Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:51 13.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Силата на висшите планетинови  
Автор granfica ()
Публикувано17.04.07 17:37



Имате ли желание да проверите силата на висшите планети в картите си? Това е важен момент за транзитите, по-точно за събитията, които могат да се очакват при преминаването на тези планети през даден дом.

Тази сила се определя само по дом, не по знак. Основните показатели за сила на висша планета са:

1. Да бъде господар на хороскопа
2. Да е в съвпад с куспида на ъглов дом
3. Да се намира в ъглов дом
4. Да е диспозитор на Слънце + мажорни аспекти към лични планети + положение в собствен дом.

Много са ми интересни първите проявления на висшите планети. Ако те са силни в картатата това би трябвало да стане при първия им аспект /полусекстил/ към себе си, като за Уран това е на 7 годишна възраст, Нептун - на 12-13 години и Плутон - между 11 и 14 години.
Уран се проявява като среща с учител, интерес или първи познания относно уранова наука /вкл. астрология/.
Нептун обикновено се появява като силно детско влюбване, а Плутон като лидерство или в махленска банда, или в комсомолска дружинка или просто в някаква група, среда.
Ако планетите са "средно силни", то можем да очакваме проявление на следващ аспект - полуквадрат, а при слаба планета - направо на мажорен аспект - опозиция на Уран към себе си /на 41-42 години/ и квадрат на Нептун към себе си /горе-долу по същото време/. Само при Плутон очакваме полуквадрат, защото квадрат достигат малко хора.

Повечето от нас не са минали 40 години, така че ако планетите са ни слаби, това предстои да бъде потвърдено. Ако обаче те са силни, въпросът ми е - проверявали ли сте това в картите си и какво мислите за проявленията им във вашия живот досега. Кога тези планети за пръв път са се "обадили" и имате ли спомен за някакво ярко събитие при техен транзит?



Тема Re: Силата на висшите планетинови [re: granfica]  
Автор *Джeм* (слънчев лъч)
Публикувано18.04.07 02:32



Боже.. ще ми трябват 3 дена, за да ти отговоря изчерпателно...


А защо само по дом да се определя силата на планетата?
И ето това: Само при Плутон очакваме полуквадрат, защото квадрат достигат малко хора. направо ме озадачи, щото аз първата си Плутонова квадратура вече я преживях, пък не съм чак толкоз древна... хъм...

Основните показатели за сила на висша планета са:

1. Да бъде господар на хороскопа
- тцъ, Меркурий ми е господар на хороскопа
2. Да е в съвпад с куспида на ъглов дом - само Нептун се мъчи да съвпадне с IC
3. Да се намира в ъглов дом - Плутон ми е в 1-ви
4. Да е диспозитор на Слънце + мажорни аспекти към лични планети + положение в собствен дом. - тцъ за диспозиторството + Плутон към Слънце; Уран се мъчи към Венера; Нептун към Венера + никой не е в собствен дом.

От което трябва да следва, че висшите планети са ми слабопоставени в картата. Хъм. Обаче... при мен манифестации на Плутон има отпреди раждането ми, на Уран - откак имам смислени спомени за себе си, а на Нептун - преди да тръгна на училище. Само според дадената от теб схема. Хъм.

Нещо в тази теория ми се струва, че не е наред - или аз не успявам да я разбера...

Луна в Риби, в 7-ми дом - не обичам да плувам и да пия сама... хъм...

Тема Re: Силата на висшите планетинови [re: granfica]  
Автор galy ()
Публикувано18.04.07 16:36



Пускам една карта. За коментар във връзка с "висшите" планети

. Какво се е случило според вас през 2006 г. ?







Тема Re: Силата на висшите планетинови [re: galy]  
Автор *Джeми* (слънчев лъч)
Публикувано18.04.07 17:55



Кажи ориентировъчно поне сезона, че иначе много богата фантазия ще проявя...



Луна в Риби, в 7-ми дом - не обичам да плувам и да пия сама... хъм...

