Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:52 18.05.24 
Я! Архивите са живи
   >> Астролози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Black Sabathнови  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано14.08.05 18:35



Black Sabbath

или

Наръчник* на ретроградния Меркурий

* разбирай "язвителни забележки"

Черна събота... Защо ли? За всеки случай не защото е 13-ти, нито пък защото ни е черно пред очите (А дали не ни причерня по едно време?). Напротив, светло е. И в очите, и в намеренията ни. Не, нищо драматично. Просто всичко започва с планове по видело и аха-аха да приключи в тринайсета глуха и черна насред полето в полунощ. Но да не се отклонявам от кривия път, че току-виж сме се заблудили предварително. Всичко по реда си. Дори ретрограден Меркурий си има ред и последователност на действието. Постоянството му е завидно, когато набере инерция.

Та значи, преди безобидният Меркурий да си покаже рогата навръх собственото си излизане от черната си дупка “Ретроградие” и да навлезе в не по-малко съмнителната си сянка, той избра нас, за да демонстрира нагледно и без много лигавки всичките си коварни номера, тоест N в едно.

Решаваме три волни дружки да прекараме дива съботна нощ в полите на Родипите, местността “40-те извора” край Асеновград, на ежегодното open-air транс парти Мати Земля. Преди това сме преборили два броя жестоки схващания в лявата част на врата и гърба, както и два броя пресни месечни болежки, само и само, за да сме на линия за съботното приключение. И то какво приключение, ох леле. Любимият ни асцендент Дева се е погрижил, подготвил и предвидил всичко необходимо за максималния ни комфорт:
1. кола, взета назаем от приятел
2. пари, които да бъдат похарчени
3. цифров фотоапарат, който да запечати незабравимите моменти
4. документи за колата
5. телефон, ключове и “главата”,
последните четири в чантата на Рама (без телефона и главата).

Наръчника:
1. Добре поне, че имахте описание как да свържете жичка с клема в лабиринта под капака на колата, в случай че закъсате. Хе!
2.-4. Не предвидихте “Бермудския триъгълник”


Потегляме с бодър крак на педала за газта и духова музика. Даже не забелязваме грохналото ръмжене на нашето возило, нито инатливия му скоростен лост, а камо ли кашлянето му, конкуриращо това на двете пушачки отпред. Имаме чудесен шофьор с Марс в Дева и безоблачно бъдеще пред себе си. Е, не съвсем безоблачно, защото малко след София бяхме удавени от порой, но бързо отмина.

Бонус: Бяхме преминали през първото изпитание по-чисти. И си казахме: “Браво на нас! Заслужаваме награда!”

И право към следващата магистрална бензиностанция да хапнем, пийнем и да се освежим. Докато съм в тоалетната освежавайки се, моите дружки вече са седнали на масата отвън и гладно прелистват менюто. И двете имат отлична видимост на пейзажа около другата и комар не може да прехвръкне без да бъде забелязан, ако не с централното, то поне с периферното зрение. Излизам и се запътвам към тях. В този момент Рама посяга да премести чантата си, за да мога да седна до нея, и хваща... въздух. Ръката й увисва безпомощна и слисана от повляклата я инерция. Всичко ценно и важно (от 2 до 5 по-горе, без телефона и главата за щастие) бе погълнато от “Бермудския триъгълник” насред магистрала Тракия. Плановете ни – на сапун! Да, обаче вече бяхме излезли от първото препятствие по-чисти, така че не ни трябваше точно сапун в този момент. Какво да правим? Първо да повикаме полиция и после каквото каже Рама.

Бонус: Полицаите се отзоваха адски бързо и бяха приятно изненадващо любезни, точни и професионални.

Взеха показания и ни пратиха в РПУ-то в Пазарджик, където давахме още важни свидетелски показания, а лейтенантът пишеше дознание. Е, тя Рама пишеше и свидетелстваше, а аз бях само за украса и подкрепа, а и не съм сигурна дали беше лейтенант, но в този момент едва ли са от голямо значение тези подробности.

Бонус: Лейтенантът беше изключително внимателен и възпитан на фона на 24-часовото му дежурство, по време на което се оказа, че е длъжен да пропусне 60-тия юбилей на майка си.

