Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:08 09.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Транзититенови  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано16.08.08 10:45



Привет и от мене!
Напоследък много се замислям по въпроса за транзитите.
Нека поговорим за тях.
Най-често сменящите се транзити са тези на луната. Как мислите, че ви влияят, правили ли сте заключения.
Ами бавните транзити?
Колко дълго отчитате влиянието на един транзит?
Пускам една карта. През този ден са се случили съществени за живота му събития, което е довело до трайно изменение на живота му след това. Би ли могло от транзитите в този ден да се съди за събитието, което се е случило и как би се отразило?






Тема Re: Транзититенови [re: *Eвa*]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано16.08.08 11:54



А също виждат ли се значимите транзити в живота ни - тези, които оставят трайни отпечатъци?
Според Димитър Кожухаров, това са транзитите, при които планетите-участници попадат в собствена терма.

По какво ги определяте?



Тема Re:нови [re: *Eвa*]  
Автор Bиливap (госпожа)
Публикувано16.08.08 11:58



Когато Нептун и Уран транзитираха през 12-ти дом заедно, преживях три операции и бях с разклатено здраве.
Ето пример за транзит, оставил траен отпечатък :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано16.08.08 12:05



Аз пък съм се чувствала емоционално много зле при съвпад на Марс с Раху и едновременно квадрат Раху-Слънце. Последствията останаха. Оттогава се респектирам от транзитите с Раху.



Тема Re: Транзититенови [re: *Eвa*]  
Автор topliicheto (минаващ)
Публикувано16.08.08 12:15



Това за планета в собствена терма не е ли някакъв етюд от примарните дирекции? Хич не съм запозната с тях - та затова да попитам за уточнение.

Иначе аз си нямам някаква схема при раглеждането на транзити. Или поне все още нямам. А и винаги има значение каква е целта на задачата - за да знам къде да се насоча, защото в противен случай изпадам в паника на кое от всичко да обърна внимание. А тъй като аз астрологията я използвам само за къщни цели - не ми е трудно да разбера кой какво го вълнува.

Нещото, което правя винаги при транзити е да търся аспект на транзитна планета с куспид на дом и най-вече планети по/към осите.

Аз не се славя с особено добра фактологична памет, но периодът, който е оставил най-трайни спомени е свързан с транзита на Юпитер през знака на Слънцето и Венера. И оттогава - винаги с много наум при транзитите на Юпитер





Тема Re: Транзитите [re: topliicheto]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано16.08.08 12:20



Аз също имам наблюдения в личен план, че при квадрати на Юпитер с лична планета ми е дискомфортно, определено.



Тема Re:нови [re: *Eвa*]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано16.08.08 17:20



Марс с Раху...........


Ех,туй Марс с Раху,ей
и кьде те прасна този транзит,Гохорчо?
Индийzите правят много хубаво сравнение за Марс и Раху.
Марс е водача,или ездача/Мahout на слона/Раху.
Но при сложни аспекти и местонахождения на сьвпада,може слончо яко и фатално да те посрита или дори да смаже ездача си.
Тьй че плавно и бавно с агресиите ти,и ел.уреди и дрьж си устата когато,
този аспект е наблизо,щот ще те смаже .

Редактирано от varadave на 16.08.08 17:23.



Тема Re:нови [re: varadave]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано16.08.08 17:44



О, да, така ме разтресе, че животът ми се струваше черен. Но премина и си направих изводите.



Тема Re: Транзитите [re: *Eвa*]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано16.08.08 17:45



Какво му се чудиш на дискомфортния юпитер ,ако не си го разгневила
с нещо си,няма и да те ломи

.
Той наказва грешниzите,много лошо.
кой хвьрля грьмотевиzи,кой прави бури?
"Zeus/Jupiter:. Zeus was the highest God Hellas and Rome. It is the God of the directions and God over lightning, thunder, storm and
rain. …"





Тема Re: Транзитите [re: varadave]  
Автор *Eвa* (независима)
Публикувано16.08.08 17:48



При мене действа по правилата - при квадрат ми се отразява зле, при тригон с лична планета - много благотворно.
Що се отнася до грешниците - всички сме грешници по една или друга причина.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.