Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:32 24.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: За близнацитенови [re: Canopus]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано18.08.08 19:29



Мнението ти, което бе изтрито в клуб Астрология беше, че на пръв поглед си се спрял на момчето, но всъщност проблемът е при момичето. И след това темата се разви, както обикновено в офф-топика затова реших да ти пиша бележка с отговора за да ти кажа, че си познал и да те питам дали си използвал хармониците. Оказа се прав, както и varadave тук.

Ето в какво се е изразявал проблемът на момичето:
Потъмняването на очната леща, което народът нарича перде, е известно в медицината под името катаракта. Катарактата може да съществува по рождение - вродена катаракта, може да се появи и по - късно - придобита катаракта. Вродената катаракта е последица на аномалии в развитието на очната леща. Тя рядко се явява като наследствено увреждане. Най - често вродената катаракта е последица на боледуването на майката, най - вече през през първите три месеца на бременността от заразни и особенно вирусни заболявания. Децата с вродена катаракта имат намаляване на зрението, когато лещата е помътнена, частично и пълна загуба на зрението, когато лещата изцяло е помътнена. Такива деца трябва да бъдат оперирани рано, за да може те интелектуално да се развиват нормално в бъдеще......

Момичето е било оперирано и зрението й се оправя.
Не знам дали може да се проследи астрологично дали майката е боледувала в първите месеци от бременността, за да се получи това увреждане.
Мислиш ли, че ако бебетата бяха извадени 5 минути по-късно нямаше да имат този проблем?



Тема Re: За близнацитенови [re: Canopus]  
Автор galy ()
Публикувано18.08.08 19:35



Аз не тръгнах от съображения на основа на пола на децата. Всъщност рядко изхождам от подобни факти.

Използвал си това, че парс фортуна съвпада с нептун на върха на 6 дом в 64Н. Да, има логика в това. Не съм се ползвала от този парс обаче за подобни случаи, защото включва Асц. Нептун е от "противниците" на човека в материята, чисто физически, по принцип.
При второто дете нептун вече стои в 5 дом. А при първото е на върха на 6ти.

Аз бих се позовала на МС, а не на парс фортуна. При подобни нищожни разлики във времето, то единствено осите имат някакво отклонение и тъй като МС по-скоро свързвам лично с човека, а Асц. със средата, отдавам предпочитание на МС. Но може да се окаже, че Парс фортуна върши по-добра работа в случая.

В 32Н МС при второто дете стои между луна и уран и марс и сатурн и това го свързах с атрофия на някакъв орган. (погледнах това, тъй като използваш хармониците). А при първото стои между слънце и юпитер, което обикновено се свързва с добро физическо здраве като цяло. Вярно, че и сатурн/уран са намесени, но слънце/юпитер дават някаква защита.

Погледнах 32Н, защото, колкото по-ниско (като номер) открием дадена позиция, толкова е по-силно изразена.

Иначе си разгледах чувствителна точка слънце/луна - МС. Очите в медицинска астрология са свързани със слънце и луна.



Тема Re: За близнацитенови [re: Porto]  
Автор Canopus (speechless)
Публикувано18.08.08 19:44



В отговор на:

Мислиш ли, че ако бебетата бяха извадени 5 минути по-късно нямаше да имат този проблем?




Пак щяха да имат този проблем. Но ти нали не забравяш, че те се раждат, когато подредбата на звездите най-добре отразява тяхната бъдеща съдба. Т.е. нищо не е случайно. Всичко е взаимосвързано и обусловено.

Офффф, да не дава Господ. При възрастните иди-дойди, ама малко бебе да се роди с такъв проблем и после операция - ужас.

- In Partibus Infidelium .... Auri sacra fames! -

Тема Re: За близнацитенови [re: Canopus]  
Автор galy ()
Публикувано18.08.08 19:51



Поздравления за верния отговор



Не знам защо този път тази чувствителна точка, която използвах не сработи. С плутон в съвпад с нея (необходимост от подобрение) срещу слънце и венера за другото дете ( хармонично развито).



Тема Re: За близнацитенови [re: galy]  
Автор Canopus (speechless)
Публикувано18.08.08 20:01



В отговор на:

Очите в медицинска астрология са свързани със слънце и луна




Парс Фортуна (Точката на Съдбата) = ASC - Слънце + Луна (дневно раждане)


И на всичко отгоре ASC е този, който варира при двамата близнаци. Т.е., според мен, Парс Фортуна е тази, която най-добре характеризира проблема и диференцира двамата. Мултиплицирано с фактора на хармониците = недвусмислен отговор.

Абе, лесно е след като се знае отговора да се напаснат тълкуванията, ама тя Porto като рече да избърза........

- In Partibus Infidelium .... Auri sacra fames! -

Тема Re: За близнацитенови [re: Canopus]  
Автор galy ()
Публикувано18.08.08 20:07



Да, зная формулата за парс фортуна. И ме спира факта, че в нея се използва Асц. А според мен той (асцендента) дава информация по-скоро за обкръжаващата среда, отколкото лично за човека. Затова при подобни въпроси прдпочитам да използвам МС.

Хармониците са си една много добра техника. Но колкото по-нагоре се качаваме, толкова повече рискуваме да навлезем в мътни дебри. Затова гледам да не се "изкачвам" повече от 32Н, макар че и той пак е твърде висок.



Тема Re: За близнацитенови [re: galy]  
Автор Canopus (speechless)
Публикувано18.08.08 20:15



В отговор на:

Не знам защо този път тази чувствителна точка, която използвах не сработи.




Ама ти да не си мислиш, че при мен е "сработило" от много знания. Божееее! Аз винаги съм казвал и ще казвам до края на живота си, че съм само един студент (study=изучавам, изследвам, англ.) по Астрология. Затова ми е малко непривично, че пиша в клуб "Астролози". Не се чувствам завършен такъв. Има много по-добри от мен на които искренно им се кефя и ти си една от тях. И никога не съм го крил. Е, при мен се получи благодарение на отличните ми познания по програмиране на макроси за Exel. Иначе как ме виждаш да калкулирам като луд мултиплицирани стойности на отместването на всяка планета за всеки близнак (слава Богу, че не бяха тризнаци), за всеки хармоник?

- In Partibus Infidelium .... Auri sacra fames! -

Тема Re: За близнацитенови [re: Canopus]  
Автор varadave (nesnaesta nisto)
Публикувано18.08.08 20:15



Очите в медицинска астрология са свързани със слънце и луна
_______________________________________________________
не само ,като търсиме такива сигнификатори за слепота,индийzите
са на друго мнение дори и класиzите....
Луна,Слънzе,Венус,Сатурн.
Куп правила има написани,н.п
Blind-disease signified by Moon,Sun,Venus,Saturn and 2/nd and 12/th houses.
А и Зрението го свързват с елемента Огън.

Западните класиzи пишат подобни неща говорят и за Сатурн и Кету.

П.П А и да не забравяме и Сатурн и Гулика....
И спящите и слепи планети....

Редактирано от varadave на 18.08.08 20:20.



Тема Re: За близнацитенови [re: Canopus]  
Автор Porto (fresh)
Публикувано18.08.08 20:18



Хехехе, скромността ти е излишна. Страхотен си! Пиши по-често, плииййз...





Тема Re: За близнацитенови [re: galy]  
Автор Canopus (speechless)
Публикувано18.08.08 20:20



Аз пък знам, че колкото повече се изкачваш нагоре във фактора (хармоничния), толкова повече скрити неща излизат наяве. Тонове, които са били безгласни стават доловими.

- In Partibus Infidelium .... Auri sacra fames! -



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.