Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:07 05.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хайде да се събудим !!!нови  
Автор Beatrice (amata)
Публикувано24.03.07 18:15



Скъпи мои съклубарници, познати и непознати, писали тук преди една, две или три години, искате ли всички ние да се събудим отново за този клуб? Има ли някакъв начин нашата обща любима, Астрологията, да ни събере пак? Клубът си съществува, пространството си се пази, само дето нас ни няма!!! Не е ли жалко?

Ето моят въпрос към вас. Кажете ми какво стана през последната година от вашия живот. Какво направихте и занимавахте ли се с астрология. Пишете вие, които създадохте този клуб. Пишете вие, които сте влизали от време на време с надеждата да прочетете нещо ново. Пишете вие, които за пръв път ще отварите тази страница и ще поискате да участвате. Пишете колко познавате астрологията, пишете ми колко я обичате.

Аз ще започна първа. Преживях голяма промяна в живота си през последната година. Отидох в друга страна, започнах един вид нов живот. Още не знам как ще продължа напред, но едно нещо е сигурно - никога няма да се разделя с Астрологията. Сега съм далеч, утре може да бъда отново у дома, но със сигурност бих искала винаги да съм сред вас тук, в нашия виртуален свят.

Кажете ми, искате ли и вие да започнем отново?

tutto che ti serve e l'amore


Тема Re: Хайде да се събудим !!!нови [re: Beatrice]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано26.03.07 21:39



Мисля, че всички ни тресат промени. При мен определено астрологията е неизменна част от живота ми и от промените в него. Продължавам да уча Хубер, което пък ме стрещна с човек от друг континент. Пътувах, срещнах се с астро-психолози, изключително ценни хора, които добавиха още едно парченце към пъзела на моя път и стремежи.

Ами дали ще живне клубът, не знам. Но може да опитаме :)

De profundis clamavi ad Te, Domine!


Тема Re: Хайде да се събудим !!!нови [re: DeProfundis]  
Автор Beatrice (amata)
Публикувано27.03.07 17:55



Аз определено бих искала да опитам. И да конкретизирам малко въпроса си, доста ми е интересно как последната ви година е била свързана с астрологията. Ти ми отговори всъщност, но ако можеш и да разкажеш нещо по-конкретно, би било чудесно. Да ти призная, в този момент дори не се сещам кой беше Хубер, а искам всичко да знам :-).
Аз например винаги съм била увлечена по хорарната астрология и синастрията. Синастрията я поизоставих, въпреки че не съм прекъснала наблюденията и трупането на опит, но хорарната определено ми поднесе изненади. Мисля, че накрая се сдобрих с нея, защото отношенията ни бяха доста бурни

Разбрах непоколебимите й правила и се съобразявам с тях, а тя ми отговаря безупречно. Наистина е нещо, което бих искала да споделя.
Даже сега ще разкажа един пресен и впечатляващ случай. Загубих си чека за заплатата и изпаднах в паника, защото това са усложнения и седмици наред без пари. Прекарах една "чудна вечер", накрая не можах и да заспя. В един часа през нощта станах, не знам как внезапно ми дойде това решение, но просто включих компютъра и направих хорар. Знаех, че трябва да направя точно това. Сигнификатор Луна, в Риби, в 10-ти дом, в точен съвпад с Уран, нито един лош аспект. Последен аспект - тригон с Локус Фортуна, също в ъглов дом. Тригон и с кверента. Това беше един от моментите, за който наистина си е заслужавало да вярвам в хорарите и да ги изучавам. Сякаш картата ми казваше - лягай да спиш, всичко ще бъде наред - намира се в работата ти. На другата сутрин шефът с отключването на вратата ми казва, че е намерил моя чек в кабинета си, паднал върху компютъра му. Не беше изминало и едно денонощие. А пословичната ми разсейност трябваше по някакъв начин да бъде белязана от Рибите, просто няма как. Това не е единствения пример, мога доста да говоря за хорарната с тези, на които това им е интересно.

В момента, обаче, любимата ми тема са дирекциите. Наблюдавам близки и приятели с ректифицирани карти, намирам събитията и се наслаждавам на достоверността. Случва ми се да ме хване и страх. Невероятен е безапелационния начин, по който са маркирани нещата.

Та, из кои дебри на астрологията се намирате в момента? В психологията, в медицината, в любовта или при законите на кармата? Светло ли е при вас или тъмно? Изморени ли сте или чувствате прилив на нови сили? Кажете ми всичко

tutto che ti serve e l'amore

Тема Re: Хайде да се събудим !!!нови [re: Beatrice]  
Автор KoтkaтaMapтa (anesthesia)
Публикувано28.03.07 10:33



Миличката ми...
Мен в момента ме тресе нещо пред-рожденденническо... прословутата Сатурнова дупка ли е, що ли... макар че не бих го нарекла точно "дупка"... просто тоталната загуба на усет за време, пространство извън мен... затова пък отварянето на огромно пространство навътре, което ме плаши малко от една страна, а от друга страна не искам да го напускам... искам да го изследвам, да се отпусна в него... но се чувствам много крехка, много уязвима...