И така часовете се изнизаха, падна мрак и времето, което бяхме предвидили за пристигане на “40-те извора” отдавна беше превалило.

Наръчник: Ами да бяхте тръгнали по обед! При ретро Меркурий така ли се пътува безотговорно неподготвен?! Аз какво съм?! Лукова глава?!

Междувременно, още на РПУ-то в Пазарджик отидох до банкомата, за да изтегля пари, защото бяхме останали почти без пукнат лев. И какво мислите се оказва? (Меркурий, не подсказвай!) Дебитната ми карта я няма! През цялото време съм пътувала с убеждението, че тя е в мен. Че съм я взела. Стояха винаги заедно с личната ми карта. И нея бях забравила, естествено. А преди това два пъти я бях предлагала на полицаите, когато искаха данните ми. И те аха да кажат: “Дай я.” И се задоволяваха в последния момент с “Може и само ЕГН”. Добре поне, че него го помнех.

Бонус: Рама има прекрасен приятел на партито, който без да се колебае влиза в положението ни и обещава да ни даде пари назаем, когато стигнем там.

А дали ще стигнем? Одисеята продължава.

Потегляме с бодра скорост, кашляне и придърпване. Всички мерки по безопасността на имуществото на Рама вече бяха взети (Да живеят мобилните телефони!), тъй като нали се сещаш, че в “Бермудския триъгълник” бяха засмукани всичките й неприкосновени данни и не само...

Наръчник: Крачка назад откъм документи. Това си е в репертоара на ретрограден Меркурий.

И тя решава, че по-добре да се тръшкаме на партито, отколкото вкъщи в София, от която така или иначе доста се бяхме отдалечили вече. Така че продължаваме нататък. Вече е тъмна доба и ние трябва да стигнем до непознато за нас място, до което няма кьорава табела, както можете да се досетите, имайки предвид къде живеем. Но нашите Юпитери правят огнен тригон! Ще се ориентираме и това е! Ако ще турско да стане!

Обиколихме няколко пъти Асеновград, следвайки указания отзад-напред, указания от неориентирани асеновградчанки и указания от ентусиазаирани, почерпени младежи, от чиято нечленоразделна реч все пак успяхме да сглобим някаква мислена карта на пътя към партито. А дали?

Извън Асеновград беше тъмно като в рог, не срещнахме ни табела, ни отбивка за “40-те извора” и започнахме да се опасяваме, че сме я подминали. И тъкмо ще обръщаме да се върнем, колата кашлюк-хръц-пръц и изгасна насред шосето. Напречно за по-сигурно.

Бонус... упс, кажи го, де... Наръчник: А нямате и ръчна спирачка, а?!

Запретваме ръкави и следваме вещите упътвания на собственика на колата. Отваря се капакът. И три женски глави се провират вътре. За щастие не руси. Дава искра, но не пали. Задавила се е, както се оказва по-късно, когато след много лутане ни намира спасителният ни отряд. Много лутане, понеже не знаем къде се намираме и не можем да обясним.

Наръчник: Тъмно като в рог, насред полето все пак!

Бонус: Аз и Рама махахме на някоя случайно заблудена кола, задаваща се към нас по “изгубената магистрала”, за да питаме къде адежба се намираме, та да обясним на “спасителите ни в ръжта”, които бяха напуснали партито в саможертвен порив, не за друго. Колата естествено намаляваше с плахо любопитство и след половинсекундно колебание дим да я няма. Така де. В тая доба я сме жрици на любовта, я нещо по-лошо. Да плачеш ли, да се смееш ли? Ала май наистина си беше бонус, тъй като не се знаеше кой можеше да реши да спре, че и да слезе от колата, че и не знам какво още.

И в един звезден миг (А да! И падаща звезда видях, докато чакахме половин час безпризорни на “магистрала 60”... Straaangeeers in theee niiight….) нашите благодетели дойдоха. Запалиха колата ни и ни отведоха по предназначение с 5-6 часа закъснение.

Наръчник: Не закъснение, момичета, а ретроградие! Да си имаме уваженията!

Бонус: 1. Момчетата бяха прекрасни, чисти сърца, които ни стоплиха в стреса от целия екшън с отношението и отзивчивостта си. 2. Видяхме звездно небе, каквото в София не може да се види, а също посрещнахме изгрева. Слушахме и хубава музика на моменти. 3. Имахме приключение!