Тема Re: Силата на висшите планетинови [re: *Джeм*]  
Автор granfica ()
Публикувано18.04.07 17:59



Значи, ако теорията ми беше ясна нямаше да пусна въпросната тема.
Това, което търся, е нейното потвърждение. Затова ми е интересно да видя как "работят" висшите планети по време на вашите транзити и доколко това кореспондира на силата им.
Силата се определя само по дом, защото в знак бавните планети стоят много години и качествата им дават отражение върху цели поколения. Личностната тема на такава планета се уваля именно от дома, в който се намира в картата, домът, който управлява в картата и аспектите, които прави към вътрешните планети в картата.
Тук е обаче интересния момент. Гореописаният начин на изява на висшата планета се проявява когато тя е слаба в рождената карта. Когато обаче е силна, един транзит би трябвало да даде пряко действие на планетата съобразно нейното основно качество и то в дома, който транзитира. Това е и разликата, която трябва да се очаква и затова силата на планетата е особено важна при разчитането на транзитите на бавните планети.
Тук не става дума за транзит на тежка планета към лична планета. Става дума за преминаване на планета през натален дом.
Сега ще дам примери с мен и защо съм объркана.
В моята карта единствено Нептун се намира в ъглов дом и би трябвало да е силен по натал. Уран и Плутон, горките, не се включват в нито един показател за сила.
Ето и някои факти от моя живот.
Нептун наистина ми се събуди на секстил - на 12 години преживях голямата си детска платонична любов /която продължи две години/.
Първи срещи с Уран на 7 и 10 годинки не помня, но голямата любов на живота ми се случи на квадрата на Уран. Понеже обаче той управлява 11-ти дом в картата ми и има близки мажорни аспекти със Слънце, Меркурий и Луна, се чудя дали се е проявил чрез основното си качество /Уран е и висша любов/ или е действал чрез дом и аспекти като слаба планета. Трябва да спомена, обаче, че точно по това време започнах да изучавам електронно инженерство, транзитът беше в 8-ми дом.
Плутон ми се събуди на 14 годишна възраст, когато единствена мен в класа избраха за комсомолски лидер и то една година по-рано от обикновено /а такова нещо се случва само при силен Плутон/.
Поправка за квадрата на Плутон - опозиция исках да кажа, че не се достига. Квадратура и аз вече преживях преди 4 години /отново любов в живота ми и то много трансформираща/. Само че и тук искам да проумея начинът му на действие, защото е управител на 7-ми дом в картата ми и също има близки мажорни аспекти към Слънце, Луна и Меркурий. Транзитът е в 8-ми дом, още не е свършил, самият 8-ми дом се прояви вече с няколко ракови заболявания в семейството ми, една смърт и голяма финансова помощ от партньор /Плутон ми управлява 7-ми/.
А, и още нещо важно. Слабата висша планета създава фон според природата си в дома, който транзитира, като на материален план винаги действа разрушително.
В заключение - има ли начин силата на висшата планета да се знае и да се предвиди типът събития при транзита й.
Аз в своята карта все още не мога да открия този отговор. Може би имам колебания относно основните качества на висшите планети /които се проявяват само при силно положение в картата/.
Ти имаш Плутон в първи дом, би трябвало да е силен. Какво помниш от аспектите му към себе си и дали преминавато му през даден дом е било проява на основното му качество или е действал чрез домове и аскпекти в натала?
Дай пример и с Нептун, на колко градуса е от IC?
И ако Уран се води слаб...бих искала да видя действие по натален дом и натални аспекти при негов транзит.
Такива неща исках да разчовъркам.



Тема Re: Силата на висшите планетинови [re: galy]  
Автор zuli (любознаещ)
Публикувано18.04.07 23:18



2006 транзитен Плутон опонира натално Слънце. Сериозна личностна криза.



Тема Re: Силата на висшите планети [re: galy]  
Автор granfica ()
Публикувано19.04.07 19:00



В картата има заложена емиграция и скитосване по широкия свят и при активирането от Плутон на оста 6-12, особено квадратирайки Марса в 9-ти, при транзит и на Уран в 9-ти, имайки предвид и преминаването на Сатурн във втори, вещаещо обедняване за определен период

или най-малкото акцент върху материалното, бих могла да предположа събитие от подобен характер. Разбира се, без потвърждение по дирекции това си остава само една хипотеза. Темата може да се активира и след доста време - при влизането на Нептун в 9-ти, защото това ще бъде собствения му дом. Връзка с чужденец/чужденка има доста ясно отразена в картата, не знам дали е имало събитие при секстила на Нептун към себе си по 8/5-ти, но Уран скоро също ще има шанс да свърши подобна работа от 9-ти дом, когато достигне 22-ри градус на Риби и направи секстил към десцендента.
Доста е важно дали картата е на мъж или жена, защото на Плутон му предстоят две срещи от близък вид с Луната и Венерата на въпросната личност, и интерпретацията би могла да бъде интересна.



