Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:07 26.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Как ви "посрещат"?нови [re: Taнykи]  
Автор ynovl-lvony (....)
Публикувано23.08.08 00:06



Наистина - като се замисля, и посрещането и изпращането ми се струват са така. А когато в даден хороскоп повече разнородни фактори оказват почти еднакво по сила влияние, няма ли да се се получи малко мешано и неопределено?





Тема Re: Как ви "посрещат"?нови [re: !Блyдницa]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано23.08.08 02:12



Да, мен винаги са ме възприемали като много "водна" - още като съвсем малка съм била впечатляващо милостиво, състрадателно и сензитивно хлапе (по разказите на мама). Така ме възприемат и досега, дори основната ми професия е свързана с подобни качества. Освен това много хора ме смятат за емоционална, драматична, "дълбока вода", потайна, емпатична, интуитивна, мнителна и грижовна - все ей такива, типично водни черти. Понякога даже съм ревлива.


А пък всъщност изобщо нямам вода в картата си.


Редактирано от Лилит на 23.08.08 02:14.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано23.08.08 09:33



Има поне 3 подходящи, аз съм в голяма чуденка ... Нептун, Луна, Венера ... или дори Сатурн.
Ако имаш еднозначен отговор с добра обосновка - имаш една почерпка от мен


За обосновка няма да имам време... Така че почерпката ще почака.



Пък и притеснявам се, да не досадя на всички, които от години заливам с тиради за доминанта, управляващи и разликата помежду им.

Венера е без конкуренция, независимо от позицията си в Дева.

Нептун е управляващата планета в хороскопа ти. И понеже е сам на трона (не съм забравил Венера, но тя действа много по-всеобхватно) влиянието му е много силно. Което не е много леко (като усещане) в един хороскоп подчертано ориентиран към реализация "тук и сега" - Луна (Телец/2 дом) Слънце (Лъв/6 дом).

Когато човек е достатъчно интелигентен, признак на лош вкус е да му личи.

Тема Re: Как ви "посрещат"?нови [re: Лилит]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано23.08.08 09:43



Да, мен винаги са ме възприемали като много "водна" - още като съвсем малка съм била впечатляващо милостиво, състрадателно и сензитивно хлапе (по разказите на мама). Така ме възприемат и досега, дори основната ми професия е свързана с подобни качества. Освен това много хора ме смятат за емоционална, драматична, "дълбока вода", потайна, емпатична, интуитивна, мнителна и грижовна - все ей такива, типично водни черти. Понякога даже съм ревлива.
А пък всъщност изобщо нямам вода в картата си.


Да де, ама кулминиращата планета в хороскопа ти е Луната (Телец/9 дом)...

А като се има пред вид големия тригон (с Плутон и Меркурий), където тя е на върха... Нещата си идват на мястото...

Когато човек е достатъчно интелигентен, признак на лош вкус е да му личи.

Тема Re: Как ви "посрещат"?нови [re: ynovl-lvony]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано23.08.08 10:05



аз май имах предвид нещо много по елементарно, случвало ли ви се е вие да речем да сте риба / с изявен стелиум в риби-примерно/ с воден асц и само някаква неаспектирана луна примерно в огнен знак и хората да виждат точно този огън у вас....и обратния пример е любопитен за мен....

Нещата никога не са толкова елементарни. Защото както написа ynovl-lvony:

Наистина - като се замисля, и посрещането и изпращането ми се струват са така. А когато в даден хороскоп повече разнородни фактори оказват почти еднакво по сила влияние, няма ли да се се получи малко мешано и неопределено?

Опциите са много и различни. Като че ли имаме много и различни лица, за пред многото различни ситуации и хората, с които се срещаме/сблъскваме в тях.

Астрологията върши чудесна работа в тази посока. За да не остане поведението ни на ниво "мешано и неопределено". Кога, с кого и как е възможно да се осъзнае. А когато се осъзнае, престава да бъде повод за объркване (на ниво самоличност) и става предимство. Възможността да бъдеш "адекватен" спрямо конкретният човек и ситуацията, не трябва да се бърка с двуличие и лицемерие. Подобна "адекватност" може да е и това, но не е задължително. Дали ще се чувстваш добре, благодарение или за сметка на околните е големият въпрос. И е въпрос не толкова на хороскоп, колкото на еволюционно ниво.

Когато човек е достатъчно интелигентен, признак на лош вкус е да му личи.


Тема Re: Как ви "посрещат"?нови [re: !Блyдницa]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано23.08.08 11:25



Мисля, че ме посрещат по асцендента, слънцето се показва малко по-късно. Тези, които ме познават по-отблизо могат ясно да усетят и луната, но много по-късно. Мисля, че при една раздяла ме изпращат по слънце и луна.



Тема Re: Как ви "посрещат"?нови [re: Taнykи]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано23.08.08 12:37



А как точно я определяш като кулминираща планета?
Ако е по брой аспекти примерно, най-аспектиран ми е Плутон, Луната е веднага след него. Ако е защото е в екзалтация - ми Юпитер пък е на трон, защо не е той кулминиращ?



Тема Re: Как ви "посрещат"?нови [re: Лилит]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано23.08.08 15:00



А как точно я определяш като кулминираща планета?

Тази, която е най-близо до МС. Може да е в 10/9 дом, но съм срещал 11/8, а дори 12/7!... Просто планетата най-високо в хороскопа.

Не че това я прави най силната планета в хороскопа, но определено я акцентира.

Когато човек е достатъчно интелигентен, признак на лош вкус е да му личи.


Тема Re:нови [re: Taнykи]  
Автор Bиливap (the lawmaker)
Публикувано23.08.08 15:31



Благодаря, ще ти пиша бележка сега, за да не разводнявам темата ;)
Само за Луната не каза нищо, макар че Телец, 2-ри дом и последната в локомотива й отрежда доста високо място според мен.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re: Как ви "посрещат"?нови [re: Taнykи]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано23.08.08 20:12



Опциите са много и различни. Като че ли имаме много и различни лица, за пред многото различни ситуации и хората, с които се срещаме/сблъскваме в тях.
______________________________________________________________________
Като че ли имаме много и различни лица=aстрологични лиzа са деканатите
_________________________________
и аз съм на същото мнение....
дуализъма .... Дуални/двойни знаzи се справят идеално с тези неща.

В инд.астрология , колко лиzа има нативния....много
т.к Лагни са много ,не само АРУДХАТА....
________________________________
Това са моите:

Lagna/Rasi=Рак
Bhava Lagna=Скорпион
Hora Lagna=Телеz
Ghatika Lagna=Везни
Varnada Lagna=Лъв
Arudha Lagna=Дева
А и дуалноста ми е наред


Редактирано от varadave на 23.08.08 20:56.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.