Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:53 01.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема за черната луна на мъжанови  
Автор lenka333 (непознат)
Публикувано25.08.06 03:38



интересува ме какво означава черната луна на мъжа в партньорските отношения и има ли изобщо значение и роля там?Защото четох на едно място,че знакът в който се пада при мъжа символизира отхвърлената съпруга,жената за която никога не би се оженил....и се притесних

Значи ли това че ме харесва само като сексуален обект и вижда в мен пълна противоположност на жената за която мечтае?
Тоест:ако черната му луна е в скорпион ,той не иска скорпионка до себе си.



Тема Re: за черната луна на мъжанови [re: lenka333]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано25.08.06 20:38



Лилит екзалтира в Скорпион, така че не съм сигурен точно как се тълкува в синастрия. Според мен е важно да се проследят акценти към луната и слънцето между вас. Също акценти на господаря на седми дом в проспект с твоята карта.

Редактирано от Ул Oви Xeй на 25.08.06 20:39.



Тема Re: за черната луна на мъжанови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор zuli (любознаещ)
Публикувано25.08.06 20:58



Кой каза, че екзалтира там? Други пишат, че е съуправител на Скорпион.



Тема Re: за черната луна на мъжанови [re: zuli]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано26.08.06 14:16



Нека първо да изясним за каква "черна луна" става въпрос - Black Moon, Dark Moon или астероидът Lilith?
Досега обаче не съм чула и видяла единно и непротиворечиво становище по въпроса за Лилит - включително и за знака, който евентуално управлява. Ако разглеждаме Лилит /и Селена/ като фиктивна точка, сянка или проекция, възможно ли е да управлява определен зодиакален знак?

Впрочем, наскоро съвсем случайно попаднах на още по-екзотична идея за "двойните управителства" и в случая се говори за това, че ако приемем Венера за владетел на Телец, Везни попадат под егидата на я някой астероид, я Лунни възли. Лунните възли също не са планета и са фиктивна точка, но не може да се отрече важността им в астрологията и, още повече, те са един от ключовите фактори в картата, и не само от гл. точка на езотерична, кармична или индийска астрология. Та мисълта ми беше, че дори има опити да се свърже знакът Везни (или може би е по-правилно да кажа "принципът на знака"?) с влиянието на Лунните възли, особено ако приемем, че мунданно Везни (Десцендентът, 7ми дом) са "срещите в живота ни" или "всичко и всички, което не сме" по линията на полярността Аз-Ти...

Та за Лилит така и не ми стана ясно каква е нейната природа - нима е толкова разрушителна и зла с оглед на библейската й интерпретация, и въобще нужна ли е, какво ни показва в картата - преди да търсим знака, за чиято "владетелка" да я коронясаме...



Редактирано от Lillie на 26.08.06 14:20.



Тема Re: за черната луна на мъжанови [re: Lillie]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано26.08.06 15:36



Това същинско коронясване ли е? Повече ми допада идеята Северния възел да е Юпитер, а Южния възел, да е Сатурн. Като един наглед който напомня за природата на символа. Въпроса е, дали Лилит в Скорпион обръща енергията към себе си? И дали именно за това се приема, че става екзалтационна? Или съуправлява!?



Тема Re: за черната луна на мъжанови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Lillie (daemon chthonio)
Публикувано26.08.06 17:04



За Лунните възли и символичната им връзка с принципа на Юпитер/Сатурн съм съгласна... Идеята ми беше дали и къде Лилит може бъде екзалтираща, паднала/заточена, да управлява и да съ-управлява?



Satyật Nậsti Paro Dharmah


Тема Re: за черната луна на мъжанови [re: Lillie]  
Автор lenka333 (непознат)
Публикувано26.08.06 20:08



значи никой тук не е наясно дали съм отхвърлена съпруга





Тема Re: за черната луна на мъжанови [re: lenka333]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано27.08.06 02:59



Ами то е написано, че си. Ти сама си го прочела. Мога да изрецитирам линкове към местата където това е описано. Идеята е да се разбере смисъла на връзката ти. Знаеш ли книгата на Катлийн Уиндзор- "Вечната Амбър". В нея се разказва за една отхвърлена красавица. Книгата е 2 тома-две тухли. През цялото време се разказва за това, как любимия й все я напуска. А тя го обича и той я обича. Обаче към края на втори том, тя го пита-защо не ме щеш, защо не желаеш да се ожениш за мене. А й вика-защото ти не ставаш за съпруга. А тя беше изключително амбициозна жена, да го спечели. И го съблазняваше - тя е красавица.

Ето и пасажи от книгата:

" - Непознатите може би са единствените, които си заслужава да познаваме...
- Непознатите не представляват заплаха? - попита той.
- Непознатите са продукт на въображението ни..."

"Понякога е добре да действаш, сякаш знаеш, че си прав, отколкото да чакаш, докато се убедиш. Това никога не става, освен при психопатите. Всички останали живеят с предположения. Някои познават по-добре от останалите, но всички трябва да се научат да се доверяват на предположенията си."

"За да живееш истински, трябва да си готов да се променяш, както се променя светлината на деня, както се променят седмиците. Само времето беше вечно."



Редактирано от Ул Oви Xeй на 27.08.06 03:21.



Тема Re: за черната луна на мъжанови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор lenka333 (непознат)
Публикувано27.08.06 08:52



ми то горе долу това показват и фактите,ама нали надеждата умира последна

а освен всичко останало не държа на брака като форма на съюз,така че ще си карам само на страст,секс и каквото излезе



Тема Re: за черната луна на мъжанови [re: lenka333]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано31.08.06 01:04



И още повече неща може. Статистически погледнато оплакванията идват от страна на Ева. Ева, в този случай може да се прояви като Водолейката, Телкинята или Лъвицата-най-вероятно само. Може и да е описана от Луната или Венера от хороскопа. Лилит е била вбесена на появяването на Ева в Рая. За това се разказва, че тя отишла да я изкуши, за да наруши заповед. В резултат Адам и Ева получават свобода, плюс изгонване от Рая. Така, че появили се някоя която обещава брак, а на него това му допада, същото се интерпретира, като проблема на Лилит- тя не е предполагала, че ще има и друга.

Но това се казва, тази повърхностна картина може да ни концентрира върху тази повърхностна интерпретация, като развитие на взаимоотношения.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.