Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 25.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Честит рожден ден, DeProfundis!  
Автор Rama (psychedelic)
Публикувано22.11.05 00:39



За приятелството


ЕДИН МЛАДЕЖ помоли:
- Кажи ни за Приятелството.
А той отвърна с думите:

- Приятелят ти е отговор на нуждата ти.
Той е твоята нива, където сееш с любов и жънеш с благодарност.
Той ти е трапеза и огнище,
ти идеш при него да се заситиш и да намериш мир.

Когато приятелят ти говори от сърце, не се боиш да изразиш както твоето съгласие, така и твоето несъгласие.
Но ако приятелят ти мълчи, ти непрестанно се вслушваш в сърцето му;
защото в приятелството всички мисли, всички желания, всички надежди се раждат и споделят с безмълвна радост.
Когато се отделяш от приятеля си, не скърбиш;
защото онова, което най-много харесваш в него, бива по-ясно в отсъствието му, както планината се вижда на катерача по-ясна откъм полето.
И нека в приятелството няма друга цел освен вглъбяването на духа.
Понеже любовта, която търси друго освен разкриване на собственото си тайнство, не е любов, а хвърлена напразно рибарска мрежа.

Най-доброто у теб да бъде за приятеля ти.
Ако той иска да познае водите на прилива ти, нека познае и отлива ти.
Какво ти е сторил приятелят ти, та го търсиш да убиете времето?
Търси го да изживеете времето.
Нему е дадено да удовлетвори нуждата ти, не да запълни празнотата ти.
И в сладостта на приятелството нека има смях и споделена радост.
Защото в росата на дребните радости сърцето намира утрото си и с нея то се ободрява.


Джубран Халил Джубран
(“Пророкът”)




Честит празник, миличка!

Нека всеки твой ден да бъде толкова дълбок, красив и богат, колкото само ти умееш да го сътвориш! И нека звездите да осветяват пътя и душата ти!...

Благодаря, че те познавам… Благодаря за всичко, което съм научила от теб… Благодаря, че те има и че си точно такава, каквато си…
Благодаря, че си ми приятел…

Обичам те!



Тема Re: Честит рожден ден, DeProfundis!нови [re: Rama]  
Автор *Джeм* (КурволесФобия)
Публикувано22.11.05 01:29



Mдам... ако ми беше сега наблизо, щях много да те намачкам и нагушкам - и с много любов :)
Но Природата май не случайно е измислила към полунощ най-често хората да спят, та да оттърват едно-друго жизнерадостно намачкване от другарче

Не ми се случва често да нямам думите.
Но пък точно покрай теб често ми се случва да откривам, че на думите нещо не им достига, за да изразят онова всичко, което просто може да бъде усетено. Вероятно, това е ефектът на дълбокото върху хвърчащото... всеки път ми е драго да се сетя, че отношенията Скорпион - Близнак са белязани от любимия ми куинконкс. И да си вадя поуките от което.

Обичам те, защото ме променяш.
Обичам те, защото си ми пример за приятел.
Обичам те, защото те има.
Което е тъкмо, защото ти си ти.

П.П.: И да е ясно: намачкването и нагушкването не се отменят! - а само се отлагат във времето!!!

*

*

Тема Re: Честит рожден ден, DeProfundis!нови [re: Rama]  
Автор Beatrice (amata)
Публикувано22.11.05 18:13



Честит рожден ден, мила!

Желая ти всичко най-прекрасно, изпращам ти най-истинските пожелания, които някой би носил в сърцето си за скъп приятел! Бъди щастлива и никога не загубвай пътеката към любовта!!!

Бих пожелала твоите красиви моменти да бъдат винаги част и от моя живот! Да се радваме и да се учим заедно.
Ти си пример за много неща. За мен е удоволствие и чест да бъдеш до мен!

Прегръщам те и те целувам с много обич!



tutto che ti serve e l'amore


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.