Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:08 23.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема абонирани за безлюбовие.  
Автор !Блyдницa (омаДьосана)
Публикувано18.08.08 14:43



Коа мислите заложено ли е е в х-пите ни да не изживеем никога голямата любов. наскоро се запознах с една жена почти на 40 никога не е имала семейство, деца....но което ме учуди сподели и че любов също не е изживявала всичките и връзки били някви мимолетни. Аз раязбира се и нямам данните. Но се запитаях дали звездите са и го написали та ли така е подминавала или се е разминавала с любовта.
аспекта квадрат Марс - Венера какво ни носи, освен факта , че марксиз дьо Сад го има, не всички стават садисти при него, много ми се ще притежатели на този аспект да споделягт опит. И квадратурата Луна Сатурн в мъжка карта какво носи /изключвайки вероятноста да има проблеми с майка си или тя да е властна/ интересува ме само влиянието му в любовта. А същите аспекти в женска карта..
Та така......

Любов е всичко от което се нуждаеш ти.
Д.Ленън


Тема Re:нови [re: !Блyдницa]  
Автор Bиливap (госпожа)
Публикувано18.08.08 15:46



Според мен е видно в картата дали човекът има проблеми в това отношение или не.
Не познавам човек, който да е умрял без никога да е обичал, да е бил влюбен или поне много силно увлечен.
Но познавам хора, които на "стари" години откриха любовта (две жени, които сключиха брак след 50-тата си годишнина).
И двете имат натоварен 7-ми дом с доста квадрати и опозиции на планетите там (Сатурн и Слънце при едната и Слънце и Плутон при другата).
Не помня Венерите им точно къде бяха по дом и знак, но помня, че бяха ранени.
Сега се сещам и за един ерген над 40-те, който има Уран и Плутон в 7-ми и е убеден, че не му е писано да срещне любовта ...
Но ако трябва да сме точни, за да кажем, че някой никога не е изживял голяма любов, този някой трябва да не е между живите вече ...

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re: абонирани за безлюбовие.нови [re: !Блyдницa]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано18.08.08 16:27



Незнам дали е възможно човек никога да не се е влюбвал и да не е обичал в живота си?



Все пак предполагам, че става въпрос за вътрешна неудовлетвореност или прекалено големи изисквания, очаквания към евентуалния партньор. Тогава разочарованието идва много скоро и остава усещане за празнота и безсилие в любовен план. Предполагам, че е възможно примерно при някоя "скована" от Сатурн Венера или в падение, да се наблюдава точно това което описваш. Като друга подобна причина може да бъдат силно изявени ураниански качества - непрекъснато търсене на нови предизвикателства и в крайна сметка без по-дълбоко обвързване.

Причините съответно могат да бъдат по: Сатурн /неудовлетвореност, срамежливост, големи изисквания/, Уран /вътрешно желание и усещане за себедостатъчност, непостоянство, бърза загуба на интерес и търсене на нещо ново/, Нептун /прекалено идеализиране и създаване на имагинерен образ за евентуалния партнор/, /Плутон /вкопчване, обсебване, жажда з адоминиране, маниакалност/.
Факторите за липса на обич според мен в голяма степен се припокриват и с тези за самота.



Тема Re: абонирани за безлюбовие.нови [re: !Блyдницa]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано18.08.08 16:40



Коа мислите заложено ли е е в х-пите ни да не изживеем никога голямата любов. наскоро се запознах с една жена почти на 40 никога не е имала семейство, деца....но което ме учуди сподели и че любов също не е изживявала всичките и връзки били някви мимолетни.

Не. Не е заложено. Има индикации максимум за това, че трудно ще я намерим, трудно ще и повярваме, трудно ще и се отдадем.

Разбира се разговор по принцип по тази тема не е възможен. Но със сигурност има хора, които им е трудно с чувството наречено любов. Един приятел, преди години сътвори най-добрата дефиниция за любов която съм чувал:

Любовта е съгласието да изместиш центъра си на равновесие извън себе си, по посока на друго човешко същество.

В контекста на твоя въпрос нещата не опират само до "съгласие", но и до способност. Има хора, които са (буквално) неспособни да се откажат от центъра си на равновесие. Колкото и да го искат. Това не значи, че не са способни да обичат. Но любовта им изисква от другите да се откажат напълно от своя си център на равновесие и да се поставят напълно в зависимост от тях. И такива се намират (способни и дори желаещи да го направят). Даже не малко. И не рядко са доволни от жребия си.

В хороскопите на подобни, "трудни" люде много често се срещат напрегнати аспекти на Луната с Марс, Сатурн и транссатурновите. Някъде бях писал по този въпрос, ще се опитам да го намеря...

Когато човек е достатъчно интелигентен, признак на лош вкус е да му личи.


Тема Re:нови [re: Taнykи]  
Автор Bиливap (госпожа)
Публикувано18.08.08 17:11



Красива дефиниция, но ... не ми харесва много ... защото не обичам да губя равновесие.
Предпочитам нещо от сорта на:

Любовта е когато си готов да дадеш на друго човешко същество пълен достъп и до най-закътаните части на сърцето и душата си ... а той/тя не злоупотреби с това доверие.