Предложението ти много ме зарадва. Всички минаваме през някакви катаклизми (не задължително в опустошителния смисъл), промени. В един момент спряхме да пишем, защото тези промени ни преобръщаха твърде бурно, мисля, и някак нямахме енергията да се себеизразяваме вербално. Хм, виж как говоря в множествено число, но мисля, че имам известно основание. Просто когато хората са много близки, те се движат в някаква синхрония, всеки за себе си, но все пак заедно. Но сега ще мина в единствено число :)

Трябва да си призная, че много малко четох астрология през изминалата година. Прирастът на знание ми е минимален. Имаше толкова много работа за вършене (и все още има), че не оставаше време от денонощието. Но все пак понякога прибягвах до астрологията - за себе си или за близки хора. Когато съвсем се оплетат конците, тя ми помага да се преподредя, да разбера на каква вълна съм, накъде на насоча усилията и енергията си. Особено много ме занимават лунните цикли... пълнолуния и новолуния, всяко със своята тема, специфичен акцент, всяко като завършване или ново начало... усещам ги силно в живота си и докато трае цикълът се опитвам да осмисля посланието му, да интегрирам някаква част от него в живота си.

Най-силно ми повлия Новолунието в Козирог през януари, но това е нормално, беше в точен съвпад с Луната ми на критичния 29-ти градус. Тогава отворих нови врати за себе си, взех решение за промяна, за пренасочване на усилията, за коренна промяна на начина, по който обикновено живея - прекалено интелектуално, прекалено дистанцирано, прекалено предпазливо. Реших, че искам да навляза в сферата на реалното пре-живяване на живота - конкретен, земен, а не някак отвлечено-теоретичен, както съм свикнала. Избрах си дума за тази година и тя е "изследване" - на навиците, моделите, схемите ми. Предефиниране на познатото и смелост в срещите с непознатото. Оглеждане на предразсъдъците и на онези неща, които си мисля, че "знам". Доколко ги знам наистина? Доколко това знание е мое, а не прочетено, зазубрено...

От друга страна Козирог ми транзитира АС и това прави актуална темата за контрола. Моята мания за контрол. Моето желание да съм "отгоре" на нещата, да дирижирам, ръководя, да влияя, да изкривявам реалността спрямо представите си.

Толкова мога да кажа в момента. Просто процесите са твърде силни и имам чувството, че ги следвам на няколко крачки, подтичвайки.

Та, нека поне да опитаме да започнем отново :) Мисля, че моментът е подходящ, че се нуждая от защитено пространство, за да говоря за тези неща с хора, които искат да ме чуят... Благодаря ти.

Eternal Sunshine of the Spotless Mind.

Редактирано от KoтkaтaMapтa на 28.03.07 10:54.



Тема Re: Хайде да се събудим !!!нови [re: KoтkaтaMapтa]  
Автор Beatrice (amata)
Публикувано28.03.07 18:31



Благодаря ти и аз!


За мен е повече от ясно, че астрологията силно присъства в теб, струи от всяка твоя дума - като философия, необходимост и лично отношение към света и себе си.
Не знам как точно се мери прирастът на знания и дали моят не е по-малък и от твоя , но щом желанието е в нас /и аз в множествено число, ама много ме изкефи синхрона, за който споменаваш/ остава много малко - само свободното време да драснем по някой ред, кога малко повече, кога по-малко, е знае се, че апетитът идва с яденето, също така, че жаждата за знание е заразна... А сигурното пространство наистина вярвам, че е точно тук. И хората, с които да продължим да откриваме тайните на битието
С две думи ти ме зарадва много и определено ми даваш стимул.
А какво стана с хорарната? Ти имаше интерес към нея. Някоя нова книга на немски да е излизала? На италиански е пълен глад, не съм спряла да търся, но не съм открила нищо ново или стойностно и съм много разочарована. Или аз не знам как точно да го направя или тук схаващанията за езотериката се различават доста от българските, но тези рафтове в книжарниците са просто жалка картинка в сравнение с нашите.
Ок, ще пишем когато забавим за мъничко бяга на далечно разстояние...нали имаше една приказка, че трябва от време на време да поспираме, че да позволим на душата ни да ни настигне. При мен май е време за подобна почивка...само че моята душа иска да срещне вашите

tutto che ti serve e l'amore

Тема Re: Хайде да се събудим !!!нови [re: Beatrice]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано31.03.07 01:37



Беше ми преломна последната година - общо взето не остана камък върху камък. И нищо вече не е същото - във всякакъв смисъл. Май с всички ни е така, нищо чудно, че се позагубихме.

