъв ми беше "идеала " за майчинство....Това вече е уранова заслуга...

Обичам да пътувам,но мразя да пристигам...

Тема Re: За децатанови [re: Bиливap]  
Автор galy ()
Публикувано01.09.08 16:25



Лилит написа нещо интересно:

В отговор на:

Докато по Слънце родителството е по-скоро личен творчески акт - като да създадеш картина от един празен бял лист, влагайки в нея лично себе си - и "обезсмъртявайки" лично себе си.




Чисто практически погледнато. Децата са по 5 дом основно в хороскопа. Какво е 5ти дом? На първо и основно място, принципът на този дом е творчество, създаване, способност да сътворяваш. 5ти дом изразява нашето задължение да изразим по някакъв начин своята природна/божествена даденост.

И естествено децата са част от този израз. Тъй като за жената този творчески акт стои на едно от първите места на проявление, то за почти всяка жена стремежът за деца е много силен. Защото това е един много естествен път на създаване на нещо. И не е случайно, че мъжете са много по-силни в другите изкуства от жените. Просто защото тяхната енергия се насочва към създаване на други неща.
Замислете се колко са гениалните творци изобщо откакто имаме някакви сведения и каква част от тях са жени.

Така че, когато една жена не намира други пътища за изява на своята креативност (или просто не ги търси), инстинктивно се обръща към онова, което е най-естествено за нея - раждането на деца. Това й създава вътрешна хармония. Защото 5ти дом, освен другото, символизира и читта - вътрешната хармония у човека.



Тема Re:нови [re: Лилит]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано01.09.08 20:04



Този поглед върху темата ми хареса


Моят тип родителство ще е по Слънцето тогава, защото съм си творческа личност

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: galy]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано01.09.08 20:13



Хм, тази тема започна да ми харесва много, много интересни неща прочетох и доста поводи за размисъл има.
Но пък жените, които се занимават с изкуство може би гледат на собствените си деца като на най-гениалната си творба?



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.