Тема Re: Силата на висшите планетинови [re: granfica]  
Автор galy ()
Публикувано19.04.07 21:25



Картата е на мъж. Извинявам се, че не го написах.

Попитах за 2006 г., защото тогава плутон застава в опозиция на натални слънце и сатурн.

А за какви дирекции говорим? Символични, слънчева дъга, примарни? Ще постна карта със съответните дирекции.

Няма емиграция по време на транзита на плутон.

А за материалното...според наталната карта мислите ли, че човекът ще има добро финансово-материално състояние?





Тема Re: Силата на висшите планетинови [re: galy]  
Автор *Джeми* (слънчев лъч)
Публикувано20.04.07 01:16



Аз питах за сезона на евентуалното събитие, че да не се разхождам чак от Нова година, до Нова година - т.е., напълно сериозно, нищо, че слагам нахилени смайлчета...

Тъ, първото, което ми хрумна по тази карта, че е възможно някакъв здравословен проблем да се е явил. Не знам дали със самият човек или с негов близък, но Плутон от IC през 6-ти на такива мисли ме навява. Освен дето опозицията на Плутон със Слънце, барабар със Сатурн, може през много черен период да прекара човека.
Второто беше дали не е претърпял някаква сериозна промяна откъм жени, деца? За мен има голям шанс да е преразгледал половинката си, да е станал баща и такива разни.
Третото беше какви промени са настъпили в работата му. Останал безработен, спечелил от хазарт и напуснал или станал шеф на цялата корпорация?
И, според мен, основните драми са се разигравали между май и август?

п.п.: мисля, че ако отвори бар или пропише детски приказки, съвсем прилично ще е финансовото му състояние...



Луна в Риби, в 7-ми дом - не обичам да плувам и да пия сама... хъм...

Редактирано от *Джeми* на 20.04.07 01:18.



Тема Re: Силата на висшите планетинови [re: galy]  
Автор granfica ()
Публикувано20.04.07 13:59



Защо предполагам заложена в картата емиграция? Струпване на 4 планети в 12-ти дом, три от които лични, едната е Венера, управител на 4-ти дом. Меркурий там е в собствения си дом и в определени моменти ще подчертае темата. Наталният Уран в четвърти също ми говори, че домът ще бъде арена на значителни промени, Плутон прави съвпад с куспидата на четвърти и догодина, навлизайки в Козирог, ще квадратира себе си и въпросната куспида. Южният възел в 12-ти също ще го тегли навън. Управителят на МС, Марс, се намира в 9-ти, което пък може да даде пътувания, включително професионални.
Връзката с чужденка я предположих заради Сатурн - управител на 7-ми дом в 12-ти, заедно с транзитите по девети дом и съответните аспекти оттам. Разбира се, това може да даде и друга интерпретация - тайна любовна връзка, изневяра, а пък 9-ти дом да работи на съвсем друго ниво, като образование, духовност и т.н. Наистина, при наталната опозиция на Луна с Венера е много възможно въпросният мъж да има извънбрачна връзка, не е задължително да бъде с чужденка. Но има и сериозно взаимоотношение между 5-ти и 9-ти дом в тази карта - управител на 9-ти в 5-ти и втори управител на 5-ти в 9-ти. Човек с натален Нептун в 5-ти понякога има размити представи за любов и вярност, тригончето към Марс не му помага, отделно затвърждава връзката между двата дома.
Слънцето му е доста потиснато, запратено в дванайста глуха, наранено от Сатурн, Марс и Плутон, а то управлява втори дом, дома на парите и ценностите. Разбира се, шанс за промяна има винаги, ето - скоро Сатурн в Лъв ще достигне 25 градуса и ще направи секстил към Слънцето и себе си, така че това може да бъде някоя наистина благоприятна възможност /особено ако работи с партньор/. От друга страна в момента Юпитер от куспидата на 6-ти /която управлява в картата/ му прави точен секстил с Уран - това за благоприятни моменти за нова работа, нова къща, нова родина, заеми /Уран управлява 8-ми/ и т.н.
Всичко това е поглед само върху транзитите и въобще не претендира за изчерпателност или прецизност.
И все пак аз мисля, че важните събития в живота на този човек предстоят.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.