Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:12 09.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Чуждитенови  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано22.08.08 00:06



езици!

Някой друг изпитва ли страст към тях?
На "колана" си имам английски, френски, нелош немски, сносен норвежки, малко гръцки, малко испански ... мисля да се захвана с китайски като овладея норвежкия на нужното ниво.

Други луди по темата има ли?
Меркурий да ви води натам или друго?
Мислех си ... Меркурий в 9-ти дом може би дава такива показатели - влечение по чуждите страни и езици.
Или Стрелец на върха на 9-ти дом в допълнение ...

Макар че не мога да видя в моята собствена карта такива ярки индикации, Меркурий ми е сбутан чак в 5-ти дом и то в Рак (харесва ми и тази позиция, разбира се), на върха на 9-ти е Скорпион (Стрелец е втория знак) ...

Тук не визирам емиграцията, а просто влечението към културата на различни страни, чуждите езици най-вече.
Полиглотите сигурно имат доста акцентиран Стрелец в картите си.
Вие имате ли такива склонности?



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re: Чуждите [re: Bиливap]  
Автор ascendant (gemini)
Публикувано22.08.08 09:56



Ами,за себе си мога да кажа,че ме привличат чужди езици,но да ги слушам най-вече


А съм забелязала,че ако някой по форуми цитира нещо на чужд език - ако е на английски,както и да е ще го разбера,но езици като немски,френски,испански,италиански(щото не ги знам) веднага започва да ме гложди любопитството какво означава въпросния израз :))) и тогава или си го превеждам,ако имам речник,или направо питам...ето например varadave/ли беше (ника) която написа нещо на немски в темата за Лилит,ако не се лъжа/...да използвам случая,да ми поясни за какво става дума в немския текст,ако иска или има време

Ама и аз съм една такава - ако се налага,веднага ще седна да науча я немски,я френски,я китайски обаче нямам такива нужди и затова не си го слагам като задължение,пък колко съм непостоянна,това няма да го коментирам!...нищо чудно да науча няколко езика наполовина
А преди време смятах да уча по-специални езици като старогръцки и латински..бях много амбицирана тогава - учащите по-лесно се амбицират

Единственото постоянно нещо е промяната

Тема Re:нови [re: ascendant]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано22.08.08 10:13



Да учиш чужд език по задължение не е същото като да го учиш, защото имаш вътрешна необходимост да го направиш


Това е другия момент - да учиш език, докато го овладееш на много високо ниво или да започнеш нов език веднага щом решиш, че си научил достатъчно от предния.
Това май пак се вижда в картата - дали си от хората, които като започнат нещо го довеждат до завършек или си от онези, които грабват по няколко дини наведнъж и много често не стигат до никъде с тях.
Съгласна съм, че учащите по-лесно се амбицират ... аз май остарявам, вече ми е по-трудно да се "стегна" да науча нов език, макар че желанието си остава силно
Но пък ми предстои Сатурново завръщане скоро, което само по себе си ще промени доста неща.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор ascendant (gemini)
Публикувано22.08.08 10:16



Това Сатурново завръщане на всеки ли се случва? Какво променя и за добро или лошо е? Как да разбера на мен дали вече се е случило или кога ще ми се случи и какво ще промени в мен?



Единственото постоянно нещо е промяната

Тема Re:нови [re: ascendant]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано22.08.08 10:31



Да, на всеки се случва :)
Сатурновото завръщане е завършека на една пълна обиколка на Сатурн по картата и връщането му на наталната позиция.
Сатурн прави една обиколка за около 29 години и половина.
Ако доживееш до 90 годишна възраст, ще ти се случи три пъти.
И да, за добро е :)
Независимо от трудностите, с които може би ще се сблъскаш.
В крайна сметка винаги се оказва за твое добро :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re: Чуждитенови [re: Bиливap]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано22.08.08 12:07



При мен тази тема е хем много акцентирана, хем по много противоречив начин - и като по учебник. От една страна имам Сатурн в 9 дом, и то в точен квадрат със Слънцето ми. Сатурн олицетворявал страховете ни, казват - абсолютно се подписвам! Всяко излизане извън България за мен е свързано с тревожност и стрес, ставам неспокойна, сякаш някой се кани да ми издърпа земята изпод краката (Сатурн ми е в Телец, ха!).



Та една част от мен ненавижда да пътува - в същото време сравнително често ми се случва, тъй като майка ми живее в чужбина (пропуснах да спомена, че и Луната ми е в 9 дом, класика, нали?). Но всеки път са едни пазарлъци и кандърми, никъде не ща да ходя и това си е. Е, накрая заминавам, ама със свито сърце.