Какво ли ще се случи следващото лято? Както е тръгнало, всяка година изненада.

Оставям разказа отворен, в случай че Рама иска нещо да добави.

De profundis clamavi ad Te, Domine!

Редактирано от DeProfundis на 14.08.05 19:06.



Тема Re: Black Sabathнови [re: DeProfundis]  
Автор Rama (psychedelic)
Публикувано14.08.05 19:40



По-точно заглавие няма просто!....

Това, което в момента мога да добавя, не е подходящо за този клуб - евентуално мисля да намина през Клуб за попържни да изпусна парата и да кажа на Меркурий лично всичко, което мисля за него (и майка му)...

Великолепно си го описала - даже ме усмихна (макар и през зъби/сълзи)... Благодаря за това. И ми помагаш да я осмисля/приема тая черна събота...

Наръчник: При ретрограден Меркурий вече няма да мърдам от къщи.

Бонус: Всички се върнахме живи и здрави. За което благодаря.



Тема Black Sabbathнови [re: Rama]  
Автор Янa (devotion frees)
Публикувано14.08.05 20:23



Абе, девойки... тръпки ме побиха при мисълта, че сериозно обмислях да тръгна с вас. То и моите съботни планове, заради които не тръгнах, се провалиха, ама... приемете искреното ми съчувствие!!!

jaya bolo sri guru deva ki
ananda mai ananda mai


Тема Re: Black Sabathнови [re: DeProfundis]  
Автор Snape For Ever (Storyteller)
Публикувано16.08.05 18:55



Този разсказ ме подсети за едно мое пътуване при което счупих вилката на съединителя на Волга ГАЗ24. Тя е била пукната известно време преди това, но като е имало глава да пати. Поне не ме изостави по пътя а се държа геройски като стара руска машина, каквато си е и в действителност, като се има предвид, че е набор 70-ти или 71-ви.
Та след две изкачвания и слизания до Кръстова гора, комбинирани с едно междувременно отиване до Смолян помежду тях вечерта (а бе то си беше почти полунощ) видях най-невероятно красивото звездно небе, което съм виждал в последните години.
Само за в случай, че не сте ходили до Кръстова гора пътят е ужасен. Стръмен е колкото си ще, пълен е със завои и на доста места когато десните колела на Волгата са на ръба на асфалта от левите до другия край на пътя има не-повече от метър - метър и двайсет. Как се разминават коли там не ме питайте.
За капак и аязмото беше пресъхнало.
За тези, които не знаят какво означава това ще кажа, че на Кръстова гора се говори (а аз го и вярвам), че аязмото пресъхва всеки път, когато хора там се изпокарат и че това е резултат от отрицателната енергия, която се освобождава в такъв момент. Говореше се, че свещенниците са се изпокарали предишния ден.
Като оставим всичко това обаче звездите бяха една наистина прекрасна гледка, заради която си заслужаваше да постоиш навън от колата в студената нощ. Въздухът също беше невероятен за дишане. Нямаше нищо общо с помията и отровата на София. Който от вас е бил в Родопите знае за какво говоря. Особено пък след дъжд.

Каквото сабя покаже...



Тема Re: Black Sabathнови [re: Rama]  
Автор Snape For Ever (Storyteller)
Публикувано16.08.05 19:03



Бонус: Всички се върнахме живи и здрави. За което благодаря.

Мъдро бих казал. Даже много мъдро. Пари се печелят... кола се поправя.. но човешкото здраве е безценно.

Каквото сабя покаже...



Тема Re: Black Sabathнови [re: DeProfundis]  
Автор *Джeм* (EU)
Публикувано16.08.05 21:46



Добра новина: от днес Мекурий официално тръгва в правия път.
Друга добра новина: а на 31.08. официално се измъква и от сЕнкЯта си.

А по темата - четох и се смях през сълзи. То може, то бива - ама вашето си е било 'ептен концентрация на ретро... Ама там ни е грешката на всички, щом упорито продължаваме да смятаме Меркурий за 'безобиден'... хъм... дето уж е единственият, който слиза спокойно в Плутоновото царство - и се връща оттам, сякаш е бил на разходка. Май имаме над какво да се замислим.