Може би най-важното при мен е, че най-накрая напуснах работа. След 5 години агония в този офис - достатъчно време, за да разбера, че не ставам за "работа на бюро", нито се вписвам в "корпоративна" бизнес среда. Беше много тежко решение, отне ми няколко месеца, докато се престраша да "скоча" - мисля, че доста помогна Уран, който първо ми направи квадрат с МС, а после мина през десцендента ми. И съвпадът на прогресивната ми Луна с асцендента - това беше най-решаващото май, точно тогава си подадох молбата за напускане. Та сега съм вече свободен и щастлив фрийлансър



Другото са по-лични неща, дето не са за тук - но са също важни, някои преобръщащи... Първо Сатурн опозиция Слънце (в 5 дом, като Сатурн ми управлява 5-ти)... После юпитерово завръщане и накрая съвпад на транзитиращия Плутон с рождената ми Венера (най-актуалният ми и точен аспект) - не е трудно да се досетиш и сама.
Мдам... Такива ми ти работи...

През тази година с астрологията сякаш излязохме от оня възторжено-любовен "меден месец" и влязохме в едни по-улегнали, спокойни отношения. Вече не чета до видиотяване всичко, което ми попадне, понякога със седмици не се сещам да гледам карти (освен ако някой не ме помоли). Но винаги знам, че ми е "на една ръка разстояние" и мога да посегна, като ми потрябва - за да разбера по-добре свои или чужди ситуации и преживявания. Не съм я забравила, нито разобичала, но оня възрожденски плам и ентусиазъм се поуталожиха.

И в момента като че ли ми е по-интересно как може да се комбинира с други методи/концепции - примерно психология, психотерапия, есенции на Бах и т.н. Разбрах, че навярно никога няма да стана астролог в традиционния смисъл на думата - примерно не ме бива в прогностиката, нито ми е твърде интересно, а и си има хора, които се справят много по-добре. Обаче сега се връщам към някогашната ми психотерапевтична практика и забелязвам, че доста по-лесно "влизам" в даден човек, ако му видя картата.

А транзитът на Плутон върху Венера, освен "класическите" ефекти, тотално ми разбърка концепциите и представите, всичко трябва да измислям отначало... Венера ми управлява 2 и 9 дом, сигурно не е чудно. И в момента някак се съмнявам във всичко - тотален ъпдейт на базата данни.



Тема Re: Хайде да се събудим !!!нови [re: Beatrice]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано31.03.07 01:41



Ха, хорарната и аз я използвам от време на време - за завеян Водолей като мен се оказа доста полезна.

Понеже постоянно губя нещо - и въпреки че изобщо не съм "хорарен експерт", като пусна хорарна карта, обикновено успявам да се ориентирам къде е поредното запиляно нещо. За конкретен пример не се сещам, но през миналата година си спомням за минимум три случая, в които така съм си помагала.



Тема Re: Хайде да се събудим !!!нови [re: KoтkaтaMapтa]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано31.03.07 01:55



"В един момент спряхме да пишем, защото тези промени ни преобръщаха твърде бурно, мисля, и някак нямахме енергията да се себеизразяваме вербално."

Абсолютно се подписвам под това и е много правилно, че говориш в множествено число. И за синхрона си права също, ах, много ме зарадва с тези думи!



И мен също по едно време доста ме занимаваха затъмненията, да не говорим, че бях съвсем пряко засегната. Най-силно ми повлияха двете затъмнения през септември миналата година (едното беше върху асцендента ми, а второто в съвпад с Плутон) и пълнолунието на 4 март (нямаше ли и тогава затъмнение?), което беше в точен съвпад с десцендента ми, до минута - не е трудно да се предположи какво се случи....

Използвам случая да те целуна за рождения ти ден и от тук - надявам се, че си имала хубав празник.



Gustav Klimt
Study for Fulfilment




Тема Re: Хайде да се събудим !!!нови [re: Beatrice]  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано31.03.07 02:02



Като заговори за книги, та се сетих - за мен Събитието_На_Годината беше

на Лиз Грийн и Саспортас:



НЕВЕРОЯТНА книга, която четох, препрочитах и с месеци си въргалях из мозъка - до истински откровения ме доведе! Ако случайно някой я е пропуснал, спешно да хуква да я търси!



Тема Re: Хайде да се събудим !!!нови [re: Beatrice]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано31.03.07 12:40



Да, аз също от време на време се допитвам до хорарната астрология, или по-скоро от името на други. И наистина работи, макар да не съм толкова навътре в нея.

Методът на Хубер е астрологическа психология и това е, което мен ме интересува главно. Самият Хубер е швейцарски психотерапевт, ученик на Асаджоли, който започва да изследва астрологията през призмата на психологията. За мен е важна астрологията като път на израстване и осъзнаване и затова към това съм се насочила засега :) Кой знае по-нататък накъде ще задуха вятърът.

Иначе си ползвам и други техники, които и ти спомена.

De profundis clamavi ad Te, Domine!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.