Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:37 17.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Чувството за хумор!  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано25.08.08 22:59



Наистина да не спамим другата тема, може да прехвърлим дискусията тук.

След малко ще копирам постовете по темата, освен ако някой не ме превари, трябва да наглеждам манджата за малко



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано25.08.08 23:13



Ето ги, ако съм пропуснала някой, моля да ме извини и да се добави :)

Виливар - П.П. Къде е чувството за хумор в картата? Защото аз май нямам такова

------------------------------------------------------

*Джeми* - За мен чувството за хумор е по Меркурий и знака Близнаци. Примерно, подчертана Меркуриевост подсказва, че човекът все ще намери как да се ухили, пък положението на Близнаци в картата дава най-често използваното за ухилване място.
Аз съм един типичен пример за това как - щом ми хрумне някоя простотия, започвам да изгарям от нетърпение да я споделя с всички в околността си... хъм... резултат - покрай мен не може да се работи сериозно... хъм... с Близнаците ми в 10-ти, Слънце и Меркурий - и те там, плюс Девешкият ми асцендент... хъм... поради което и ще се опитам да си мълча повечко тук в клуба...

------------------------------------------------------

Lillie - За мен чувството за хумор е по Луна, Юпитер и един ведър Меркурий

------------------------------------------------------


Лилит - Само не ми стана ясно защо пък трябва да си мълчиш тук в клуба - смяташ, че тук трябва да цари тежка атмосфера на сатурнова сериозност ли? И познай кога ще стане това, ако аз се навъртам наблизо, хеле пък ако и двете се навъртаме.

С теорията ти за чувството за хумор май съм съгласна - пък и на мен също МЦ ми е в Близнаци, плюс меркуриевия асцендент. Подозирам, че аспектът на моя Меркурий с Плутон е свързан с афинитета ми към леко възчерния хумор, на който съм тънък ценител.

Бе що някой не пусне тема за чувството за хумор, та да не спамим тази?

---------------------------------------------------

Ето, пусната е :)
Сега се сетих ... може да потърсим чувството за хумор в картата на някой известен комик - Луи дьо Финес, Джим Кери, Чарли Чаплин ... или друг.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re: Чувството за хумор!нови [re: Bиливap]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано25.08.08 23:56



Дали обаче, големите комици на сцената
са такива и в живота си - ето го Луи дьо Финес,
с изгряващ Сатурн в Близнаци на АСЦ


и Луна в Скорпион ( как бихте го коментирали ?)



и какво може да направи един Сатурн на МЦ с изгряваща
Луна в Скорпион на АСЦ - големия Чарли Чаплин:



Редактирано от Moonstone на 26.08.08 00:04.



Тема Re: Чувството за хумор!нови [re: Bиливap]  
Автор galy ()
Публикувано26.08.08 02:02



Основно юпитер, ако говорим за чист хумор. А хората, които могат да се шегуват най-вече със себе си...това според мен са онези, които притежават най-добро чувство за хумор. И в това се намесва най-вече юпитер.

Големите комици в кино и театр според мен не са удачен пример. Тези хора извън сценичните си образи по-често са тъжни и затворени.



Тема Re: Чувството за хумор!нови [re: galy]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано26.08.08 08:55



Нещо такова си мислех и аз - че да разсмиваш другите и да се смееш ти самият са две напълно различни неща.



За Юпитер също съм съгласна - поне доколкото хуморът би трябвало да е хем някаква готовност да бъдеш в добро настроение, хем способност да погледнеш нещо "отгоре" - все юпитерови теми. Обаче все пак си мисля, че и Меркурий трябва да участва по някакъв начин - хем заради способността да генерираш някакви остроумия, хем заради емоционалната дистанция от нещата, без което хуморът ми се вижда трудно постижим.



Тема Re: Чувството за хумор!нови [re: Bиливap]  
Автор ascendant (gemini)
Публикувано26.08.08 10:34



Добре,но чувството за хумор не е едно и също за всеки. Може би всеки човек има чувство за хумор - ако не толкова изразено,поне малко или скрито. Не мога да си представя човек без чувство за хумор, който не се е засмял на нищо през целия си живот...
Аз например имам по-различно чувство за хумор от другите в семейството ни. Майка ми е Водолей,тя се смее за какво ли не

и ако гледаме някаква комедия, тя ще се смее на това,което героите казват,а аз може би ще се смея на това,което ги е накарало да го кажат или как изглеждат,докато го казват, въобще на цялата ситуация,но не и на всеки поотделно И друго, аз на скечове не мога да се смея,а майка ми много се смее. Понеже това са специално създадени ситуации за разсмиване,те са на базата на някакви стереотипи и не виждам нещо смешно в такива банални неща. Ето,като стана дума за Чарли Чаплин...майка ми ще го гледа 100 пъти и винаги ще се смее на едни и същи сцени,а аз трябва да си представям други неща(смешни за мен) през това време,за да се смея като нея
това,че трябва да симулирам "чувство за хумор" вече би ме накарало да се смея :))))...понякога продължавам и след това със собствените си мисли и се стига до там,че ме питат за какво още се смея... това обаче ме разсмива още повече
А,и Луи д. Финес не ми е толкова смешен, но Джим Кери ме кара да се смея страшно много! Може би е заради времената

пс. Страхувам се,че по принцип аз винаги намирам нещо смешно в неща,от които другите се страхуват и не намират за смешни

Единственото постоянно нещо е промяната

Тема Re: Чувството за хумор!нови [re: galy]  
Автор killah (absolut`killah)
Публикувано26.08.08 12:01



ами саркастичното или т.нар. черно чувство за хумор? един Мерк в 8 дом

примерно
задължително трябва да има намесен и юпитер, за да разсмива, иначе се превръща в едно сумтящо същество

Карай ТРЕЗВЕН, СПАСИ Човешки Живот!!!

Тема Re: Чувството за хумор!нови [re: killah]  
Автор Lillie (~passing by~)
Публикувано26.08.08 12:20



Аспект между Меркурий и Марс (особено напрегнат) често се среща в картите на критици. В съчетание със силен Меркурий. Юпитер ще добави щипка хумор, но ще има голяма доза ирония в него.



Тема Re:нови [re: Moonstone]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано26.08.08 16:02



А, де ... хубав въпрос.
Лично за мен големия комик трябва да бъде такъв и в живота.
И в двете карти общо е Сатурн на ъглите ... и скорпионската Луна.
Гледам Луи има рачешки Меркурий като мен


Гледам, че съм забравила да копирам още един пост (мой) по темата за чувството на хумор:

---

Е, ако е по Меркурий, ясно ... 5-ти дом, в Рак, с три квадрата - Сатурн, Юпитер и Плутон ...
Да не се насилвам много значи
А близнаците са ми на IC, е точно там най-малко нося на шеги
Веднъж един оптимист ми каза, че аз всъщност имам специфичен тип чувство за хумор, но то е уловимо само от притежателите на същия тип чувство за хумор.
Може и да е прав?

---

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: galy]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано26.08.08 16:07



Големите комици в кино и театр според мен не са удачен пример. Тези хора извън сценичните си образи по-често са тъжни и затворени.

Мислиш ли?


Може и да си права всъщност ... хуморът на сцената и в истинския живот са две различни неща.
Както и да се смееш на себе си и на другите.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.