Но това е за споделената любов.
При несподелената този процес е едностранен.
Има го и момента с разочарованията ... след всяко разочарование или се затваряме в себе си и ставаме по-недоверчиви, или се втурваме с всички сили към нова "любов", за да компенсираме липсата, да потушим болката и да си докажем, че заслужаваме да бъдем обичани.
Различната реакция на любовното разочарование е обуслована от картите ...

Иначе съм съгласна донякъде, че любовта изисква да жертваш част от свободата си ... и не всеки е готов на такава жертва.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re: абонирани за безлюбовие.нови [re: !Блyдницa]  
Автор Canopus (speechless)
Публикувано18.08.08 17:33



Преди време имаше една тема в другия клуб за самодостатъчността. Ева, ако не ме лъже паметта, я беше пуснала. На нещо такова ми мирише и тук.

- In Partibus Infidelium .... Auri sacra fames! -


Тема Re: абонирани за безлюбовие.нови [re: Canopus]  
Автор Taнykи (празен)
Публикувано18.08.08 21:04



До голяма степен съвпадат нещата. Самодостатъчността е трудно за споделяне състояние.

Но не е невъзможно...



Когато човек е достатъчно интелигентен, признак на лош вкус е да му личи.

Тема Re: абонирани за безлюбовие.нови [re: !Блyдницa]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано18.08.08 21:47



"но което ме учуди сподели и че любов също не е
изживявала всичките и връзки били някви мимолетни. "
--------------------------------------------------------
аз не бих изключила възможността да изживееш
голяма емоция в краткотрайна връзка, особено,
ако си от тези с трудните аспекти към Луната

според мен проблема се появява, когато слагаш
знак за равенство между любов и семейство,
разочарованието идва , когато решиш да се
обвържеш трайно , а не можеш или нещо не се
получава, но това не " обезценява" едно дълбоко
преживяване или една страстна връзка





Тема Re: абонирани за безлюбовие.нови [re: !Блyдницa]  
Автор Лилит (вещица)
Публикувано19.08.08 10:12



Според мен не може да има общ отговор на подобен въпрос - колкото хора по света, толкова дефиниции за "голяма любов". Едни си я представят като тътен, гръм, трясък и драма, втори - като тиха идилия, пролетно чуруликане и звездни въздишки, а трети - като пищна сватба, семейно гнездо и тропот на малки крачета.

Хората имат различни "любовни азбуки", различни потребности и различен капацитет да ги реализират и преживеят.

Освен това всяка астрологична конфигурация може да се тълкува и да се преживее по десетки начини - как да разберем дали един аспект Луна-Сатурн ще се изрази като студенина, страх от близост или свръхотговорност примерно? И - което е по-важно - как да разберем кое прави някого щастлив или нещастен? В дадения от теб пример ние можем съчувствено да изцъкаме с език и да си речем "Горката женица, как я е ограбил тоя живот, та да не познае любовния екстаз..." - ама изобщо не е задължително тя самата да се чувства зле от това.

Що се отнася до аспекта, за който питаш, според моите наблюдения външно може да се изрази практически всякак - от отбягване на близки връзки, мачистки изцепки или емоционална скованост, та до промискуитетни изстъпления или дълга поредица от "случайно" повтарящи се кофти връзки. Само че, както сама забелязваш, долу-горе до същото може да доведе всеки друг аспект - така че лично за мен въпросът е в дълбокия, най-често подсъзнателен "модел", за който аспектът намеква, а не външното му отреагиране. Защото единствено там можем да открием някаква специфика и ясен ориентир.

Имаше една страхотна книга на Лиз Грийн и Саспортас за светилата - според тези двамата именно Луната може да ни разкаже най-подробно за тези наши подсъзнателни "любовни карти", защото Луната символизира майките ни, а пък те са практически първите хора, които срещаме, идвайки на този свят, те са хората, от които изцяло зависим доста дълго време, както и първите ни "любовни обекти".

И ако Луната има аспект със Сатурн например, това винаги ни насочва към темата за (без)условната обич и отхвърлянето. Тоест, като видим такъв аспект, можем да предположим, че в тези най-дълбоко заровени в човека "файлове" пише "мама никога не ме прие безусловно, все трябваше да изпълня някакво изискване, за да си заслужа обичта, а ако не успеех да се справя, ме "заплашваше", че ще спре да ме обича"... По-късно такъв човек вероятно ще проиграва такъв тип сценарий отново и отново, независимо дали ще влиза в ролята на "този, който трябва да си заслужи обичта", или ще проектира тази роля навън.

Та затова е доста трудно да разграничиш "проблемите с майката" от "влиянието в любовта". Знам, че подобен възглед звучи леко фройдистки, но пък съм се уверила, че чисто емпирично се потвърждава и работи.

Разприказвах се, сори.



Тема Re: абонирани за безлюбовие.нови [re: Лилит]  
Автор Moonstone (далечна)
Публикувано19.08.08 10:32



" Освен това всяка астрологична конфигурация може да се тълкува и да се преживее по десетки начини - как да разберем дали един аспект Луна-Сатурн ще се изрази като студенина, страх от близост или свръхотговорност "
---------------------------------

Според мен може да се мине и през всики изброени
възможности в различни периоди от живота - като
започнеш от " страх от близост" през " студенина"
( често само привидна) и стигнеш до " свръхотговорност "
а защо не и прекомерна взискателност към партньора.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.