Тези сатурнови страхове ги имам и по отношение на чуждите езици - от една страна уча доста бързо и лесно (имам чудесно аспектиран Меркурий, който прави голям тригон с Луна и Плутон), но от друга страна все ме мъчи страх, че няма да се справя - като резултат изобщо не почвам, или бързо се отказвам. В крайна сметка знам малко английски, малко немски - но нито един език не овладях перфектно (освен българския, ама той е друга тема).

Дотук обаче е само половината истина. Другата половина се намира в 3 дом - цели 3 планети в Стрелец (всъщност с Венера - общо 4, но тя е в четвърти дом). При това там е не кой да е, а Юпитер, и то на трон - с други думи, една огромна "капка" Стрелец има в мен. Външният израз на тая капка е, че съм космополит по душа, примирам да се занимавам с чужди култури и изпитвам дълбок и искрен интерес - само че, докато съм си у дома, по възможност. Вкъщи е пълно с всякакви "парченца" от света, които са ми безценни - индийски тъкани, тибетски камъчета, родопски черги, австрийски чаши, японско саке, пръчици от Непал - да не говорим за музиката: родопска, грузинска, циганска, руска, хърватска, корсиканска, индийска, арменска, румънска, шведска, наскоро си намерих дори чеченски фолклор.

Та това е долу-горе при мен - противоречиво е, но нима всички не сме пълни с противоречия? Освен това сатурновите страхове се включват като първоначална реакция, която е преодолима и трае долу-горе докато си стягам куфарите. В момента, в който самолетът се отлепи от земята, Сатурн отстъпва назад, избухват бурни юпитерови възторзи, а аз придобивам леко видиотен от щастие вид.

-----------------------------------

п.с. Това ми е картата: - понеже описанията са малко объркващи без картинка.



Тема Re: Чуждитенови [re: Лилит]  
Автор !Блyдницa (омаДьосана)
Публикувано22.08.08 12:16



Любопитно ми е любовта към фолклора, според теб кои аспекти описва.аз съм от поколението , което учеше това което му е интересно, не това , което ще нокси пари. завършила съм и имам специализация по фолклор,винаги ми е бил любопитен бита и обичаите на другите народи пък и дори кухнята им. само, че няка си не би ли трябвало да имам акцентиран 4 дом за тези интереси. По отношение на езиците май съм абсолютно като теб. изключая руския но все пак руско училище си оказва влияние., но пък имам някаква стрнна любов към немския когато го слушам получавам душевен "оргазъм"/ вече май съм казвала мъжете , които говорят немски са много потентни, не самите немци обаче/......

Любов е всичко от което се нуждаеш ти.
Д.Ленън


Тема Re: Чуждитенови [re: !Блyдницa]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано22.08.08 12:29



Ами аз май самия фолклор го свързвам по-скоро с Луната - поне доколкото той е някакъв вид колективно несъзнавано, родова памет и архетип за даден народ - а това са все лунни теми според мен. В моята карта мисля, че е доста логично да изпитвам такава любов - Луна в Телец в 9 дом - Телецът в мен изпитва инстинктивна симпатия и доверие към онова, което е първично, автентично, земно и истинско (така поне аз възприемам фолклора).

Е, интересът към фолклора вероятно няма как да избухне и без Юпитер, с който свързваме чуждите култури и разширяването на собствения ни хоризонт. Но в случая нали с теб разграничаваме фолклора и любовта към него.





Тема Re:нови [re: Лилит]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано22.08.08 12:32



Твоите ъгли са противоположни на моите


Харесва ми картата ти и разбирам позицията на Сатурн и Луната ... особено опозициите на Луната с Марс и Юпитер.
Несъмнено Сатурн отстъпва назад и при мисълта, че ще видиш майка си :)
Ти май си от хората, които носят чужбина вкъщи, а не от онези, които носят дома си в чужбина

Ето я и моята карта:

Все още не съм решила коя планета е доминанта в картата ми, Лили даде хубави насоки за размисъл в другия клуб, но ... още се триумя между Нептун, Венера, Луната (Лили ми привлече вниманието и върху Сатурн).

Трудно ли ти е с ретроградния Плутон?

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re: Чуждитенови [re: Bиливap]  
Автор Lillie (~passing by~)
Публикувано22.08.08 12:45



Изпитвам.
Това ми е работата все пак






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.