И се сетих също за един разговор преди време с Рама относно стихиите - тя в началото твърдеше, че 'въздухът' бил най-безобиден от четирите (отново тази дума 'безобиден'!). Не след дълго - след като беше гледала по Дискавъри (ако си спомням правилно) филм за Торнадо - тя някак доста спонтанно си беше попроменила възгледите.
Ама, друго си е нагледното доказателство!

Тъ, в тази връзка се замислям дали - увлечени от лековатия символизъм на планетките върху обикновени хартиени листове - някак не пропускаме нещо съществено от значението на планетите? И особено - от проявленията им?

Да, на теория е лесно, на хартия - също. А когато сестра ми ме преследва с въпроса защо напоследък всичките им договори във фирмата се закучват или провалят - и очаква от мен отговор?... Или защо търговецът им - Телец прави гаф след гаф и безнадеждно обърква всичко? Или дори защо аз лично все не успявам да проведа смислен разговор със собствените ми колеги?
И аз знам, че Меркурий е ретро... пусто, че даже и цялата ми карта е под негово управление! Ама се сещам за това чааааак след като каручката ми се е килнала в канавката....

Дето му викат, след дъжд - качулка. А уж знам поне един месец по-рано за нечие ретро... да се таковам и у простата близнашка тиква!!!
Резултат - към края на периода мога само да предложа на всички вече потърпевши топло (но не меко!) рамо за плакане... Барабар с пропадналите договори, гафещият търговец, невменяемите ми колеги, скапалият ми се телефонен апарат и повишеното ми ниво на заекване - вече и само от ужаса, че ми се налага да общувам с някого... мдаааааам...

Ето ви и още един аспект на Меркурий за размисъл - каквато и гадост да ни се стовари на главите, винаги можем да я разкажем така, че да прозвучи смешно... И после - Меркурий бил 'безобиден'! Амиииииий?!?...

П.П.: Момичета, мили момичета - трудно ми е да изразя просто и ясно какво точно усещах, докато четях това. Но определено ми напомняше на усещането от юли миналата година...

П.П.: Отвъдна - уникално си го написала!!! Представи си само, разбрах го още от първия прочит!

*кaквото беше, вече свършва с този миг -
и не мигът, а просто всичко ни дели*


Тема Re: Black Sabathнови [re: Rama]  
Автор *Джeм* (EU)
Публикувано16.08.05 21:52



Ми, да се беше обадила, бе! Вместо виртуално - съвсем на живо да си наругаеш един ретрясал Мерк...
Както е добре известно в научно-популярните среди, аз съм живото му въплъщение в рамките на тояТ жУвот. Хъм.

Добре, че не съм била с вас! Липсата ми със сигурност ви е спестила кой знае още какво... [с клепнали уши и подвита опашка]

*кaквото беше, вече свършва с този миг -
и не мигът, а просто всичко ни дели*


Тема Re: Black Sabathнови [re: *Джeм*]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано16.08.05 22:13



П.П.: Отвъдна - уникално си го написала!!! Представи си само, разбрах го още от първия прочит!

Ми... На мен пък може ретроградния Меркурий да ми действа благотворно на мозъка и коригиращо на умствената и експресивна дейност?! ъ? Да бе, да не очакваш...

Меркурий, марш в подземното царство!

De profundis clamavi ad Te, Domine!


Тема Re: Black Sabathнови [re: DeProfundis]  
Автор *Джeм* (EU)
Публикувано16.08.05 23:02



Ама, кой говори за тебе?!?
Аз реших да се самопохваля как съм започнала да разбирам... хъм...

А сериозно: че си го написала уникално - уникално е! [връчвам ти Купата за сезона]

*кaквото беше, вече свършва с този миг -
и не мигът, а просто всичко ни дели*


Тема Re: Black Sabath [re: *Джeм*]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано16.08.05 23:14



Тогава най-тържествено те похвалвам! И все пак Меркурий ни управлява и на двете асцендентите, а на теб и много други работи, така че ако има бонус, при теб ще е двоен при всички положения!

Благодаря! Май наистина освен с хумор през зъби и сълзи, както каза Рама, как другояче да подходиш?

Но тръгна право по живо по здраво нашия!

De profundis clamavi ad Te, Domine!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.