Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:48 01.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Воданови  
Автор Mesmerisa (deep & dark)
Публикувано05.08.05 22:21



Гледах току-що новините - наводненията в Ихтиман... Не бях виждала такова нещо... Два метра вода! Отнесени къщи, издавени животни....на колите им се виждат само покривите... добре, че поне хората са живи... Даваха една жена как плаче за погубената си покъщнина... И аз ревнах...

Същото беше и през юли - помните...
Цели селища бяха заляти... Да не говорим за съсипаните посеви и реколта...

Та просто си мислех колко измамно "безобидна" е водата...

И буквално, и символично/астрологично.



Тема Re: Воданови [re: Mesmerisa]  
Автор galy ()
Публикувано06.08.05 23:02



Страшно е всичко това, гледам и безумно ме е страх от това, което става. Тази вечер главния от гражданска защита каза, че това е третата вълна наводнения...и си спомних една приказка "ако едно нещо се случи веднъж, може никога повече да не се случи. Но ако се повтори, очаквай да се случи и трети път".
Във форума на all.bg коментираха, че тези проливни дъждове би трябвало да спрат при навлизането на сатурн в лъв на 17 юли. Видях, че сега се случи по време на точното новолуние. Дали наистина ще спрат тези дъждове? Не съм на "ти" с мунданната, но знам, че едно събитие започнало по време на новолуние стига кулминационната си точка по време на пълнолунието. Дали и в случая е така? Дали по време на пълнолунието на 19 август ще има отново такъв кошмар?



Тема Re: Воданови [re: galy]  
Автор nanana ()
Публикувано13.08.05 13:12



Ако Сатурн се намира във воден знак, то няма да те залива вода и това да спре когато мине в Лъва
Моля, не търсете потоп под Сатурн!!! И теле под вол!!!



Тема Re: Воданови [re: galy]  
Автор nanana ()
Публикувано13.08.05 13:30



Водата единява всичко под покрова си.
Сатурн поставя граници, задържа отделно, като Берлинската стена, като мембраната на клетката.



Тема Re: Воданови [re: nanana]  
Автор galy ()
Публикувано14.08.05 15:35



Ти занимаваш ли се с мунданна астрология?



Тема Re: Воданови [re: galy]  
Автор *Джeм* (EU)
Публикувано16.08.05 21:58



Във форума на all.bg коментираха, че тези проливни дъждове би трябвало да спрат при навлизането на сатурн в лъв на 17 юли.

Да, би трябвало - ама, нали уж Стаурн действа отложено във времето, със закъснение и с подминаването след някаква точка от картата?
Значи, докато не мине поне 7-8 градуса в Лъва, че да разбере самият Сатурн как вече е в огнен знак, може още бая вода да ни се излее на главите.
Хипотеза само...

*кaквото беше, вече свършва с този миг -
и не мигът, а просто всичко ни дели*


Тема Re: Воданови [re: Mesmerisa]  
Автор *Джeм* (EU)
Публикувано16.08.05 22:02



Та просто си мислех колко измамно "безобидна" е водата...

Така е. Говорим си за 'огън', 'въздух', 'земя', 'вода'... и някак все пропускаме думата 'стихия'. Пък на една стихия май изначално не й е заложено да бъде безобидна, каквато и стихия да е.

П.П.: Извън новините, сестра ми ми разказа какво е било в Пловдив и Първомай. Е, и аз ревах...

*кaквото беше, вече свършва с този миг -
и не мигът, а просто всичко ни дели*


Тема Re: Воданови [re: *Джeм*]  
Автор Rama (psychedelic)
Публикувано17.08.05 00:17



Ох, Джем.....така ме разсмя с това "...че да разбере самият Сатурн как вече е в огнен знак...... Представих си го като някакъв леко вдебилен дядо с провиснала долна джука, който сам не знае къде се намира - или поне му отнема значително време, докато загрее...

Е, и това е смях през сълзи... Един мой приятел онази нощ е пътувал покрай някакъв прелял язовир - и ми разказва, че само по храстчетата край пътя е можело да предположи къде се намира самият път... Все едно през море е плувал, рискувайки всеки момент да се метне в язовира...

А най-мъчно ми е за пострадалите хора, понеже са все бедни - и точно тези, дето са имали само по една къщурка и по пет кокошки, си нямат вече покрив дори...

И е толкова трудно за вярване - не само, че "безобидната" вода може да направи това... Но и колко е голяма природата и колко мънички и безпомощни сме хората...

И колко безотговорни - но това е една друга тема, дето май е по-добре да не я отваряме...



Тема Re: Вода [re: Mesmerisa]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано25.08.05 02:30



нептун е много коварна планета..мда да



Тема Re: Воданови [re: Mesmerisa]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано31.08.05 10:05



Въздух в съюз с водата. "Сагата" продължава... Нещата вече не изглеждат толкова теоретични и далечни.



De profundis clamavi ad Te, Domine!


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.