Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:26 30.06.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Има ли астрологична ирония в случая?  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано17.08.05 13:24



На 25 юни 2005 г. в изборния ден слънцето в рак - меркурий, венера и сатрун в съвпад. Днес успешното предаване на властта с луна в козирог е с прозаичен земен тригон с венера в дева и марс в телец. Слънцето, меркурий и сатурн в лъв.

Кой виновен за цялата патардия? Обвиняемите да станат!

- Марс и Меркурий, в заседание съдебният състав реши присъда - ВИНОВНИ.

- осъждаме ви на: меркурий да се движи директно известно вереме и ти Марс, да скочиш в Овен след около две години чак.



Тема Re: Има ли астрологична ирония в случая?нови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор *Джeм* (EU)
Публикувано20.08.05 17:03



Щом ти си видял астрологична ирония в това, вероятно я има.

Обаче, да си призная, аз по-често изобщо не успявам да разбера какво си написал и какво питаш, отколкото да успявам да те разбера...
Понякога разбирам - и тогава ми е много гот!
Но в повечето случаи - както и сега - нищо не ми е ясно...

Питаш защо изчакаха Меркурий да стане директен, че да гласуват правителството ли?

А и в какво се е провинил Марс?

*кaквото беше, вече свършва с този миг -
и не мигът, а просто всичко ни дели*


Тема размишлениянови [re: Ул Oви Xeй]  
Автор Rama (psychedelic)
Публикувано26.08.05 00:39



Ето я картата на изборния ден - за час на "раждане" съм сложила отварянето на изборните секции.



Моето усещане е, че картата доста точно отразява всичко, което се случи по-нататък, макар да не съм сигурна, че мога да я разтълкувам изцяло. Но ето - например асцендент Рак и този стелиум в Рак в 1 дом. Според мен цялата карта е като "диаграма" на разпределението на гласовете - и 1 дом символизира комунистите, които в случая не успяха да спечелят, но все пак имаха най-много гласове. Включително планетите, които ги символизират са "мнозинство", а Ракът е знак, който добре описва червения електорат (имам предвид онази страна на Рака, която носталгично се вкопчва в миналото, вярвайки, че тогава все пак е било по-добре от днес).

Опозицията Марс-Юпитер според мен прекрасно описва "прецедента" на тези избори - Атака и ДПС (с неочаквано голямата подкрепа, която получиха). Юпитер във Везни в 4 дом - "чужденецът вкъщи" Ахмед Доган, който хем действа някак скрито, подмолно (4 дом), меко (Везни), хем е по юпитериански себелюбив и експанзивен. Точно срещу него стои най-големият му враг – Атака. Марс в Овен (на трон), в 10 дом – не знам дали може да има по-добра метафора за Волен Сидеров, с цялата му агресивност (Марс в Овен), предизвикала най-оживени обществени дебати (10 дом).

Слънцето в Рак в 12 дом според мен символизира НДСВ и “царя в сянка” – понеже Симеон хем спечели също доста гласове (втори след комунистите беше май?), хем не успя да седне “на трона”, както се полага за цар. И си остана някак избутан и “скрит”.

Сигурно още много може да се каже, но не се наемам, защото не се чувствам компетентна и ме е страх дане сбъркам и после да се срамувам. А и повече не съм следила отблизо събитията – само чувах периодично по новините за нечувания цирк, който се разигра (по време на ретро Меркурий – като по учебник, нали?).

Чудех се само дали е било добра идея изборите да се провеждат по време на намаляваща Луна? При това Луната управлява картата, в съвпад с Нептун – дали може да се свърже с настъпилия хаос?



Тема Re: размишлениянови [re: Rama]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано26.08.05 13:41



Звучиш ми да си на прав път. Що се отнася до Луната, то във Водолей и в съвпад с ретрограден Нептун още повече описва уклона към "старата дама" (комунизма-социализма). Това в допълнение към твоята мисъл. А нещата добиха решение наистина веднага щом Меркурий тръгна директно. Сигурно може да се направи много по-обстоен и напреднал анализ на ситуацията, но за мое съжаление не мога много да се включа, просто защото напоследък съм адски аполитична и не следя събитията. Това лошо ли е?

De profundis clamavi ad Te, Domine!


Тема Re: размишлениянови [re: DeProfundis]  
Автор Rama (psychedelic)
Публикувано26.08.05 22:32



При положение, че аз също съм доста аполитична и също не следя отблизо събитията, особено напоследък, не може да се очаква точно аз да те упрекна за това. Особено след цялата тази политическа гротеска по време на изборите, някак така загубих интерес, че дори в момента не съм в течение какво ни е новото правителство. Така че - не, не мисля, че е лошо - по-скоро е мъдро според мен.

Ще ми е интересно да кажеш повече за асоциацията ти между Нептун и "старата дама"... Звучи ми интересно, а не успях да открия връзката.



Тема Re: размишлениянови [re: Rama]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано27.08.05 21:22



Всъщност имах предвид, че комунизмът (в последствие и неговите производни форми) с неговата утопичност е под влиянието на Нептун. А също и Водолей с идеята за "свобода, равенство, братство". Или греша?

De profundis clamavi ad Te, Domine!

Редактирано от DeProfundis на 27.08.05 21:50.



Тема Re: размишлениянови [re: DeProfundis]  
Автор Rama (psychedelic)
Публикувано28.08.05 09:14



Не, не грешиш, напротив - просто не се бях сетила за този ъгъл на интерпретация. Явно като представител на онова поколение, което помни комунизма в най-уродливата му форма, редовно забравям, че идеята на първоначалния замисъл, е била колкото утопична, толкова и романтична. Което напълно си се вързва с Нептун, права си.



Тема Re: Има ли астрологична ирония в случая?нови [re: *Джeм*]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано05.09.05 19:35



Не си разбрала нищо, защото не те касае. Съществува връзка между началото и края. Което и да е начало с какъвто и да е край и двете ги има, защото са свързани. В началото на една любовна авантюра някой пита ли се за нейния край? Обаче идва момент когато се слага край на това начало за да се започне иначе, по-добре или въобще да се прекрати. Иронично е това, че в началото на изборите в задаващия се неочакван хаос се завъртат едни или други метапрогнози за бъдещето на политиката. Обаче предварително е знайно, че сезоните ще се променят и след изгрев следва залез и после изгрев. Това разбираемо ли е? Естествено, че марс ще се махне от овен и меркурий ще стане директен. Тогава патардията за кого чукаше толкова и все така се прави. И ти виновна ли си за това? Не! Тогава какво толкова се тюхкаш, че не разбираш. Голяма работа. Интересува ли те политиката? Не! След като е толкова скучна тази политика нужно ли е, да се правя, че ми е скучно и на мен? Не! Говоря си за тези неща и толкова.



Тема Re: размишлениянови [re: Rama]  
Автор Ул Oви Xeй (Balance)
Публикувано05.09.05 19:42



В момента из повечето вестници са завъртяни разни статии за скандали в парламента, разни сценарии за подмолни планове и други интриги и назряващи разправии. А според мен това правителство от астрологична гледна точка ще бъде успешно. Изборите са си избори и предаването на властта също си е предаване на щафета. При което това предаване на властта е в ден хармонизиран от гледна точка на символичните нюанси. И т'ва е. Няма к'во толкова да се говори.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.